Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

Saj so opozorila OK... moti me edino to, da so vsi drugace misleci takoj ?debili? ali karkoli drugega... No sedaj je ze prislo tako dalec, da si ?debil? tudi ce kihnes...  :blink:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma zdrava oseba brez ve?jih te?av preboli ta virus. Mediji nam itak lahko prika?ejo kot ho?ejo. Lahko si zdrav pa?, pa ima? slab?i imunski sistem pa te pobere recimo.

Saj tako je pri vseh stvareh. Gripa je lahko pogubna za star?ka (pa tudi za mladega fit mo?kega-videl na lastne o?i) in spet... Koliko se nas res boji gripe? Koliko ljudi naredi kaj v smeri , da ne bo zbolelo za gripo (in s tem ne mislim zgolj na cepljenje). Koliko ljudi se boji klopov v gozdu, pijancev na cesti in tako dalje....

 

Ho?em povedati; strah nas je nepoznanih stvari in (vsaj mene) ?e bolj splosnega kolapsa sistema , gospodarske krize...

 

Sicer pa : " NA?ELOMA zdrava oseba brez VECJIH te?av preboli..." . Ja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj so opozorila OK... moti me edino to, da so vsi drugace misleci takoj ?debili? ali karkoli drugega... No sedaj je ze prislo tako dalec, da si ?debil? tudi ce kihnes... :blink:

Ne. Debilno (lahko napi?em tudi "neprimerno / neprestano/neodgovorno/ neumno" ) je v teh ?asih kihati in kasljati v druge ljudi,tako kot to marsikdo pocne. Ne upo?tevati higieno ka?lja. Ne ostati doma ko kazes znake KAKRSNEKOLI znake bolezni .

 

Ne samo zdaj, ampak vedno....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povsod ima? take. Ravno danes sem gledal na It. tv, ko so se javili italijanski turisti v ?ivo iz Maldivov, da so ostali ujeti tam in ne morejo domov. Le?ali so na le?alnikih na pla?i in tarnali, da jim oblast no?e pomagati in poslu?ati in da kako bodo pla?ali dodatne stro?ke hotelov. Tja so potovali prej?nji petek in to iz Milana. Prvi? sem videl na tv, da so kar prekinili povezavo in voditelj je bil besen kot ris. Rekel je, da ni omembe vredno in nadaljeval z programom.Zaradi takih je stanje pri njih tak?no kot je. Katastrofalno.

Danes v Lombardiji ne smejo ljudje sploh ve? ven iz svojih domov. Zaplombirali so parke, teka?ke proge... vse. Ljudje gredo lahko na sve? zrak na balkone...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na?eloma zdrava oseba brez ve?jih te?av preboli ta virus. Mediji nam itak lahko prika?ejo kot ho?ejo. Lahko si zdrav pa?, pa ima? slab?i imunski sistem pa te pobere recimo.

Se strinjam z zgoraj napisanim, in dodajam se moj FB post tukaj.

 

Naravna za??ita pred respiratornimi oku?bami, ki jo imate vedno s seboj / Natural barrier to protect from respiratory infection you have with you all the time

 

Sem fizioterapevt, z 19 letnimi izku?njami na podro?ju ambulantne terapije, pediatri?ne fizioterapije, nevro rehabilitacije in manualne terapije. Z znanjem iz vseh teh podro?ij sem pri delu v Mladinskem klimatskem zdravili??u na Rakitni, ko sem delal z astmatiki pri?el do zanimivih ugotovitev. Ve?ina ljudi ne uporablja naravne za??ite, ki jo va?e telo ima. Bakterije in virusi so ves ?as z nami, vendar bi jih mi radi obdr?ali izven nas. TA NARAVNA ZA??ITA PRED BAKTERIJAMI IN VIRUSI SE IMENUJE DIHANJE SKOZI NOS! Namre? nos je ?istilec, vla?ilec, ogrevalnik zraka. Poleg tega pa ima ?e eno funkcijo. V njem se tvori plin NO, ki je strupen plin za bakterije in viruse. Torej, ?e dihate skozi nos, boste dihali ?ist, navla?en, segret in razku?en zrak. Pri izdihu pa nos deluje kot ventil, ki ustvari nekoliko vi?ji pritisk v plju?ih, kar pomaga dr?ati odprte male dihalne poti, zaradi katerega se zrak bolj?e izdihne in pri tem odpihne tisto umazanijo, ki je vseeno pri?la v plju?a. Priporo?am tudi pitje zadostne koli?ine teko?ine, da je sluz v plju?ih imenovana surfaktant prave viskoznosti in opravlja svojo funkcijo.

Ko ste zunaj v stiku z drugimi upo?tevajte vedno to navodilo, in va?e mo?nosti za respiratorno oku?bo se drasti?no zmanj?ajo. Ne bodite taki, kot so bili v?eraj penzionisti pred lokalno lekarno, ki so udarli debato med seboj. Situacija je popolno neupo?tevanje navodil, gre za starej?o ogro?eno populacijo, ki se dru?i na mestu, kjer se zbirajo bolni, ki pridejo po zdravila, in pri tem si z veliko govorjenja izmenjujejo izdihan zrak.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pomoje bo tudi ve?ji problem gospodarska kriza.

Prav zaradi gro?enj kapitala da bodo povzro?ili recesijo ukrepi niso bili pravo?asni. In prav zaradi tega kapitala nekaterih recesija ne bo prizadela nikoli ve?.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A ja, pozabil napisat, kako veste, v kak?nem stanju je va? imunski sistem. ?e imate alergije, herpes, ali pa od oktobra do marca zbolite za respiratornimi infekti in vam te?e iz nosu ve? kot 1x, je bolj tako tako. Ok mogo?e ne vi, kaj pa va?e partnerice/partnerji, otroci?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Opazil sem, da so starej?i, penzionisti res najbolj neposlu?ni in najmanj upo?tevajo pravila. V?eraj sem se peljal mimo tr?nice in kdo je bil glavni na tr?nici. Upokojenci, ki so v skupinah veselo debatirali.Tudi v trgovinah, v barih najraje ?e vedno posedajo isti.

A ja, pozabil napisat, kako veste, v kak?nem stanju je va? imunski sistem. ?e imate alergije, herpes, ali pa od oktobra do marca zbolite za respiratornimi infekti in vam te?e iz nosu ve? kot 1x, je bolj tako tako. Ok mogo?e ne vi, kaj pa va?e partnerice/partnerji, otroci?

A res pomaga kao doma? lipin med za bolj?e respiratoriko?

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Stanje v trgovinah pa back to normal... nobene gu?ve in panike,.. sva?ta. Na?e ob?ine oz trgovine/bifetki samoiniciativno zapirajio,..vsaj vipava nima odprtega bara/restavracije,.. ajdov??ina tudi postopoma

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A zaprtje ne ?ivilskih trgovin pomeni, da ne morem v trgovino po nov avto?

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vceraj sem bil v stacuni (majhen lokalni Spar) in skoraj nisem mogel verjeti, ko sem sam videl, kako so police "izropane" ... Polica s testeninami in rizem je bila skoraj prazna, na policah z WC papirjem je tudi zevala vlika luknja ... Kvas-a tudi ni menda ze nekaj dni ... menda je tudi v lokalnem Hoferju podobno ... tja nisem sel... sem sel pa se v Mercator, ker je zena rabila kvas... No tam pa so ga celo imeli... pa tudi na drugih policah ni bilo take "su?e" ... Razlog za to pa pomoje ni v tem, da bi Mercator bolje zalagal trgovine... ampak v tem, da je tam obisk precej manjsi ... Ze nekaj let namrec BC Medvode izgleda bolj kot "hisa strahov"... sploh zgornje stacune nad zivilsko trgovino ...

 

Ma sej prodajalci so totalno bogi, ne morjo tako hitro filat polic kokr jih folk hitr ropa.

 

Meni je bolj ?alostno, da vsi kupujejo ri? in ?pagete, redki pa kupimo npr. trdo milo in vre?ke za smeti (te robe je bilo na policah ?e ve? kot 75%). Ali misli potem folk odpadke metat ?ez balkonska vrata?

 

 

Res je... In FB, zaradi vseznalcev, ki ne delijo zgolj svojega osebnega lai?nega mnenja , ampak se grejo zdravilce in vlecejo nevemkake fake raziskave in fake novice....

 

Ampak verjamem, da ve?ini folka ta mnenja predstavljajo neko oporo v teh te?kih ?asih oz. imajo nekaj na kar se lahko naslonijo, se o tem pogovarjajo doma, s prijatelji, s tem zabijajo ?as ,....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma sej prodajalci so totalno bogi, ne morjo tako hitro filat polic kokr jih folk hitr ropa.

 

Meni je bolj ?alostno, da vsi kupujejo ri? in ?pagete, redki pa kupimo npr. trdo milo in vre?ke za smeti (te robe je bilo na policah ?e ve? kot 75%). Ali misli potem folk odpadke metat ?ez balkonska vrata?

 

 

 

Ampak verjamem, da ve?ini folka ta mnenja predstavljajo neko oporo v teh te?kih ?asih oz. imajo nekaj na kar se lahko naslonijo, se o tem pogovarjajo doma, s prijatelji, s tem zabijajo ?as ,....

Kar se ti?e vre?k za smeti.... Jaz jih ?e v ?ivljenju nisem kupil... Plastiko dam v vedro in potem iz vedra stresem v kontejner... Papir dam v skatlo. Za tistega malo smeti , se pa vedno najde kak?na vrecka.

 

Ja, za milo in shower gel se pa strinjam. Jaz sem kupil predvsem konzerve, kruh,muslije, makarone.

 

Kar se ti?e objav na fb. Vse lepo in prav, problem je zgolj to, da si marsikdo potem misli "Ah, saj tam pi?e da je to malo bolj hard viroza"in ?ivi, kot da se ni? ne dogaja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prodajalci niso bogi, zaloge majo ampak enostavno niso filali polic,,.. sej niso neumni. Vem ker hodim v ?par popisovat plinski sistem.

Prodajalci so v prvih bojnih linijah v prepolni trgovinah ljudi in vsaka jim ?ast. Tam ni dela od doma. Razen, ?e kdo izumi to.

Kar se pa ti?e fb in drugih pomagal, pa me je v?asih sram, kak?ne neumnosti pi?ejo. Zadnja je ta, o izkrcanje 20000 ameri?kih vojakih, ki imajo nalogo zavzeti Evropo. Neverjetno kaki butci obstajajo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prodajalci so v prvih bojnih linijah v prepolni trgovinah ljudi in vsaka jim ?ast. Tam ni dela od doma. Razen, ?e kdo izumi to.

Kar se pa ti?e fb in drugih pomagal, pa me je v?asih sram, kak?ne neumnosti pi?ejo. Zadnja je ta, o izkrcanje 20000 ameri?kih vojakih, ki imajo nalogo zavzeti Evropo. Neverjetno kaki butci obstajajo.

Res je, kapo Dol prodajalkam, taksistom, policistom, dostavljalcem hrane , gasilcem, zdravstvenim delavcem, novinarjem....

 

Fb;sem ravno prebral,da so usa vojaki pristali na Letali?ki in bodo zaprli obvoznico z ?eljo , da Ljubljana pride v karanteno.. res, kaj zemlja nosi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je zanimivo oz. ?udno ?e neki... Zdej ko je ta virus se vse puca, razku?uje,pazi kako kihamo itd...

Prej pa vsa leta ko je bila sezonska gripa ni? od ni? ... Na ?ihtu vsako leto pol zbolelih in smrkavih pa so hodili delat... Ti je kihal u glavo sodelouc in se ti smeju u glavo... pa noben v skrbeh, pa vemo da ve? kot je bolni?kih ve? je stro?kov itd....nikjer razku?evanje kljuk itd ... to bi mogl ?e prej ve? na tem podro?ju delat pomoje... ?im se vidi da si gripast mar? domov... Seveda pa so delodajalci taki da grozijo in pol hodijo bolni delat ...no zdej pa imajo...

 

Zdej bo pa loh vse pol leta stal... ?e oz. Ko bo tole mimo bo marsikaj druga?e treba zastaviti...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je zanimivo oz. ?udno ?e neki... Zdej ko je ta virus se vse puca, razku?uje,pazi kako kihamo itd...

Prej pa vsa leta ko je bila sezonska gripa ni? od ni? ... Na ?ihtu vsako leto pol zbolelih in smrkavih pa so hodili delat... Ti je kihal u glavo sodelouc in se ti smeju u glavo... pa noben v skrbeh, pa vemo da ve? kot je bolni?kih ve? je stro?kov itd....nikjer razku?evanje kljuk itd ... to bi mogl ?e prej ve? na tem podro?ju delat pomoje... ?im se vidi da si gripast mar? domov... Seveda pa so delodajalci taki da grozijo in pol hodijo bolni delat ...no zdej pa imajo...

 

Zdej bo pa loh vse pol leta stal... ?e oz. Ko bo tole mimo bo marsikaj druga?e treba zastaviti...

Se strinjam.. na ?alost smo ljudje taki, da se velikokrat nau?imo kaj ?ele iz res drage ?ole.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prav zaradi gro?enj kapitala da bodo povzro?ili recesijo ukrepi niso bili pravo?asni. In prav zaradi tega kapitala nekaterih recesija ne bo prizadela nikoli ve?.

?al je vedno tako... kapital ne pozna usmiljenja in zato ni pri?lo do pravo?asnih ukrepov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.