Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 45 minutami je dvorjan napisal:

In koliko je ta Hankook cenejši od Dunlopa v isti dimenziji in hitrostnem razredu?

Je za eno gumo razlike ali ne?

Ste kaj gledali obrabo?

 

Zakaj to sprašujem? Ker Hankook še nikoli ni naredil vrhunske zimske gume, dvomim, da jim je zdaj ratalo.

Ocene voznikov. 

Screenshot_20220907-202830.jpg

Screenshot_20220907-203024.jpg

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 10 minutami je TBA napisal:

ni vsaka guma v vseh dimenzijah... žal.

 

gledal sem 205/60 R16 92H. za hitrostni razred V ni bilo nič pametnega al je blo pa mal dražje :)

malo gledam cene.

Dunlop winter sport 5 = ~103€ 

Hankook i*cept evo2 W320 =~ 90€ (približno ista cena so Kleber krisalp HP3

pa se vi dejansko kaj vozte po snegu al se samo šminkirate :) (hec) 

sej če zdele kupuješ je najbol tko lanske teste gledat pa brat priporočila uporabnikov. 

 

Ja ja Rabi zimska guma tudi na OBALI..imamo ceste v slabem  stanju ..drsalnica ko dežuje se posebej zaledje Kopra😁😄 

Tudi mi gremo smučat v Italijo in SLO..😏

Zoom zoom 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Gelipter napisal:

Ja ja Rabi zimska guma tudi na OBALI..imamo ceste v slabem  stanju ..drsalnica ko dežuje se posebej zaledje Kopra😁😄 

Tudi mi gremo smučat v Italijo in SLO..😏

Zoom zoom 

Vsi moji kolegi hodijo redno na smučanje. Žena se pogosto vozi na delo v Ljubljano. Tako da ja,mi rabimo absolutno dobre zimske gume. 😉

Ostali, ki ne zapustijo obale v zimskem času pa seveda ne. Sicer pa pravijo poznavalci, da bo veliko snega to zimo. 

Upam, da ga kaj zapade tudi tu na obali. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Alex napisal:

Vsi moji kolegi hodijo redno na smučanje. Žena se pogosto vozi na delo v Ljubljano. Tako da ja,mi rabimo absolutno dobre zimske gume. 😉

Ostali, ki ne zapustijo obale v zimskem času pa seveda ne. Sicer pa pravijo poznavalci, da bo veliko snega to zimo. 

Upam, da ga kaj zapade tudi tu na obali. 😊

Vrjamem da komi čakaš sprobat nove zimske gume. Sej darsovce bo pa tko sneg zopet presenetil, tako kot vsako zimo.  :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TBA napisal:

Vrjamem da komi čakaš sprobat nove zimske gume. Sej darsovce bo pa tko sneg zopet presenetil, tako kot vsako zimo.  :whatever:

.....čeprav bodo pripravljeni na sneg kot vedno.....😊😆😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Slivka napisal:

 

A veš, da sem tudi jaz pomislil na to: dva Koprčana iščeta, katera zimska guma je boljša...

Pa ta Koprčana vozita tudi po poledenelih cestah, ne samo zasneženih. Ni ga čez varnost. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je FuManchu napisal:

Pa so sploh obvezne m+s gume na obali?

 Niso… samo ce se vozis le tam… ko pa gres recimo do Ljubljane, pa je obvezna zimska oprema… Torej velja tudi letne gume in ustrezne verige, ki jih moras namestiti, ce so razmere taksne…

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Alex napisal:

Ocene voznikov. 

Screenshot_20220907-202830.jpg

Screenshot_20220907-203024.jpg

 

Ampak, če so tako dobre zakaj bi jih le dobrih 80% spet kupilo? Jaz bi rekel tako, Dunlop je še vedno top guma in je na trgu že kar 7 sezon, kjer se je izkazala zalo dobro. Sploh, ker obdrži dobre lastnosti  praktično do konca življenske dobe. Hankook se tukaj še ni mogel izkazati, ker je bila guma lansirana v prodajo šele leta 2020 (dunlop WS 5 leta 2015) in je na trgu le dve zimski sezoni. Se pravi se niti ne ve točno kako se obnaša skozi leta in kako dobro preživlja "staranje".

 

Da ne bo narobe razumljeno, nisem proti Hankooku, ampak težko upoštevaš ocene uporabnikov, ker praktično je ni nihče imel več kot dve sezoni. Ja so dobre na testu, ampak ali so dobre na dolgi rok? Ne vem. Boš povedal pa upam, da boš realen v oceni čez par let.

 

Drugač pa ja, če se gleda test novih, upam da te ne bo motilo da so Hankook bistveno glasnejše od Dunlopa pa že Dunlop so bile kritizirane, da so glasne, Hankook pa je še 2dB glasnejše (71,2dB : 73,2dB). Poleg tega so sicer po subjektivni oceni kar zaznavno manj udobne in imajo 15% večji kotalni upor kot Dunlop, ki že tako ni bil zvezda v tem segmentu.

 

Tko da - čas bo pokazal ali je to res bestbuy.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam sem na 3ki imel Bridgestone in sem bil precej zadovoljen. So bile 16ke sicer.

 

V večjih dimenzijah ni noben imel/niste bili zadovoljni? Testi niso slabi kar sem gledal..

 

edit: kje pa naročate običajno?

 

Popravljeno od SeekK
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Ampak, če so tako dobre zakaj bi jih le dobrih 80% spet kupilo? Jaz bi rekel tako, Dunlop je še vedno top guma in je na trgu že kar 7 sezon, kjer se je izkazala zalo dobro. Sploh, ker obdrži dobre lastnosti  praktično do konca življenske dobe. Hankook se tukaj še ni mogel izkazati, ker je bila guma lansirana v prodajo šele leta 2020 (dunlop WS 5 leta 2015) in je na trgu le dve zimski sezoni. Se pravi se niti ne ve točno kako se obnaša skozi leta in kako dobro preživlja "staranje".

 

Da ne bo narobe razumljeno, nisem proti Hankooku, ampak težko upoštevaš ocene uporabnikov, ker praktično je ni nihče imel več kot dve sezoni. Ja so dobre na testu, ampak ali so dobre na dolgi rok? Ne vem. Boš povedal pa upam, da boš realen v oceni čez par let.

 

Drugač pa ja, če se gleda test novih, upam da te ne bo motilo da so Hankook bistveno glasnejše od Dunlopa pa že Dunlop so bile kritizirane, da so glasne, Hankook pa je še 2dB glasnejše (71,2dB : 73,2dB). Poleg tega so sicer po subjektivni oceni kar zaznavno manj udobne in imajo 15% večji kotalni upor kot Dunlop, ki že tako ni bil zvezda v tem segmentu.

 

Tko da - čas bo pokazal ali je to res bestbuy.

Bom poročal realno, kako se bo obnesla. Če bo v redu ok, če ne pa drugič druge. So pa cene v tej dimenziji res zasoljene. Ceneje dobim gume za 6-ko 19" kot te. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Alex napisal:

Bom poročal realno, kako se bo obnesla. Če bo v redu ok, če ne pa drugič druge. So pa cene v tej dimenziji res zasoljene. Ceneje dobim gume za 6-ko 19" kot te. 😬

Hotel si imet SUV in zdaj ga imaš :bravo:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je FuManchu napisal:

Hotel si imet SUV in zdaj ga imaš :bravo:

Saj sem zadovoljen z njim. 👍

Je samo čudno, da so 18" dražje kot 19". Pri feltnah pa ravno obratno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 minutami je Alex napisal:

Saj sem zadovoljen z njim. 👍

Je samo čudno, da so 18" dražje kot 19". Pri feltnah pa ravno obratno. 

SUV gume so veliko dražje. Sodelavc je čakal za škodo ev gume dva mesca in plačal jih ko da so zlate. Pa je srednjo klaso vzel.

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je TBA napisal:

Je kdo continental ts870 probu?

Jaz sem jih imel na stari 6-ki,ki.sem jo prodal. Zelo dobre, tihe gume. Edino v snegu me niso glih 100% prepričale. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je TBA napisal:

Je kdo continental ts870 probu?


Jaz imam trenutno za CX-5 zimske gume Continental WinterContact TS850P… Nabavil sem jih na zacetku zimske sezone 2018… in sem bil z njimi izredno zadovoljen… Resda ni bilo veliko snega… takrat, ko je bil, pa nisem imel nikjer problemov…

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Brane napisal:

Še za 4 mesece jih zloži lepo v klet, ker če so preveč frišne tudi ni dobro

To sem že večkrat slišal, da 'morajo' biti pol leta stare.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

Gume so danes prispele. Na prvi vtis izgledajo dobre, narejene julija 2022.

Ventilčke in feltne imam, tako, da me čaka samo še montaža. In potem sneg...😊IMG_20220908_145526.jpg

Zgleda kot guma:bravo:

  • Všeč 2
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.