Skoči na vsebino

Pohvalite se,...

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 19 minutami je godlike napisal:

Pozabljam Da si ajznponar.

 

Je blo kr "zanimivo" it od Hodoša do Kopra. 14h Hodoš, 1x po polnoči Koper.

 

Maš lep šiht, delovnik pa je kaki je. Pa tudi plače so lepe.

Vroč noben ne pije na železnicah 🤣

  • Všeč 1
  • Ni všeč 1

N7rRRL1.jpg

Napisano

Hahaha.

Nove mašine majo klime, tak da je čist ok, če si na njih.

 

30 let nazaj so bli sami zapitki.

Celo poznam enga, ki je šiht zgubil zaradi tega.

 

Zdaj pa jih kr strogo držijo. Vsaj te ki poznam, si strogo ne upajo nič.

Napisano
pred 32 minutami je godlike napisal:

tudi plače so lepe.

Leto in pol do poklicne oz. 5 do starostne...in dobra dva jurja je lepa plača🧐?...in vozim ljudi,strupene snovi...vse živo..."petek in svetek".. 

Le za kaj zadnje mesece delavci na ajzenponu na veliko knižice jemljejo oz. dajejo odpovedi...k so take fajn plače🤔

  • Všeč 1
  • Zmeden 1
Napisano

Phuh.

 

Poznam na drugi privat firmi na naših želežnicah. In plača krepko tvojo šije.

 

Potem sem mimo vsekal, ker za SŽ res nisem vedel.

Napisano (urejeno)

Ljudje v službah garajo tudi za pol manj denarja. Pa ne zato, ker so komunisti, ampak ker jih izkoriščajo kapitalisti. In ti pridni ljudje si ne morejo privoščit nakupa stanovanja, ker stanovanja za investicijo kupujejo kapitalisti (ne komunisti) in jim zvišujejo ceno. O tem govorim. Niso vsi lenuhi, ki se zavzemajo za svoje pravice in odpravo nekaterih krivic. Tudi med bogatimi kapitalisti je veliko lenuhov.

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 19 minutami je skritikrt napisal:

Leto in pol do poklicne oz. 5 do starostne...in dobra dva jurja je lepa plača🧐?...in vozim ljudi,strupene snovi...vse živo..."petek in svetek".. 

Le za kaj zadnje mesece delavci na ajzenponu na veliko knižice jemljejo oz. dajejo odpovedi...k so take fajn plače🤔

Šofer kamiona cel mesec zunaj, spi v plocevinki, poleti vroce, pozimi mrzlo, na avtocesti gume menjava, razklada in naklada fizično, vozi petek svetek, dež, sneg, toča, ostali udeleženci v prometu, familijo vidi ce ima sreco dvakrat na mesec za dva dni, umiva se po bencinskih.... In dobi okoli 2500€.

  • Všeč 2
  • Hvala 1
Napisano
Pravkar je Janez007 napisal:

Ljudje v službah garajo tudi za pol manj denarja. Pa ne zato, ker so komunisti, ampak ker jih izkoriščajo kapitalisti. In ti pridni ljudje si ne morejo privoščit nakupa stanovanja, ker stanovanja za investicijo kupujejo kapitalisti (ne komunisti) in jim zvišujejo ceno. O tem govorim. Niso vsi lenuhi, ki se zavzemajo za svoje pravice in odpravo nekaterih krivic. Tudi med bogatimi kapitalisti je veliko lenuhov.

 

Stvari si predstavljaš,kot ti jih levi mediji servirajo...

Najbolj pokvarjeni kapitalisti so levi!!!

Kaj misliš,za kaj so levi za "multi kulti" in imajo tako radi migrante itd...da lahko kapitalisti držijo nizko ceno delovne sile...pa vzami knjižico-boli ga k,k bo prec dobil enga bosancka,romunčka...nima veze koga...k mu bo za "drobiž" prišel delati.

V takem trgu delovne sile ni šanse,da bi se cena dela normalizirala.

In kaj misliš,za kaj so levi tako rinli feminizem od 60"ih naprej...da bi tudi ženske hodile v službo,in da so konkurenca moški delovni sili.

Nekdaj ni bilo frizerk,krojačinj itd...so bile ženske večinoma doma in gospodinjile....strojevodja je bil "glavni" na vasi...sedaj pa si navadni šofer.

Pa z to "levo pogruntavščino" -dvigom minimalca...pol železnice je že na minimalcu....premikač začetnik,progovni delavec,njegov nadzornik itd,itd...vsi na minimalcu al pa 50-80€ čez,odvisno od šihtov...

 

Dober mesec nazaj je en progovni delavec (na minimalcu) "napredoval" k ŽGPju (žel. gradbeno podjetje)...in bo sedaj vozil avto-pač šofer kombija...in je napredoval za 6 plačilnih razredov....in ima sedaj 12€ višjo plačo (nad minimalcem),a dva dni manj dopusta (k sedaj se mu dopust obračuna po kolektivni pogodbi,prej pa je dobil dva dni več zaradi obračuna do razlike do minimalca.

 

Bravo levuhi-vsi bomo na koncu imeli enake plače👍...in živel socializem😝

Napisano (urejeno)
pred 12 minutami je scania napisal:

Šofer kamiona cel mesec zunaj, spi v plocevinki, poleti vroce, pozimi mrzlo, na avtocesti gume menjava, razklada in naklada fizično, vozi petek svetek, dež, sneg, toča, ostali udeleženci v prometu, familijo vidi ce ima sreco dvakrat na mesec za dva dni, umiva se po bencinskih.... In dobi okoli 2500€.

Vem vse kako delajo itd... mi sin dela kot dispečer pri drugi največji transportni firmi v SLO...in tudi vem,da so praktično vsi "z juga",ne zna besede slovensko itd...pa ne bom začel še z izobrazbo....

Pa ne rečem,da ne zaslužijo...samo pravim,da so vsi plačni sistemi "sfaljeni",ker je načrtno naštimano,da jim delamo za drobiž...sem pač samo svoj primer navedel.

 

Edit-dost za sedaj...grem na šiht v nočno-tovorna 17:00-05:00🥺

Popravljeno od skritikrt
Napisano (urejeno)
pred 27 minutami je skritikrt napisal:

Stvari si predstavljaš,kot ti jih levi mediji servirajo...

Najbolj pokvarjeni kapitalisti so levi!!!

Kaj misliš,za kaj so levi za "multi kulti" in imajo tako radi migrante itd...da lahko kapitalisti držijo nizko ceno delovne sile...pa vzami knjižico-boli ga k,k bo prec dobil enga bosancka,romunčka...nima veze koga...k mu bo za "drobiž" prišel delati.

V takem trgu delovne sile ni šanse,da bi se cena dela normalizirala.

In kaj misliš,za kaj so levi tako rinli feminizem od 60"ih naprej...da bi tudi ženske hodile v službo,in da so konkurenca moški delovni sili.

Nekdaj ni bilo frizerk,krojačinj itd...so bile ženske večinoma doma in gospodinjile....strojevodja je bil "glavni" na vasi...sedaj pa si navadni šofer.

Pa z to "levo pogruntavščino" -dvigom minimalca...pol železnice je že na minimalcu....premikač začetnik,progovni delavec,njegov nadzornik itd,itd...vsi na minimalcu al pa 50-80€ čez,odvisno od šihtov...

 

Dober mesec nazaj je en progovni delavec (na minimalcu) "napredoval" k ŽGPju (žel. gradbeno podjetje)...in bo sedaj vozil avto-pač šofer kombija...in je napredoval za 6 plačilnih razredov....in ima sedaj 12€ višjo plačo (nad minimalcem),a dva dni manj dopusta (k sedaj se mu dopust obračuna po kolektivni pogodbi,prej pa je dobil dva dni več zaradi obračuna do razlike do minimalca.

 

Bravo levuhi-vsi bomo na koncu imeli enake plače👍...in živel socializem😝

 

Mislim, da najdeš take na obeh straneh. Sam si zato ne upam zagovarjati niti enih, niti drugih. Saj v resnici gre za denar, za ohranjanje privilegijev. Tako je bilo skozi celo zgodovino. 

 

In to kar gledamo na TV (med seboj načelno obračunavajo "levi" in "desni") je reklama za nas ovce. 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Vsak ima možnost izbire. Jaz sem tudi zamenjal šiht oz. sem že na odpovedanem roku :bravo:

Nimaš se kaj pritoževat, ker vsak je svoje usode krojač. 

 

 

N7rRRL1.jpg

Napisano
pred 3 urami je TiEn napisal:

Spet je šla tema v napačno smer.

Vsaka iskrena tema je prava tema . :)

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je FuManchu napisal:

Vsak ima možnost izbire. Jaz sem tudi zamenjal šiht oz. sem že na odpovedanem roku :bravo:

Nimaš se kaj pritoževat, ker vsak je svoje usode krojač. 

Je pa zanimivo, ker se ravno ti "desni delovni anti migrantski kapitalisti" sedaj poslužujejo poceni delovne sile iz Pakistana, Filipinov ... skratka nimajo več nobenih problemov z ekonomskimi migranti, ko gre za njihovo korist. 😃 Saj za njihove družine, ki jih bodo slej ko prej pripeljali s sabo, bo poskrbela država (jaz in podobni davkoplačevalci). 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 44 minutami je Janez007 napisal:

Je pa zanimivo, ker se ravno ti "desni delovni anti migrantski kapitalisti" sedaj poslužujejo poceni delovne sile iz Pakistana, Filipinov ... skratka nimajo več nobenih problemov z ekonomskimi migranti, ko gre za njihovo korist. 😃 Saj za njihove družine, ki jih bodo slej ko prej pripeljali s sabo, bo poskrbela država (jaz in podobni davkoplačevalci). 

Sedaj morajo uvažati delavce iz  eksotičnih držav predvsem zato, ker so v preteklosti predvsem levi lastniki in direktorji skupaj z levimi sindikalisti  totalno razvrednotili delo. In sedaj je problem, kje dobiti delovno silo. 

  • Začuden 1
  • Zmeden 1

 

 

Napisano
pred 2 urama je skritikrt napisal:

Pa z to "levo pogruntavščino" -dvigom minimalca...pol železnice je že na minimalcu....premikač začetnik,progovni delavec,njegov nadzornik itd,itd...vsi na minimalcu al pa 50-80€ čez,odvisno od šihtov...

 

Pozabu si še dodati pomemben podatek: SŽ je že najmanj 20 let desničarsko orientirana.

  • Hvala 1
  • Ni všeč 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 22 minutami je g.Wankel napisal:

 

Pozabu si še dodati pomemben podatek: SŽ je že najmanj 20 let desničarsko orientirana.

Poznam razmere že od nekdaj, SŽ so država v državi in ni nobenemu hudo,ker če bi mu bilo bi šli med tovornjakarje....😉 

Napisano
pred 23 minutami je g.Wankel napisal:

 

Pozabu si še dodati pomemben podatek: SŽ je že najmanj 20 let desničarsko orientirana.

Več...samo ne SŽ,ampak sindikati.

SŽ je pa zmeraj v "službi oblasti"...se najde v "bajti" veliko sfoliranih levih poslancev in podobnih martinčkov,k se k nam preko "vez" hodijo za mastno plačo "sončit" kot "višji strokovni sodelavci" ali pa "svetovalci"...za drek mešat...lobadarji.

Napisano (urejeno)
pred 37 minutami je g.Wankel napisal:

 

Najbolj sveža "cvetka"-Cerarjeva "ljubezen"...🧐...vrhunec strokovnosti za to področje...

Popravljeno od skritikrt
Napisano
pred 7 minutami je Alex napisal:

Sedaj morajo uvažati delavce iz  eksotičnih držav predvsem zato, ker so v preteklosti predvsem levi lastniki in direktorji skupaj z levimi sindikalisti  totalno razvrednotili delo. In sedaj je problem, kje dobiti delovno silo. 

Kdo so to "levi lastniki"? Ivan Zidar (zidal cerkve), Hilda Tovšak, .... Peter Pišek? 😂 Alex, vsi so isti, farbajo samo nas.  

 

image.png

 

WWW.CELJE.INFO

Včeraj so celjski volilni upravičenci, tako kot drugod po Sloveniji, oddali tri glasovnice. Ob županu ima v lokalni skupnosti zelo močno vlogo tudi mestni svet. Neuradni podatki so že znani. ... Beri dalje

 

 

 

Napisano

Na SŽ se tudi 1100€ z malico in prevozom dobi. 

Probal tudi špedicijo. Tudi za 5000 ne grem nazaj. Kamorkoli prideš, nisi pravi čas. Ali prehiter, ali prepozen, imajo pavzo za cigaret, pavzo za kavo, telefon, slab dan...vedno se izživljajo nad vozniki. Vozil za KIKA, XXLUTZ, LEINER, PRAKTIKER... pa razne firme. Povsod te drkajo brez veze in pustijo čakat... 

Bi pa rad tu penzijo dočakal. 10 služb je bilo dovolj... 

Napisano

Sistem v katerem živimo ni in nikoli ne bo vzdržen za povprečnega delavca. Zakaj?

 

Vsak od nas si želi večjo plačo... delaš delaš "ja, plača bo".. KO je čas za novo plačo, dobiš par %.. "ja to je to za ta dnar, čez 1 leto spet"....delaš čakaš si misliš kak bedak sem da čakam okej dejmo...pride leto naokoli "brez napredovanja ne bo nič več"


Okej, napreduješ...ampak ko napreduješ je spet v koristi firma.. dobiš nove zadolžitve, nove naloge, več stresa, več dela...pa spet čakaš na tistih par %...če tistih % ni, greš drugam, dobiš par % več...in zgodba se spet ponavlja

 

Dokler ti ne dopizdi in se sprijazneš, pa malo drugače prerazporediš evre.

 

Stara ljudska modrost pravi.."od poštenega in trdega dela ni postal še noben miljonar"..in še kako drži!

Napisano
pred 2 urama je Bini napisal:

Poznam razmere že od nekdaj, SŽ so država v državi in ni nobenemu hudo,ker če bi mu bilo bi šli med tovornjakarje....😉 

 

Tako je. Del lobija, ki se ga nobena vlada ne loti. Ista smetana kot DRI.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Peljal našo Mazdo 5 na tehnični pregled. Malo so pojamrali glede pnevmatik, da imajo malo premalo profila za zimske, drugo brez težav. 

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 9 urami je Slivka napisal:

Peljal našo Mazdo 5 na tehnični pregled. Malo so pojamrali glede pnevmatik, da imajo malo premalo profila za zimske, drugo brez težav. 

Najpomembnejšo stvar na 5tki si zanemaril, glede na tvoje klimatske razmere....:huh:

Napisano

Negativno.

 

Lopata je zadaj v prtljažniku. Poleti in pozimi.

 

Pa verige tudi, ampak ponavadi po uporabi lopate ni treba vezati z verigami...

  • Haha 1
  • Zmeden 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.