Skoči na vsebino

Poraba Mazda CX30


Bini

Priporočeno sporočilo

pred 5 urami je Alex napisal:

Te razne Sprint motorje si pa lahko utaknejo nekam. To je podobno zanesljivo kot vsaka objava na FB. Pač napiše nekdo noter kar hoče in kar se mu ljubi. Preverja tega itak ne nobeden. 😉

 

Ampak 200 uporabnikov spritmonitorja pravi tako, en Alex pa mrbit še en Bini pa drugače :nevem: Ne glede kolk se trudim, pa vseen bolj verjamem tistim 200 in bi jim verjel tudi, če bi bil jaz tist en na nasprotni strani.  😜

 

Drugače pa nisi odgovoril na vprašanje zakaj bi 200 uporabnikov lagalo v minus in ne raje v plus. Se pravi, da bi pisali manjše porabe kot so res, bi še nekako verjel, da je možno, ampak da pišejo višje je pa precej skregano z logiko. Drugače pa ja, ogromno je odvisna poraba od načina vožnje in vse prevečkrat se pogovarjamo o hruškah in jabolkih. Že samo to, da se en na AC vozi 140km/h, drug pa 120km/h je lahko razlike več kot pol litra oziroma še precej več, če gre za neaerodinamičen avto.

 

Še mestna vožnja ni enaka... lahko se mestno voziš ob dveh ponoči, ko večina semaforjev mežika in imaš zaradi nizkih hitrosti porabo manj kot 6l/100km, lahko pa stojiš v kolonah ob konicah, kjer je poraba hitro 9l/100km ali več. Ampak vseeno neka povprečja za primerjavo pa vseeno človek dobi na portalih poraba.com in spritmonitor.de, pa če si priznaš al pa ne.

  • Všeč 2
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Volume napisal:

Evo še moje izkušnje....

Moja prva Mazda, od prej torej nimam izkušenj z dizel oziroma skyactiv motorji. Živim v LJ in dostikrat mrzel avto prižgem in ga ugasnem tudi, ko pride temperatura do cca 70 °C ali manj. Zdaj je naneslo, da že nekaj mesecev delam zjutraj relacije in naredim v kosu 80 km. Sedaj z relacijami je povprečna poraba padlaa na 7.2 L. Po LJ mi , ko še mrzel motor ugasnem pokaže tudi preko 10 L na vožnjo. 

Evo danes se mi zjutraj ni mudilo in sem za spremembo vozil na desnem pasu 40km, brez klime. Nato pa še nazaj brez,  da sem ugasnil avto, z klimo, na levem pasu, dinamično, in sem imel po 80 km porabo 6.1 L. Včeraj ista razdalja 7.5, skoraj da brez 6. prestave😜

Moje ugotovitve za X 186 motor je, da do 140 km/h po števcu na AC gre poraba pod 7 L, tudi pod 5L, ampak preveč penzionistično. Nad 140 km/h je nad 7L. Po LJ pa 8L in več.....

 

Hvala, @Boss kr zapri temo :lol:

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Boss napisal:

 

Ampak 200 uporabnikov spritmonitorja pravi tako, en Alex pa mrbit še en Bini pa drugače :nevem: Ne glede kolk se trudim, pa vseen bolj verjamem tistim 200 in bi jim verjel tudi, če bi bil jaz tist en na nasprotni strani.  😜

 

Drugače pa nisi odgovoril na vprašanje zakaj bi 200 uporabnikov lagalo v minus in ne raje v plus. Se pravi, da bi pisali manjše porabe kot so res, bi še nekako verjel, da je možno, ampak da pišejo višje je pa precej skregano z logiko. Drugače pa ja, ogromno je odvisna poraba od načina vožnje in vse prevečkrat se pogovarjamo o hruškah in jabolkih. Že samo to, da se en na AC vozi 140km/h, drug pa 120km/h je lahko razlike več kot pol litra oziroma še precej več, če gre za neaerodinamičen avto.

 

Še mestna vožnja ni enaka... lahko se mestno voziš ob dveh ponoči, ko večina semaforjev mežika in imaš zaradi nizkih hitrosti porabo manj kot 6l/100km, lahko pa stojiš v kolonah ob konicah, kjer je poraba hitro 9l/100km ali več. Ampak vseeno neka povprečja za primerjavo pa vseeno človek dobi na portalih poraba.com in spritmonitor.de, pa če si priznaš al pa ne.

@Boss boš moral narediti še eno srečanje "Poraba izziv", da primerjamo porabo med avti in motorji pa vozniki, če si bodo seveda upali priti.... 😁 Takrat bomo pa videli kako in kaj... 🤔 Aja pa kakšna pavza v Četari 🍕🥘bi pasala, če bo ista relacija.... 😉👍👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko naredimo, ampak bomo dali več AC-ja in manj relacije. Na relacijah do 90km/h so načeloma vsi motorji dokaj skup in ne dajo realne slike. Jaz sem za ponovitev 1. poraba izziva. Do Jesenic  po AC pol pa do Rateč v IT pa čez predel v Bovec oziroma Kobarid na pico pol pa po isti nazaj oziroma v Novo Gorico pa po AC nazaj. Ampak strogo 130km/h po AC, da ne bo kakih penzionističnih poskusov manipulacije. :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še moja opažanja:

CX-30 150G AWD MT (2022, prevoženih 25000 km) -- na dan slabih 200 km, 60% AC (130-150 km/h), 20% magistralka, 20% mesto poraba poleti 7,1 l/100 km, pozimi 7,3 l/100 km

M6 CD 150 MT (2019, prevoženih 100000 km) na isti relaciji in podoben režim vožnje poleti 5,7 l/100 km, pozimi cca 6,0 l/100 km 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 55 minutami je Boss napisal:

Lahko naredimo, ampak bomo dali več AC-ja in manj relacije. Na relacijah do 90km/h so načeloma vsi motorji dokaj skup in ne dajo realne slike. Jaz sem za ponovitev 1. poraba izziva. Do Jesenic  po AC pol pa do Rateč v IT pa čez predel v Bovec oziroma Kobarid na pico pol pa po isti nazaj oziroma v Novo Gorico pa po AC nazaj. Ampak strogo 130km/h po AC, da ne bo kakih penzionističnih poskusov manipulacije. :hudicek:

Ok, jaz sem za, me pa zelo zanima kaka bo sploh udeležba pri toliko km za samo vožnjo brez kakega zanimivega ogleda- izleta :whatever: Eni imamo-jo že do Lj.100km ali več.Mislim, da bi se morali držati bolj osrednje Slovenije, razmisli in predlagaj še kako drugo traso pa povprašamo za mnenja ali daš na glasovanje in gremo tja kjer bo več zanimanja..... 👍

Na koncu koncev je pa pri srečanju to fino, da se malo podružimo med seboj Mazdaši pa še kakšen s kapelco pa BMW zmajčki in še kdo.... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

 

Ampak 200 uporabnikov spritmonitorja pravi tako, en Alex pa mrbit še en Bini pa drugače :nevem: Ne glede kolk se trudim, pa vseen bolj verjamem tistim 200 in bi jim verjel tudi, če bi bil jaz tist en na nasprotni strani.  😜

 

Drugače pa nisi odgovoril na vprašanje zakaj bi 200 uporabnikov lagalo v minus in ne raje v plus. Se pravi, da bi pisali manjše porabe kot so res, bi še nekako verjel, da je možno, ampak da pišejo višje je pa precej skregano z logiko. Drugače pa ja, ogromno je odvisna poraba od načina vožnje in vse prevečkrat se pogovarjamo o hruškah in jabolkih. Že samo to, da se en na AC vozi 140km/h, drug pa 120km/h je lahko razlike več kot pol litra oziroma še precej več, če gre za neaerodinamičen avto.

 

Še mestna vožnja ni enaka... lahko se mestno voziš ob dveh ponoči, ko večina semaforjev mežika in imaš zaradi nizkih hitrosti porabo manj kot 6l/100km, lahko pa stojiš v kolonah ob konicah, kjer je poraba hitro 9l/100km ali več. Ampak vseeno neka povprečja za primerjavo pa vseeno človek dobi na portalih poraba.com in spritmonitor.de, pa če si priznaš al pa ne.

Ampak teh 200 je v zmoti😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Ok, jaz sem za, me pa zelo zanima kaka bo sploh udeležba pri toliko km za samo vožnjo brez kakega zanimivega ogleda- izleta :whatever: Eni imamo-jo že do Lj.100km ali več.Mislim, da bi se morali držati bolj osrednje Slovenije, razmisli in predlagaj še kako drugo traso pa povprašamo za mnenja ali daš na glasovanje in gremo tja kjer bo več zanimanja..... 👍

Na koncu koncev je pa pri srečanju to fino, da se malo podružimo med seboj Mazdaši pa še kakšen s kapelco pa BMW zmajčki in še kdo.... :bravo:

Če bi bilo v osrednji SLO,bi mogoče še mene zanimalo🤔👍...odvisno seveda kdaj,k imam tak raznoliki turnus in ni šanse od danes na jutri dobiti fraj😧

Za BMWje pa sploh ne rabiš vabiti,k jih bo ob cesti dost parkiranih z palcem navzgor👍😂🤣

pred 2 urama je NevLado napisal:

Jaz se bojim poraba izziva ker mi bo zjebalo povprečno porabo, potem bo padla pod 8.5 :whatever:

Midva pa bova tekmovala "izven konkurence",in se bova šla kdo porabi več😉...k ta moja poraba...skoz pod 10L...ne vem,če bo tako še dolgo šlo,da ne bo rezervoar eksplodiral od viška bencina...😬

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je skritikrt napisal:

Če bi bilo v osrednji SLO,bi mogoče še mene zanimalo🤔👍...odvisno seveda kdaj,k imam tak raznoliki turnus in ni šanse od danes na jutri dobiti fraj😧

Za BMWje pa sploh ne rabiš vabiti,k jih bo ob cesti dost parkiranih z palcem navzgor👍😂🤣

Midva pa bova tekmovala "izven konkurence",in se bova šla kdo porabi več😉...k ta moja poraba...skoz pod 10L...ne vem,če bo tako še dolgo šlo,da ne bo rezervoar eksplodiral od viška bencina...😬

Sej v bistvu je res

Vse kar je pod 10itrov/100 s temi 2,5  zastarelimi motorji je super. Aja, tudi porsche pije pri 130/uro podobno. 🤔

Aja, ni enak rang avta. 🤣🤣

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Ok, jaz sem za, me pa zelo zanima kaka bo sploh udeležba pri toliko km za samo vožnjo brez kakega zanimivega ogleda- izleta :whatever: Eni imamo-jo že do Lj.100km ali več.Mislim, da bi se morali držati bolj osrednje Slovenije, razmisli in predlagaj še kako drugo traso pa povprašamo za mnenja ali daš na glasovanje in gremo tja kjer bo več zanimanja..... 👍

Na koncu koncev je pa pri srečanju to fino, da se malo podružimo med seboj Mazdaši pa še kakšen s kapelco pa BMW zmajčki in še kdo.... :bravo:

Itak so vsi glasni, potem pa, ko je treba kaj konkretnega narediti, pa mora eden obvezno igrati igrice na stolu za 15000€,drugi mora kaj skuhati, tretji mora psa peljati k veterinarju, četrti mora it tankat na črpalko  benzin a je prevozil z enim tankom "kar" 400 kilometrov... tako, da na koncu pridemo samo resni. 😉

Sicer pa smo to že dali skozi, dokazali kje je kdo s porabo, ugotovili smo, da na regionalkah ob umirjeni vožnji (skoraj penzionistični) porabi zastareli  2,5 motor nekje 1 liter več kot vsi ostali. 

Seveda se ta razlika z večanjem hitrosti drastično poveča. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bi pa bilo vseeno fino sprobat še avte,ki jih takrat ni bilo,da vidimo razliko v porabi še med SUV-crossoverji in limuzinami pa AWD in MT in AT, ja bi bilo res zanimivo,če bi bil dovolj velik interes...:bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

Lahko naredimo, ampak bomo dali več AC-ja in manj relacije. Na relacijah do 90km/h so načeloma vsi motorji dokaj skup in ne dajo realne slike. Jaz sem za ponovitev 1. poraba izziva. Do Jesenic  po AC pol pa do Rateč v IT pa čez predel v Bovec oziroma Kobarid na pico pol pa po isti nazaj oziroma v Novo Gorico pa po AC nazaj. Ampak strogo 130km/h po AC, da ne bo kakih penzionističnih poskusov manipulacije. :hudicek:

Odlična trasa! Sem ZA.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pozdravljeni, sem nov na tem forumu. Pred kratkim je prišla k hiši CX30 X180, ročni menjalnik, cca 23000 km ima že na grbi. Avto vozi v glavnem žena, cca 20km na dan prevozi v povprečju, nekaj relacije, ostalo mestna vožnja. Po BC kaže povprečje 6.3/100km, od zadnjega reseta ima 473 km, sveti lučka da bo treba tankat in rezerve še za cca 43 km. Tole nekaj ne štima med BC in realno porabo, ki diši blizu 9litrom ali več...Po prvem resetu je bilo podobno, ok si rečem ne poznamo še avta, ampak tole sedaj ponovno...ne vem, povejte.

Popravljeno od Sonyfan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Sonyfan napisal:

Pozdravljeni, sem nov na tem forumu. Pred kratkim je prišla k hiši CX30 X180, ročni menjalnik, cca 23000 km ima že na grbi. Avto vozi v glavnem žena, cca 20km na dan prevozi v povprečju, nekaj relacije, ostalo mestna vožnja. Po BC kaže povprečje 6.3/100km, od zadnjega reseta ima 473 km, sveti lučka da bo treba tankat in rezerve še za cca 43 km. Tole nekaj ne štima med BC in realno porabo, ki diši blizu 9litrom ali več...Po prvem resetu je bilo podobno, ok si rečem ne poznamo še avta, ampak tole sedaj ponovno...ne vem, povejte.

Za porabo 6.3 bi moral prevoziti cca 700km z polnim tankom,res nekaj ne štima,samo kaj?🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa zgleda tale mestna vožnja? Veliko stanja v kolonah, pred semafori? Samo prva, druga prestava pa bremza pa spet kratki pospeški? A je avto slučajno AWD - štirikolesni pogon v Mazdi je kr požrešen pri porabi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Sonyfan napisal:

Pozdravljeni, sem nov na tem forumu. Pred kratkim je prišla k hiši CX30 X180, ročni menjalnik, cca 23000 km ima že na grbi. Avto vozi v glavnem žena, cca 20km na dan prevozi v povprečju, nekaj relacije, ostalo mestna vožnja. Po BC kaže povprečje 6.3/100km, od zadnjega reseta ima 473 km, sveti lučka da bo treba tankat in rezerve še za cca 43 km. Tole nekaj ne štima med BC in realno porabo, ki diši blizu 9litrom ali več...Po prvem resetu je bilo podobno, ok si rečem ne poznamo še avta, ampak tole sedaj ponovno...ne vem, povejte.

Ej...lp pol pa naredi po starem sistemu ki je 100%

Tako mi testiramo 😉😁

Tankaj  polnega do konca 

Naredi 100km mešane vožnje...pol gres Tankat in vidiš koliko litrov gre not spet ..pa vidiš porabo😉😁 ..pol reset v avtu računalnik...000...spet voziš in kontrolirš😁😉če ne servis ..garancija 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Kako pa zgleda tale mestna vožnja? Veliko stanja v kolonah, pred semafori? Samo prva, druga prestava pa bremza pa spet kratki pospeški? A je avto slučajno AWD - štirikolesni pogon v Mazdi je kr požrešen pri porabi.

 Avto nima AWD. Mesta vožnja gor, dol, kakorkoli bi BC moral pokazat porabo ki bi odražala "mestno" vožnjo. Se strinjammo? Se.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, nekaj ne štima, al domet, al poraba na BC al pa je nekdo poškodoval tank in gre manj litrov notri kot naj bi bilo deklarirano. Edina rešitev je res, da greš na roke zračunat, da vidiš katera zadeva ne drži.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je dvorjan napisal:

Ja, saj bo kazal. Resetiraj ga. Zdaj ima "spomin" verjetno za vseh 23.000 km.

Po moje je to. 👍 Najbrž ni bila poraba še nikoli  resetirana iali pa že zelo dolgo nazaj n prikazuje povprečno porabo na dolgo obdobje. Že, če imaš eno dolgo vožnjo po avto esti in je recimo poraba 5,8 ali 6 litrov/100 in voziš potem samo po mestu, ne bo povprečna poraba hitro naraščala. Zna pa sedaj pozimi poraba narasti. (veliko mrzlih dni, hladen motor, kratke vožnje, če je še vožnja v hrib)... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.