Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Na Gorenjskem je bila nekoč gostilna, kjer je nad šankom pisalo: "Danes še plačate, jutri pa bo vse zastonj."

Kadarkoli si prišel, je veljalo, da tisti dan še plačaš, naslednji dan bo pa zastonj...

 

Saj je bila kar dobra fora in smo se kar smejali na ta račun...

 

Ampak zdaj, ko so vremenarji kopirali to foro, pa ni več smešno. Že skoraj mesec dni je napoved v glavnem: "Danes še oblačno, jutri pa se bo zjasnilo..."

  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 7. 2023 ob 16:16 je Boss napisal:

A to si čolne v slano vodo spuščal? Ker tako razžrt most sem nazadnje videl pred 5 leti na Lantri letnik 1995.

 

Hehe, po naključju mi je brat poslal ravno zdaj slikce tega nesrečnega Lantrinega zadnjega mosta. Tole ga je samo še morala skup držala.

 

Fotografija016.jpg

 

Fotografija015.jpg

  • Všeč 2
  • Začuden 5
  • Žalosten 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Tilen5 napisal:

Dobar dan, o boš predstavio nova kola?

 

Saj sem že. Poglej prejšnjo stran. Mazdo 5 je zamenjal Fuckswagen...

 

Me pa čudi, kako pada nivo opreme.

Na Mazdi 5 smo imeli električni pomik drsnih vrat. Fenomenalna zadeva za družine z majhnimi otroci.

Zdaj, ko smo iskali, tega ni nikjer. Nihče nima električnega pomika drsnih vrat. Nihče! Čeprav povsod v reklamah trdijo, da so njihova vozila brezkompromisna, smo morali sprejeti kompromis in smo s seznama črtali električni pomik drsnih vrat. Vsaj drsna vrata imamo... Smo pa rekli, da bi radi električni pomik vseh stekel. Ker otroci včasih radi kaj odpirajo, pa pri električnem pomiku imaš možnost to blokirat. Če pa že odprejo, pa lahko zapreš. Ta avto tega nima. Pri nobeni opremi. Ni! Ne obstaja! Sprednji stekli to imata, zadaj pa ni možnosti električnega pomika stekel. Je ni opreme, da bi to imela. Dobro, pa smo spet sprejeli kompromis. Ampak rezervna guma pa mora biti, ker v hribih so ceste kakršne so in se rezervna guma rabi. So me gledali kot da bi rekel da hočem masažno banjo namesto šoferjevega sedeža... 

V glavnem, ljudje, kupujte slaba vozila. Ker potem lahko kupiš naslednjega, ki je malo boljši. Če imaš enkrat tako dober avto, kot je Mazda 5 TX plus z dvolitrskim turbo dizlom, po trinajstih letih "razvoja" avtomobilske industrije ne moreš dobiti niti približek takemu avtu in moraš kriterij prepoloviti, pa še težko dobiš nekaj, kar bi bilo vsaj približno nekje tam...

 

Bom pa malo spremljal porabo, pa bom videl, če je vsaj z ekološkega vidika kaj napredka pri vsem silnem "razvoju"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je mazdaman napisal:

@Slivka A ima Vw-Ford 4motion?

 

Drugače ne bi pristali v nakup.

 

Dvolitrski turbo dizl s štirikolesnim pogonom in vlečno kljuko, na kateri lahko vleče 1300 kg pa s sedmimi sedeži je bil pa res mini-mini-minimum, kar smo zahtevali in od česar nismo odstopali. In še to smo komaj dobili...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je FuManchu napisal:

En jugović jo prodaja za drobiž sem videl.

 

Bomo videli, koliko časa jo bo prodajal.

Dobro, slišal sem že, da se pri preprodajalcih "stopijo" kilometri. Ampak da se pa "stopijo" cm3 pri delovni prostornini motorja? To pa prvič vidim... Pa očitno je skoraj 30 konjev pokrepalo...

 

Če jo bo dolgo prodajal se zna zgodit, da jo bom šel jaz kupit...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak vsaj kilometri so realni... Odpeljal se je sam ali je nalozil na avtovleko? Ker do MB je malo vec kot dobrih 100km iz tvojega konca? :D 

 

image.png 

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skoraj zaključil registracijo novega avta...

 

Vse je šlo, dokler nisem rekel, da uveljavljam znižano cestno takso zaradi velike družine. Potem se je pa začelo praskanje po glavi, telefoniranje, iskanje zapiskov, pa gledali smo se,... Končalo se je tako, da sem plačal polno ceno in moram iti na Upravno enoto, da vložim zahtevek za vračilo...

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 3
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Slivka napisal:

 

Saj sem že. Poglej prejšnjo stran. Mazdo 5 je zamenjal Fuckswagen...

 

Me pa čudi, kako pada nivo opreme.

Na Mazdi 5 smo imeli električni pomik drsnih vrat. Fenomenalna zadeva za družine z majhnimi otroci.

Zdaj, ko smo iskali, tega ni nikjer. Nihče nima električnega pomika drsnih vrat. Nihče! Čeprav povsod v reklamah trdijo, da so njihova vozila brezkompromisna, smo morali sprejeti kompromis in smo s seznama črtali električni pomik drsnih vrat. Vsaj drsna vrata imamo... Smo pa rekli, da bi radi električni pomik vseh stekel. Ker otroci včasih radi kaj odpirajo, pa pri električnem pomiku imaš možnost to blokirat. Če pa že odprejo, pa lahko zapreš. Ta avto tega nima. Pri nobeni opremi. Ni! Ne obstaja! Sprednji stekli to imata, zadaj pa ni možnosti električnega pomika stekel. Je ni opreme, da bi to imela. Dobro, pa smo spet sprejeli kompromis. Ampak rezervna guma pa mora biti, ker v hribih so ceste kakršne so in se rezervna guma rabi. So me gledali kot da bi rekel da hočem masažno banjo namesto šoferjevega sedeža... 

V glavnem, ljudje, kupujte slaba vozila. Ker potem lahko kupiš naslednjega, ki je malo boljši. Če imaš enkrat tako dober avto, kot je Mazda 5 TX plus z dvolitrskim turbo dizlom, po trinajstih letih "razvoja" avtomobilske industrije ne moreš dobiti niti približek takemu avtu in moraš kriterij prepoloviti, pa še težko dobiš nekaj, kar bi bilo vsaj približno nekje tam...

 

Bom pa malo spremljal porabo, pa bom videl, če je vsaj z ekološkega vidika kaj napredka pri vsem silnem "razvoju"...

 

Rezervno so Focusi imeli samo v Business variantah. V Nemčiji se je morala vedno doplačat.

Imam tudi to, da ko šipe zaklenem zadaj, se tudi aktivira otroška ključavnica. To sem uporabil samo enkrat.

 

Generalno pa je tako kot praviš.

Isto se dogaja s telefoni. Naprimer Samsung S9->S10 cena ista, izgubil HR senzor, nima audio jack-a. Pa še marsikaj se je izgubilo skozi generacije. Tudi zelo pogreša. FM audio. To je ta kaki apartma blo top.

pred 22 urami je Boss napisal:

 

Hehe, po naključju mi je brat poslal ravno zdaj slikce tega nesrečnega Lantrinega zadnjega mosta. Tole ga je samo še morala skup držala.

 

Fotografija016.jpg

 

Fotografija015.jpg

Tudi na naši 1997 letnik, se je zadnji most posedal, ko je šla na odpad pri 13h letih.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Čakanje v salonu Škodilakov da nam poservisirajo služben avto, je pripeljalo do zanimivega spoznanja. Pri primerjavi tam razstavljenega scouta s svojim 8let starim scoutom prejšnje generacije, sem ugotovil, da sedaj delajo avte, ki bi jim lahko rekli manjšinski.

Manjši volan, manj (skoraj nič) gumbov, manj šaltheblna (pravzaprav je samo še ščegetavček od prestavne ročice). Manj prostora na prednjih sedežih, manjši sredinski predal, manj prostora med prednjimi in zadnjimi zici, manj prostora v prtljažniku. Manjši je tudi ground clearance (stvar zaradi katere sem scouta sploh kupil). Edino pri ceni je drugače - pri (seveda) manj konjih in primerljivi opremljenosti sedaj stvar košta 46jurjev:blink:

Še dobr da scoutov ne dobavljajo več, ker prevelika pestrost ponudbe kapitalistom znižuje dobiček.

 

@Slivka - razumem tvojo težavo, ampak za to smo se boril - za sistem v katerem je kupec kralj. So se nam očitno lagali. 

  • Všeč 5
  • Ljubim 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.