Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 8 minutami je Janez007 napisal:

Mislim, da je to, koliko je avto premijski, zelo odvisno tudi od vrste lastnika (ene vse moti, druge nič). 😀

 

V bistvu, kolk je lastnik pristranski in ne vidi napak in dviguje sebe v lastnem prepričanju, da je kupil premijca pa čeprav samo za polovico premijske cene. 

 

Je pa danes čedalje težje dejasnko po znamki vedet kaj je premijsko in kaj ne. Celo premijske znamke zdaj šparajo z materjali, jemljejo cenejšo tehniko, motorje, pogone, celo karoserije pa pol sam mal drugače zavihajo masko - a ne Mazda 2 in Mazda 6e?

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

V bistvu, kolk je lastnik pristranski in ne vidi napak in dviguje sebe v lastnem prepričanju, da je kupil premijca pa čeprav samo za polovico premijske cene. 

Nekaj je tudi na tem, am lahko rečem, da je CX 30 res top, z mojo M6 pa sem malo manj zadovoljen.

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Napisano
6 minutes ago, ignacij said:

Nekaj je tudi na tem, am lahko rečem, da je CX 30 res top, z mojo M6 pa sem malo manj zadovoljen.

 

Ker?

Napisano (urejeno)

Vibracij ob vožnji na 2 cilindrih v hitrostnem območju 50-80 km/h. Motor je zaradi avtomatskega menjalnika v prenizkih obratih. To bi Mazda rešila v  1h s programsko posodobitvijo, samo se jim j.... Sam sem bil z g192 veliko bolj zadovljen. Tega pri CX30 ni.

Popravljeno od ignacij
Napisano

Aha, zanimivo. HOčeš povedat da pač pri cx30 tega ni ker vozi z višjimi obrati, ali je pač deaktivacija cilindrov toliko bolj dodelana, mogoče pa oboje.

Napisano

Oboje, z ročnim menjalnikom voziš načeloma v višjih obratih, prav tako pa je veliko bolje dodelano, moraš biti v res nizkih obratih, da se čuti.

Napisano
pred 20 minutami je SpEkTr napisal:

Aha, zanimivo. HOčeš povedat da pač pri cx30 tega ni ker vozi z višjimi obrati, ali je pač deaktivacija cilindrov toliko bolj dodelana, mogoče pa oboje.

 

pred 28 minutami je ignacij napisal:

Vibracij ob vožnji na 2 cilindrih v hitrostnem območju 50-80 km/h. Motor je zaradi avtomatskega menjalnika v prenizkih obratih. To bi Mazda rešila v  1h s programsko posodobitvijo, samo se jim j.... Sam sem bil z g192 veliko bolj zadovljen. Tega pri CX30 ni.

 

Deaktivacije cilindrov pri CX-30 z G140 motorjem pri normalni vožnji ne čutiš, vsaj iz mojih izkušenj in kot je napisal @ignacij ... 😀

Napisano

Jest tudi pri G194 v CX-5 nisem cutil kaksnih vibracij ...  

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano

Saj moja vozi zaenkrat tudi na prenizkih obratih. 

Na čase je zelo neodločen avtomatik. 

Mi je zadnjič pri ustavljanju skoraj zatrokiral, ker ni dal v prvo takoj. 

 

Saj drugače je super avto. 

Malo pa me skrbi poraba. Trenutno imam 1.900km pa poraba še ni padla. 

 

Po BC je 7.2. Range mi redko izpiše nad 600km po resetu in tankanju. 

 

Koliko realne lahko pričakujem? Je relacija slabih 38km v eno smer dnevno brez AC samo regionalka z nekaj klanci. 

 

Ne pade in ne pade pod 7. 

Kdaj se to kaj umiri? 

 

Drugače pa ima čudno računanje porabe tale BC od mazde. 

 

Kako vem kdaj bom pri nuli? 

Po cagarju ne vem. 

 

Zadnjič mi je range pisalo 70km a natankal sem pa samo 40 litrov. 

 

 

Napisano

Deaktivacijo cilindrov se lahko občuti, odvisno od uporabnika. Jaz jo čutim. Verjamem pa, da nekdo, ki pride na Mazdinega bencinarja iz kakšnega dizla, tega ne občuti. 

Napisano
pred 6 urami je SpEkTr napisal:

Kaj pa če na M6 uporabiš sport mode?

V sport mode se ne cuti ker je v visjih obratih, problem pa je ker je sport mode slabo nastavljen, ne mores se normalno voziš ker pogosto prepozno prestavlja.

pred 2 urama je tommzy napisal:

Po BC je 7.2. Range mi redko izpiše nad 600km po resetu in tankanju. 

 

Koliko realne lahko pričakujem? Je relacija slabih 38km v eno smer dnevno brez AC samo regionalka z nekaj klanci. 

To je nenavadno. Žena ima narejenih 6k, od tega cca. 30% mesto, 30% regionalka, 40% AC vožnja večino nad 130km/h. Trenutno povprečje 7,4l.

 

Če ga vzamem za službo Kranj-Domžale v obe smeri naredim 55km in imam porabo 5,9l ko pridem domov. Če ni gužve ga spravim tud na 5,5l.

 

Ce se ti voziš samo po regionalki bi moral imeti z lahkoto 6l.

Napisano
pred 51 minutami je ignacij napisal:

V sport mode se ne cuti ker je v visjih obratih, problem pa je ker je sport mode slabo nastavljen, ne mores se normalno voziš ker pogosto prepozno prestavlja.

To je nenavadno. Žena ima narejenih 6k, od tega cca. 30% mesto, 30% regionalka, 40% AC vožnja večino nad 130km/h. Trenutno povprečje 7,4l.

 

Če ga vzamem za službo Kranj-Domžale v obe smeri naredim 55km in imam porabo 5,9l ko pridem domov. Če ni gužve ga spravim tud na 5,5l.

 

Ce se ti voziš samo po regionalki bi moral imeti z lahkoto 6l.

 

Avtomatik 2.5 140hp? 

 

Jaz ga od novega pod 7 še nisem spravil. Vožnja po omejitvah in redkokdaj gre nad 90-100kmh. 

 

Malo me skrbi poraba. Čim malo bolj pospešim je trenutna krepko nad 15-20l... 

 

Ne vem kaj delam narobe ali kaj je narobe z avtom. 

Napisano (urejeno)

Nič ni narobe, naša ima tudi nad 7 litrov; krajše relacije, zelo zmerna vožnja (2.5 G140 AT) Pri takšni vožnji ima ta motor tako porabo. Lp 

Popravljeno od Sivc 1
Napisano
pred 1 uro je tommzy napisal:

Avtomatik 2.5 140hp? 

G140 ročni. Ja AT verjetno porabi ene pol litra več. Jaz imam na svoji M6 g194 porabo 7,3l z AT.

Napisano

Zdaj, ko pridejo hladnejši dnevi lahko pričakujete še malo večjo porabo, če avto ni garažiran.... :nevem:

 Pri BC 70 km lahko greš kamot do 00,če točno veš kje boš tankal. 

Napisano (urejeno)
pred 12 urami je tommzy napisal:

 

Avtomatik 2.5 140hp? 

 

Jaz ga od novega pod 7 še nisem spravil. Vožnja po omejitvah in redkokdaj gre nad 90-100kmh. 

 

Malo me skrbi poraba. Čim malo bolj pospešim je trenutna krepko nad 15-20l... 

 

Ne vem kaj delam narobe ali kaj je narobe z avtom. 

 

Zelo verjetno ni narobe nič. Lahko da so razlog krajše vožnje, klanci, ...?

 

Enaka CX-30 G140 AT ima 12.000 km, od nove - februarja, še nikoli oprana, števec kaže povprečno porabo teh 12.000 km 6,6 l/100 km, vožnje pa večinoma po ravnem, po obvoznici oz. po mestu in trajajo cca 40 minut.  Razpon normalne porabe je pri teh bencinarjih zelo velik. Spomnim se časov Corone, ko je Mazda 3 G120 letnik 2018 kazala povprečno porabo v zimskih nekaj mesecih pri krajših vožnjah  8,6 l/100 km, čez leto pa je potem povprečna poraba padla in se ustalila na 6.1 l/100 km.

 

image.png

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Realna poraba je okoli 7l/100 km + AT kake 3-4 dcl + AWD 0,5 l. Na CX-30 AWD, sicer G150 imam cca 7,2 l/100 km (40%mesto, 30% AC + 30% ostalo). Če pa res vozim samo glavnih cestah pa je malo pod 7,0 l/100 km. 

Janez vidim da si 2 dni več član kot jaz

Napisano (urejeno)
pred 5 minutami je Carot napisal:

Realna poraba je okoli 7l/100 km + AT kake 3-4 dcl + AWD 0,5 l. Na CX-30 AWD, sicer G150 imam cca 7,2 l/100 km (40%mesto, 30% AC + 30% ostalo). Če pa res vozim samo glavnih cestah pa je malo pod 7,0 l/100 km. 

Janez vidim da si 2 dni več član kot jaz

 

Pa poglej, kako je kdo priden (5,3k : 141  😁). Še to bi dodal, če v tistih časih ne bi imel Mazdinega dizla (takrat in nikoli več), me tukaj ne bi bilo ...

Popravljeno od Janez007
Napisano

Ja tisti k smo meli mazda dizle in smo pisali o vseh težavah smo hitro nabrali poste :D

  • Všeč 1
  • Haha 3

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 38 minutami je Janez007 napisal:

 

Zelo verjetno ni narobe nič. Lahko da so razlog krajše vožnje, klanci, ...?

 

Enaka CX-30 G140 AT ima 12.000 km, od nove - februarja, še nikoli oprana, števec kaže povprečno porabo teh 12.000 km 6,6 l/100 km, vožnje pa večinoma po ravnem, po obvoznici oz. po mestu in trajajo cca 40 minut.  Razpon normalne porabe je pri teh bencinarjih zelo velik. Spomnim se časov Corone, ko je Mazda 3 G120 letnik 2018 kazala povprečno porabo v zimskih nekaj mesecih pri krajših vožnjah  8,6 l/100 km, čez leto pa je potem povprečna poraba padla in se ustalila na 6.1 l/100 km.

 

image.png

 

 

 

 

Citat

od nove - februarja, še nikoli oprana,

 

Bogi avto 😄, si zasluži malo tople vode in šampona, ter nežne roke. 😉

Jaz tudi ne perem rad, ampak cca. 1 mesečno, včasih tudi malo več, ga pa operem. 

 

LP

 

Napisano
pred 12 urami je tommzy napisal:

 

Avtomatik 2.5 140hp? 

 

Jaz ga od novega pod 7 še nisem spravil. Vožnja po omejitvah in redkokdaj gre nad 90-100kmh. 

 

Malo me skrbi poraba. Čim malo bolj pospešim je trenutna krepko nad 15-20l... 

 

Ne vem kaj delam narobe ali kaj je narobe z avtom. 

 

Vse je odvisno kako voziš (ali si bolj nežen ali grob, dinamičen ali lesen... 😁), kje voziš (mogoče dosti klancev), kakšen je motor, menjalnik AT ali MT, mogoče štirikolesni pogon. Tako da te debate, koliko kdo porabi so v bistvu brezveze, če se ne pove vsaj približno vsega prej omenjenega... Zato pa je povprečni standardni podatek WLTP.

Iz mojih izkušenj CX-30, G140, ročni: sem na kakšnih daljših relacijah (ko se motor že prav segreje) po regionalkah in tekoča vožnja brez pravih klancev, spravil porabo celo na nekje okrog 5,2 l/100km. Povprečje pri dinamični vožnji prav tako brez klancev in avtocest, samo na regionalki in mesto, krajše relacije do 20 km, pa se mi vrti na nekje 6,5l/100km.

 

 

Napisano
Pred eno uro je GoB napisal:

 

Vse je odvisno kako voziš (ali si bolj nežen ali grob, dinamičen ali lesen... 😁), kje voziš (mogoče dosti klancev), kakšen je motor, menjalnik AT ali MT, mogoče štirikolesni pogon. Tako da te debate, koliko kdo porabi so v bistvu brezveze, če se ne pove vsaj približno vsega prej omenjenega... Zato pa je povprečni standardni podatek WLTP.

Iz mojih izkušenj CX-30, G140, ročni: sem na kakšnih daljših relacijah (ko se motor že prav segreje) po regionalkah in tekoča vožnja brez pravih klancev, spravil porabo celo na nekje okrog 5,2 l/100km. Povprečje pri dinamični vožnji prav tako brez klancev in avtocest, samo na regionalki in mesto, krajše relacije do 20 km, pa se mi vrti na nekje 6,5l/100km.

 

 

To je to.... 👍😉

Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

 

Pa poglej, kako je kdo priden (5,3k : 141  😁). Še to bi dodal, če v tistih časih ne bi imel Mazdinega dizla (takrat in nikoli več), me tukaj ne bi bilo ...

Da se mi ne bo maščevalo 😏, ampak jaz nisem imel kaj veliko pisati v zvezi z mojim dizlom, čeprav sem prevozil 200kkm+ v tem času. 

20250916_163549.jpg

  • Všeč 5
  • Ljubim 2

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.