Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 15 minutami je Boss napisal:

Ne vem, jaz mam skos premium gume pa nisem še kaj takega videl.

Mogoče pa imaš fejk premium? 

 

 

Napisano
pred 30 minutami je Boss napisal:

Ne vem, jaz mam skos premium gume pa nisem še kaj takega videl.

Saj ni nevarno,da ne bo toko izgledalo je pa za tako znamko nenavadno !

Če vidiš to na Kitajskih bi rekli,da se vidi od kje so itd,itd....👍

Napisano
pred 5 urami je Alex napisal:

Mogoče bi jo Shrek ponucal za svojo  prikolico. 🤔

🤡

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
dne 8. 10. 2022 ob 16:36 je FuManchu napisal:

Kater model gume pa je to? Primacy?

Že napisano, Pilot sport 3....😳

Drugače je pa ok guma samo kupil jo nebi za tak denar.... 😛

Popravljeno od Bini
Napisano
pred 4 minutami je Bini napisal:

Že napisano, Primacy 3....😳

Drugače je pa ok guma samo kupil jo nebi za tak denar.... 😛

Raje kaj drucga.

N7rRRL1.jpg

Napisano

Veš, @Bini, mogoče bi se kakšno vprašanje razrešilo, če bi ti kje pripravil "zasedo" in malo opazoval, kako hčerka vozi. Ker taka guma po navadi nastane s hitro vožnjo skozi ovinke. Če gre za sprednjo desno gumo, pa za hitro vožnjo skozi krožišča. Potem pa še dobro, da je Michelinka, ker pri kakšni slabši gumi bi že blatnike klepali. No, na Premaciyu vsaj imaš kaj klepat...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 25 minutami je Slivka napisal:

Veš, @Bini, mogoče bi se kakšno vprašanje razrešilo, če bi ti kje pripravil "zasedo" in malo opazoval, kako hčerka vozi. Ker taka guma po navadi nastane s hitro vožnjo skozi ovinke. Če gre za sprednjo desno gumo, pa za hitro vožnjo skozi krožišča. Potem pa še dobro, da je Michelinka, ker pri kakšni slabši gumi bi že blatnike klepali. No, na Premaciyu vsaj imaš kaj klepat...

Obe so taki.....:nevem: Pametno razmišljanje.......😊😀😆

Napisano
pred 4 urami je Bini napisal:

Že napisano, Primacy 3....😳

Drugače je pa ok guma samo kupil jo nebi za tak denar.... 😛

Michelin premium = Pilot Sport.....vse ostalo je šara, tako da....nimaš prav, žal😉🤭

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Napisano
pred 6 urami je Alex napisal:

Mogoče pa imaš fejk premium? 

 

To pol bolj velja za Binija, da ima fake premium. :nevem:

33112_1.png

Napisano

No sej jes sem imel na trojki prve gume pilot sport 3. In ko so bile obrabljene niso bile take.

Napisano
pred 13 urami je Gregster napisal:

No sej jes sem imel na trojki prve gume pilot sport 3. In ko so bile obrabljene niso bile take.

Joj, ko sem tole prebral sem se spomnil, da so te gume tudi na moji-hčerini 3ki....😊Primacy 3 so na mojem službenem.... :vskalo:

V glavnem do zimskih bodo zdržale teh nekaj šarf ovinkov.... 😉

IMG_20221009_114208.jpg

Napisano

Odločitev je padla. Naročil bom Nokian Powerproof letne gume. 

N7rRRL1.jpg

Napisano
dne 9. 10. 2022 ob 11:47 je Bini napisal:

Joj, ko sem tole prebral sem se spomnil, da so te gume tudi na moji-hčerini 3ki....😊Primacy 3 so na mojem službenem.... :vskalo:

V glavnem do zimskih bodo zdržale teh nekaj šarf ovinkov.... 😉

IMG_20221009_114208.jpg

 

Pr meni po 4 letih in slabih 60kkm s tem gumami, v suhem se dobro primejo, v dezju so pa kr slabe ratale, v dezju pa kr rad ze ABS dela, ali pa na pospesevanju zacne sistem proti zdrsevanju delat
Drugace je pa ~6mm profila gor, tako da tukaj so vredu, samo ocitno imajo kratko zivljensko dobo

Napisano

Res je videti kar podrajsana oziroma se vidi da je bila vožena v kratkih ovinskih in da je bilo vozilo parkirano na robniku.

Bodo pa dobre za prikolico ali pomožno vozilce, zaščito barke, ....

V času pravih zim ko je tudi snežilo smo odslužene pnevmatike uporabljali tudi za sankanje.

Napisano
pred 35 minutami je Matick napisal:

 

Pr meni po 4 letih in slabih 60kkm s tem gumami, v suhem se dobro primejo, v dezju so pa kr slabe ratale, v dezju pa kr rad ze ABS dela, ali pa na pospesevanju zacne sistem proti zdrsevanju delat
Drugace je pa ~6mm profila gor, tako da tukaj so vredu, samo ocitno imajo kratko zivljensko dobo

Te imajo komaj 45kkm in drugače še dobro držijo samo na profilu se je tisto pojavilo.... 😟

pred 30 minutami je DonFelipe napisal:

Res je videti kar podrajsana oziroma se vidi da je bila vožena v kratkih ovinskih in da je bilo vozilo parkirano na robniku.

Bodo pa dobre za prikolico ali pomožno vozilce, zaščito barke, ....

V času pravih zim ko je tudi snežilo smo odslužene pnevmatike uporabljali tudi za sankanje.

Robnikov v treh letih niso videle,za zadnje leto pa ne dam roke v ogenj😁

Napisano (urejeno)
dne 8. 10. 2022 ob 17:19 je Bini napisal:

Že napisano, Primacy 3....😳

Drugače je pa ok guma samo kupil jo nebi za tak denar.... 😛

Jaz mam tovarniško gor.

Se mi ne grizejo tak, samo se ne morejo primerjat s tem kaj sem vozil na Alfi: Dunlop sportmax TT in Eagle AS 3 F1.

 

Je pa res, da so S1. Torej extra zmes za Ford-a.

 

Edit: Primacy 4 mam, ne 3.

Popravljeno od godlike
Napisano

Včeraj, ko sem se vračal iz Udin nas je celo pot zelo pralo ( močni nalivi). 

Še enkrat več sem lahko ugotovil, da so te prvovgradne gume bridgestone zelo slabe (in nevarne) gume v dežju. 

Po ravnem še nekako gre, sem pa na, avtocesti doživel  aguaplaning in sem par deset metrov vozil popolnoma brez kontrole. 😬

Druga katastrofalna lastnost  teh gum je vožnja v mokrem v ovinek, kjer totalno nič bočno ne držijo. Tudi pri speljevanju v mokrem takoj zavrtijo v prazno, prav tako pri zaviranju takoj reagira ABS. 

Skratka, zame zelo slabe gume. 

 

 

Napisano
pred 25 minutami je Alex napisal:

Včeraj, ko sem se vračal iz Udin nas je celo pot zelo pralo ( močni nalivi). 

Še enkrat več sem lahko ugotovil, da so te prvovgradne gume bridgestone zelo slabe (in nevarne) gume v dežju. 

Po ravnem še nekako gre, sem pa na, avtocesti doživel  aguaplaning in sem par deset metrov vozil popolnoma brez kontrole. 😬

Druga katastrofalna lastnost  teh gum je vožnja v mokrem v ovinek, kjer totalno nič bočno ne držijo. Tudi pri speljevanju v mokrem takoj zavrtijo v prazno, prav tako pri zaviranju takoj reagira ABS. 

Skratka, zame zelo slabe gume. 

E...ja to sem ti govoril tudi jaz ..ko grem po mojem klancu dol treba full pazit ..posebno ko je mokro 😬🤔bo treba zamenjat te gume 😉😉zoom zoom 

Napisano

Je moče, da je kaka serija teh gum takšna, ker jaz nimam teh občutkov pri vožnji po mokrem 🤔

Drugače pa je to lahko tudi dokaz, da  premium gume niso vedno najboljše.... 🥴Mogoče se še tisti malo za temi premijci bolj trudijo in to za skoraj pol manj denarja.... :nevem:

Napisano

Seveda Bini ti tega na čutiš, če tvoj SUV še ni videl 6000 obratov. :hudicek:

 

Sem glede premiuma imel bolj v mislih, da na kao premium avto dejansko sodijo premium gume in ne nek pocenski cheapshit - a se motim?

 

Jaz 25 let kupujem nove avte pa še nikoli ni bilo gor serijskih gum, ki bi jih moral takoj menjat pa sem za gume strašno občutljiv.

33112_1.png

Napisano

Jaz tudi se nisem imel takega problema... je pa res, da gume za prvo vgadnjo ponavadi niso med najboljsimi... so pa ponavadi vsaj povprecne ... Ne vem pa, kako je pri premijskih modelih 🤪 ... Dosedaj sem vedno imel take z zastarelimi motorji :P ... 

  • Všeč 2
  • Haha 3

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 10 minutami je Boss napisal:

Seveda Bini ti tega na čutiš, če tvoj SUV še ni videl 6000 obratov. :hudicek:

 

Sem glede premiuma imel bolj v mislih, da na kao premium avto dejansko sodijo premium gume in ne nek pocenski cheapshit - a se motim?

 

Jaz 25 let kupujem nove avte pa še nikoli ni bilo gor serijskih gum, ki bi jih moral takoj menjat pa sem za gume strašno občutljiv.

Po mokri cesti pa res ne.... 😛

Jaz sem zadovoljen in to je to, za dirkanje pa ni ne moj sploh pa ne tvoj dizl..... 😉

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.