Skoči na vsebino

Obraba volanskega obroča


Priporočeno sporočilo

Tukaj mora bit kaj drugega vzrok. Tudi pri mojih avtih ni bilo nikoli takih te?av z obrabo (o.k. normalna obraba od kakega prstana).

Problem pri eko usnju je bolj ta, da rad po?i in se dobesedno "raztrga" in ne toliko, da se razpada oz.obrabi.Razne kreme za usnje pomagajo bolj malo, ker je to usnje izdelano na drugi osnovi.Pravo usnje dan danes dobi? edino v kakih presti?nih-eksoti?nih avtih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

JAz na svoji M6 1. gen pri 350k km nimam skor ni? obrabljenega. Razen nekaj pikic pri vrhu volana,ki so nastale od 1. lastnice (prstani) .

Pri prvi generaciji je na volanu in ro?ki ?e pravo usnje. Sede?i ne.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • 2 leti kasneje...

Pozdravljeni,

 

glede na veliko število težav z obrabo volanskega obroča pri Mazdi 3 2014 gre očitno za serijsko slab material. Meni se je npr. volan obrabil že po 3 letih in so mi ga zamenjali z novim pod garancijo, enako tudi prestavno ročico. Sedaj imam po 7 letih ponovno povsem obrabljen volanski obroč, garancije pa ni več. Je že našel kdo kakšno pametno rešitev?

Popravljeno od Patch88
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Patch88 napisal:

Pozdravljeni,

 

glede na veliko število težav z obrabo volanskega obroča pri Mazdi 3 2014 gre očitno za serijsko slabo material. Meni se je npr. volan obrabil že po 3 letih in so mi ga zamenjali z novim pod garancijo, enako tudi prestavno ročico. Sedaj imam po 7 letih ponovno povsem obrabljen volanski obroč, garancije pa ni več. Je že našel kdo kakšno pametno rešitev?

Sprijaznit se bo treba, da so ti volanski obroči iz slabih materialov, kar tudi mene žalosti, ampak tako pač je :(  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem so ostri nohti, prstani in drug nakit, pa seveda pH rok, ki držijo volan. Volani niso trdi kosi plastike in materiali, ki omogočajo mehek otip in prijetnost pri držanju volana res niso tako zdržljivi, da bi bili večni. Po moje je edina pametna rešitev, da daš nekemu majstru, da ti preobleče volan na novo. Bo spet za kar nekaj let bil mir.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Jest je spremenil naslov v Obraba volanskega obroča
pred 3 urami je Boss napisal:

Problem so ostri nohti, prstani in drug nakit, pa seveda pH rok, ki držijo volan. Volani niso trdi kosi plastike in materiali, ki omogočajo mehek otip in prijetnost pri držanju volana res niso tako zdržljivi, da bi bili večni. Po moje je edina pametna rešitev, da daš nekemu majstru, da ti preobleče volan na novo. Bo spet za kar nekaj let bil mir.

to mislim, da je bolj kot ne težava tudi pri drugih znamkah, in kot je zapisano, mislim da je najboljša rešitev, če te to res moti, da poiščeš kakega majstra, ki se ukvarja prenovo (t.i. tapetniki ali kako se jim je v starih časih reklo :)) in ti potem to uredi, sploh če ti lahko zagotovi kakovosten material.

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je sportman333 napisal:

to mislim, da je bolj kot ne težava tudi pri drugih znamkah, in kot je zapisano, mislim da je najboljša rešitev, če te to res moti, da poiščeš kakega majstra, ki se ukvarja prenovo (t.i. tapetniki ali kako se jim je v starih časih reklo :)) in ti potem to uredi, sploh če ti lahko zagotovi kakovosten material.

 

Res je. Tapetnik ti bo dal kvalitetno (pravo?) usnje, ki se ne sme kar tako hitro oguliti. Ugotovili smo , da mazda uporablja eco usnje( umetno) in je, kar je. Jaz imam v Kp enega dobrega majstra, ki preoblači v usnje sedeže in volane.Ko bo tudi moj volan slabo izgledal, ga bom dal njemu preobleči v perforirano-pravo usnje. Tudi, če bo malo dražje, samo da bo v redu. Ni ga lepšega občutka kot pravo usnje v rokah. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Slivka napisal:

A ni tu na forumu nekdo že enkrat razlagal, da je sam kupil in zašil neko usnje gor na volan?

 

ja js, ampak eni hočejo pravo kvalitetno usnje, ne tistega s kitajske, čeprav zgleda še zmer kot nov :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Deeyan napisal:

 

ja js, ampak eni hočejo pravo kvalitetno usnje, ne tistega s kitajske, čeprav zgleda še zmer kot nov :)

 

A pa lahko daš kakšno sliko, kako zgleda po določenem času? Ker novo vem, da je lepo zgledalo...

In kdaj točno si to našil gor na volan?

 

Ker počasi bi tudi jaz za BTjko potreboval kaj podobnega. Ima svojih 13 let in 180.000 km...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Slivka napisal:

 

A pa lahko daš kakšno sliko, kako zgleda po določenem času? Ker novo vem, da je lepo zgledalo...

In kdaj točno si to našil gor na volan?

 

Ker počasi bi tudi jaz za BTjko potreboval kaj podobnega. Ima svojih 13 let in 180.000 km...

 

ja, počasi bo že eno leto, bom dal slikco gor tekom dneva :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

 

A pa lahko daš kakšno sliko, kako zgleda po določenem času? Ker novo vem, da je lepo zgledalo...

In kdaj točno si to našil gor na volan?

 

Ker počasi bi tudi jaz za BTjko potreboval kaj podobnega. Ima svojih 13 let in 180.000 km...

 

evo izgled po enem letu :)

IMG_20220308_093421.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Obraba volanskega obroča? Pa ne se hecat. Lepo vozite, ne na levo ne na desno, ampak na ravnost., pa je ne bo.

 

mimogrede. Ne na moji bivši mazdici po 13 letih ne na moje najdražje meganetu po 13 letih je ni bilo.

Al znaš vozit, al pa ne.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Obraba volanskega obroča? Pa ne se hecat. Lepo vozite, ne na levo ne na desno, ampak na ravnost., pa je ne bo.

 

mimogrede. Ne na moji bivši mazdici po 13 letih ne na moje najdražje meganetu po 13 letih je ni bilo.

Al znaš vozit, al pa ne.

Obraba volanskega obroča na Mazdah je znan problem, za katerega vejo tudi pooblaščeni serviserji, in se dogaja zaradi slabega usnja na volanu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.