Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Saj pravim, da bom kmalu v Alex-klubu. Samo še hvalit ga moram na vse pretege...

 

Je pa tako, da druga možnost je pa bila bee een... ... ...

Torej, ne-dizel.

Pa sem se kljub vsemu raje odločil za tega... Ker ne-dizel bi bil pa le preveč...

No, ja, so mi ponujali tudi štromarja, to je tudi treba priznati. Nekateri so res kar pogumni...

Celo bolj pogumni od tistih, ki so mi ponujali SUVa...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Sej ni napačen galaxy:prstgor:


Galaxy je na voljo samo kot bencinski hibrid… Tak, ki ustreza je pomoje Tourneo Connect (dizel, rocni menjalnik, AWD, 7 sedezev,…) 

 

 

  • Všeč 4
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Scr3am napisal:

Jest imam samo pozitivne izkusnje s ford avti. ... ... ... ... ...

 

Sestra ga je imela in so bile same težave. Jaz imam pa težave z njim še preden ga sploh imam... Vplačali smo ga 27.1., rok dobave je štiri do šest mesecev. Ne vem, kakšen koledar imajo pri Fordu, a po mojem je to že mimo...

 

Kakšen je znak od Forda, vemo vsi:

 

prenos.png

 

Tisti, ki imamo izkušnje s Fordi, znak oblikujemo malo drugače:

 

prenos.jpg

 

 

Ta avto je Ford Tourneo Connect, podaljšan, 2-litrski dizelaš, 90 kW in je v bistvu Volkswagen Caddy 5 Maksi, samo, da ima Fordovo značko na gobčku. Torej je to v bistvu Fuckswagen...

 

Kako smo pristali na teh jajcih?

Najprej smo iskali dober avto. Pa ga ni bilo.

Potem smo iskali avto. Pa ga tudi ni bilo. Bili so sami multifunkcijski zabaviščni centri na štirih kolesih, brez pravega motorja, nekaterim so celo kakšen cilinder pozabili zmontirati in so jih imeli samo 3, nekateri so bili brez menjalnika (kao 'to vse dela avtomatsko'), nekateri so bili poskus nekih 'big-foot' verzij, pa so majhno karoserijo nasadili na velike gume in napisali 'večnamensko športno vozilo'. Če formulo natakneš na velike gume in jo dvigneš od tal to ni niti večnamensko niti športno. Pa kaj jim ni jasno?

In ko smo obredli vse salone in nikjer nismo našli niti nič uporabnega, kaj šele, da bi našli avto, smo pristali, kot čisto zadnje, tudi v Fordovem salonu. In ta jajca niso bila najboljša izbira ampak najmanj slaba izbira... In ker sva bila oba z ženo že naveličana vsega, sva ga vplačala in šla domov. In po poti preklinjala tako Evropske poslance kot Evropsko avtomobilsko industrijo kot tudi nas, Evropejce, da se pustimo takole nategovat in pumpat in se imamo za nekaj več, ker živimo na "stari celini", ki ima neko tradicijo, razmišljamo pa manj kot Američani, katere imamo za butaste... In nas prepričajo prav v vsako bedarijo z nekimi statistikami, ki jih naredijo tako, da prikažejo tisto, kar bi oni radi. Na primer: bencinskih motorjev se proda več kot dizelskih. Ja, logično, ko je pa okoli 85% vseh vozil dobavljivih samo z bencinskimi motorji (za primer: Suzuki in Subaru sploh nimata dizelaša. Nimata! V nobenem modelu in pri nobeni opremi. Ni!)... Daj v ponudbo enakovredne motorje na nafto, bencin in elektriko, vsak motor po realni ceni, pa da vidimo, katerih bo šlo več... Pa dobavne roke za vse enako, ne pa, da motorje na naftne derivate zavirajo na polno zato, da vsiljujejo električne. To pa za to, ker tovarna plačuje neke kazni, če na tržišče ne spravi določenega števila električnih vozil. Namreč, sešteva se izpust CO2 vseh prodanih vozil in če presega neko vrednost, tovarna plačuje kazen. Zato enostavno morajo vsilit toliko električnih. In so mi iz salona večkrat rekli, da če se mi tako zelo mudi za novo vozilo, da imajo električne na zalogi, če pa hočem električnega po naročilu je čakalna doba za električne zgolj dva meseca... Dobro, mi imamo Mazdo 5, pa lahko čakamo. Če bi pa ostali brez, bi pa morali dobiti avto čim prej. In bi imeli dve možnosti: rabljen dizel ali nov električni. Na AvtoNetu so vsi dizelaši "dobro ohranjeni s 135.000 km". Tako piše. Realno so pa taki, kot ga imam v garaži... Torej, rabljen ni ravno najboljša izbira. Električni... ... ... Pustimo stat... Torej ne izbiraš, kaj je dobro ampak kaj je najmanj slabo... In nazadnje smo še ponosni na to... In potem po internetu bereš, da Američani vplivajo na vreme in delajo neurja pri nas in podobne teorije zarot...

 

Vedno bolj sem prepričan, da film Idiocracy ni znanstvenofantastična komedija ampak je dokumentarec...

 

 

  • Všeč 6
  • Ljubim 3
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko tole čitam se šele zavedam kako sem vesel......  :ouje:

Kupil sem kar sem si želel;

Pravo barvo,

Pravo opremo,

Pravi motor,

Pravi model,

Pravo znamko , MAZDA  :bravo: 

Dobavni rok cca 3 mes.in to pred dvema letoma,ko je bila v času kovida največja dobavna kriza. Na koncu so me pa presenetili že čez en mesec,da me avto že čaka 🥰 uf kako je bil kratek tisti mesec.....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je Bini napisal:

Ko tole čitam se šele zavedam kako sem vesel......  :ouje:

Kupil sem kar sem si želel;

Pravo barvo,

Pravo opremo,

Pravi motor,

Pravi model,

Pravo znamko , MAZDA  :bravo: 

Dobavni rok cca 3 mes.in to pred dvema letoma,ko je bila v času kovida največja dobavna kriza. Na koncu so me pa presenetili že čez en mesec,da me avto že čaka 🥰 uf kako je bil kratek tisti mesec.....

Enako. Z vsakim prevoženimi kilometrom sem bolj vesel, da sem se

prav odločil, ko sem kupil cx30 s tem motorjem. Res ne pogrešam več dizla in tudi 6-ke ne. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Še dobro da nisi poslušal sebe in bral svojih objav 🤣

Res je. Ni rečeno, da se ne bom kdaj tudi v električnem vozil. Sedaj me še ne zanima. Ampak nikoli ne veš. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dajmo no, a še ne bo konec?

 

Danes naj bi peljal eno streho gor v naše hribe. 

 

Pridem v firmo, povem, po kaj sem prišel, pripeljejo z viličarjem, naložimo, dobim dobavnico - in na dobavnici ni to, kar je na BTjki. Nato ugotovimo, da je dobavnica že prava, da pa na BTjki ni to, kar je na dobavnici. Nazadnje pa ugotovijo, da so nekaj zamešali in da to sploh še ni narejeno...

 

Ma, ta teden so pa same neumnosti...

  • Začuden 2
  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Smo nameravali ju3 na Jalovec iz Tamarja, pa je menda planinska pot v slabem stanju in zadeva odpade. Jalo je pa že sicer verjetno najbolj krušljiva slovenska gora, hkrati pa (domnevno) najlepša.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Z M A J napisal:

Smo nameravali ju3 na Jalovec iz Tamarja, pa je menda planinska pot v slabem stanju in zadeva odpade. Jalo je pa že sicer verjetno najbolj krušljiva slovenska gora, hkrati pa (domnevno) najlepša.

Zakaj pa ne greste iz prelaza Vršič?🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato, ker mi tista pa niti slučajno ni zanimiva in je edina po kateri sem zdaj že osvojil Jalovec.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Z M A J napisal:

Zato, ker mi tista pa niti slučajno ni zanimiva in je edina po kateri sem zdaj že osvojil Jalovec.

Aja, a si preko Špičke šel....🤔

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Shrek napisal:

In...? Saj si na dopustu in nisi vezan na čas. 

Mogoče pa samo koristi ure in se boji, da jih bo preveč pokoristil. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.