Skoči na vsebino

Nakup Mazde CX-5 SKY ACTIV-G 194 AT AWD


Senad

Priporočeno sporočilo

pred 9 minutami je Freak napisal:

Kaj pa je to zaena oprema? Black&white jaz v slo še nisem zasledil. Drugače čudovit avto. Samo bela notranjost bi bila zame no-go, pri dveh mulcih 🙂

Mislim, da je omenil, da je Revolution Top oprema.

pred 10 urami je ignacij napisal:

U ta bo oa težka 40k za rabljen avto. Nocem biti party breaker sam ce dobis 35k ti dam se jaz zraven za pir. 

Samo 35k? Tolk malo? 😳

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je Freak napisal:

Kaj pa je to zaena oprema? Black&white jaz v slo še nisem zasledil. Drugače čudovit avto. Samo bela notranjost bi bila zame no-go, pri dveh mulcih 🙂

Hvala,  oprema je čisto po slovenskih standardih😉😉 Revolution Top. Imam rad črno belo fotografijo pa je zato Black & White verzija😆😆😆

Drugače bela notranjost ni nič zahtevna za vzdrževanje. Ker je usnje se enostavno obriše in je zelo hvaležno. Pozimi vklopiš gretje sedežev, poleti pa hlajenje.... problem rešen.....

Drugače pa se tudi črna notranjost zelo umaže, samo se tolažimo, da se pa ne vidi😂😂😂 tudi volani so vsi črni  pa so strašno svinjski!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 28 minutami je MazdaBoy napisal:

Mislim, da je omenil, da je Revolution Top oprema.

Samo 35k? Tolk malo? 😳

Ja, vsak gleda ceno. Tak avto bo kupil nekdo, ki želi veliko opreme in pa seveda 2.5 motor, da se avto normalno premika. Garancije je pa itak še 5 let. Ker tudi novi niso poceni, s tako opremo. Pa drobni tisk, je zraven treba še prišteti transport in barvo, in je cena novega že krepko visoka. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Janez007 napisal:

 

Cene CX-5 so se kar lepo razvijale zadnjih nekaj let ...

 

1.2.2023

image.png

 

6.8.2019

image.png

 

Kateri model pa je danes ekvivalenten Revolution top, belo usnje?

 

image.png

image.png

 

Uh, to pa je analiza😀

Revolution Top je več opreme kot Exclusive line in manj (vizualno) kot Homura. Nekje vmes...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Volume napisal:

A to če sem jaz skeširal?

Meni je načeloma vseeno.

 

Je pa @Bini namigoval na stroške kredita, ker ta tudi stane. Pa sem samo komentiral, kak ve, da ga imaš.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je godlike napisal:

Meni je načeloma vseeno.

 

Je pa @Bini namigoval na stroške kredita, ker ta tudi stane. Pa sem samo komentiral, kak ve, da ga imaš.

Ne, jaz sem vprašal, kako prodati avto za tak denar, ko pa ne nudim lizing. Pa je @Bini rekel,  da je še kredit na voljo kupcu.... tako sem jaz razumel 😀

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Volume napisal:

Uh, to pa je analiza😀

Revolution Top je več opreme kot Exclusive line in manj (vizualno) kot Homura. Nekje vmes...

🙂 

Ja, kaj dosti pa analiza ne pomaga. Pri prodaji je treba po zdravi pameti upoštevati pravili iz starih časov:

- prvi kupec je najboljši kupec

- vsak avto ima svojega kupca

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Janez007 napisal:

🙂

Ja, kaj dosti pa analiza ne pomaga. Pri prodaji je treba po zdravi pameti upoštevati pravili iz starih časov:

- prvi kupec je najboljši kupec

- vsak avto ima svojega kupca

 

 

 

Res je....sam kaj ko vsi upoštevamo drugo pravilo in vztrajamo

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to da je avto nov in s top opremo, ti verjetno tudi staro-novo ne bi smeli v avtohiši ponuditi zelo slabe ponudbe (če ga res želiš menjati.....), saj gre za nov avto....dejastvo pa je, da pri prodaji 1.leto starega seveda izgubiš ogromno....

  • Všeč 3
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa je pa vzrok, da prodajaš skoraj nov ta famozni 2.5 motor? ? Prevelika poraba? Se pravi, da ni glih to top varianta? 🤔

  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Ni všeč 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Alex napisal:

Kaj pa je pa vzrok, da prodajaš skoraj nov ta famozni 2.5 motor? ? Prevelika poraba? Se pravi, da ni glih to top varianta? 🤔

 

 

Ni glih top... kot si napisal... vedno se gre lahko se na boljse :) ... 

 

Sicer je pa vzrok ze napisal tukaj >> 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Alex napisal:

Kaj pa je pa vzrok, da prodajaš skoraj nov ta famozni 2.5 motor? ? Prevelika poraba? Se pravi, da ni glih to top varianta? 🤔

Evo, spet teorije zarote😁😁😁

 

Me je @Jest ravno prehitel....bravo👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

 

Cene CX-5 so se kar lepo razvijale zadnjih nekaj let ...

 

1.2.2023

image.png

 

6.8.2019

image.png

 

Kateri model pa je danes ekvivalenten Revolution top, belo usnje?

 

image.png

image.png

 

V bistvu je to danes Exclusive Line+comfort paket (usnje+ogrevanje spredaj/zadaj,spredaj prezračevanje in spominska funkcija voznikovega sedeža).

Lahko da so razlike tudi drugod...npr. pri meni je bila navigacija serijska ipd...

 

Revolution top je bil ko je @Volume kupoval najbolje opremljen,pa da je imel še obrobe kolotekov in vseokoli obrobe odbijačev in pragove v črni plastiki.

Tisto dodatno srebrno spredaj in zadaj pa je v mojih očeh no-go👎...ker mi tista zadaj izgleda,kot da ima avto plenice😂🤣....je samo pobarvano...kar nekaj...tukaj sem rigoroznega mnenja,ali naj bo kot pri tapravih terencih iz debelega inox pleha zaščita za diferencial in odbijač spodaj prišraufana,al pa nič-brez neke "šminke".

Višji opremi pa sta imeli oz. še danes imata te obrobe kolotekov itd. v barvi vozila.

Pri meni,ko sem naročil 2021 model,in čakal več kot eno leto,sem cvikal,kako bo z tem,ker je mazda šla v redesign.

In je glede tega ostalo nespremenjeno😅...ker sem hotel te obrobe nelakirane...ker če kot pri meni z AWDjem,naj bo tudi malce neobčutljivejši-robustnejši izgled.

 

V bistvu je sedaj Mazda približala višje opremljene modele tudi tistim,kateri usnja ne marajo...

Prej pri Revolution Top pa je bilo usnje v seriji,in si lahko brez doplačila izbiral med črnim in belim,ali pa (ker je to itak bila najvišja oprema) za doplačilo temnorjavo napa usnje.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Kaj pa je pa vzrok, da prodajaš skoraj nov ta famozni 2.5 motor? ? Prevelika poraba? Se pravi, da ni glih to top varianta? 🤔

Ne glede na kaj, se strinjam z Alexom. Prodajo avtov 1-2 leti stare in z malo kilometri, ne razumem. Edina opcija, ki jo imam v glavi, je vedno, da je nekaj hudo narobe z njim.

 

Preprosto tudi če sem se tak zagrel za njega, ga bom težko prodal. Bom pač par let stisnil. Saj pa to ja ni mali avto, da se gužvjavo kot v fičotu in rabijo večjega.

Tak način razumem samo za rabljene, kupi se 3-4 leta staro in se vozi 1 leto. Pa se prodaja dalj časa, da ga kdo kupi po nabavni.

 

@Volume ne mi zamerit, vem da tudi taki obstajate, ampak ne morem se vživet v vašo kožo.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Volume napisal:

Ne, jaz sem vprašal, kako prodati avto za tak denar, ko pa ne nudim lizing. Pa je @Bini rekel,  da je še kredit na voljo kupcu.... tako sem jaz razumel 😀

Tako je ja.... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je godlike napisal:

Ne glede na kaj, se strinjam z Alexom. Prodajo avtov 1-2 leti stare in z malo kilometri, ne razumem. Edina opcija, ki jo imam v glavi, je vedno, da je nekaj hudo narobe z njim.

 

Preprosto tudi če sem se tak zagrel za njega, ga bom težko prodal. Bom pač par let stisnil. Saj pa to ja ni mali avto, da se gužvjavo kot v fičotu in rabijo večjega.

Tak način razumem samo za rabljene, kupi se 3-4 leta staro in se vozi 1 leto. Pa se prodaja dalj časa, da ga kdo kupi po nabavni.

 

@Volume ne mi zamerit, vem da tudi taki obstajate, ampak ne morem se vživet v vašo kožo.

@godlike ni zamere 😀

pravijo prodaj avto pod 100.000 km, ker je potem vse nad 100.000. Moj avto je kot drugi avto uporabljan, po LJ. In še to naredim veliko km s kolesom za razne opravke. Zato malo km na CX-5. Je pa sedaj tudi tako (in dokončno), da v LJ pred blokom imamo po en parking in je drugi avto nemogoče parkirati. Vedno se vozijo redarji pisati kazni. 

Zato je potreba po enem avtu, da ne omenjam nepotrebnih stroškov dveh registracij, servisov, gum.... če je kilometrina obeh primerljiva normalni kilometrini enega avta. Nekako tako....👍

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

ne mi zamerit, vem da tudi taki obstajate, ampak ne morem se vživet v vašo kožo


Ljudlje smo razlicni… Jaz se tudi ne morem vziveti v nekoga, ki si omisli vec avtomobilov… ceprav vozi sam ;) … Ali pa da si kupi nek sporten avto za gust ;) … Ampak je prav, da je tako… da ni dolgcas ;)

 

Jaz bi tudi menjal avto za EV… samo se mi ne ljubi ubadat s prodajo dobro leto starega … ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je MazdaBoy napisal:

Samo 35k? Tolk malo? 😳

Ja nova s popustom je pa 44,5k€ pa če je še iz zaloge pa dodatno še jurčka dol. Lohk greš gledat Mazdin cenik.

 

Pa neki se je treba zavedat. Tist, ki  ma 40 jurjev denarja bo tudi napraskal še dodatnih 5, če bo treba in kupil novega z nič kilometri in ji bo skinil sam junfer. Zakaj to govorim? Kupcev, ki bi letali s 40 jurji naokoli in celo iskali rabljeno so redki pa še tisti iščejo nekaj drugega kot Mazdo. Prodajat Mazdo po enem letu za ugoden denar bo za popizdit neugodno, dolgotrajno ali pa celo nemogoče. Edino, če se poklopijo vse zvezde, ampak na to računat je nekako skoraj tako kot na šestico pri lotu.

 

Sicer pa veliko sreče pri prodaji - čeprav mi je kr malo škoda, da prodajaš skoraj nov avto. 😐

 

 

 

 

  • Všeč 9
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Boss napisal:

Ja nova s popustom je pa 44,5k€ pa če je še iz zaloge pa dodatno še jurčka dol. Lohk greš gledat Mazdin cenik.

 

Pa neki se je treba zavedat. Tist, ki  ma 40 jurjev denarja bo tudi napraskal še dodatnih 5, če bo treba in kupil novega z nič kilometri in ji bo skinil sam junfer. Zakaj to govorim? Kupcev, ki bi letali s 40 jurji naokoli in celo iskali rabljeno so redki pa še tisti iščejo nekaj drugega kot Mazdo. Prodajat Mazdo po enem letu za ugoden denar bo za popizdit neugodno, dolgotrajno ali pa celo nemogoče. Edino, če se poklopijo vse zvezde, ampak na to računat je nekako skoraj tako kot na šestico pri lotu.

 

Sicer pa veliko sreče pri prodaji - čeprav mi je kr malo škoda, da prodajaš skoraj nov avto. 😐

 

 

 

 

Ti dam čisto za prov....

Sej tuki je še vedno opcija B....prodam ženi avto in ostanemo "samo" z CX-5 😁😁😁

Bomo videli kako se obrne.

Kot sem že rekel, ni nuja za znebiti se "slabe" CX-5 🤣🤣🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.