Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

V?eraj si v BTC podrobno ogledal razstavljeni tanovi 3-ki. ?rna HB mi je bila precej v?e?, a jo slab?a polovica komentirala, da je kot da je avto spredaj zaleten in na hitro popravljen (o?itno jo je zmotilo, da je vse razen znaka bilo zelo ?rno); bela sedan-ka pa ji je bila zelo v?e?. Je parkirana prav tam zraven. Lepo poudari elegantne linije. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

SpEkTr

Oh ja avto testi, saj vsi vemo kako je z njimi. Kvaliteta naj se meri po nekaj letni uporabi ne pri novih avtomobilih.

V?eraj si v BTC podrobno ogledal razstavljeni tanovi 3-ki. ?rna HB mi je bila precej v?e?, a jo slab?a polovica komentirala, da je kot da je avto spredaj zaleten in na hitro popravljen (o?itno jo je zmotilo, da je vse razen znaka bilo zelo ?rno); bela sedan-ka pa ji je bila zelo v?e?. Je parkirana prav tam zraven. Lepo poudari elegantne linije. :)

Res je sedanka zgleda solidno, Hatchback je pa precej?en korak nazaj. No seveda okusi so razli?ni......

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, dejansko je za m3 trenutno ?al tako, da ?e pride? z zahtevami v salon, pa niso te zahteve glih kar majo na zalogi ... se lahk pogovarjamo o naslednjem letu in tako tudi vi?ji ceni :/

 

 

Corolla 2.0 z eCVT - odli?no !

 

Notri oblikovno malo slab?e, ampak zelo kvalitetno.

 

Meni je bolj v?e? kot M3.

 

Odnosa v salonu pa sploh ne gre prmerjati ampak to je druga zgodba.

 

Me prav zanima, kak bo tole zgledal kar se ti?e motorizacije, v petek jo dobim za test ;) Notranjosti pa ?al nebi primerjal z M3 ... fajn bi blo, ?e bi se toyota mal posvetila designu v notranjosti ... teli ?tevci po slikah zgledajo tak kot futuristi?ni avti iz filmov 80-ih let :/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, in ko jaz pravim, da bo kmalu mazda referenca za "premium" vozila se zmrdujete. To je to. Za znatno manj denarja premium avto z top opremo.

Vozniki ljudskih vozil pa v jok. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Alex: sam motorje naj ?e ponudijo tiste bolj?e, ki jih imajo pa so zarad mene lahk "top premium" znamka xD Res nevem zakaj ne morjo 2.5T prpelat v EU ... a razne ostale "top premium" znamke z 3.0 TDI pa 4.0 TDI pa nimajo problemov pri homologaciji? :)

 

Vrjetno je problem, da bi sam js to hotu, pa se ne spla?a homologirat za enga kupca in pol ... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede dobave novega vozila (?e bi bil na va?em mestu, ki kupujete), bi zdajle vsekakor po?akal do januarja, da imate letnik 20. Pa? novo desetletje, kakorkoli obrne? bo novej?i.  :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo CX-30 temno sive barve, AWD, naro?ena, ro?ni menjalnik, vsa oprema, Skyactive-X motor, brez stre?nega okna, dobava december 2019 v MS. Drugo leto, ?e bo Euro zakonza emisije sprejet bo CX-30 dra?ja 600,00?, kar je malo napram drugim Mazdam (od 1.300,00? do 3.000,00?, videl cenik predvidenih podra?itev). Zraven dobil gratis16' gume zimske (sicer Toyo), alu plati??a, gumi tepihi, korito za prtlja?nik, brez popusta na avto.

Evo CX-30 temno sive barve naro?ena, ro?ni menjalnik, vsa oprema, Skyactive-X motor, brez stre?nega okna, dobava december 2019 v MS. Drugo leto, ?e bo Euro zakonza emisije sprejet bo CX-30 dra?ja 600,00?, kar je malo napram drugim Mazdam (od 1.300,00? do 3.000,00?, videl cenik predvidenih podra?itev). Zraven dobil gratis16' gume zimske (sicer Toyo), alu plati??a, gumi tepihi, korito za prtlja?nik, brez popusta na avto.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede dobave novega vozila (?e bi bil na va?em mestu, ki kupujete), bi zdajle vsekakor po?akal do januarja, da imate letnik 20. Pa? novo desetletje, kakorkoli obrne? bo novej?i.  :jupiii:

Ufff.. to pa ne, zdaj je treba kupit, ker zaradi ekoteroristi?ne zakonodaje se bodo naslednjo leto avti oreng podra?ili. Razen tistih, ki imajo deklarirano pod 95g/km izpusta CO2, kar pri Mazdi ni nobenega. Trenutno to dosegajo le hibridi in elektri?ni.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

notr je grsa kot prva trojka pred 20 leti...premajhna okna , nepregledn avto, pa previsoka cena, za bencinski mlincek ki prevec kuri in nikamr ne gre hocjo min. 22 jurjev..wtf

nc bolsa kot konkurenca, mislim da ste eni pac verniki v smislu mazda in nic drugega, pol pa taki komentarji in hvaljenja... podobn kt bmw forum lol

na zalogi jih pa ni in jih ne bo veliko da bi se zmisljeval, ker jih je treba prodat... to pa nou kr tako

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem testiral novega motorja, ampak moj atmosferc na cx3 (2016, g120) ko je potrebno grize asfalt. Ja, ?e bi imel 150km bi ?e bolj grizlo, ampak sej to ve? ko kupuje? avto. Jaz ga imam raje kot kak?ne turbo bencin mlin?ek od 1.0 in 150km. Pa ne dajem mazdi nobenih prioritet.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@gregc88: dana?nji avti so ve?inoma nepregledni, tudi clio dana?nji je 200% manj pregledn kot pa je biu leta 99 ;) Motor je primerljiv ostalim 1.0 in 1.5 od koncurence tak tudi v smislu porabe, kot pravim sem probal zadnji? 1.5 TSI in zdej X, poraba/mo? tam nekje na istem. Drga? pa js nikjer nobenga ne vidim, da bi extra hvalu novo trojko kok je oh in sploh nad konkurenco. Definitivno pa materiali v notranjosti niso bullshit po ob?utku, bom pa tole komentiral bolj, potem ko preizkusim Toyoto naprimer.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@gregc88: dana?nji avti so ve?inoma nepregledni, tudi clio dana?nji je 200% manj pregledn kot pa je biu leta 99 ;) Motor je primerljiv ostalim 1.0 in 1.5 od koncurence tak tudi v smislu porabe, kot pravim sem probal zadnji? 1.5 TSI in zdej X, poraba/mo? tam nekje na istem. Drga? pa js nikjer nobenga ne vidim, da bi extra hvalu novo trojko kok je oh in sploh nad konkurenco. Definitivno pa materiali v notranjosti niso bullshit po ob?utku, bom pa tole komentiral bolj, potem ko preizkusim Toyoto naprimer.

 

Drga? pa js nikjer nobenga ne vidim

 

Jaz tudi ne. Sem pa bral o tem :D

 

 

post-5237-0-83483500-1571312390.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

notr je grsa kot prva trojka pred 20 leti...premajhna okna , nepregledn avto, pa previsoka cena, za bencinski mlincek ki prevec kuri in nikamr ne gre hocjo min. 22 jurjev..wtf

nc bolsa kot konkurenca, mislim da ste eni pac verniki v smislu mazda in nic drugega, pol pa taki komentarji in hvaljenja... podobn kt bmw forum lol

na zalogi jih pa ni in jih ne bo veliko da bi se zmisljeval, ker jih je treba prodat... to pa nou kr tako

Ja kaj pa ima? druga za ta denar in to opremo? Razen opel in fiat sta cenej,pa pride kak megan pa se ?e kon?a. Je pa res,sto ljudi sto ?udi!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avti so danes itak vsi dobri, Mazda 3 pa je ena redkih, ki odstopa po designu. Morda ?e renault megane (sicer ?e kar v letih), pa ?e to je vsaj meni v?e?en le kot karavan.

 

Ostalo je generi?no in tako zelo dolgo?asno: golf, astra, leon, kia ceed (proceed je izjema), hyundai i30, peugeot 308 (preve? wannabe nem?ki)... Citroen C4 je samo ?e kot SUV.

 

In ja, ?asi preglednih avtov, velikih stranskih stekel so ?e zdavnaj mimo. Bolje, da te ob trku varuje kos oja?anega pleha, kakor pa velika steklena povr?ina. :)

 

Edit: fiat tipo in dacie so nizkocenovniki in nekako ne spadajo v isti ko?, kakor tudi ne audi a3 in ostali premijci.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Avti so danes itak vsi dobri, Mazda 3 pa je ena redkih, ki odstopa po designu. Morda ?e renault megane (sicer ?e kar v letih), pa ?e to je vsaj meni v?e?en le kot karavan.

 

Ostalo je generi?no in tako zelo dolgo?asno: golf, astra, leon, kia ceed (proceed je izjema), hyundai i30, peugeot 308 (preve? wannabe nem?ki)... Citroen C4 je samo ?e kot SUV.

 

In ja, ?asi preglednih avtov, velikih stranskih stekel so ?e zdavnaj mimo. Bolje, da te ob trku varuje kos oja?anega pleha, kakor pa velika steklena povr?ina. :)

 

Edit: fiat tipo in dacie so nizkocenovniki in nekako ne spadajo v isti ko?, kakor tudi ne audi a3 in ostali premijci.

Ej pod tole se pa podpisem.... Preberem kar nekaj testov,clankov in mi je fascinantno kako opevajo in na drugi strani sqrcajo neke avte zaradi materialov v notranjosti (pa se vpra?am kolikokrat pa gremo s prsti trkati po armaturki), pa lega na cesti (Me prav zanima koliko bi nas/vas ob?utilo drasti?no razliko med vo?njo po omejitvi z razli?nimi avti , ob predpostavki,da so iste dimenzije in znamke gum), pa ne vem kaj ?e vse...

 

Zame je stvar ?isto preprosta; kupi kar ti je v?e?, kar ni glih zadnji ?rot (?eprav lahko se kvari tudi najbolj opevana ma?ina), kar cenovno odgovarja in to je to.

 

Meni golf in leon ne potegneta, 308 in megane tudi ne (pa bi Me ugodna cena premamila), i30 in ceed sta mi v?e? ,ampak ne vidim nekega razloga za nakup, Civic mi je noro vsec (ampak ni karavana) in na koncu bi lih corolla karavan bila v vrhu, ?e mi nebi bilo ?koda denarja za nekaj v ?emur pre?ivim zgolj nekaj malega casa na teden.

 

Kar ho?em povedati; razlike so manj?e kot marsikdo ?eli videti in v ve?ini primerov so te razlike zgolj stvar okusa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kak?en se vam zdi Golf 8.generacije? Znotraj koliko sem videl na fotkah je kar futuristi?na zadeva, zunaj je bolj evolucija obstoje?ega modela. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tudi v dežju je fajn pohajat in nič jamrat😁 V trenutku sem bil stuširan.
    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.