Skoči na vsebino

NOVA MAZDA 3 (2019)


koroska18

Priporočeno sporočilo

Nisem testiral novega motorja, ampak moj atmosferc na cx3 (2016, g120) ko je potrebno grize asfalt. Ja, ?e bi imel 150km bi ?e bolj grizlo, ampak sej to ve? ko kupuje? avto. Jaz ga imam raje kot kak?ne turbo bencin mlin?ek od 1.0 in 150km. Pa ne dajem mazdi nobenih prioritet.

Hmmm no grize res ne vem ?e , ampak za normalno vo?njo je. Grize verjetno 200KM+ ne pa 120 :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ej pod tole se pa podpisem.... Preberem kar nekaj testov,clankov in mi je fascinantno kako opevajo in na drugi strani sqrcajo neke avte zaradi materialov v notranjosti (pa se vpra?am kolikokrat pa gremo s prsti trkati po armaturki), pa lega na cesti (Me prav zanima koliko bi nas/vas ob?utilo drasti?no razliko med vo?njo po omejitvi z razli?nimi avti , ob predpostavki,da so iste dimenzije in znamke gum), pa ne vem kaj ?e vse...

 

Zame je stvar ?isto preprosta; kupi kar ti je v?e?, kar ni glih zadnji ?rot (?eprav lahko se kvari tudi najbolj opevana ma?ina), kar cenovno odgovarja in to je to.

 

Meni golf in leon ne potegneta, 308 in megane tudi ne (pa bi Me ugodna cena premamila), i30 in ceed sta mi v?e? ,ampak ne vidim nekega razloga za nakup, Civic mi je noro vsec (ampak ni karavana) in na koncu bi lih corolla karavan bila v vrhu, ?e mi nebi bilo ?koda denarja za nekaj v ?emur pre?ivim zgolj nekaj malega casa na teden.

 

Kar ho?em povedati; razlike so manj?e kot marsikdo ?eli videti in v ve?ini primerov so te razlike zgolj stvar okusa...

 

Nejc1986 je civic karavan ?..sicer ne nov ampak je  :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nejc1986 je civic karavan ?..sicer ne nov ampak je :jupiii:

Vem,vem.... Ampak ko bom menjaval avto,bom kupil ali nov avto ali pa neko kripo za Jurja (odvisno kako se bodo nekatere stvari odvijale :) ).

 

Je pa novi Civic prvi ki mi je tudi oblikovno res v?e?.

Kak?en se vam zdi Golf 8.generacije? Znotraj koliko sem videl na fotkah je kar futuristi?na zadeva, zunaj je bolj evolucija obstoje?ega modela. :)

?e zmeraj je Golf. Jbg,dolocene stvari so mi v?e? brez razloga,dolocene pa anti ,prav tako brez razloga...

 

Itak bo pa spet bestseller,to je jasno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

In ja, ?asi preglednih avtov, velikih stranskih stekel so ?e zdavnaj mimo. Bolje, da te ob trku varuje kos oja?anega pleha, kakor pa velika steklena povr?ina. :)

 

Bu?ke trgovcev nepodkrepljene z analizo crash testov.

 

Bo?no je najvarnej?i O?KO?.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj stestiral Mazdo 3 s Skyactiv X motorjem.... a naj sploh komentiram al raje ne? :ne vem:

 

Mi je teta prodajalka povedala, da je imela v enem dnevu 10 vo?enj in samo ?tirje so bili zadovoljni. Tako, da pa? ne bom veliko oziroma ni? izgubil, ?e pa? trojko presko?imo. Pa skoraj 3/4 leta sem ?akal na tole pol pa  :vskalo:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj stestiral Mazdo 3 s Skyactiv X motorjem.... a naj sploh komentiram al raje ne? :ne vem:

 

Mi je teta prodajalka povedala, da je imela v enem dnevu 10 vo?enj in samo ?tirje so bili zadovoljni. Tako, da pa? ne bom veliko oziroma ni? izgubil, ?e pa? trojko presko?imo. Pa skoraj 3/4 leta sem ?akal na tole pol pa  :vskalo:

Lahko pa bi kaj napisal,nas malo zanima kako se je odrezala. Mogo?e bo po 10k kaj bolje pi?ila....
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lej ne vem, kako je s tem 10000km, ampak ne bi ravno polagal karte na to trditev.

 

Avto se sicer pelje super duper tiho in predvsem premijsko. Ob?utek med vo?njo je kvaliteten in res dale? nad povpre?jem v tem razredu in pri tej ceni. Zdaj pa tisto najbolj bistveno  - motor. Po doma?e povedano, je bil ves hype okoli tega mo?no pretiran. Motor je spet tipa, da ga mora? pognat v vrtljaje, kjer rata glasen in ni? ve? premijski in mo?no dvomim, da bo ta motor v svojem ?ivljenju kaj dosti videl tistih 180KM, saj so spet na voljo le pri zelo visokih obratih. Mogo?e sem bil ?e pod vtisom 150KM dizla, ki sem ga vozil dva dni prej in razlika je kot dan in no?.

 

Ta motor ni niti malo podoben dieslom, edino ?e se bo res izkazal pri porabi. Vse ostalo je pa? klasi?en NA motor in verjetno ne dosti bolj?i, kot ?e bi remapal 122KM Skyactiv-G na 170-175KM.

 

V glavnem, da se vrnem na ob?utke - pritisk na gas pri recimo 3000-4000 obratih vrne neko anemi?nost in 2x sem se kar zalotil, da sem iskal rumeno lu?ko "checkengine" saj je ob?utek, kot bi motor padel v "limphome mode". Ok, malo pretiravam, ampak prav dosti pa ne, ker ko ?lovek sli?i 180KM pa? pri?akuje nekaj ve? ali pa vsaj nekaj takega kot recimo to po?ne 2.0 G motor v Miati, kjer proizvede 180KM.

 

Bom takole rekel, ve? ali manj bo ve?ini sicer kar v?e?, pa? tepe ga to, da smo verjetno pri?akovali precej preve? kot je realno mo?no. Poleg tega, je to nova tehnologija, ki je nepreverjena in ker ne ponuja ni? novega in ker bodo prvi kupci verjetno bolj testni zaj?ki si enostavno ne bi niti upal iti v nakup. Tako kot sem rekel je verjetno najbolje remapat 122KM, ki je namensko programsko tako zadu?en, da bi omogo?il iksu preboj med kupce.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj stestiral Mazdo 3 s Skyactiv X motorjem.... a naj sploh komentiram al raje ne? :ne vem:

 

Mi je teta prodajalka povedala, da je imela v enem dnevu 10 vo?enj in samo ?tirje so bili zadovoljni. Tako, da pa? ne bom veliko oziroma ni? izgubil, ?e pa? trojko presko?imo. Pa skoraj 3/4 leta sem ?akal na tole pol pa  :vskalo:

Dec, a ve? da bi bilo zanimivo odpreti anketo in da malo ugibamo; katero vozilo bo Boss kupil pred koncem tega leta (ti pa predlagaj 4 glavne kandidate). :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam res. ? dejmo.

Daj odpri anketo, to bo zanimivo :)

 

(moj adut bo verjetno Superb-a v tem primeru).  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ford mondeo? Mene je izjemno navdu?il kot karavan st line 190 PS AWD 8-stopenjski avtomatik. Je nekako malce zastarel, pribli?no tako kot mazda 6 (vidi se predvsem po infotainmentu), ampak feedback na volanu bistveno bolj?i, tudi pelje se ?portneje, ?eprav ?e vedno zelo udobno. Mazdo6 so z zadnjim FL zelo pomehku?ili, zame to ni ve? driver's car.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ufff, Mondeo ima tako opremo kot Mazda 6 ?ele pri opremi Vignale pa ?e tam je treba dodat za DAB, pa aktivni tempomat in prepre?evanje trkov ter ?e nekaj drugih "malenkosti", ki vse skupaj pridejo ?e cca 2500EUR. Skupaj torej nekje v rangu 43kEUR in na to ti dobrohotno dajo ?e 2 jurja skonto. OK res, dobi? 190KM dizla z avtomatiko (pa? v tej opremi druge opcije ni) ampak to je s primerljivo ?estko cca 6 jurjev dra?je. Ampak je, dobil bi lahko 5-vratnega to je pa velik plus.

 

Aja pa verjetno si se peljal v takem, ki je imel dodan paket z prilagodljivim podvozjem, ker tudi tu je kar razlike med takim, ki ga ima in tistim ki nima ACC. To pa stane ?e dodatna 2 jurja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zasran v smislu? Kolikor mi je renault simoati?en, mi talisman nekako ni...

?e se ne motim je mondeo pri?el v EU z nekajletmim zamikom in glede na to ,da je ?e nekaj ?asa na trgu.... Meni daje Talisman veliko bolj?i ob?utek.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo teh mondeotov je pa res zelo malo videt na cesti. Zakaj je tako? Sej sploh ni tako grd avto. Zdaj to primerjati z mazdo 6, tudi vo?njo, je malo sme?no. Ampak... ?e ho?e? bit malo poseben kupi mondeota.

Meni je pa zadnje cajte zelo v?e?na oblika volvo v 60.So izredno napredovali v dizajnu in mi je po obliki takoj za mazdo 6.?e ne bi bilo mazde 6 ve? za kupit bi se verjetno odlo?il za tega.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e prav razumem okol tega Skyactiv X motorja je v tem, da so tisti, ki so pri?li z dizla nanj razo?arani, tisti s g122 pa niti ne tolk?? 

 

@50keda - zanimivo mi je, da primerja? 1.5TSi motor s skyactive X in pi?e?, da sta dokaj primerljiva?? Ne glede na to, da je 1.5 podkrepljen s turbino??
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zato pa je takih 70% ali še več, koliko je sploh volilna udeležba....vsak je seveda najbolj pameten zase....kot zanimivost, sem zadnjič gledal eno tv oddajo, zanimivo v Indiji imajo 1mrd volilnih upravičencev, 25mio jih sodeluje pri volitvah🤣..in vsak upravičenec ne sme imeti do volišča več kot 2km....heh, imajo kar dela
    • Marčne rdeče številke, ki skrbijo WWW.DELO.SI Prodaja avtomobilov v Evropi prejšnji mesec manjša za tri odstotke.  
    • Taki, ki ne gredo volit, so potem ponavadi najbolj glasni  
    • a to še kdo hodi  
    • VZ5 je res stroj (to je še iz starih audi časov ko so imeli motor z 5 valji), sem imel možnost voziti za njo na lokalni cesti (in se je slišal pravi zvok), potem ob uvozu na avtocesto je bilo bye bye-bye :), je stroj, ki pa tudi stane.....je pa res, da je meni ta voz oblikovno in s tem motorjem res top....je pa res kot si rekel, v tem primeru ti položnice ne uidejo.....jaz sem po pol leta dobil pozdrav iz AT, da naj pošljejo podatke kdo je vozil sl.avto, ko sem bil v Munchen-u in smo me nekje v Avstriji dobili na radar, pa sem vozil samo Š.Scala 1.5T (ki ima sicer samo turbo in 150k, ampak gre ko sneta skira), in zdaj čakam koliko € bodo naračunali....
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.