Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Alex napisal:

Imamo enega mazdaša več. 😊

Do sedaj je vozil hondo accord. Atmosferca.

Pravi, da mu pije 9-9,5/100.😬

Sedaj, ko so  njihovi otroci na študiju v Ljubljani rabi dober in manjši avto. Ki bo pil znatno manj. 😊

Znanec je bil zmenjen  da gre na poizkusno vožnjo s cx 30. Pa sva to rešila kar midva na hitro. Posodil sem mu svojo za krog do Kozine in nazaj... Narejeno. Včeraj jo je šel vplačati. 👍

da mu bo še tako dobro delala kot Honda pa je zmagal 👍, drugače pa ja, dejstvo, Hondin zadnji bencinski motor, ki je bil še na voljo v Accordu je iz leta 2008-09, tako da pri taki mašini izpred 15.let nazaj (atmosfercu, kaj drugega ni za pričakovati, imam jaz enako, pa sicer nimam take porabe, sem pa bolj umirjen voznik, tako da shrajam z tam okrog 8)....če je imel pa še stari model (pred 2008; pa mislim da je imel tisti motor celo samo 5.prestav, kar je pa itak potem poraz....).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Slivka napisal:

A v našega FucksWagna lahko nalijem blinker-fluid od VWja?

Nalij rajši ta sredinskega bo morda manj problemov z "lučkami".... 😁😉

pred 2 urama je Alex napisal:

Imamo enega mazdaša več. 😊

Do sedaj je vozil hondo accord. Atmosferca.

Pravi, da mu pije 9-9,5/100.😬

Sedaj, ko so  njihovi otroci na študiju v Ljubljani rabi dober in manjši avto. Ki bo pil znatno manj. 😊

Znanec je bil zmenjen  da gre na poizkusno vožnjo s cx 30. Pa sva to rešila kar midva na hitro. Posodil sem mu svojo za krog do Kozine in nazaj... Narejeno. Včeraj jo je šel vplačati. 👍

Ena PREMIUM-ka več, bravo.... 😉

Barva pa bo....  🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je sportman333 napisal:

da mu bo še tako dobro delala kot Honda pa je zmagal 👍, drugače pa ja, dejstvo, Hondin zadnji bencinski motor, ki je bil še na voljo v Accordu je iz leta 2008-09, tako da pri taki mašini izpred 15.let nazaj (atmosfercu, kaj drugega ni za pričakovati, imam jaz enako, pa sicer nimam take porabe, sem pa bolj umirjen voznik, tako da shrajam z tam okrog 8)....če je imel pa še stari model (pred 2008; pa mislim da je imel tisti motor celo samo 5.prestav, kar je pa itak potem poraz....).

Mislim, da je njegova letnik 2007. Jo je pa dal sinu, da se fijaka okoli. Mu ni žal, če jo bo kje podrsal. 😊 Ja, s hondo je bil ful zadovoljen. Pravi pa, da ga te nove "vesoljske" Honde ne zanimajo več zato odločitev za mazdo. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Mislim, da je njegova letnik 2007. Jo je pa dal sinu, da se fijaka okoli. Mu ni žal, če jo bo kje podrsal. 😊 Ja, s hondo je bil ful zadovoljen. Pravi pa, da ga te nove "vesoljske" Honde ne zanimajo več zato odločitev za mazdo. 

Pa Mazda bencin ma večjo kubikažo....to pa je mene prepričalo 🤪🤪🤪

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
pred 2 urama je Bossek napisal:

Danes opravil 3. redni servis na 60k km. Cena sitnica 600 eur ?zmeden?

 

- svecke

- filter olje in zraka

- olje

- delo

Kje si ga pa imel na servisu? 

Svečke rečmo 30€ po komadu je 120€ pa še 30€ dajmo zraven da bo cifra lepša je 150€ (NGK so okoli 20€ komad)

Oljni filter od oka 20€ pa dajmo 10€ zraven ker je baje original torej 30€

Zračni filter dajmo 50€

Olje 5litrov 0w20 (je 10€ liter če sam kupiš) pri njih rečmo 30€ liter je to 150€

Dela je 2h ura v Celju je 55€ z davkom torej 110€ in je vse skupaj 490€ pa sem zelooo gor zaokroževal

 

Zdaj pa realno:

Svečke ngk so 20€ torej 80€

Oljni filter je 15€

Zračni filter je 25€

Olje je 50€

Delo pustimo 2h, priklop na tester pa mogoče še potrebno kaj dodatno odmontirat da se pride do svečk, torej 110€, vse skupaj je 280€

 

Potem pa zakaj si folk raje sam dela servis, al pa pelje k kakšnemu privatniku. Garancijo z uradnimi servisi lepo preplačamo. Žalostno, za ta denar sem jaz naredil ornk servis z zavorami komplet, čiščenjem kanalov, jermeni, napenjalcom......

  • Všeč 7
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil si kar blizu.

Svecke je ena 66 eur se prav skupaj 265 (to je par tem nazaj, da imajo te X masine neke special svecke)

Filter olja je 20

Filter zraka 40

Olje 4,6 litra ga gre in je skupaj 132

 

Pa se delo slabih 200 eur in si na 600eur.

 

Na nemskem forumu sem ravno vcer videl je en za isti servis dal 700 eur, tako da zlo isto.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Bossek napisal:

Danes opravil 3. redni servis na 60k km. Cena sitnica 600 eur ?zmeden?

 

- svecke

- filter olje in zraka

- olje

- delo

Sepravi to kar prineseš notri z X186 v primerjavi z G150 na bencinu in manjši porabi te potem upalijo s tem ekstra servisom svečk za 250 eur :wacko:

 

Ni mi drugač jasno - G motor ima skos svečko da kreše iskro in ima predvideno menjavo na 120kkm, X motor ima pa notr svečko ki niti ne daje iskre cel čas, pa jo moraš menjat 1x prej? @scania

  • Haha 2
  • Jezen 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je scania napisal:

Kje si ga pa imel na servisu? 

Svečke rečmo 30€ po komadu je 120€ pa še 30€ dajmo zraven da bo cifra lepša je 150€ (NGK so okoli 20€ komad)

Oljni filter od oka 20€ pa dajmo 10€ zraven ker je baje original torej 30€

Zračni filter dajmo 50€

Olje 5litrov 0w20 (je 10€ liter če sam kupiš) pri njih rečmo 30€ liter je to 150€

Dela je 2h ura v Celju je 55€ z davkom torej 110€ in je vse skupaj 490€ pa sem zelooo gor zaokroževal

 

Zdaj pa realno:

Svečke ngk so 20€ torej 80€

Oljni filter je 15€

Zračni filter je 25€

Olje je 50€

Delo pustimo 2h, priklop na tester pa mogoče še potrebno kaj dodatno odmontirat da se pride do svečk, torej 110€, vse skupaj je 280€

 

Potem pa zakaj si folk raje sam dela servis, al pa pelje k kakšnemu privatniku. Garancijo z uradnimi servisi lepo preplačamo. Žalostno, za ta denar sem jaz naredil ornk servis z zavorami komplet, čiščenjem kanalov, jermeni, napenjalcom......

Cena servisa je pogojena s tem, kako si “luksuzna” firma. Kaj bi potem rekel za bmw ali audi, kjer so servisi še višji?

 

Take cene pač “morajo” bit. Tudi nadomestni deli so dragi, ker če jih sestaviš skupaj moraš pridt na novo ceno avta. Če boš stvari prodajal ceneje kot je nova vrednost avta, ne bo imelo smisla. Čeprav ti razvoj za npr en blok motorja prodajo v dobesedno 4 modele avtomobila. Cene pač take morajo bit.

 

Jaz še vedno pravim, da moraš pri pooblaščencu upoštevat to, da če boš rabil nekaj ekstra tam cena NE bo navita. Ker ti plačaš OBISK. Npr če bi ob tem 600 eurskem servisu npr rekel da ti ščistijo še zavore, verjamem da bi se cena mogoče dvignila za 20 eur in nič več. Če boš pa pripeljal samo na čiščenje zavor ti bodo pa upalili 100 eur.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

pred 9 urami je Bossek napisal:

Bil si kar blizu.

Svecke je ena 66 eur se prav skupaj 265 (to je par tem nazaj, da imajo te X masine neke special svecke)

Filter olja je 20

Filter zraka 40

Olje 4,6 litra ga gre in je skupaj 132

 

Pa se delo slabih 200 eur in si na 600eur.

 

Na nemskem forumu sem ravno vcer videl je en za isti servis dal 700 eur, tako da zlo isto.

 

Imaš mogoče kataloško številko svečk?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je NevLado napisal:

Take cene pač “morajo” bit. Tudi nadomestni deli so dragi, ker če jih sestaviš skupaj moraš pridt na novo ceno avta.

 

Sej se hecaš, a ne? :nevem: Če boš sestavil avto samo iz rezervnih delov prideš na 10-kratnik cene novega avta. Pred nekaj leti so naredili ta test in za avto, ki je bil okoli 30.000$, so ga sestavili samo iz rezervnih delov in pri upoštevanju cen na pooblaščenih servisih, so prišli na cifro preko 300.000$.

 

Tko, da realna cena rezervnega dela je z vsemi maržami vred na nivoju največ 15% cene tega dela v novem avtu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Boss napisal:

 

Sej se hecaš, a ne? :nevem: Če boš sestavil avto samo iz rezervnih delov prideš na 10-kratnik cene novega avta. Pred nekaj leti so naredili ta test in za avto, ki je bil okoli 30.000$, so ga sestavili samo iz rezervnih delov in pri upoštevanju cen na pooblaščenih servisih, so prišli na cifro preko 300.000$.

 

Tko, da realna cena rezervnega dela je z vsemi maržami vred na nivoju največ 15% cene tega dela v novem avtu.

Jajaja, hotu sm pač razložit ideologijo za temi cenami

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je SpEkTr napisal:

Res so drage ... so pa dvoje , odvisno ali ima motor aktivacijo cilindrov ali ne. Zgornje so za primer, ko motor to funkcijo ima.

A si ziher, da so dvoje? Ker potem moraš pri 120kkm menjat oboje? :lol:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 51 minutami je Bossek napisal:

 

Na racunu pise:

 

Koda: HF0118110

Opis: Svečka vžigalna

 

image.png

Dans še nisem pil, ampak po tej kodi meni vrže ven NGK 94124, ki je ista svečka kot za moj dinozaverski G192 :lol: @scania

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 53 minutami je SpEkTr napisal:

Res so drage ... so pa dvoje , odvisno ali ima motor aktivacijo cilindrov ali ne. Zgornje so za primer, ko motor to funkcijo ima.

SkyActive X noben nima te aktivacije / deaktivacije cilindorv ... ali jaz narobe vem?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Dans še nisem pil, ampak po tej kodi meni vrže ven NGK 94124, ki je ista svečka kot za moj dinozaverski G192 :lol: @scania

Saj to glih cudno. Zato sem napisal ce je kaksna kataloska ker potem je to klasicna svecka ilkar7l11 ngk. Samo zgleda je razlika da neda popolne iskre ampak samo malo manjsi tok in manjsa iskra posledica pa 'pacanje' iskre. V glavnem te cene so nateg stoletja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je scania napisal:

Saj to glih cudno. Zato sem napisal ce je kaksna kataloska ker potem je to klasicna svecka ilkar7l11 ngk. Samo zgleda je razlika da neda popolne iskre ampak samo malo manjsi tok in manjsa iskra posledica pa 'pacanje' iskre. V glavnem te cene so nateg stoletja.

Jao te pooblaščenci :lol: special svečke noroo :punk::zoom-zoom:

 

AMPAK kaj pa X186 motor?? Ali sta oba ista oznaka 179km?

 

https://www.autodoc.si/ngk/7615881?search=NGK+Vzigalna+svecka+(94124)

 

 

null

image.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je NevLado napisal:

Jao te pooblaščenci :lol: special svečke noroo :punk::zoom-zoom:

 

AMPAK kaj pa X186 motor?? Ali sta oba ista oznaka 179km?

 

https://www.autodoc.si/ngk/7615881?search=NGK+Vzigalna+svecka+(94124)

 

 

null

image.png

Po mojem je ta 179km prva verzija x motorja, ki je bila 180km

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 13. 11. 2023 ob 17:52 je Bossek napisal:

Danes opravil 3. redni servis na 60k km. Cena sitnica 600 eur ?zmeden?

 

- svecke

- filter olje in zraka

- olje

- delo

Za dobrim avtom se vedno kadi. Tako, da teh 600€ za servis bomo z veseljem dali. Napredna tehnologija pač štane in tudi tej x motorji so vredni tega denarja. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.