Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 1 uro je Boss napisal:

Aha, jaz razumem brisalce drugače kot ti. Brisalci ne smejo biti na avtomatiko nastavljeni, da se ne vklopijo sami od sebe, ko ne želiš. Recimo šipa je nekoliko od pikic umazana od svinjarije s ceste pa brisalec avtomatsko potegne čez šipo in ti v trenutku razmaže vso svinjarijo, da ne vidiš nič. Ja se mi je že zgodilo to in ne govorim na pamet. In to v najbolj neprimernem trenutku. Kljub hitri reakciji in špricanju na šipo sem bil cca 3-4 sekunde skoraj popolnoma slep na AC pa še bremzalo se je nekaj za povrh, ker je en butec skočil na prehitevalni pas.

 

Od takrat so brisalci vedno na OFF. Vklopim jih le takrat, ko sam želim in je to varno naredit. Se pravi v zgornjem primeru, da najprej pošpricam šipo. Seveda jih pa dam na avtomatiko v mestu, ko pada dež in takrat je to dobra rešitev. Na AC pa je auto način spet izključen, ker mam X-rain gor in ne rabijo brisalci sploh delovat, kar v primeru avtomatike jih za brez veze priklaplja.

 

Zadnja zadeva zakaj ni dobro, da so skos na auto, so pa tele zimske razmere in morebitno zmrzovanje brisalcev na šipi, da ne rečem, da prižgeš zjutraj avto brisalec ti pa začne drsat po ledu na šipi. Anoying za popizdit pa še skuriš lahko motorček in uničiš metlice.

Se strinjam. Jaz sem jih imel po nesreči ob tem sneženju na CX 30 na avtomatsko, led na šipi in so ob zagonu avta začeli "brisati". Kar slišal sem,kako gumice drgnejo po ledu. Valda sedaj ne brišejo več v redu in jih bom moral spomladi zamenjati. Tako da ja , brisalci vedno na OFF ,dokler jih sam ne vklopiš. Res neumnost na tej "Mazdi".

 

 

 

Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

Aha, jaz razumem brisalce drugače kot ti. Brisalci ne smejo biti na avtomatiko nastavljeni, da se ne vklopijo sami od sebe, ko ne želiš. Recimo šipa je nekoliko od pikic umazana od svinjarije s ceste pa brisalec avtomatsko potegne čez šipo in ti v trenutku razmaže vso svinjarijo, da ne vidiš nič. Ja se mi je že zgodilo to in ne govorim na pamet. In to v najbolj neprimernem trenutku. Kljub hitri reakciji in špricanju na šipo sem bil cca 3-4 sekunde skoraj popolnoma slep na AC pa še bremzalo se je nekaj za povrh, ker je en butec skočil na prehitevalni pas.

Alfa je tu bila pred vsemi.

Tudi če si pozabil na avtomatsko. Ni po ponovnem vžigu brisalo. Moral si 1x ročno butnit, pa je pol avtomatika delala.

 

Če kdo ne ve, na Alfi se z premikom ročke 1x pobriše, delovanje ureja krogec....

Napisano
Pred eno uro je godlike napisal:

Alfa je tu bila pred vsemi.

Tudi če si pozabil na avtomatsko. Ni po ponovnem vžigu brisalo. Moral si 1x ročno butnit, pa je pol avtomatika delala.

 

Če kdo ne ve, na Alfi se z premikom ročke 1x pobriše, delovanje ureja krogec....

Tako je tudi pri CX-30.... 🤗😉

Napisano (urejeno)

 

Na Alfi se je klop rihtal z obratom stikala, to mislim. Nisem še zasledil Mazde s tem.

Indicator-stalk-switch-Alfa-Giulietta-0156101303-6.jpg

Naša M2 je še imela klasično.

 

Sta pa imela s Fordom eno cako. Na Fordu se dol 1x pobriše, gor stopnje, ma M2 pa je blo obratno.

 

Pal pa si vedno mešal 🫣

 

 

Popravljeno od godlike
Napisano

Evo, takole imam jaz:

Potisk gor enkrat obriše. 

Preklop za eno dol je AVTO in lahko nastavljaš interval brisanja 1,2,3...z vrtljivim gumbom na ročici. 

Preklop še za eno je enakomerno počasno brisanje in še za eno je pa hitro brisanje. 

Vse je razvidno na sliki.... 😉

Tudi mene moti ta enkratni poteg brisanja. Na cx-30 je gor pri Passatu pa dol in se vedno motim, če zraven na to ne mislim 🥴🫣😉

17679020228255152113232574101217.jpg

Napisano (urejeno)

Alfa imela samo eno gor, ki je 1x pobrisala. Dol ni blo nič. To kar dol premikaš ti, je imela na zasuk na vrhu ročke.

 

To ma Mazda svojo finto. Ker Ford in Hyundai sta kot tvoj Passat.

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 32 minutami je Bini napisal:

Evo, takole imam jaz:

Potisk gor enkrat obriše. 

Preklop za eno dol je AVTO in lahko nastavljaš interval brisanja 1,2,3...z vrtljivim gumbom na ročici. 

Preklop še za eno je enakomerno počasno brisanje in še za eno je pa hitro brisanje. 

Vse je razvidno na sliki.... 😉

Tudi mene moti ta enkratni poteg brisanja. Na cx-30 je gor pri Passatu pa dol in se vedno motim, če zraven na to ne mislim 🥴🫣😉

17679020228255152113232574101217.jpg

Kakšno dino ročko pa mate na teh vaših premijcih, tako mam jaz na moji 2010 😂

Napisano
pred 13 minutami je samSimon napisal:

Kakšno dino ročko pa mate na teh vaših premijcih, tako mam jaz na moji 2010 😂

In kakno boš imel na novem avtu.... :whatever:

Napisano

Očitno, glede na to kako se je debata sploh začela, ročke ne bo, ampak boš na zaslonu izbral :) 

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
Pred eno uro je Bini napisal:

Evo, takole imam jaz:

Potisk gor enkrat obriše. 

Preklop za eno dol je AVTO in lahko nastavljaš interval brisanja 1,2,3...z vrtljivim gumbom na ročici. 

Preklop še za eno je enakomerno počasno brisanje in še za eno je pa hitro brisanje. 

Vse je razvidno na sliki.... 😉

Tudi mene moti ta enkratni poteg brisanja. Na cx-30 je gor pri Passatu pa dol in se vedno motim, če zraven na to ne mislim 🥴🫣😉

17679020228255152113232574101217.jpg

Problem je samo ker tale 1,2,3,4 interval glih ne deluje, meni se zdi da je na vseh pozicijah enak.

Napisano
pred 17 minutami je ignacij napisal:

Problem je samo ker tale 1,2,3,4 interval glih ne deluje, meni se zdi da je na vseh pozicijah enak.

Odvisno je od hitrosti vožnje in intenzivnosti padavin... :nevem:

pred 43 minutami je g.Wankel napisal:

Očitno, glede na to kako se je debata sploh začela, ročke ne bo, ampak boš na zaslonu izbral :) 

To je šele dino sistem.... :vskalo:

Napisano
pred 56 minutami je Bini napisal:

To je šele dino sistem.... :vskalo:

 

 

malcom tucker GIF

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 9 urami je g.Wankel napisal:

 

malcom tucker GIF

Veš že grejo nazaj na fizične gumbe, drugače nebo  🤗😉

Napisano
pred 11 urami je ignacij napisal:

Problem je samo ker tale 1,2,3,4 interval glih ne deluje, meni se zdi da je na vseh pozicijah enak.

 

Nehejte voskat avto pa mazat šipe :) 

 

Takole po kmečko - Projekcija avtomatskih brisalcev dela tako, da na šipi naredi "mrežo"

 

Mreža je kot šahovnica... in zdej če maš ti na 1, bo sistem zakurblou brisalce ko bo recimo več kot pol šahovnice pokrite s kapljicami

 

Če imaš na 2, bo sistem zakurblou brisalce ko bo recimo 1/3 šahovnice pokrita s kapljicami

 

Če imaš na 3, bo sistem zakurblou brisalce ko bo recimo na 1/4 šahovnice ...

 

Na 4 pa še več recimo

 

In če maš ti vosek al pa nek brezvezen namaz na šajbi, je očitno ta elektrika tako "švoh", da ne zazna, da se kapljica drži šipe...kar pomeni da bo težko užgal prej kot na 4 oziroma na najbolj občutljivi stopnji

Napisano
dne 7. 1. 2026 ob 17:29 je Jaka32 napisal:

Tole...

 

image.jpeg

 

Kje je smisel, ce je samo znacka drugacna?

Smisel je v tem, da je Suzuki rabil hibride, da zniža CO2 izpuste flote ... In jih je dobil pri so-lastniku, kot so ti že omenili.

 

Čez 10 let bo mogoče tudi Mazda prišla v last Toyote, če se ji prodajne številke ne popravijo.

 

Aja, čigava je že nova Mazda 2 hibrid?!

Napisano
pred 15 urami je dvorjan napisal:

 

Čez 10 let bo mogoče tudi Mazda prišla v last Toyote, če se ji prodajne številke ne popravijo.

 

Ne bojo se popravile, ker vede al pa ne vede odganjajo tradicionalne Mazdine kupce in iščejo nove. Novi majo pa tolk na izbiro raznoraznih drugih opcij, da je verjetno Mazda zadnja znamka na katero bodo pomislili.

 

Ta strategija odmika od fanbase kupcev je tak strel v lastno koleno, da se jim je krogla še v glavo odbila. Če ne bodo neko drastično spremembo naredili za ljubitelje Mazd in jim vrnili znamko katera jim je najbolj priljubljena bodo potonili. Namreč zadnje dobro desetletje so nekako preživeli, ker smo ljubitelji v upanju, da bo bolje, sprejemali cel kup kompromisov, ki bi jih po vsaki normalni logiki sploh ne bi smeli, ampak enkrat pač ne gre več v tej smeri in počasi odhajamo drugam - v to štejem tudi sebe.

 

Če sem pred 6 leti še nekako stisnil zobe se odpovedal drugim možnostim, celo vzel že takrat 7 let staro obliko, se sprijaznil s karavanskim zadkom in sankami na strehi samo zato, da sem obdržal obliko avta in ne neke visoke škatle na štirih kolesih. No zdaj pa še tega ne morem več izbrat, tko da ja žal... več sreče prihodnjič pravijo.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
  • Žalosten 2

33112_1.png

Napisano

Tvoj naslednji avto bo itak verjetno Škoda :P ... 

  • Haha 1
  • Žalosten 1
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 59 minutami je Boss napisal:

 

Ne bojo se popravile, ker vede al pa ne vede odganjajo tradicionalne Mazdine kupce in iščejo nove. Novi majo pa tolk na izbiro raznoraznih drugih opcij, da je verjetno Mazda zadnja znamka na katero bodo pomislili.

 

Ta strategija odmika od fanbase kupcev je tak strel v lastno koleno, da se jim je krogla še v glavo odbila. Če ne bodo neko drastično spremembo naredili za ljubitelje Mazd in jim vrnili znamko katera jim je najbolj priljubljena bodo potonili. Namreč zadnje dobro desetletje so nekako preživeli, ker smo ljubitelji v upanju, da bo bolje, sprejemali cel kup kompromisov, ki bi jih po vsaki normalni logiki sploh ne bi smeli, ampak enkrat pač ne gre več v tej smeri in počasi odhajamo drugam - v to štejem tudi sebe.

 

Če sem pred 6 leti še nekako stisnil zobe se odpovedal drugim možnostim, celo vzel že takrat 7 let staro obliko, se sprijaznil s karavanskim zadkom in sankami na strehi samo zato, da sem obdržal obliko avta in ne neke visoke škatle na štirih kolesih. No zdaj pa še tega ne morem več izbrat, tko da ja žal... več sreče prihodnjič pravijo.

A bo škodilak ?😉

 

 

Napisano

Iz Mazde, ki ima podobno kot Alfe, obliko da ti srce zaigra, na robato kockasto Škodo? 😭

 

Kot da iščeš totalno nasprotje tega kar si imel.

  • Všeč 2
  • Zmeden 2
  • Žalosten 1
Napisano

Oblika seveda ni vse kar se pri avtu gleda. Je pa tako, da lepota je subjektivna. Kar je tebi grdo, je nekomu lahko lepo ;) 

  • Haha 1
  • Zmeden 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Ja mogoče pa res vozi grozno Mazdo, ki ima nagravžne sanke in še karavan po vrhu. Pa se mu kolca po Škodini obliki od prvega dne. 🤔

 

A si to htel napisat? Pa nisi upal.

Če bi prebral, sem napisal, da mi ni jasno kako ti je lahko hkrati lepa Mazda in Škoda.

Seveda so Škode določenim ljudem lepe. Saj nismo vsi isti. 1000 ludi, 1000 čudi.

Celo enim ni važno, če je Cyber truck oblika, samo da je drugo ok.

Ampak Mazda je vedno trdila, da imajo dražje avte in da se zavedajo, da je nakup delno iracionalen, ker če bi bil racionalen, bi kupci raje kupili Škodo ali VW-ja.

Torej so samo priznali, da se prodajajo zaradi oblike in "drugačnih" motorjev.

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
Napisano (urejeno)

Napisal sem kar sem napisal. Nekomu so lahko všeč samo Mazde. Nekomu so lahko in Mazde in Škode. Ampak okusi so različni - kot sem že povedal.

 

Sicer je pa itak že napisal, zakaj bi Škodo, Mazde pa ne, tako da brezveze fantaziraš :)

Popravljeno od g.Wankel

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 5 urami je Jest napisal:

Tvoj naslednji avto bo itak verjetno Škoda :P ... 

 

image.png

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Zmeden 1
  • Ni všeč 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)

jaz sem se na zadnje vozil v povsem novem superbu karavan (sicer za moje potrebe in velikost odločno prevelik avto, saj bi se lahko lovil notri) ki je pomojem imel vso možno opremo (tudi sovoznikov sedež masaža, ko odpreš vrata se sedež pomakne par cm nazaj, da se lažje usedeš, itd.) in s tem ko so z volana zamenjali tisto staro grdo značko (ki so jo itak sedaj prenovili in ni več grda) je avto znotraj odličen, tudi izdelava zgleda zelo kakovostna, dobri materiali....pelje se seveda odlično....ni pa taka škoda več "poceni" tisti superb je bil še 4x4 in mislim da je bila cena malenkost pod 50k :)......meni osebno je octavia bolj všečna....

Popravljeno od sportman333
  • Všeč 1
  • Začuden 1
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

image.png

Krivulja gre gor,gor...pol pa dol.😎

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.