Skoči na vsebino

Poraba Mazda CX30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 4 urami je MazdaBoy napisal:

Pa sej to ni velka poraba ali pač? 🤔

Jaz bi ga moral kar fejst terat, da bi prišel do 7.o l/100....🥴

  • Všeč 1
  • Začuden 2
Napisano
dne 31. 10. 2023 ob 21:39 je Sonyfan napisal:

Bil te dni z družino na Lošinju. Tja dol, nekaj vožnje po otoku in nazaj. Kdor pozna otok, ve da se da lepo kruzat s konstantno hitrostjo 80-100km/h. Bili štirje v avtu, povprečje po BC: 6,9. Ne vem kako vam uspe doseči 5,9...?

 

To je pa pol druga tema ''prigode v prometu'', kjer jih @Boss posname kako cjazijo 60 tam k je 90 :D 

  • Všeč 1
  • Haha 2

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)
dne 2. 11. 2023 ob 9:44 je MazdaBoy napisal:

Pa sej to ni velka poraba ali pač? 🤔

Ne tožim nad veliko porabo, sploh ne. Samo radoveden sem s kakšnim načinom vožnje, enim uspe še za liter manj. Aja, avto je z ročnim menjalnikom.

Popravljeno od Sonyfan
Napisano
pred 12 minutami je Sonyfan napisal:

Ne tožim nad veliko porabo, sploh ne. Samo radoveden sem s kakšnim načinom vožnje, enim uspe še za liter manj. Aja, avto je z ročnim menjalnikom.

Verjetno zelo nežna vožnja, ane. Pa saj na avtocesti pri 120 km/h konstantne vožnje še jaz z 2,5l bencinarjem vozim z nekih 6,5l/100km.

Napisano
pred 58 minutami je Sonyfan napisal:

Ne tožim nad veliko porabo, sploh ne. Samo radoveden sem s kakšnim načinom vožnje, enim uspe še za liter manj. Aja, avto je z ročnim menjalnikom.

Naj te potolažim, meni je danes od doma(Šentjur) do Postojne v deževnem in ful vetrovnem jugozahodniku pila 7.4,nakar se je spustila na 6.2 do Opatije.... 👌Veter in dež se zelo pozna pri porabi, še nikoli tako. 🥴Vmes sem še bil na Učki na 900m n/v. 😉

Napisano

Tankal na Reki in poraba do doma je bila 5.8 cca 200km,tekoča vožnja in brez zastojev razen na mejn. pre. Rupa 5.min.....:danzoman:

  • 6 mesecev kasneje...
Napisano

Evo, poročam o porabi na eni daljših relacij v 3 dneh. Pet potnikov in poln prtljažnik na relaciji 1420km. Od doma do Mostarja z raznimi ogledi na poti sem imel porabo cca 5.8l/100km,večina od 750km je bilo prevoženo po regionalkah in po mestih. Do vrha Jahorine in Trebeviča je narasla na 6.0, do Sarajeva se je pa spet spustila na 5.8.....👍

Na poti domov iz Mostarja preko Blagaja in Međugorja je bilo pa večino od 670km narejenih po AC pri hitrosti 140-150km/h kar pa je povišalo tudi skupno povprečno porabo na 6.3l/100km... :prstgor:

Moram pa tudi omenit, da po Bosni ni kaj veliko elektrikarjev in je vozni park predvsem dizelski in precej star.... :nevem:

Napisano

Merćka kola

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

  • 3 meseci kasneje...
Napisano

Vnesel sem podatke o natočenem gorivu in kilometrih v Spritmonitor pa mi je ta izračunal povprečno porabo 5,46 l/100 km, medtem ko mi računalnik v avtu po 7.000 prevoženih km kaže 5,2 l/100 km. Pričakoval sem, da bo dejanska poraba višja od tiste, ki jo prikazuje računalnik v avtu, nisem pa pričakoval tako velike razlike.

 

Kakšne izkušnje imate ostali z dejansko porabo in tisto na prikazovalniku v avtu?

1568864.png

Napisano

Jah, ko stojiš na mestu, on ne računa porabe. Če narediš s celim tankom pot v kosu, bosta izračuna poravnana. Sicer pa je 0,2-0,3 l/100 km pričakovano odstopanje.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
Pred eno uro je dvorjan napisal:

Jah, ko stojiš na mestu, on ne računa porabe. Če narediš s celim tankom pot v kosu, bosta izračuna poravnana. Sicer pa je 0,2-0,3 l/100 km pričakovano odstopanje.

Ni kaj dodati, pri meni glede na vožnje je največkrat 0.0 do 0,3 ....😉

Napisano (urejeno)

Dejanska poraba moje Skyactive X AT je od 0,4 (sedaj poleti) do 0,6 (hladnejše obdobje leta) višja od tiste, katero prikazuje BC in tako dejansko povprečje rezervoarja znaša med 5,8 (umirjena, vendar še vedno hitra vožnja) do 6,5 (kadar se mi mudi) l/100 km.

Popravljeno od akla
Napisano
Pred eno uro je akla napisal:

Dejanska poraba moje Skyactive X AT je od 0,4 (sedaj poleti) do 0,6 (hladnejše obdobje leta) višja od tiste, katero prikazuje BC in tako dejansko povprečje rezervoarja znaša med 5,8 (umirjena, vendar še vedno hitra vožnja) do 6,5 (kadar se mi mudi) l/100 km.

Za avt.je to super.... 👌😉

Napisano

Pri meni je 0,1 do max 0,2l/100km odstopanja. Tako, da si kar v redu glede razlik BC in dejanskega izračuna. Kolk pa vpliva laufanje motorja na mestu se da na enem tanku striktno uporabljat stop/start sistem z naslednjim tankom pa obvezno brez. Potem pa primerjaš kolk kaj vpliva potrošnja v prostem teku. 

 

Glede na moje izkušnje jo upošteva, saj recimo takoj po tankanju in resetu povprečne porabe, pridem recimo do semaforja pa avto nekaj časa na mestu laufa se povprečna poraba drastično dvigne tako, da sem videl tudi cifre 35l/100km ipd. Če bi merilo samo med vožnjo bi verjetno v Slo težko našli tak klanec, ki bi povzročil tako trenutno porabo. Sploh pa ne za dizla.

  • Všeč 4
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano

jaz imam porabo na dizlu 8.0 :) kaj se pritožujete

  • Všeč 3
  • Haha 6

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Meni pa zanimivo, BC kaže malenkost višjo porabo, kot je dejanska. Sem pravkar tankal, BC je kazal 6,7, dejanska poraba izračunana na roko in po poraba.com pa je 6,57.

Celotna poraba po 25kkm je 7,67.

 

Drugače pa ne verjamem, da BC nebi meril porabe na mestu, razen če je motor ugasnjen.

 

 

33871_1.png

 

Napisano

Jaz sploh ne računam porabe na moji CX30  benzin X motor 🤣🤣🤣🤣😁😁 itak vozit se moreš ne glede koliko porabi 😉😁😁..itak zdaj dela klima non stop in to dela TOP 😁

MA ne se obremenjevat za 0.3 do 0.5 lit...🤣samo gasssss 😁

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Napisano
pred 2 urama je Tilen5 napisal:

jaz imam porabo na dizlu 8.0 :) kaj se pritožujete

Še vedno manj kot dinozavri. 😝

 

 

Napisano
pred 6 minutami je Alex napisal:

Še vedno manj kot dinozavri. 😝


 

Noja… nevem, če to drži… ali pa namerno preskočiš tiste, ki napišejo, da imajo nizjo porabo… 

 

Pri meni ima recimo dinozaverski motor porabo po racunalniku  1,4l/100 km… pri mojem režimu vožnje.   🤪 

 

image.png

 

Na dolgi rok (od kar imam to Mazdo) pa je v podpisu… torej 4,1l/100 km …

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
Pravkar je Jest napisal:


 

Noja… nevem, če to drži… ali pa namerno preskočiš tiste, ki napišejo, da imajo nizjo porabo… 

 

Pri meni ima recimo dinozaverski motor porabo 1,5l/100 km… pri mojem režimu vožnje 🤪

No ja, ti si izjema, ker imaš pol električarja. 😉Ta kombinacija še nekako pije vodo in je sprejemljiva. 

 

 

Napisano

Prej, na Mazdi 3, 100 konjev, sem imel povprečje 6,6, zdaj na CX-30 186 konjev pa 6,5. Pa vsaka vožnja so klanci vmes.

Napisano
pred 3 urami je Gelipter napisal:

Jaz sploh ne računam porabe na moji CX30  benzin X motor 🤣🤣🤣🤣😁😁 itak vozit se moreš ne glede koliko porabi 😉😁😁..itak zdaj dela klima non stop in to dela TOP 😁

MA ne se obremenjevat za 0.3 do 0.5 lit...🤣samo gasssss 😁

Tudi jaz se s tem ne belim glave in uživam v vožnji na bencinske hlape🤗, povem pa koliko pije, ko je ravno govora o tem..... 😉

Meni je pa res lahko vseeno ali pije 6 ali 7,ko pa delam na leto 8kkm in je razlika zanemarljiva (cca 150€)letno 😉

Napisano (urejeno)

Ne kadim, ne uživam prepovedanih substanc.....

 

Konje bom pa že hranil, da ne bojo boga kljuseta lačna, ko jih bom teral.

Za gorivo dam in je to to.

 

Moj prvi avto je s 34konji pil 10l/100km. Po 2h letih preganjan in servisiranja je padla na 8.

To kar imam zdaj me ne boli, ker so konji postali manj žejni.

Popravljeno od godlike

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.