Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je tommaazz napisal:

Katero verzijo softwara/firmwara imate na CX-30? Zanima me, ker branje znakov dela RES slabo...prej na trojki je zaznavanje delovalo super, skoraj brez pripomb, tukaj pa je sploh brezveze, da jih prepoznava...🙄

Ne vem sicer katero verzijo imam trenutno, a moja cx30 prebere znake takoj. Ravno danes sem na izolski obvoznici gledal, ali spremeni iz 110 na 90 v smeri proti Izoli. In res, v hipu, ko je bil znak 90 je "preklopil" na 90. Res se ne morem pritoževati glede tega. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni tudi večinoma spremeni pravi čas ko se peljem mimo znaka, ampak potem recimo že ni več omejitve pa mi še kar kaže, da je 50...ko pa je že nekaj časa 90. Ne vem meni se zdi da zelo slabo deluje. Upam, da bodo z novejšimi posodobitvami to izboljšali samo glede na to, da je že avtomobil kar nekaj časa zunaj imam bolj malo upanja...trenutno sem na 110001. Se da kje to nastavljati? Sem še l čez menije in nisem uspel nič najti...bom poskusil še z updatom navigacije, če bo kaj pomagalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Znake sicer s pomocjo kamere zna brati dokaj dobro... problem je, ker so v kartografiji kot kaze marsikje napacni podatki... TO je bil problem ze pri prejsnji CX-5, ki ima prakticno enak infotainment, kot CX-30... Je pa problem podoben tudi sedaj pri CX-60, ki ima drug infotainment ... Pa sistem ne razume znaka za konec omejitev oz. ga prakticno nikoli ne uposteva ... 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je tommaazz napisal:

Točno to je to, kar me moti.Samo na trojki je definitivno boljše delalo zato me čudi...

Težko... Vse novejše mazde imajo to enako narejeno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Alex napisal:

Težko... Vse novejše mazde imajo to enako narejeno. 


V bistvu nimajo vse enako kartografijo oz infotainment, samo izgled je podoben… V moji sestici 2013 je bil se TomTom…. Potem v moji CX-5 so bile karte od NNG (iGo)… Sedaj pri CX-60 pa je ponudnik kartografije Here …

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Jest napisal:


V bistvu nimajo vse enako kartografijo oz infotainment, samo izgled je podoben… V moji sestici 2013 je bil se TomTom…. Potem v moji CX-5 so bile karte od NNG (iGo)… Sedaj pri CX-60 pa je ponudnik kartografije Here …

 

V "novejših" Mazdah. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je Jest napisal:

Znake sicer s pomocjo kamere zna brati dokaj dobro... problem je, ker so v kartografiji kot kaze marsikje napacni podatki... TO je bil problem ze pri prejsnji CX-5, ki ima prakticno enak infotainment, kot CX-30... Je pa problem podoben tudi sedaj pri CX-60, ki ima drug infotainment ... Pa sistem ne razume znaka za konec omejitev oz. ga prakticno nikoli ne uposteva ... 

 

 

Jaz mislim da ta sistem prepoznavanja znaka deluje na navigacijo pri kenslanju, sepravi ko navigacija zacahna da so šli mimo omejitve potem kensla omejitev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak bistvena informacija pa je, da navigacijski sistem ni enak v novejsih Mazdah… in ravno softver je tisti, ki deluje tako ali drugace… Samo kartografijo itak upravlja samo nekaj podjetji in to potem prodajajo naprej softverskim podjetjem, ki to implementirajo v svoje resitve…

pred 39 minutami je NevLado napisal:

Jaz mislim da ta sistem prepoznavanja znaka deluje na navigacijo pri kenslanju, sepravi ko navigacija zacahna da so šli mimo omejitve potem kensla omejitev.


Deluje kot kombinacija obeh sistemov… torej preko kamere in iz podatkov v kartografiji… Prednost ima razpozani znak iz kamere…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na enako starih CX-5 in CX-30 (februar 2023) prepoznava omejitev hitrosti na istih relacijah preverjeno deluje različno.

...

Dej Alex, ti si s tvojimi trditvami, ki se neredko izkažejo za napačne, že prav tečen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V cetrtek sem s CX-30 naredil pot do Mb in nazaj, vceraj pa 750km na jug. Skoraj pol poti mi na avtocesti kaze nizjo hitrost kot je dovoljena (130). Sumim, da kamera pobere kake hitrostne nalepke s kamionov (60, 80...) ali pa ugotavljam da vcasih ne prepozna konec nizje omejitve in potem se kar nekaj casa kaze npr 100km/h ceprav je ze zdavnaj ni vec...

  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je MPero napisal:

V cetrtek sem s CX-30 naredil pot do Mb in nazaj, vceraj pa 750km na jug. Skoraj pol poti mi na avtocesti kaze nizjo hitrost kot je dovoljena (130). Sumim, da kamera pobere kake hitrostne nalepke s kamionov (60, 80...) ali pa ugotavljam da vcasih ne prepozna konec nizje omejitve in potem se kar nekaj casa kaze npr 100km/h ceprav je ze zdavnaj ni vec...

Zakaj nd greš na servis, če sumiš, da ne dela prav. Mislim, da nima nihče drugi takega občutka oziroma t. i. težav. 

Še posebej, če je avto v garanciji. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 7. 2023 ob 20:41 je MPero napisal:

V cetrtek sem s CX-30 naredil pot do Mb in nazaj, vceraj pa 750km na jug. Skoraj pol poti mi na avtocesti kaze nizjo hitrost kot je dovoljena (130). Sumim, da kamera pobere kake hitrostne nalepke s kamionov (60, 80...) ali pa ugotavljam da vcasih ne prepozna konec nizje omejitve in potem se kar nekaj casa kaze npr 100km/h ceprav je ze zdavnaj ni vec...

Hrvati imajo 110 na začetnem odseku AC.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se tudi isto dogaja na Mazda 3.

Prebere kakšen nepotreben znak, preklicov in križišč itak ne upošteva, čeprav imam novo karto. Večkrat mi tudi na AC kaže omejitev 40 km/h itd. Včasih si tudi izmisli kakšen nov znak, ki ga ni nikjer.

Skratka itak nepotreben dodatek, kot tudi zaviranje v sili (kljub temu sem se enemu zaletel v rit) ipd. Bolj je avto pameten, bolj je butast.

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 8. 7. 2023 ob 20:41 je MPero napisal:

V cetrtek sem s CX-30 naredil pot do Mb in nazaj, vceraj pa 750km na jug. Skoraj pol poti mi na avtocesti kaze nizjo hitrost kot je dovoljena (130). Sumim, da kamera pobere kake hitrostne nalepke s kamionov (60, 80...) ali pa ugotavljam da vcasih ne prepozna konec nizje omejitve in potem se kar nekaj casa kaze npr 100km/h ceprav je ze zdavnaj ni vec...

Ja to se meni tudi dogaja...pa recimo je znak konec omejitve 60 pred odcepom/križiščem ampak mi ne pokaže, da je omejitev 90 dokler nisem mimo odcepa, čez 50 m... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je tommaazz napisal:

Ja to se meni tudi dogaja...pa recimo je znak konec omejitve 60 pred odcepom/križiščem ampak mi ne pokaže, da je omejitev 90 dokler nisem mimo odcepa, čez 50 m... 😁

Ljudje, mi smo vozili štirideset let brez vseh teh silnih pomagal (tudi brez garmina), pa smo prišli varno povsod po Evropi. 

Ta pomagala so v redu, a se ni za zanesti 100% na njih. Kaj boste  rekli policaju, če boste vozili prehitro? 

Da je avto kriv, ker me zna brati znakov? 😊 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V četrtek sem imel cx30 na servisu zaradi vpoklica.

Pregledali so hladilni sistem, motor nadgradili z novim softverjem. Moram priznati, da sedaj motor bolje vleče na nižjih  obratih. Kot, da ima nekaj več navora. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 33 minutami je Alex napisal:

V četrtek sem imel cx30 na servisu zaradi vpoklica.

Pregledali so hladilni sistem, motor nadgradili z novim softverjem. Moram priznati, da sedaj motor bolje vleče na nižjih  obratih. Kot, da ima nekaj več navora. 

Ja sedaj so dodali tisto konjenico, ki je manjkala do 186KM..:jupiii::zoom-zoom:

pred 27 minutami je Boss napisal:

Softwarsko so ti dodali app turbo. Se pozna a ne? 🤪

Ne, baterija vejo moč doda pri speljevanju in pospeševanju... :jezicek: 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Bini napisal:

Ne, baterija vejo moč doda pri speljevanju in pospeševanju... :jezicek: 😉

 

Saj res, kolk pa ima kapacitete tale famozna baterija in koliko je močan elektro motor zanjo?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.