Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 1 minuto je Janez007 napisal:

Kako je s tem AC? Če to prižgem, mi preklopi na kroženje znotraj kabine kar pa mi ni všeč, ker imam rad svež zrak.  

Na roke vgasneš notranji in ti dela še naprej vse avt. Ponavadi ga zapre ko je res vroče!

Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Na roke vgasneš notranji in ti dela še naprej vse avt. Ponavadi ga zapre ko je res vroče!

Iz Splita do Slovenije je 4 ure vroče avtoceste ... samo ob notranjem kroženju bi se zadušili ... 😀 Sem mislil, da bo Mazda saj vsake toliko časa spuščala zunanji zrak (preklapljala), pa sem prej obupal in prestavil na ročno ... 

Napisano

Ja, res je potrebno ročno odpreti zrak, čeprav je klima nastavljena na AUTO in se zlepa sam ne odpre. In ko ročno odpreš zrak, klima enostavno pri višjih temperaturah ne sfolga hladiti. Tako sklepam, da je kompresor enostavno preslab, oziroma poddimenzioniran in so raje softversko klimo sprogramirali tako, da je notranje kroženje zraka večino časa vklopljeno.

 

 

33871_1.png

 

Napisano

Skoraj vsak dan sem v avtu 2 uri, imam na avto in ročni vklopim luft od zunaj. Ugotovil sem da je najboljše da samo zvišaš/znižaš stopinje če te zebe, ostalo pustiš kot je. Nobenih težav, včasih sem bil pa skos prehlajen na ročnih klimah.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 2 urama je Lentus napisal:

... ... ...Tako sklepam, da je kompresor enostavno preslab, oziroma poddimenzioniran in so raje softversko klimo sprogramirali tako, da je notranje kroženje zraka večino časa vklopljeno.

 

Narobe sklepaš.

 

Tako je rešeno zaradi izkoristka. Briga njih, kaj boš ti dihal, važno, da je dva grama CO2 manj v izpustu. Pri konkretnih klimatih, ki skrbijo za prezračevanje stavb, je rekuperacija, ki z odpadno toploto ogreva oz. hladi vstopni zrak v tako imenovani "kocki". V avtu te rekuperacije ne morejo tako izvest, zato naredijo kar notranje kroženje zraka in klima samo "dohlaja", kar je "toplotnih" izgub in ni potrebno na polno hladiti vroč zunanji zrak... Pa je pol kaplje goriva prihranka, kar je blazno pomembno pri teh evropskih strogih standardih.

 

Če ti kaj ni prav, pojdi pa na letalo, tam teh težav ni, ker jih ti zakoni in ti standardi ne vežejo...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Haha, se pravi dolge poti z letalom, da se slučajno štirje na zadušimo v lastnem izdihanem zraku na poti na morje, neekonomične kratke poti pa z avtom. Kera logika. Mazda je edinstvena in v vseh pogledih res nekaj posebnega.

 

 

33871_1.png

 

Napisano

Taka rešitev s klimo ni samo pri Mazdi.

 

In tako butastih rešitev ni samo pri klimah...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)

Pa še kratki vtis z vožnje na morje in nazaj.

Poraba za G150 AT na 590 km dolgi poti do Tučepov je bila 6,9l, nazaj grede pa 7,2l. Hitrost po ac ves čas na tempomatu nastavljena na 133 km/h, oziroma manj ob omejitvah. Bili smo trije in poln prtljažnik, gume napumpane na 2,7/2,6.

Na poti do tja, sem proti koncu bil na trnih zaradi goriva, saj mi je kazalo le še 60km dosega, preden mi je uspelo najti bencinsko črpalko v Makarski.

Klime mi na srečo ni bilo potrebno vklaplajti, razen tja grede, zadnjih 50 kilometrov.

Moram pa še nekaj pokritizirati. Pri potovalni hitrosti 130 km/h ima motor v 6. prestavi okrog 2.500 obratov. Tu je motor dobesedno mrtev in je potrebno na skoraj vsakem avtocestnem klancu prestavljati navzdol za eno prestavo ali dve. Tu motorju definitivno manjka turbina. Z prejšnjim avtom in 25 konjev slabšim turbakom (1.4 TSI), na isti poti, na klancih ni bilo petrebe po prestavljanju navzdol. Vse je šlo v 6. prestavi. Normalno, saj je imel avto pri 2.500 obratih že maksimalni navor.

Je pa res, da nad 4.000 obrati potegne ko zmešan in ga je užitek malo zavrtet. Samo ne prevečkrat, ker gre takrat poraba tudi v višave😁.

Popravljeno od Lentus

 

 

33871_1.png

 

Napisano

Zanima me kakšen imate kaj software v avtomobilih? Meni so na zadnjem servisu zamenjali iz 110000 na 110001...sedaj opažam, da mi matrične luči delajo skoraj kot navadne...recimo, ko se peljem za nekom, mi skoraj ne prižiga segmentov, in pa ko mi svetijo dolge pa se nekdo pelje proti meni, se izklopijo vsi segmenti, dejansko kot bi prižigal dolge in kratke...? Na prejšnjem softweru mi je delovalo dosti boljše, je pa velikokrat predolgo bil prižgan posamezen segment in sem zaslepil mimovozečega...zato sem tudi rekel za novejši software...sedaj pa je veeeeeliko slabše...

Napisano (urejeno)
pred 25 minutami je tommaazz napisal:

Zanima me kakšen imate kaj software v avtomobilih? Meni so na zadnjem servisu zamenjali iz 110000 na 110001...sedaj opažam, da mi matrične luči delajo skoraj kot navadne...recimo, ko se peljem za nekom, mi skoraj ne prižiga segmentov, in pa ko mi svetijo dolge pa se nekdo pelje proti meni, se izklopijo vsi segmenti, dejansko kot bi prižigal dolge in kratke...? Na prejšnjem softweru mi je delovalo dosti boljše, je pa velikokrat predolgo bil prižgan posamezen segment in sem zaslepil mimovozečega...zato sem tudi rekel za novejši software...sedaj pa je veeeeeliko slabše...

Meni so posadabljali, a luči še vedno delajo enako dobro kot prej.

Mogoče informacija za koga, ki tega še ne ve. 

Na levi ročici je na koncu gumb. Ko ga pritisneš, izklopiš avtomatiko. To pride v poštev, ko moraš na hitro prejlapljati iz ročnega načina v avtomatski, če kakega kamionista zaslepiš, recimo. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano

Poglej prosim katero verzijo imaš...meni res deluje slabo...kot mavadne led in ne matrične...zanimivo, da kar izklopi vse, ko se avtomobil približuje, namesto da bi samo tisti del kjer je avtomobil...prej pa je bilo ok

Pa še fakin toča mi ga je na Krku dobila🤬

Napisano

Izklopi se takrat, ko je vec svetlobe… torej recimo ko prides v naselje, kjer javna razsvetljava bolj razsvetljuje okolico…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Sem si dal občutljivost za luči na high in prižiga malo boljše matrične žaromete.

Napisano
dne 9. 8. 2023 ob 19:43 je tommaazz napisal:

Poglej prosim katero verzijo imaš...meni res deluje slabo...kot mavadne led in ne matrične...zanimivo, da kar izklopi vse, ko se avtomobil približuje, namesto da bi samo tisti del kjer je avtomobil...prej pa je bilo ok

Pa še fakin toča mi ga je na Krku dobila🤬

Kje to pogledaš? 

 

 

Napisano
pred 9 urami je Alex napisal:

Kje to pogledaš? 

Tam v setting/system setting/software information

Napisano
pred 2 urama je tommaazz napisal:

Tam v setting/system setting/software information

Bom pogledal. 👍

 

 

Napisano

Jaz imam novejšega...11001...vse drugo dela ok edino pri lučeh opažam razliko...

Napisano
pred 18 minutami je tommaazz napisal:

Jaz imam novejšega...11001...vse drugo dela ok edino pri lučeh opažam razliko...

Hvala bogu, da nimam novejšega in da delajo luči super. 😊

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

Napisano
dne 14. 8. 2023 ob 11:58 je Alex napisal:

Evola. 

IMG_20230814_075707.jpg

Tudi jaz sem pogledal katero različico imam in je tudi ta,mogoče bo jutri drugače,ko grem na servis in vpoklic.....👍

IMG_20230816_072918.jpg

Napisano
pred 9 minutami je Bini napisal:

Tudi jaz sem pogledal katero različico imam in je tudi ta,mogoče bo jutri drugače,ko grem na servis in vpoklic.....👍

IMG_20230816_072918.jpg

Upam, da ti ne bodo pokvarili luči z novo različico. Pozanimaj se. 

 

 

Napisano

... pa še premium status lahko izgubiš, tako da jaz se na tvojem mestu res ne bi hecal. 🙃

33112_1.png

Napisano
pred 11 minutami je Boss napisal:

... pa še premium status lahko izgubiš, tako da jaz se na tvojem mestu res ne bi hecal. 🙃

A si na dopustu....🤔

Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

A si na dopustu....🤔

Očitno je. Ker cel dan čepi na forumu. 😊

 

 

Napisano

Aja, a to vaju tare... lepo da skrbita zame. Jbg, pač ne kofetkam pa mi nekej cajta ostaja.  

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.