Skoči na vsebino

Pohvalite se,...

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)
pred 21 urami je Janez007 napisal:

Naš Clio, ki bo kmalu dopolnil 12 let, je pri prevoženih 17.274 km naredil tehničnega. Mehanik je po pregledu izjavil"avto je kot nov". :)

 

image.png

image.png

Se mu že vidi, da je kot nov. 👍Pri teh kilometrih že en more biti drugače 😀

pred 16 urami je FuManchu napisal:

Raje vozim star avto, kot novega na fafing, lizing, pušing 🤣

A ni boljš lizing, al pa k mazda ne vem če še ima, brezobrestno financiranje 🙂 

pred 15 urami je skritikrt napisal:

 

Saj to je OK...sam eni grejo čez meje "svoje denarnice",sam da kupi "BMW",in tud če v bistvu ne segne tisti fafing,pušing al "poriving"...in nima ne za servise,ne za pnevmatike,...samo osnovno zavarovanje...in nima,da bi otroku kupil nove copate za v vrtec al pa šolo🥺...

Pa tega ni malo🙄

 

Ja ogromno je takih, morš vedeti, kje so tvoje zmožnosti. A ni neko zlato pravilo, da moraš kupit avto do vrednosti tvoje letne plače 😊

Popravljeno od MazdaBoy

 

 

Napisano
Pravkar je MazdaBoy napisal:

A ni boljš lizing, al pa k mazda ne vem če še ima, brezobrestno financiranje 🙂 

Saj to je to,kar sem jaz vzel. 🤔...mislim,da so ta Mazdin brezobrestni leasing (kao akcija) imeli od leta 2018...a so z to akcijo prenehali konec leta 2021....

Jaz pa sem avto naročil 08.06.2021...in čakal na avto več kot eno leto,ker moj 2021 ni šel v proizvodnjo...

Še dobro,da je draga insistirala,da zapišejo v pogodbo Mazda brezobrestni leasing,in da je Brlečič bil toliko fer in ažuren,da je vztrajal pri uvozniku,ker je ta že na začetku potrdil leasing pisno.

Še enkrat vsa čast Andreju,k kaj takega...po moje sem bil zadnji v SLO k je dobil takšni leasing.

 

Še nekaj o Leasingu,kar marsikdo ne mara,a če za to veš,je lahko prednost.

Do odplačila leasinga je lastnik vozila leasingodajalec (v primeru Mazda leasinga je to Summit Leasing).

In ker uradno nisi lastnik,se zadeva zna za mlajše voznike obrestovati....ista fora,za kaj direktorji vozijo avte k so pisani na firmo...

Če imaš npr. ortoka v vrtcu,in glede na prihodke presegaš kvoto lih za malenkost,zna biti lastništvo avtomobila v breme.

 

Tako sem jaz naredil nekdaj pri C-Max-u...sem ga kupil na Leasing...Isto Summit...na 3 leta (trije letni obroki).

In ko je bil na vrsti še zadnji-tretji obrok,sem vzel pri Summitu Leasing-kredit za enako vsoto,kot je bil ta letni obrok,in sem tako leasing podaljšal še za dodatna 4 leta...in tako sem se izognil višje položnice plačila vrtca...pač sem bil lih na meji,tako,da se mi je ta mahinacija izplačala😃👍.

 

 

Je lih pred kratkim en mlajši sodelavec jokal,kaj naj naredi,k se mu izteka Leasing za avto,položnica za vrtec pa visoka🤔...ja..ne izplača se ti biti lastnik avta...pač kakor za koga...seveda lahko avto "skeširaš",pol te pa država "štrafne",ker si "buržoazni veleposestnik".

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Napisano
pred 13 minutami je skritikrt napisal:

Saj to je to,kar sem jaz vzel. 🤔...mislim,da so ta Mazdin brezobrestni leasing (kao akcija) imeli od leta 2018...a so z to akcijo prenehali konec leta 2021....

Jaz pa sem avto naročil 08.06.2021...in čakal na avto več kot eno leto,ker moj 2021 ni šel v proizvodnjo...

Še dobro,da je draga insistirala,da zapišejo v pogodbo Mazda brezobrestni leasing,in da je Brlečič bil toliko fer in ažuren,da je vztrajal pri uvozniku,ker je ta že na začetku potrdil leasing pisno.

Še enkrat vsa čast Andreju,k kaj takega...po moje sem bil zadnji v SLO k je dobil takšni leasing.

 

Še nekaj o Leasingu,kar marsikdo ne mara,a če za to veš,je lahko prednost.

Do odplačila leasinga je lastnik vozila leasingodajalec (v primeru Mazda leasinga je to Summit Leasing).

In ker uradno nisi lastnik,se zadeva zna za mlajše voznike obrestovati....ista fora,za kaj direktorji vozijo avte k so pisani na firmo...

Če imaš npr. ortoka v vrtcu,in glede na prihodke presegaš kvoto lih za malenkost,zna biti lastništvo avtomobila v breme.

 

Tako sem jaz naredil nekdaj pri C-Max-u...sem ga kupil na Leasing...Isto Summit...na 3 leta (trije letni obroki).

In ko je bil na vrsti še zadnji-tretji obrok,sem vzel pri Summitu Leasing-kredit za enako vsoto,kot je bil ta letni obrok,in sem tako leasing podaljšal še za dodatna 4 leta...in tako sem se izognil višje položnice plačila vrtca...pač sem bil lih na meji,tako,da se mi je ta mahinacija izplačala😃👍.

 

 

Je lih pred kratkim en mlajši sodelavec jokal,kaj naj naredi,k se mu izteka Leasing za avto,položnica za vrtec pa visoka🤔...ja..ne izplača se ti biti lastnik avta...pač kakor za koga...seveda lahko avto "skeširaš",pol te pa država "štrafne",ker si "buržoazni veleposestnik".

Kaj se pa poitem zgodi ko se leasing izteče

Napisano
pred 4 minutami je Boss napisal:

...otrok ni več v vrtcu. 😉

.... in se počutiš pravi heroj, ker si nategnil državo-občino na račun ostalih staršev, bravo.... 😪🥴

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano

se strinjam, čeprav sem velik zagovornik brezplačnih vrtcev za vse.

33112_1.png

Napisano
pred 12 minutami je NevLado napisal:

Kaj se pa poitem zgodi ko se leasing izteče

Ne vem,kako je sedaj...takrat je bilo,da se ti je avto vrednosti 8000€+ štel v premoženje...sedaj je cca. 28kratnik mimimalnega dohodka (cca. 11.788€)...skup z prihodki plače...ne vem,kako to računajo kake so kvote vsako leto in v katero klaso padeš-malo pobrskajte po netu tisti k vas to zanima...jaz sem že to "preživel"...skratka če imaš skupaj z ženo "nizko plačo",in si lih na meji za višji prispevek za vrtec,ti lahko lastništvo "predragega avtomobila" pljuva v skledo,in boš plačal veliko več za vrtec.

 

...ja "zgodijo" se višje položnice za vrtec🥺

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
Napisano
pred 11 minutami je skritikrt napisal:

Ne vem,kako je sedaj...takrat je bilo,da se ti je avto vrednosti 8000€+ štel v premoženje...sedaj je cca. 28kratnik mimimalnega dohodka (cca. 11.788€)...skup z prihodki plače...ne vem,kako to računajo kake so kvote vsako leto in v katero klaso padeš-malo pobrskajte po netu tisti k vas to zanima...jaz sem že to "preživel"...skratka če imaš skupaj z ženo "nizko plačo",in si lih na meji za višji prispevek za vrtec,ti lahko lastništvo "predragega avtomobila" pljuva v skledo,in boš plačal veliko več za vrtec.

 

...ja "zgodijo" se višje položnice za vrtec🥺

... Je pa še opcija, da prepišeš stanovanje/hišo na sorodnike, denar hraniš v nogavici, plačo ti pa nakažejo minimalno, drugo na roke. Tudi tako nekateri pretentajo državo. V resnici so med bogatejšimi, za vrtec pa plačujejo  najnižjo tarifo. In po otroka hodijo z bavarcem ali drugimi premijski mi vozili. 

Temu se reče "kako sem pameten, nategnil sem državo". 

 

 

 

Napisano
Pravkar je Alex napisal:

... Je pa še opcija, da prepišeš stanovanje/hišo na sorodnike, denar hraniš v nogavici, plačo ti pa nakažejo minimalno, drugo na roke. Tudi tako nekateri pretentajo državo. V resnici so med bogatejšimi, za vrtec pa plačujejo  najnižjo tarifo. In po otroka hodijo z bavarcem ali drugimi premijski mi vozili. 

Temu se reče "kako sem pameten, nategnil sem državo". 

 

To je že nekaj drugega...če pa sem avto kupil na leasing,in dejansko nisem lastnik,je pa prav,da se ne šteje v moje premoženje.

Če Summit Leasing gre v stečaj,je "moj" avto stečajna masa-to je edini rizik,karerega sem se zavedajoče sprejel,ker je Summit največja Leasing firma v SLO,in je ta rizik v mojih očeh dokaj majhen.

Napisano
pred 2 urama je MazdaBoy napisal:

A ni neko zlato pravilo, da moraš kupit avto do vrednosti tvoje letne plače 😊

Kakor za koga...ta moja CX-5 je cca. 80% nad mojim letnim dohodkom😲

Aaaampak-jaz kupujem le nove avtomobile. In ta je pri mojih skoraj 52letih šele tretji....pa sem prvega kupil leta 1994.

Sedaj pa računaj koliko drugi "zmečejo" za avto,k le rabljene kupujejo...in vsake par let ali še bolj pogosto znova,in znova in znova...

Jaz...oz. sedaj moja žena☺️ pa našega "drugega" še vedno vozi...in ga bo predvidoma dokler ne bo "zgnilil".

  • Všeč 2
  • Žalosten 1
Napisano

Govorite kot da bi bil leasing nelegalen :) 

Ne vem sicer kdo koga bolj nateguje, a to da nas država nateguje k plačaš 2x takso na svojo plačo oz dohodek, to je pa seveda v redu. 

 

 

Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Kakor za koga...ta moja CX-5 je cca. 80% nad mojim letnim dohodkom😲

Aaaampak-jaz kupujem le nove avtomobile. In ta je pri mojih skoraj 52letih šele tretji....pa sem prvega kupil leta 1994.

Sedaj pa računaj koliko drugi "zmečejo" za avto,k le rabljene kupujejo...in vsake par let ali še bolj pogosto znova,in znova in znova...

Jaz...oz. sedaj moja žena☺️ pa našega "drugega" še vedno vozi...in ga bo predvidoma dokler ne bo "zgnilil".

 

Ti dam čist prav, ker če avte kupuješ na zelo dolgi rok, kar pomeni 10 let in več je vedno smiselno novega. Če pa se človek hitro naveliča avta pol je pa kupovanje novih res slaba ekonomska računica.

 

 

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Pa da se "pohvalim",za koliko me državi ni ratalo "nategniti"

Ima žena te številke bolj v spominu,in pravi da samo iz naslova otroškega dodatka( k bi bil manjši)+višji razred (od osmih takrat,ce se prav spomnim🤔) za placilo vrtca samo za enega otroka,in če bi avto bil uradno moj,bi na mesec moral plačevati dodatnih 100€... In to pred 12 leti!!!...dejansko po lestvici glede na ceno avta,če gledamo najnižjo vrednost,od katere te že "strafajo", ti v celem obdobju,ko otrok hodi v vrtec "čapnejo" praktično cel avto😳🤨👎 (takrat cca.8 jurjev)...danes pa,kot sem napisal zgoraj.

Se mi zdi,da sedaj marsikdo doma išče plačne izpiske,kalkulator....

 

Pol pa "keširaj"👎

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 15 minutami je Bini napisal:

Žalostno.....🥴

...vse odvisno od volitev....desni bi radi povečali slovenske družine,levi pa vse zastonj za "pritepence"......nebi delali,zenske pa sploh...so na sociali,doma v "luknjah" štancajo deco,živijo"k bubrek v loju"....mi delavni narod naj pa plačamo🤨

 

Koga boš obkrožil na naslednjih volitvah...a "taubija"?

Napisano
pred 5 minutami je skritikrt napisal:

...vse odvisno od volitev....desni bi radi povečali slovenske družine,levi pa vse zastonj za "pritepence"......nebi delali,zenske pa sploh...so na sociali,doma v "luknjah" štancajo deco,živijo"k bubrek v loju"....mi delavni narod naj pa plačamo🤨

 

Koga boš obkrožil na naslednjih volitvah...a "taubija"?

Do tja je še daleč....😊

Napisano
pred 9 urami je skritikrt napisal:

Pa da se "pohvalim",za koliko me državi ni ratalo "nategniti"

Ima žena te številke bolj v spominu,in pravi da samo iz naslova otroškega dodatka( k bi bil manjši)+višji razred (od osmih takrat,ce se prav spomnim🤔) za placilo vrtca samo za enega otroka,in če bi avto bil uradno moj,bi na mesec moral plačevati dodatnih 100€... In to pred 12 leti!!!...dejansko po lestvici glede na ceno avta,če gledamo najnižjo vrednost,od katere te že "strafajo", ti v celem obdobju,ko otrok hodi v vrtec "čapnejo" praktično cel avto😳🤨👎 (takrat cca.8 jurjev)...danes pa,kot sem napisal zgoraj.

Se mi zdi,da sedaj marsikdo doma išče plačne izpiske,kalkulator....

 

Pol pa "keširaj"👎

 

Vrtec je ca. 400-500€, čez palec. Lahko grem googlat, če bi rad točen izračun. Pa nima smisla, ker ima vsaka občina svojega.

 

En razred je na lestvici plačila vrtca od oka 10%. Torej si moral z avtom 2 razreda preskočit. Vauuu.

https://www.gov.si/teme/znizano-placilo-vrtca/

 

Grema naprej....

Od oka po tej tabeli je skok med razredom 130€. Torej je bil tvoj skok med 140€ in 250€.

Torej za tak najbolj grdi scenarij je upoštevan fiktivni dohodek:

140€ x 12 mescev x 3 število članov: 5 040€

 

Fiktivni dohodek je po trenutni obrestni(2016 je to bilo 0,96% in to sem vzel za lažji izračun, danes je 0.17%) vrednosti:

5 040€ x 100(1%) = 504 000€.

Lep avtič, ni kaj 😉 Kaj šele, če ste štirje.

Pa sem računal najmanjši možni skok, kaj šele, če bi kakih 200€ vzel v izračun.

 

12 let nazaj ne morem, lahko po potegnem papirje za 6 let nazaj. Tako da moj izračun temelji na teh zadnjih 6-ih letih.

Da me ne boste na zid pribili, dopuščam, da so se kriteriji toliko spremenili in da imaš prav 🙂

 

----------------------------------------------

Realen podatek je pa tak, da je moj Focus stal novi 34k€ list price.

2 leti starega, so mi ga ocenili za otroški dodatek 17 833€.

Z vsemi prihranki na bankah in z vsem imetjem, ti od tega odbijejo 20 250€

Tako da še lahko imam 3 jurje slabe na banki in je nula.

 

Tudi če imam na banki 100 000€ ali pa avto za ta dnar => je to 170€

170€ /12 / s člani recimo 4 = 3,54€ fiktivnega dohodka na člana.

Tako da se razred prevaga, samo če si hudo hudo na meji.

 

A se plača za to met leasing? Mislim da ne.

Pa če nimaš denarja na kajmanskih, se isto upošteva kot vozilo.

 

 

Napisano (urejeno)

Sam nisem nikoli uporabljal te vrste "iznajdljivosti" oz. lukenj v zakonu. :)

 

Vrtec ima določeno ceno na otroka. Fiksno. Potem so pa socialne olajšave, ki jih glede na premoženjski status krije občina, v občino pa denar pride od občanov (menda že čez pol dohodnine gre občinam, potem glavarina in državnega proračuna, NUSZ, davek od premoženja, ..). Torej gre za to, da se eni občani znajdejo na račun drugih občanov - slednji zaradi prvih plačujejo še več. 😥

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 4
  • Hvala 1
Napisano

Kolikor vem, meni ni avto dodal praktično nič pri tistem izračunu. Recimo 200 00 eur je bilo na koncu nekaj evrov zraven, težava je samo če si na zgornji meji, če si pa nekje na sredini razreda pa z nekim normalnim avtom ni šans. Potem je bolj "težava" sama nepremičnina...

Kakorkoli, to ni nič v primerjavi z raznimi sp-jevci, no tam se pa lahko manipulira na veliko.

Napisano

Saj samo to sem htel dokazat z izračunom, da avto malo doprinese, nikoli pa skok za dva razreda.

 

 

Se pa mi je zgodilo enkrat, da sem na meji odletel.

 

Otroškega sem bil drugi razred kot vrtec. To sem bil tak na meji, da mi je v izračun za vrtec, otroški dodatek dvignil razred.

 

Na srečo sem mel čez 3 mesce novi izračun.

Napisano (urejeno)

Tako stanje ne paše samo mladim družinam, ampak tudi leasing hišam. :)

Na koncu, ko se "znajde" že 90% ljudi, se zakomplicirajo predpisi in vsi bentimo.

 

Te socialne pravice na različnih koncih bi čim prej morali spraviti na eno mesto in v 1 znesek. Tako pa se bolj splača izrabljati vse luknje v predpisih, kot delati za minimalno plačo. Če pa imaš povprečno plačo in se ne znajdeš (si lastnik avta), pa ti ostane približno enako, kot če bi imel minimalca in avto na leasing.😄

Popravljeno od Janez007
Napisano

Saj to ti pravim.

 

Če si povprečen, ti avto v najslabšem primeru 1 rszred premakne, če si na meji. Večinoma ne.

 

Drugače pa se strinjam. Avstrijci majo tudi enotne otroške....

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ja, problem letališč pri nas je, da so vsa z boljšimi povezavami nedaleč stran čez mejo in večinoma veliko boljša izbira kot domača. Spet majhnost Slovenije.
    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.