Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Dejansko vsak sam odloča, katere gume bo kupil in kako bo šel z njimi skozi zimo. In predvsem, koliko denarja je pripravljen odšteti za njih. Zase vem, da izberem letne gume vedno najkvalitetnejše ne glede na ceno. 

Zimske pa mi niso spet toliko pomembne saj vemo, da ni neke zime na obali. Bolj gledam na to, da so dobre na suhem in na mokrem. 

 

 

Napisano (urejeno)
pred 5 minutami je Alex napisal:

Dejansko vsak sam odloča, katere gume bo kupil in kako bo šel z njimi skozi zimo. In predvsem, koliko denarja je pripravljen odšteti za njih. Zase vem, da izberem letne gume vedno najkvalitetnejše ne glede na ceno. 

Zimske pa mi niso spet toliko pomembne saj vemo, da ni neke zime na obali. Bolj gledam na to, da so dobre na suhem in na mokrem. 

obala je kar se tega tiče res izjema, verjetno veliko Primorcev vozi tudi z letnimi, sploh taki ki skoraj nimajo poti proti notrnjosti....(kolega, ki je živel v Ajdovščini sploh ni imel zimskih gum..., je pa res da nikoli ni imel poti proti LJ v zimskem času oz. je lahko šel ko je bila suha cesta).

pred 25 minutami je TBA napisal:

tale tvoj izračun bi bil bolj pravilen če bi upošteval koliko se porabi ali privarčuje samo ko so gume v uporabi.

 

primer na moji uporabi glede na dosedanje izkušnje, menjam zimske na 2 let. 

Če dam 440€ za zimske gume, me pride strošek (do naslednje menjave) 55€ na mesec (uporaba 8 msecev)

 

ok, sem računal za celo leto, v tvojem primeru, če daš za Conti ali Michelin 600€ te pa pride 75€ na mesec....torej 2x6pack piva :)

Popravljeno od sportman333
Napisano
pred 4 urami je Alex napisal:

S temi gumami bodo Primorci šli mimo tebe na snegu, da ne boš niti zaznal, kaj se ti je zgodilo. 😄😄

Ne, zimske so dunlop in ni težav, ker za moje razmere mora biti vrhunska guma. Sej pravim, da so za tebe čisto ok👍

Napisano

Tukaj podajate cene za dimenzije, kjer so gume najcenejše. Recimo zimska  michelin guma dimenzije 215/55r 18, kakršno ima cx30, pride okoli 200€/kos.Štiri gume =800€. Tako, da bi krepko premislili, katere zimske  gume bi montirali. 😉

 

 

Napisano
pred 14 minutami je Alex napisal:

Tukaj podajate cene za dimenzije, kjer so gume najcenejše. Recimo zimska  michelin guma dimenzije 215/55r 18, kakršno ima cx30, pride okoli 200€/kos.Štiri gume =800€. Tako, da bi krepko premislili, katere zimske  gume bi montirali. 😉

null

image.png

Napisano
pred 15 minutami je Alex napisal:

Tukaj podajate cene za dimenzije, kjer so gume najcenejše. Recimo zimska  michelin guma dimenzije 215/55r 18, kakršno ima cx30, pride okoli 200€/kos.Štiri gume =800€. Tako, da bi krepko premislili, katere zimske  gume bi montirali. 😉

kakorkoli gledamo, in sem mnenja da je CX-30 res odličen avto, ampak dimnzija gume je pa pred-potopna....215/55 r18.....kot prvo 215 sploh ni standardna dimenzija, to je kar nekaj......in enako 55 ali imaš 50 ali pa 60.....torej so tukaj pa malo zgrešili....ali imate v homo.kartončku še kako drugo dimenzijo. JAP avti imajo ponavadi zelo bogo bero tega, medtem ko imajo razni VW cel rang teh....

Napisano
Pred eno uro je sportman333 napisal:

kakorkoli gledamo, in sem mnenja da je CX-30 res odličen avto, ampak dimnzija gume je pa pred-potopna....215/55 r18.....kot prvo 215 sploh ni standardna dimenzija, to je kar nekaj......in enako 55 ali imaš 50 ali pa 60.....torej so tukaj pa malo zgrešili....ali imate v homo.kartončku še kako drugo dimenzijo. JAP avti imajo ponavadi zelo bogo bero tega, medtem ko imajo razni VW cel rang teh....

Se strinjam, da so dali na cx30 to levo  dimenzijo gum, ki je draga kot žafran. Zato pa pravim, da dobim ceneje 19" vrhunsko gumo kot pa to 18".🤔

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Alex napisal:

Tukaj podajate cene za dimenzije, kjer so gume najcenejše. Recimo zimska  michelin guma dimenzije 215/55r 18, kakršno ima cx30, pride okoli 200€/kos.Štiri gume =800€. Tako, da bi krepko premislili, katere zimske  gume bi montirali. 😉

Daj Alex, ker so te olupili (za kakšne 4.000) pri nakupu novega avta za 30.000 €, boš sedaj 15 let šparal pri gumah in prišparal mogoče 1.000 €. 🙃 Prej bi mislil in kupil avto v zlatih časih, kot Bini. 🙂

 

Ves čas govorite, kako je CX-30 premium, pol pa gor natikate gume vprašljive kakovosti. Guma je ena najpomembnejših stvari pri avtu, tako za udobje, še bolj pa za varnost! 

 

Mal se hecam, v glavnem pa mislim resno. 😜

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 3
Napisano (urejeno)
pred 32 minutami je Janez007 napisal:

Daj Alex, ker so te olupili (za kakšne 4.000) pri nakupu novega avta za 30.000 €, boš sedaj 15 let šparal pri gumah in prišparal mogoče 1.000 €. 🙃 Prej bi mislil in kupil avto v zlatih časih, kot Bini. 🙂

 

Ves čas govorite, kako je CX-30 premium, pol pa gor natikate gume vprašljive kakovosti. Guma je ena najpomembnejših stvari pri avtu, tako za udobje, še bolj pa za varnost! 

 

Mal se hecam, v glavnem pa mislim resno. 😜

 

Te hankook gume so premijska roba, ne pa neke low budget. Dunlop spravi v žep, so nekje v rangu conti. Edino malo bolj glasne so. Drugače pa po prebiranju kupcev top gume. Pustimo plačane in podkupljen teste. Tisto je za

naivneže. Kar se tiče pa cx 30 sem jo dobil za ugodno ceno. Samo barva je 800€ doplačila. Zame zelo dober nakup. 👍

Popravljeno od Alex
  • Všeč 3
  • Haha 1

 

 

Napisano
pred 19 minutami je Alex napisal:

Te hankook gume so premijska roba, ne pa neke low budget. Dunlop spravi v žep, so nekje v rangu conti. Edino malo bolj glasne so. Drugače pa po prebiranju kupcev top gume. Pustimo plačane in podkupljen teste. Tisto je za

naivneže. Kar se tiče pa cx 30 sem jo dobil za ugodno ceno. Samo barva je 800€ doplačila. Zame zelo dober nakup. 👍

Je tudi meni vulkanizer danes rekel, da so Hankook zelo dobre gume, konkretno ta model, ki si ga ti vzel, tepeta predvsem kotalni upor in glasnost.

Na tej strani zelo rad preberem kakšen test, tale je vplival na mojo odločitev. 

WWW.TYREREVIEWS.COM

In this tyre test we take nine of the best performance winter tyres in the popular 225/40 R18 size and test...

 

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Napisano
pred 4 minutami je TBA napisal:

Dobu continental 870 205/60 R16 letošnje

 

 

20220915_155312.jpg

Preveč sveže. Ne bo v redu. 🙄

 

 

Napisano (urejeno)

Kdo prosim ve kam v ljubljani na hitro laufat zaflikat predrto gumo? Cez noc se je spraznila, da sem ravno do petrola lahko prisel jo nafilat. Pa smo v pol dneva na istem. 😕

 

Sem tudi zategnil jedro, pa ni videti, da bi to bil problem. Se mi zdi da celo slisim sikanje zraka cez vodo.

Popravljeno od hermelin
Napisano

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
10 minutes ago, Jest said:

Bos moral pohiteti… vecina jih ima ze zaprto, se pa najde kaksen, ki ima do sedmih ;)

 

Haha hvala

LETMEGOOGLETHAT.COM

For all those people that find it more convenient to bother you with their question than to google it for themselves.

:D

 

Sem mislil, ce kdo prav dolocenega priporoci, da ne grem na slepo... Ko gume nabavljam so kaksni res extra shady.

Napisano

Ni ravno pravi cas za izbirat… ker jih je zelo malo se odprtih… ce bos prisel tja tri minute pred zaprtjem, bos lahko razocaran… Najbolje poklicat tiste dva ali tri, ki imajo odprto do 19ih… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
3 minutes ago, Jest said:

Ni ravno pravi cas za izbirat… ker jih je zelo malo se odprtih… ce bos prisel tja tri minute pred zaprtjem, bos lahko razocaran… Najbolje poklicat tiste dva ali tri, ki imajo odprto do 19ih… 

Ma bom sel zjutraj, pa prej na petrol, da spet nafilam. Zdaj jim bom samo najedal, ko hocejo jit domov tv gledat. :D Tako, da ce kdo na vicu kaj pozna?

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.