Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

  • 3 tedne kasneje...
Napisano

Zdravo,

 

Ali pozna kdo kakšnega hrabrega in kompetentnega mehanika v okolici Logatca, ki bi na Mazdi6 (CD150, 2015, 200000km) opravil en konkreten servis?

 

Napisano

Na tvojem mestu ne bi iskal lokacijo ampak kompetentnega mehanika pa četudi ni glih pred vrati. Pelko iz Medvod je recimo en takšen, ki že vrsto let servisira v glavnem Mazde.

33112_1.png

Napisano
pred 46 minutami je Boss napisal:

Na tvojem mestu ne bi iskal lokacijo ampak kompetentnega mehanika pa četudi ni glih pred vrati. Pelko iz Medvod je recimo en takšen, ki že vrsto let servisira v glavnem Mazde.

Točno tako, pa tudi iz Logatca sploh ni neka razdalja do Simona se zapeljat. Čakalne dobe ima ponavadi dober teden, tako da se splača vnaprej računati na operativni poseg v njegovi ordinaciji :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

  • 1 mesec kasneje...
Napisano

Ena teža se mi je včeraj zgodila,če mkgiče kdo ve za kaj se gre,bi bil hvaležen.

 

Speljem iz pred hiše,po 1km ugasnem    I Stop,čez 100m ustavim na krìžišču,ko hočem speljat avto spelje in takoj ga nekaj zabremza in cukne.

Prižge se en kup lučk,glavna naiše SCBS forward malfunction,zrav se prižge lučka za poledico in I Stop načne utripat.

Ko sem speljal jn je šaltal v višjo prestavo je zlo cukalo,pa tudi ful visoke obrate je navijal preden je šaltal,zato se zapeljal na stran in avto ugasnil.

 

Ko sem ga prižgal nazaj so vse lučke ugasnile in avto je delal nalrej normalno.

 

A se kdo ve maj bi to lahko bilo?

Občutek imam ,da je nekaj s tem I Stopom?

20220325_175458.jpg

Napisano
Pred eno uro je scania napisal:

Samo ni to nekam hitro, samo 130000km ima. A imas bolj kratke voznje?

 

Priporoča se nekje med 100 in 120kkm, da se ga da sčistit.

33112_1.png

Napisano

Ok gre,na čiščenje,naslednji teden!

Se pravi sesalni kolektror ,loputa,MAP senzor?

A se kaj pase zravn?

 

Vožnje niso neki kratke recmo po  15-20 km na furo,razn kadar se gre v stacuno😁

Napisano (urejeno)
pred 45 minutami je Peter22 napisal:

Ok gre,na čiščenje,naslednji teden!

Se pravi sesalni kolektror ,loputa,MAP senzor?

A se kaj pase zravn?

 

Vožnje niso neki kratke recmo po  15-20 km na furo,razn kadar se gre v stacuno😁

Peter, pokliči čimprej Mazda servis, da ti povejo kaj koristnega, recimo najprej, ali se sploh lahko ali ne voziš s to okvaro, da ne bi nastajala kakšna dodatna škoda. 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 3 urami je Peter22 napisal:

Ok gre,na čiščenje,naslednji teden!

Se pravi sesalni kolektror ,loputa,MAP senzor?

A se kaj pase zravn?

 

Vožnje niso neki kratke recmo po  15-20 km na furo,razn kadar se gre v stacuno😁

 

Pa EGR

Napisano
Pred eno uro je Peter22 napisal:
WWW.MAZDA6CLUB.COM

 

Tukaj je en kup folka ,k ma isto težavo,noben točno ne ve kaj je narobe

 

Tuki na forumu nas je ze kr neki blo s tako tezavo 🙂

Napisano
dne 26. 3. 2022 ob 20:31 je Peter22 napisal:

Ok gre,na čiščenje,naslednji teden!

Se pravi sesalni kolektror ,loputa,MAP senzor?

A se kaj pase zravn?

 

Vožnje niso neki kratke recmo po  15-20 km na furo,razn kadar se gre v stacuno😁

 

Premalo za te skyactiv-D motorje. Spucaj čim prej in menjuj olje na 10kkm. :prstgor: Pa :zoom-zoom:

Napisano
pred 3 minutami je NevLado napisal:

 

Premalo za te skyactiv-D motorje. Spucaj čim prej in menjuj olje na 10kkm. :prstgor: Pa :zoom-zoom:

 

Nima to veze. Pri vseh se pojavlja to, pa če ga voziš vsak dan 5 km ali 219. 

Bolj je pomembno, da ne daješ v motor  original Dexelia olja, pa da ne menjaš olja na 20Kkm,pa da ne prekinjaš regeneracij. Inpomaga tudi, da imaš dobro muziko noter. 😉

 

 

Napisano
pred 3 minutami je Alex napisal:

Nima to veze. Pri vseh se pojavlja to, pa če ga voziš vsak dan 5 km ali 219. 

Bolj je pomembno, da ne daješ v motor  original Dexelia olja, pa da ne menjaš olja na 20Kkm,pa da ne prekinjaš regeneracij. Inpomaga tudi, da imaš dobro muziko noter. 😉

Zanimivo, od kod ti toliko podatkov? :)

 

Napisano
pred 3 minutami je Janez007 napisal:

Zanimivo, od kod ti toliko podatkov? :)

 

Od povsod. 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Napisano
Pravkar je Janez007 napisal:

Všeč so mi tako konkretni, z dokazi podprti odgovori. :)

 

Kaki dokazi neki. 😊 Dan danes je vse v redu, kar napišeš. Itak se jih bo polovica strinjala, polovica pa ne. Pa lahko prilepiš zraven doktorske naloge teh inženirjev, ki so motor razvijali. 😉

 

  • Všeč 1
  • Haha 2

 

 

  • 2 tedna kasneje...
Napisano
dne 26. 3. 2022 ob 16:33 je Peter22 napisal:

Ena teža se mi je včeraj zgodila,če mkgiče kdo ve za kaj se gre,bi bil hvaležen.

 

Speljem iz pred hiše,po 1km ugasnem    I Stop,čez 100m ustavim na krìžišču,ko hočem speljat avto spelje in takoj ga nekaj zabremza in cukne.

Prižge se en kup lučk,glavna naiše SCBS forward malfunction,zrav se prižge lučka za poledico in I Stop načne utripat.

Ko sem speljal jn je šaltal v višjo prestavo je zlo cukalo,pa tudi ful visoke obrate je navijal preden je šaltal,zato se zapeljal na stran in avto ugasnil.

 

Ko sem ga prižgal nazaj so vse lučke ugasnile in avto je delal nalrej normalno.

 

A se kdo ve maj bi to lahko bilo?

Občutek imam ,da je nekaj s tem I Stopom?

20220325_175458.jpg

Zivijo

 

Ravno sem dobil avto nazaj,

Potrebno je bilo čiščenje EGR ventilov,sesalnega kolektorja,lopute ,map senzorja in vse kar zravn paše.

Luknje so bile baje ,tako zabite,da so bile za pol manjše.

Mehanik je reku,da se je ,en ceu dan zajebavu s čiščenjem.

Avto zaenkrat dela ko urca,ne javlja napake.

Cena 300eur

  • Všeč 4
  • Ljubim 2
Napisano

Ma ja, to je to... čez 100kkm pa ponovit, ni druge.

33112_1.png

Napisano
1 hour ago, Peter22 said:

Zivijo

 

Ravno sem dobil avto nazaj,

Potrebno je bilo čiščenje EGR ventilov,sesalnega kolektorja,lopute ,map senzorja in vse kar zravn paše.

Luknje so bile baje ,tako zabite,da so bile za pol manjše.

Mehanik je reku,da se je ,en ceu dan zajebavu s čiščenjem.

Avto zaenkrat dela ko urca,ne javlja napake.

Cena 300eur

Kje pa je bil delan servis?

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Koliko forumašev je potrebnih za menjavo 1 žarnice?   Okoli 1200, par 10 gor al dol. 1, da zamenja žarnico in objavi prispevek o svoji novi izkušnji 14, da delijo podobne izkušnje in tudi da bi se jo dalo menjati drugače 7, da opozorijo na nevarnosti pri menjavi 27, da izpostavijo slovnične napake 53, da preklinjajo in ozmerjajo te, ki iščejo slovnične napake 41, da popravijo slovnične napake v prispevkih "napadalce-popravljavcev" 6, da povejo, da je pravilni izraz svetilka in pa še 6, da tem povedo, da so ***** 2, ki delata v električarskem poslu da povesta da je pravilni izraz "svetilni element" 17 vsevedežev, ki so "bili" v električarskem poslu in povejo, da je žarnica čisto v redu izraz 109, da povedo, da ta odsek foruma ni namenjen žarnicam in da naj preselijo temo v pravilen odsek 209, da zahtevajo, da udeleženci prenehajo o isti temi pisati v 3 različnih odsekih foruma 111, da opozorijo na to, da vsi uporabljamo žarnice in je zato takšna tema upravičena 306, da povejo, katera metoda menjanja je najboljša, katera znamka je boljša od katere, in katera znamka je zanič. 27, da objavijo povezave do različnih tipov žarnic 14, da pove, da so bile povezave nedelujoče in objavijo popravljene. 33, da citirajo nekaj objav in dodajo, "jaz tudi" 14, da citirajo te in dopišejo "jaz tudi" 12, da jih pove, da ne bodo več sodelovali na forumu zaradi "žarniške afere". 4, da predlagajo, da se napiše FAQ o žarnicah 28, da vprašajo, kaj FAQ je 5, da vprašajo "a nismo o tem govorili pred kratkim" 148, da povedo, da najprej pogooglaj o žarnicah, predno objaviš 1, da čez pol leta začne vse to še enkrat...
    • Šta ispadne kad se pare pudlica i šarplaninac? Pudlici ispadnu oči...
    • Nikoli, nikoli, zares nikoli, se ne zadržuj, ko je treba prdniti. V nasprotnem primeru zadržani prdec potuje navzgor po tvojem telesu vse do možganov in tako dobiš usrane ideje...  
    • Pravijo, da če ženska ni nataknjena čez noč, je pa čez dan.   Če to res drži, moja šefla že dolgo ni bila nataknjena ponoči. Sploh pa ne to noč...
    • Aha, vse jasno...   Sem razumel, kot da so ga ZDAJ uvozili po naročilu in da ga uvoznik prodaja...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.