Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Resno razmišljam o nakupu mazde3 sedan AVT.

Ker v SLO trgovci nimajo "na zalogi" nobenih AVT modelov, se moram postaviti v čakalno vrsto in naročiti svoj primerek.

 

Ima kdo izkušnje z nakupom Mazde v Avstriji? Tam bi poskusil srečo z kakšnim AVT modelom  "iz zaloge".

 

BR

easy rider

Napisano

A to misliš nabaviti novo ali rabljeno?

 

Najprej se pozanimaj kako je z uvozom in s tem povezano dokumentacijo oziroma papirji.

 

Če lahko dodam smo v 80' in 90' hodili v Celovec in Graz po Mazdo in japonske znamke ; od strica dober prijatelj je točno pred 30-leti nabavil novo 323 sedan po takratni ceni 30.000 DEM ; takrat so bile dvojne cene na uvoz tujih izdelkov.

Danes pa so omenjeni modeli zelo redki in tudi iskani.

 

Napisano

Ja, za rabljeno vozilo to ne bo nobena težava, za nove pa zna biti kak trik (oziroma večji davčni primez), da zaščitijo lokalne trgovce - vsaj tako je bilo.

In zgleda je še:

 

Kdaj je za naše organe rabljen avto? Star mora biti 6 mesecev in imeti 6.000 prevoženih kilometrov. Sicer pa se šteje kot nov.

Napisano
pred 10 urami je dvorjan napisal:

Ja, za rabljeno vozilo to ne bo nobena težava, za nove pa zna biti kak trik (oziroma večji davčni primez), da zaščitijo lokalne trgovce - vsaj tako je bilo.

In zgleda je še:

 

Kdaj je za naše organe rabljen avto? Star mora biti 6 mesecev in imeti 6.000 prevoženih kilometrov. Sicer pa se šteje kot nov.

Fak, ta je pa kar huda.

 

Naroči čim prej novega pri nas pa bo. Ali pa pokliči direktno na uvoznika če lahko potegnejo kako iz okoliša…

Napisano
dne 23. 4. 2022 ob 18:20 je NevLado napisal:

Fak, ta je pa kar huda.

 

Naroči čim prej novega pri nas pa bo. Ali pa pokliči direktno na uvoznika če lahko potegnejo kako iz okoliša…

Samo dvomim da bo uvoznik poskrbel za rabljenega, saj jim je v interesu prodati staro zalogo oziroma čim novejši model saj hkrati gleda da ima čim manj zaloge in prazno parkirišče. Probaj in vso srečo.

Napisano

Proces nakupa v AT je precej podrobno opisan v thredu spodaj. 

Sicer gre za Teslo ampak z vsemi davčnimi izzivi.

 

Zadeva ni več aktualna, ker sem naročil v SLO. 

Zdaj pa samo počakat še 2 četrtletji (vsal), da pride v SLO.  

 

EVSVET.EU

Dobrodošli v svetu električnih vozil! Informacije o avtomobilih, odgovori na vprašanja, stanje in lokacije polnilnih postaj, najnovejše iz sveta električne mobilnosti ter kaj nam prinaša prihodnost. Obiščite EV...

 

  • 4 meseci kasneje...
Napisano

Kot ugotavljajo pri nemškem avtomobilskem klubu ADAC, je možno za le 50 evrov še danes enostavno prirediti števec kilometrov, tudi pri najnovejših modelih avtomobilov. Nemška policija domneva, da ima vsak tretji rabljeni avtomobil, prodan v Nemčiji, prirejeno število prevoženih kilometrov.

 

avtomobili s prevrtenimi kilometri | Avtor: carVertical

 

WWW.ZURNAL24.SI

Uredba Evropske unije iz leta 2017 o zaščiti pred posegi v števce kilometrov v praksi ne živi. Raziskave neodvisnih avtomobilskih klubov...

 

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 3
  • 6 mesecev kasneje...
Napisano

Pozdravljeni. Razmišljam o nakupu novega vozila iz Nemčije, ker pri nas ni primerne ponudbe. Bolj berem te davke manj mi je jasno. Poklical sem tudi uvoznike pa vsak govori po svoje kako je z nakupom. Zgodbi so v bistvu tri:

 

- prva je da kupiš kot fizična oseba in plačaš nemški DDV in to je to. Sam ta zgodba ne pije vode, ker moraš davke plačati pri nas...

- druga je da kot fizična oseba plačaš nemško neto ceno in potem tukaj pri nas plačaš 22% DDV. Tukaj naj bi bil problem, ker nekateri nemški prodajalci nočejo izvoziti vozila brez davka, ker skrbijo za nemški proračun in ti računajo bruto ceno, razliko v davku pa dobiš povrnjeno ko dokažeš da si plačal davek v Sloveniji

- tretja je, da avto kot pravna oseba kupi uvoznik in ti vse plačaš njemu

 

A ima kdo izkušnje z uvozom novega vozila in kako dejansko se naj bi to izvedlo.

Napisano (urejeno)

Nov mislim, da ne gre. Biti mora prej registriran v državi in imeti določeno število kilometrov. 

Nekak tak je, ne vem pa podrobnosti... 

Popravljeno od Shrek
Napisano
pred 17 minutami je ignacij napisal:

Pozdravljeni. Razmišljam o nakupu novega vozila iz Nemčije, ker pri nas ni primerne ponudbe. Bolj berem te davke manj mi je jasno. Poklical sem tudi uvoznike pa vsak govori po svoje kako je z nakupom. Zgodbi so v bistvu tri:

 

- prva je da kupiš kot fizična oseba in plačaš nemški DDV in to je to. Sam ta zgodba ne pije vode, ker moraš davke plačati pri nas...

- druga je da kot fizična oseba plačaš nemško neto ceno in potem tukaj pri nas plačaš 22% DDV. Tukaj naj bi bil problem, ker nekateri nemški prodajalci nočejo izvoziti vozila brez davka, ker skrbijo za nemški proračun in ti računajo bruto ceno, razliko v davku pa dobiš povrnjeno ko dokažeš da si plačal davek v Sloveniji

- tretja je, da avto kot pravna oseba kupi uvoznik in ti vse plačaš njemu

 

A ima kdo izkušnje z uvozom novega vozila in kako dejansko se naj bi to izvedlo.

Pod prvo točko nikakor nebo šlo.....😞

Pod drugo točko je drugi del 100% pravilno.👍

Lahko je tudi pod tretjo točko samo ,da ti bo uvoznik verjetno kaj pokasiral.....:nevem:

Napisano

@ignacij Predlagam, da pozabiš na nakup novega vozila v tujini in se namesto tega osredotočiš na nakup malo rabljenega vozila.

Samo glej, da bo - v tvojem primeru v Nemčiji - registrirano v tujini že 6 mesecev in bo imelo vsaj 6.000 prevoženih kilometrov. S tem bodo izpolnjeni pogoji, da uvažaš rabljeno vozilo. Tako pri par mesecev starem vozilu, ki še praktično diši po novem, lahko tudi prihraniš lep denar.

 

 

PS: Sicer postopek iz tvoje točke 2 drži, je pa res, da v Sloveniji plačaš naš DDV in še DMV ter opraviš homologacijo. In ja, Nemčija ti njihov DDV (19 %) - če si ga tam tudi plačal - povrne, ko dokažeš, da si plačal naš DDV.

Napisano

Ja to mi je jasno da bo pokasiral, tukaj se ne slepim. Samo je zanimivo, da pride izračun novega vozila z vsemi davki in provizijami še vedno 2k ceneje kot je cena pri nas za isto vozilo. 

Takega rabljenega kot bi ga jaz imel ne dobiš, ker je letnik 2023. PA četudi ga dobiš rabljenega ni neka strašna razlika v ceni.

pred 2 minutama je dvorjan napisal:

@ignacij Predlagam, da pozabiš na nakup novega vozila v tujini in se namesto tega osredotočiš na nakup malo rabljenega vozila.

Samo glej, da bo - v tvojem primeru v Nemčiji - registrirano v tujini že 6 mesecev in bo imelo vsaj 6.000 prevoženih kilometrov. S tem bodo izpolnjeni pogoji, da uvažaš rabljeno vozilo. Tako pri par mesecev starem vozilu, ki še praktično diši po novem, lahko tudi prihraniš lep denar.

 

 

PS: Sicer postopek iz tvoje točke 2 drži, je pa res, da v Sloveniji plačaš naš DDV in še DMV ter opraviš homologacijo. In ja, Nemčija ti njihov DDV (19 %) - če si ga tam tudi plačal - povrne, ko dokažeš, da si plačal naš DDV.

 

Problem je, da takega vozila še ni starega več kot 6 mesecev. Pa četudi bi bil, razlika v ceni na današnjem čudnem trgu ni tako velika.

Napisano
pred 28 minutami je ignacij napisal:

Ja to mi je jasno da bo pokasiral, tukaj se ne slepim. Samo je zanimivo, da pride izračun novega vozila z vsemi davki in provizijami še vedno 2k ceneje kot je cena pri nas za isto vozilo. 

Takega rabljenega kot bi ga jaz imel ne dobiš, ker je letnik 2023. PA četudi ga dobiš rabljenega ni neka strašna razlika v ceni.

 

Problem je, da takega vozila še ni starega več kot 6 mesecev. Pa četudi bi bil, razlika v ceni na današnjem čudnem trgu ni tako velika.

Kateri avto pa gledas?

Napisano
pred 1 uro je ignacij napisal:

CX-5 2,5l homura bela, nov facelift 2023

 

 

1057871.jpg

A je nima noben pri nas na zalogi? :o 

Napisano

2 sta novi AWD, to pomeni skoraj 47k, preveč, ena je testna in ni awd samo tudi hočejo ceno kot da bo prodana nova. Kako je pa kaj z AWD a je dosti razlike v vožnji? Ne stanujem v hribih in ga v bistvu ne rabim, samo če bi mogoče kakega v Nemčiji našel za dobro ceno bi tud AWD vzel v kolikor se vozilo bolje vozi, samo ne vem kaj so prednosti in slabosti, a lahko kaj odpove itd.

Napisano
pred 46 minutami je ignacij napisal:

2 sta novi AWD, to pomeni skoraj 47k, preveč, ena je testna in ni awd samo tudi hočejo ceno kot da bo prodana nova. Kako je pa kaj z AWD a je dosti razlike v vožnji? Ne stanujem v hribih in ga v bistvu ne rabim, samo če bi mogoče kakega v Nemčiji našel za dobro ceno bi tud AWD vzel v kolikor se vozilo bolje vozi, samo ne vem kaj so prednosti in slabosti, a lahko kaj odpove itd.

 

Če kolebaš potem ne rabiš. Ker če bi vedel zakaj bi to mel potem ne bi kolebal.

 

slabosti:

- 99,9% narejenih kilometrov nimaš nobene prednosti

- avto je težji in bistveno več energije se izgubi na dodatnem prenosu na zadnji par koles

- poraba je občutno večja

- pospeški in dinamika vožnje slabši.

- nekoliko večja možnost okvar.

 

prednosti:

- več ali man zgolj takrat, ko je sneg na cesti in da še voziš v klanec.

- če avto uporabljaš mogoči tudi za lažje manj zahtevne offroad podvige.

 

Tako, da z FWD boš čist normalno živel čez celo leto.

  • Všeč 3
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 13 minutami je Boss napisal:

- pospeški in dinamika vožnje slabši.

Če je pa AWD opevan za ovinke....

 

Tudi pospeški so boljši, pri močnejših mašinah, ker gre na 4 gume. Pri fwd pa 2 že spuščata.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 1
  • Haha 2
Napisano

Aha, pa ne pri 1,6 tone težek visoko nasajen SUV in dobrih 190KM, ki jih duši še AT menjalnik z AWD. Res bo to letelo po ovinkih in užitek bo naravnost fenomenalen. :hohoho:

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Glej Passat 190 konjev DSG ima boljše pospeške po katalogu, če je 4x4.

 

Lahko da sem jaz nor. Samo zakaj potem imajo Ferrariji 4x4?

 

Seveda pa je 4x4 na rahitičnem avtu druga skrajnost.

Torej je težji in počašnejši, ker niso trpele pogonske kole....

 

Skozi ovinke, pa si poglej zgodovino quatra in kako revolucijo je Audi naredil z njim v relly-ju.

 

Evo povzetek:

The Audi Quattro story begins in 1977 during the winter testing of Volkswagen’s Iltis jeep. Audi engineer, Jorg Bensinger noticed that despite it’s relative low power output, the Iltis all-wheel drive outperformed the more powerful two-wheel drive Audi being driven alongside it.

 

Pa drugače, imel bi vedno 4x4, če ga bi dobil lahko. Pa ne to ko je 90% časa pogono na en par. Pogon mora biti vedno vsaj določen del na vse 4.

Popravljeno od godlike
Napisano

Hmm ja, zdej si pa turbodizla našel s tono navora, kjer se pri pospeških iz nule res nekoliko pozna. Ampak pospešek od nule kej dost ne govori o dinamiki vožnje. Ker verjetno res nismo ubrisanci, da bi lovili destinke od semaforja do semaforja. Bistveno bolj pomembno je kaj se dogaja pri pospeševanju v gibanju, ko želiš prehiteti oziroma, ko se zapodiš v ovinke. Verjemi, da z Mazdo CX-5 z N/A bencinarjem kar lepo občutiš a je AWD in težji z več gibljivimi deli ter "vztrajnostjo" pogonske gredi in difirenciala zadaj.

 

CX-5 2.5 primerjava FWD proti AWD

https://zeperfs.com/en/duel6776-9396.htm

 

za razliko je pri dizlu navor v veliko pomoč in dejansko pripomore, da so pospeški od nule res boljši, ker AWD prepreči, da bi se zavrtelo v prazno in gre vsa moč res samo v premikanje in ne zažiganje gum. Ampak vse ostalo je kljub temu slabše.

 

6 2.2 dizel FWD proti AWD

https://zeperfs.com/en/duel7636-7789.htm

 

 

 

33112_1.png

Napisano

Primer sem dal, ki je v širši familiji.

In sem ga vozil.....

 

Več pa raje ne, ker bova čisto temo usmerila stran od bistva.

Napisano (urejeno)

Za normalno vožnjo je navaden čist ok. Če imaš 4x4, te že misel premami, da greš lahko hitreje v ovinek, kar fizika prepreči. Zakaj vsi 4x4 nudijo? Ker kupci zagrabijo nepotrebne stvari. Ne mešaj rally z navadno vsakdanjo vožnjo. Drugače pa, vsak se sam odloči. Jaz osebno NE potrebujem 4x4. Slavko ga pa potrebuje. 

Sem tud jaz že marsikaj vozil... Od 4x4, 6x6 4x8, 6x8, 8x8...

 

pred 9 urami je godlike napisal:

Če je pa AWD opevan za ovinke....

 

Tudi pospeški so boljši, pri močnejših mašinah, ker gre na 4 gume. Pri fwd pa 2 že spuščata.

In to rabiš pri vožnji v trgovino po mleko in kruh, pa ko pelješ otroke v vrtec in šolo, pa da pravi čas v službo prideš. 

Popravljeno od Shrek
  • Všeč 1
  • Hvala 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.