Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 15 minutami je SpEkTr napisal:

Ja, lako bi avto ful kadil, in bi ti filter delal regeneracijo vsakih 60km. In misleč, da je DPF vzrok bi bil napačen, ker je v tem primeru zgolj posledica.

 

Zato je treba marsikaj preverit. Za začetek bi s tistimi 3 PIDi vsaj malo občutka dobil kako in kaj. 

 

Tako je zato sem mu pa predlagal prvo pregledat z OBDjem one 3PIDEe, in pregled MAF senzorja in EGRa, mogoče še šobe.

Če je z motorjem vse vredu, pol DPF ni problematičen, razen pri zgoraj omenjenih mestnih vožnjah.

In pri njegovih prevoženih 50kkm še DPF ne bi smel biti v slabi kondiciji, če moj z prevoženimi 290kkm dela vredu (regeneracije med 150-250km) pa je kao problematičen 2.0dizel, pol mora SkyactiveD DPF pravtako zdržat 300kkm.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano (urejeno)

Pelko je pred enim tednom (900 km nazaj) avto priklopil na prenosnik in dejal, da je vse OK. Več ga nisem spraševal, ker se je videlo, da nima prav veliko časa za klepet.😏

 

 

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Napisano

Delajte kar hočete s svojimi avti. Saj so vaši. 🤪

Jaz točno vem, kaj bom storil z mojim. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Napisano
pred 14 minutami je Janez007 napisal:

Pelko je pred enim tednom (900 km nazaj) avto priklopil na prenosnik in dejal, da je vse OK. Več ga nisem spraševal, ker se je videlo, da nima prav veliko časa za klepet.😏

 

99,99% šoferjev se na regeneracijo itak ne ozira oz. je ne zazna, kar je edino prav. Razni preventivni servisi "na pamet, po občutku", kot predlaga @Alex, po mojem tudi niso smiselni, dokler ne gorijo lučke. 🤪 Na osnovi ene izkušnje s chip tuninga, si jaz, tudi zato, ker nisem mehanik, ne bi upal delati tako nedvoumnih zaključkov oz. diagnoz ... a sedaj bo nekaj časa za vse težave M6 CD kriv delno zamešan dpf filter? :) 

 

Sicer pa pravijo "ne diraj dok radi😆

 

 

 

 

 

 

 

 

Ta, ki "dela" chip tuning, je predvsem zelo dober mehanik. 

Če bi videl, kakšni avti se šravfajo pri njem(za relly, za cestne dirke, za gorske)  bi spremenil mnenje. Pa točno je povedal in vedel za vse, kar je treba paziti pri naših avtih(od bakrenih  podložk, čiščenja korita in sita.) pa do zaribanih turbin. Ti samo teraj in uživaj. 😉

 

 

Napisano (urejeno)
dne 18. 6. 2021 ob 16:28 je Alex napisal:

Ta, ki "dela" chip tuning, je predvsem zelo dober mehanik. 

Če bi videl, kakšni avti se šravfajo pri njem(za relly, za cestne dirke, za gorske)  bi spremenil mnenje. Pa točno je povedal in vedel za vse, kar je treba paziti pri naših avtih(od bakrenih  podložk, čiščenja korita in sita.) pa do zaribanih turbin. Ti samo teraj in uživaj. 😉

@Alex, ti verjamem.

Popravljeno od Janez007
Napisano

Ja, mal so ga v kamn, ampak ok. Naj Alex to uredi, mene pa zanima res koliko % se je zmanjšal pretok filtra , se pravi prej - potem. 

Napisano

1 julija gre moja na čiščenje ventila in sesalnega kolena.

 

Objavim slike packarije :)

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Delajte kar hočete s svojimi avti. Saj so vaši. 🤪

Jaz točno vem, kaj bom storil z mojim. 😉

 

 

Jamral, kako je Mazda zanic... pa ima cel kup serisjkih napak... ampak je pa lepa :D😇

  • Všeč 1
  • Haha 4
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

@Alex, ti verjamem.

 

Ampak tele naše diesel Mazde so pa res fenomen ... berem na njihovi spletni strani (https://www.tunerc.si/😞😞

 

"Pogostost samodejne regeneracije je odvisna od načina vožnje in velikosti filtra. Praviloma se regeneracija izvede enkrat na prevoženih od 700 do 1.400 km in traja približno 20 do 30 km." 😭

 

 

Ne verjet temu, kar pišejo - tudi BMW-ji in VAG- i dizel delajo regeneracije nekje od 150km do 500km. To zadnje pri tistih, ki delajo izredno dolge AC relacije po 100km in več skupaj.

 

Noben nima 5x večjega DPF filtra od Mazde, da bi to bilo v normalnih pogojih možno narest 1400km brez regeneracije, razen če se spraviš na autobahn v Nemčiji in voziš ves čas nekje na 3500-4000 obratih z 200km/h, kjer pa zaradi aktivne regeneracije se saje v DPF-ju ne nabirajo.

33112_1.png

Napisano
pred 4 minutami je Jest napisal:

 

 

Jamral, kako je Mazda zanic... pa ima cel kup serisjkih napak... ampak je pa lepa :D😇

Ne. Mazda je še vedno zakon.

Pač povem, kar mi ni všeč na uradnem  servisu. V Kopru je pač  polom. 

Tudi brat Tunerca ima mazdo 6. Ne zastonj. 🤗

Pred eno uro je Hixxy napisal:

1 julija gre moja na čiščenje ventila in sesalnega kolena.

 

Objavim slike packarije :)

Zanimivo, da gtemo mi, ki smo nesojeni "čipiranci"(avta mislim, to  nima veze z cepljenjem) v čiščenje dpf. 😉

 

 

 

Napisano
pred 22 minutami je SpEkTr napisal:

To samo pomeni,da se vam bo potem še prej zabasal filter :)

Živi bili pa videli. 😉

 

 

Napisano

No, sej ne me narobe razumet, me zanima kako in kaj bo. Ker je velik stvari takih k jih noben še ne ve :D

Napisano

Ta tema postaja podobna cepilci - anticepilci, zato ne mislim več sodelovati v njej. 😉

 

 

Napisano
pred 51 minutami je SpEkTr napisal:

As you wish. Ampak na tak način ti bo počasi zmanjkalo tem 🙂

In? 

 

 

  • 3 tedne kasneje...
Napisano
On 6/18/2021 at 6:59 PM, Hixxy said:

1 julija gre moja na čiščenje ventila in sesalnega kolena.

 

Objavim slike packarije :)

Kje so zdaj te slike in opis?

Napisano

Ehh bil pri mehaniku, v petek in ni slikal :(

 

Je pa rekel, da ni bilo ful neki zapacano - ima pa 106k kilometrov.

Napisano

Nič, zdaj je na meni da spremljam preko forscana in če se ne izboljša gremo naprej odkrivati vzroke.

Napisano

Sporoči kako bo šlo, predvsem pm acc dsd parameter spremljaj.

Poslano z mojega SM-G780F z uporabo Tapatalk

Napisano
pred 1 uro je Hixxy napisal:

Nič, zdaj je na meni da spremljam preko forscana in če se ne izboljša gremo naprej odkrivati vzroke.

A ti je mehanik kaj ščistil senzor na sesalnem kolektorju? Kako sranje zna bit na njem... Čisto zabit pride. 

Jaz moram jutri naročiti mehaniku, da to reši. 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Mene pa malo mika XPENG G6 pa čeprav je kitajc, lep avto moram rečt....  Še dobro, da trenutno ne kupujem avta.... 
    • Nekaj ti je Dvorjan že odgovoril pa, da še jaz podam naše izkušnje po 10 mesecih uporabe Tesle 3 in 35.000 prevoženih kilometrih, ki jih žena lepo nabira. nekja dodajo pa še otroci.  Dinamična polnilnica je super, katera je pa odvisno od monterja, da bo znal vse pravilno priklopit in nastaviti. Jaz sem vzel Teslino, ker je relativno poceni in dobro komunicira z avtom. Pozimi ni bilo težav ker sem moč nastavil na 8 A. Sedaj poleti jo nastavim malo več včeraj je bila na 12 ali 15 A in mi je vrglo elekrtiko ven, ko je zraven še laufal, Pralni sušilni, klima, kuhanje, računalniki televizije, hladilniki in predvidevam, ko se je prižgala TČ je zmanjkalo (ker je trenutna poraba presegla 18 A). To je bilo pozno popoldan ko sončna več ni bila ravno dosti obsijana.  Imamo varovalke 3x25A   Za polnjenje imam electroverse Kartico, ki podpira večino polnilnic a je do sedaj še nismo uporabili , ker smo vsa polnjenja opravili na Tesla SC, kjer zadeva poteka brezhibno.    Če boš kupoval Mazdo 6e počakaj na jesen ko pride posodobljena verzija ki bo imela baterijo LFP in 78 Ah, stare so imele 68 LFP ali 80 NMC. Rečene je sicer bilo da bo tudi 800 V tehnologija a kar malo dvomim saj tudi CX-6e nima 800 V, kar potem omogoča hitrejše polnjenje.    mi večino dopusta opravimo z Avtodomom, tako da nimamo težav z polnjenjem, smo pa z teslo šli že v Novigrad, večkrat LJ, otok Ugljan,.....
    • Spet ni tak bav-bav. Naša penzionistka rabi javno infrastrukturo ravno 1x ali 2x letno, pa ji nekako uspe polniti, čeprav je daleč od računalniško pismene osebe. Toliko se je naučila, da odpre aplikacijo in poskenira QR kodo ter stisne gumb Polni.  
    • Jah, tudi tistih par "agregatorjev", kar jih obstaja, zaračuna svoj pribitek na ceno polnjenja.   Najcenejša možnost je, da uporabiš aplikacijo tistega, ki skrbi za polnilnico. Postopek je tudi za "ad-hoc" enkratno polnjenje enostaven - poskeniraš QR kodo na polnilnici in vneseš št. kreditne kartice (dokler pač ne bodo imele novejše polnilnice še bralnika plačilnih kartic). Če ti to ni všeč, pač namestiš aplikacijo.   Za tvoj primer skoka do Pule in nazaj se lahko omejiš že na Petrol polnilnice ali pa hrvaški Elen - in imaš eno aplikacijo ali dve, za tistih par centov razlike po kWh ne rabiš delati doktoratov, kdo je najcenejši za parkrat letno.   Sploh pa hitre DC polnilnice koristiš samo v tranzitu. Če veš, da boš par dni v Puli, greš komot na kako lokalno počasno AC polnilnico v času kosila ali večerje in pretočiš tistih 10-11 kWh na uro.   Raba aplikacije ima to prednost, da vidiš, ali je v nekem trenutku polnilnica na izbrani lokaciji zasedena ali prosta ... ozr. koliko prostih priključkov je ...
    • Ali izbereš dinamično polnilnico ali pa na "neumni" nastaviš nekoliko nižjo moč polnjenja, da ti pozimi, ko dela še toplotna črpalka ne vrže ven varovalk.   Lahko ostaneš na 3x 20A, ali pa malce dvigneš na 3x 25A, da bo res mir (odvisno predvsem od tega, koliko imaš obremenjene posamezne faze). Pozimi itak polniš bolj kot ne samo ponoči (22-06 režim, pač kolikor rabiš).   Polnilnico ti zmontira vsak štromar - predlagam pa, da ti do nje potegne čisto nov kabel, vendarle bo šlo za najbolj obremenjen del domače el. infrastrukture. 11 kW polnilnica je vrh glave, ostalo je "nice to have".   Prenosne so v glavnem "šuko" polnilnice - super za v kak kamp ali pa silo, če kje ostaneš (saj ima vsaka hiša šuko priključek). Se pa na šuko polni boleče počasi in je to samo zasilna rešitev.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.