Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Za to vrsto goriva (benoicnsi) pa prvič slišim. 😁 

Mogoče je kaj v povezavi s prostornono...

Screenshot_20260502_203549_Firefox.jpg

Popravljeno od etcho
  • Haha 4
  • Zmeden 1
Napisano
dne 27. 4. 2026 ob 9:28 je zeki napisal:

Dragi forumaši,

 

je še kdo od vas poskusil posodobiti navigacijo v CX-30 od letnika 2024 naprej. Meni je včeraj uspelo posodobiti karte na verzijo marec 2026. Naletel sem pa na težavo, da toolbox iz naviextras strani ne prepozna SD kartic trenutnih letnikov. Na tujih forumih sem zasledil, da obstaja 2.0 verzija za novejša vozila, katero sem si tudi prenesel...

 

Ne vem, zakaj bi se se s tem sploh ukvarjal, sploh če imaš novejše vozilo od 2024?, saj digitalne karte se ne posodabljajo tako pogosto (če gledaš kako dolgo gradijo ceste, rondoje, kaj šele da dajo v digitalno obliko, to traja...in ni toliko sprememb). Če pa že, pri novejših letnikih (načeloma, če imaš vgrajen "Alexa", mislim da je že bilo od 2024 proti koncu), imamo vgrajen Mazda Hybrid Navi. To pomeni, da se ne rabiš več s tem ukvarjati, saj ti sistem sam posodablja, zaenkrat brezplačno. Spodaj link. Če pa tega nimaš ali vseeno želiš update na SD kartico, pa se drži uradnega postopka, da ne uničiš kartice... (link za SD je znotraj priloženega linka, na približno 5:25 se prikaže povezava).

 

 

Napisano (urejeno)
pred 6 urami je goB napisal:

 

Ne vem, zakaj bi se se s tem sploh ukvarjal, sploh če imaš novejše vozilo od 2024?, saj digitalne karte se ne posodabljajo tako pogosto (če gledaš kako dolgo gradijo ceste, rondoje, kaj šele da dajo v digitalno obliko, to traja...in ni toliko sprememb). Če pa že, pri novejših letnikih (načeloma, če imaš vgrajen "Alexa", mislim da je že bilo od 2024 proti koncu), imamo vgrajen Mazda Hybrid Navi. To pomeni, da se ne rabiš več s tem ukvarjati, saj ti sistem sam posodablja, zaenkrat brezplačno. Spodaj link. Če pa tega nimaš ali vseeno želiš update na SD kartico, pa se drži uradnega postopka, da ne uničiš kartice... (link za SD je znotraj priloženega linka, na približno 5:25 se prikaže povezava).

 

 

 

Edit: šele zdaj sem se zavzel, da je uporabil isti program kot jaz. Finta je bila v tem, da sem stisnil prvo povezavo za toolbox, ker nisem iskal preko vin, ampak preko modela in nisem opazil, da je od določene številke drugačen toolbox.

Popravljeno od zeki
Napisano

Ali kdo uporablja strešne nosilce Thule WingBar Evo na Mazdi CX-30? Zanima me, koliko se sliši zračni upor. Sem vprašal enega prodajalca v Radovljici, pa pravi da velike razlike ne bi bilo.

Sedaj uporabljam Menabo. Prej sem ga imel na Meganu karavan, tam se upor nič ni slišal, ker je bila daljša streha se je dalo nosilce prav fino nastavit. Pri Mazdi s krajšo streho se pa upor kar sliši. 

 

Začasno sem okoli nosilca ovil (kot na sliki), pa je fuuul boljše.

IMG_20260511_061131g.jpg

  • 4 tedne kasneje...
Napisano
pred 9 urami je GregorV napisal:
WWW.AVTOMANIJA.COM

Japonci sporočajo, da so za modelsko leto 2027 pripravili paket novosti za najbolj...

 

Bo bil že čas, da naredijo nov model CX 30 po tolikih letih. Nič še ne kaže na to. Vsaj za drugo leto ne.

 

 

Napisano

Se strinjam, ampak CX30 se res stara kot dobro vino, nič ji ne manjka, s tem oblikovalskim jezikom je mazda res zadela in imam občutek, da ga bo težko preseči z novim modelom.

Napisano
pred 6 urami je Alex napisal:

Bo bil že čas, da naredijo nov model CX 30 po tolikih letih. Nič še ne kaže na to. Vsaj za drugo leto ne.

 

Novi CX-30 bi naj prišel šele leta 2028 ali 2029.

Očitno jim je ta avto res uspel v vseh pogledih in je še vedno zelo aktualen. Bravo Mazda. :bravo:

Napisano

Verjetno bo hibrid, vsaj upam, bodoči Skyactive Z.

Glede na to, da je Mazda malo spremenila strategijo in dala bolj v ospredje lastne hibride, čiste električarje pa dala malo na počasnejši tir, ker zaenkrat ni pričakovane prodaje. Še članek:

 

WWW.AVTOMANIJA.COM

Vodilni možje pri Mazdi so sprejeli odločitev, da naložbe za razvoj električnih avtomobilov močno znižajo in več denarja namenijo za elektrifikacijo bencinskih motorjev.

 

 

Napisano
dne 5. 6. 2026 ob 12:40 je goB napisal:

 

Novi CX-30 bi naj prišel šele leta 2028 ali 2029.

Očitno jim je ta avto res uspel v vseh pogledih in je še vedno zelo aktualen. Bravo Mazda. :bravo:

Če bo res, kar sem prebral o tem novem Z motorju ,bo precej zanimivo vse skupaj. Skupaj z pomočjo elektrike naj bi ta novi 2.5 motor ( ni dino - delal naj bi podobno kot naš X motor), imel okoli 240 konjičev in 340Nm navora. 

Ne bo ga treba priklapljati na elektriko( blagi hibrid) , samo z elektriko pa naj bi prevozil od 30-40 km. Tudi menjalnik (samo avtomatski ) bo nov, modernejši. 

Še dobro , da ga niso tlačili not od Toyote. 

 

 

Napisano

Upam da mazda ohrani ta zagon, ter da ne bodo sprejeli kakih neumnih političnih ali oblikovnih odločitev(npr. notranjost facelifta CX-5ke). Ko sem bil letos konec marca/začetek aprila na Japonskem, je bila ravno CX-30ka najbolj pogost mazdin model, sledili so ji CX-5, mazda 2 in 3. Nisem pa videl nobene CX-80ke. Bolj me je presenetilo ogromno število Toyotinih enoprodtorcev v Tokiu, ker sem smatral, da se bodo meščani večinoma vozili s Kei vozili. Še bolj pa me je presenetilo, da sem videl kar nekaj Peugeotovih vozil in dva Citroëna.

Napisano
pred 9 urami je Alex napisal:

Če bo res, kar sem prebral o tem novem Z motorju ,bo precej zanimivo vse skupaj. Skupaj z pomočjo elektrike naj bi ta novi 2.5 motor ( ni dino - delal naj bi podobno kot naš X motor), imel okoli 240 konjičev in 340Nm navora. 

Ne bo ga treba priklapljati na elektriko( blagi hibrid) , samo z elektriko pa naj bi prevozil od 30-40 km. Tudi menjalnik (samo avtomatski ) bo nov, modernejši. 

Uff, to pa bi bila bomba. Upam da bodo naredili kot je treba, da ne bomo na koncu spet razočarani. 

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Pozdrav.

 

Še imam CX30. Ampak verjetno ne bo več dolgo pri bajti. 

Kmalu bo prvi servis in bom takrat ponovno omenil več stvari ki jih naj porihtajo. Med drugim tudi vzvratna ogledala ki so začela štekat. Oziroma se po odklepu odprejo samo na pol. 🙃

Me pa nekaj zanima. Ali ima CX30 res tako švoh klimo? 

Ker sedaj ko je vročina imam v službi šipo pokrito. Pa vendar ko grem iz službe in dobro prezračim avto kljub temu avtomatika dela zelo čudno in švoh. Prvo vklopi notranje kroženje zraka v ventilatorje nabije na skoraj maks. 

Kljub temu, da imam na 22-23 nastavljeno. 

Tako piha 10-20km vožnje. Nikakor ne more shladit kabine. A je klima tako švoh v tem avtu? Prvo pravo poletje s tem avtom pa mi ni jasno kako tako švoh hlajenje...

Kako imate nastavljeno klimo? Na auto ali ročno? Kje je potem smisel auto načina? 

 

Aja pa barva je pa katastrofa. Septembra bo eno leto star... 🙃In ne ne vozim meter za drugimi...

 

IMG_20260617_143019.jpg

IMG_20260523_150627.jpg

Napisano

Ne ne kupujem rabljenih. Še ne vem kaj. Mogoče ostanem na azijcih ampak slabo kaže... 🙃En servis bom naredil pol pa se odločim... Na prejšnjem so vsaj matrične luči in senzor za dež pa klima normalno delali tudi po nekaj let lastništva. 

Motor in podvozje je edino kar me še drži pri Mazdi. 🙂 Je pa glasnejše...

Saj to so mi pisno potrdili tudi na servisu. 😑Da nimajo zadost izolacije. 🙃

Napisano
pred 16 urami je tommzy napisal:

Pozdrav.

 

Še imam CX30. Ampak verjetno ne bo več dolgo pri bajti. 

Kmalu bo prvi servis in bom takrat ponovno omenil več stvari ki jih naj porihtajo. Med drugim tudi vzvratna ogledala ki so začela štekat. Oziroma se po odklepu odprejo samo na pol. 🙃

Me pa nekaj zanima. Ali ima CX30 res tako švoh klimo? 

Ker sedaj ko je vročina imam v službi šipo pokrito. Pa vendar ko grem iz službe in dobro prezračim avto kljub temu avtomatika dela zelo čudno in švoh. Prvo vklopi notranje kroženje zraka v ventilatorje nabije na skoraj maks. 

Kljub temu, da imam na 22-23 nastavljeno. 

Tako piha 10-20km vožnje. Nikakor ne more shladit kabine. A je klima tako švoh v tem avtu? Prvo pravo poletje s tem avtom pa mi ni jasno kako tako švoh hlajenje...

Kako imate nastavljeno klimo? Na auto ali ročno? Kje je potem smisel auto načina? 

 

Aja pa barva je pa katastrofa. Septembra bo eno leto star... 🙃In ne ne vozim meter za drugimi...

 

IMG_20260617_143019.jpg

IMG_20260523_150627.jpg

vklopi ročno zunanje kroženje zraka

Napisano (urejeno)

@tommzy, izgleda, da imaš smolo, sranje od avta, se zgodi. Imaš pa hkrati super priložnost in se ga znebiš - koliko doplačaš za 2 tedna staro Vitaro, prevoženih 650 km? Mamo sem včeraj peljal v trgovino in je dejala, da je kot piksna. Na Mazda forumu si pomagamo. :) 

 

Cena po ceniku v akciji:

25.950

200 priprava

490 vlečna kljuka

___________________
26.640 €

 

image.png

 

image.png

 

Suzuki Vitara 1.4 BOOSTERJET HIBRID ELEGANCE ALLGRIP, letnik:2026,25950 EUR - prodam :: Avtonet :: www.Avto.net

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Začuden 1
Napisano
pred 4 urami je etcho napisal:

S tako slabim avtom nimaš kaj počet. Prodaj ga in si čuvaj zdravje.

Samo imam občutek, da niso še naredili tako dobrega avta, da bi bilo zanj vse ok. 😉

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.