Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Sicer imam ob?utek, da ste malo za?li s teme (Bencin dra?ji ?ez no?), a vseeno se tudi jaz pridru?ujem Boss-u. Tudi jaz sem vedno kupoval nove avtomobile. In jih potem redno vozil okoli 12 let. Pa potem ?e neregistrirane po teh na?ih gozdovih, dokler se niso povsem razpadli. In pri takem po?etju se gotovo bolje izide kot kupit zapored dva rabljena avtomobila in vsakega vozit 6 let. In ?e kdo prodaja avto po 3, 4, 5ih letih, se je za vpra?at, kaj je z vozilom narobe. Jaz sem glede nakupa vozila te?ka stranka. Trgovci me gotovo niso veseli. Si vzamem veliko ?asa za ogled, preizkus, primerjavo,... In ko kon?no nekaj izberem in izberem ?e opremo, ki bi jo rad imel, je to vozilo, ki mi ustreza. In je ni ponudbe, ki bi me po treh letih prepri?ala, da se mu odpovem in kupim novega. Razen, ?e bi z vozilom imel kak?en incident v obliki "pozabil-preveriti-nivo-olja" ali pa "vozil-brez-hladilne-teko?ine" ali kaj podobnega... Torej, jaz se strinjam z Boss-om. Bolje je kupiti novi avto in ga potem "guliti" 12 let kot kupiti rabljenega in ga ?e bolj rabljenega prodajati in kupiti drugega rabljenega.

 

Dovolim pa, da vsak dela po svoji pameti.

 

In ?e nima nih?e ni? proti, bi se mogo?e vrnili nazaj na temo. Torej, kako bo naslednji torek. Se bo spet bencin podra?il ?ez no??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakooon!!! :bravo::bravo::danzoman:

 

naj kar dra?ijo ta bencin, u petek bo itak konc sveta :P

http://24ur.com/novice/svet/zdaj-pa-res-ko...bo-v-petek.html

 

ta keri? ?e?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tudi jutri tankam, gremo spet v Hungaricum.

ko pridem nazaj bo 183.000km treba bo olje nabavt pa filter...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimiv pogled moje ?ene na dvig cene:

 

Pomladi, poleti in jeseni jo sploh ne prizadane toliko, pozimi pa jo to zelo "prizadene". Zakaj? Pomladi, poleti in jeseni se veliko ve?ino vozimo s Hondo Jazz in Fiatom Pando, ki porabita med 5,5 in 6,5 litrov na 100 km. In se dvig ne pozna toliko. Pozimi pa se vozimo praviloma samo z Mazdo, ki pa zaradi spodobnih zimskih razmer porabi v povpre?ju okoli 16,5 litrov nafte na 100 km. Pri taki porabi se pa najmanj?i dvig cene mo?no pozna na dru?inskem prora?unu.

 

Hja, tudi tako se lahko gleda na te stvari.

 

Kar se pa konca sveta ti?e, mi pride ravno prav. Da ne bom zapravljal denarja za ?enino darilo za rojstni dan, ki bo kmalu. Si raj?i privo??im kak?no pivo s prijatelji ve? - dokler ?e lahko.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Mercator je odkupil avtomatizirane servise 24/7 - se pravi bo vsak trgovec o?itno kmalu imel svojo verigo bencinskih ?rpalk :ne vem:

 

http://www.maxen.si/

 

V Kranju ?e stoji....in do petrola jo lo?i le ozka cesta - ni 2x za re?t da nimata istih cistern

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je mogo?e res, mam pa bajturino, ki ?re drugo stvar, zato sem izpostavu Kurilca! :P

 

Se strinjam. Samo je pa hecno ko bo ?el nekdo danes tankat svojih 35 litrov za 1,2 mlin?ek ko bo stal v gu?vi in skoraj tam pokuril tisto razliko. Ne bi rekel, ?e ima 4.0 pa 80l kestl, tam bi bila pa ?e malo ve?jji prihanek.

 

Ja kurilec pa verjamem, da te ?re. Je lih prej?nji teden sodelavec jamral ko je rabil dati 800?. Je rekel "pa so ?le 3, skoraj 4 letne gume." :hohoho:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Simon, se moram spet strinjat s teboj, da ?aka? pol ure v vrsti ali pa morda ?e ve?, ker se je benz podra?il npr. 2 centa, meni na kraj pameti ne pade, dejansko zabije? ?e ve? goriva in pa tudi svojga cajta, za kerga vraga bi ?el npr. zdele ?akat na bencinsko, beda. <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe... ?e koga zanima kako zgleda manipulacija je tale prispevek vzor?ni primer

 

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/cene-b...dno-visoke.html

 

Kako prikladno se v prispevku vzeli za primerjavo leto 2007 z danes in kako namensko so se izognili leta 2008, ko so bile cene na isti ravni kot danes. In potem populisti?no navr?e? ?e podra?itve ter primerja? z rastjo pla? in folk/zlate ribice so spet v luftu. :bravo:

 

http://www.petrol.si/ponudba-na-servisih/z...n#petrol-diesel

 

Bravo pisun?ki novinarski - sam ?e ?akal sem da bodo nametali podatke kolk je drugje ceneje in dali v primerjavo dana?nje cene s cenami drugod izpred meseca dni kot so to navedli v ponedeljkovem prispevku.

 

Potem se pa taisti pisun?ki ?udijo in spra?ujejo v raznih soo?enjih zakaj je tolk negativizma in ?rnogledosti v Slo - ajojmene kak?no licemerstvo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hehe... ?e koga zanima kako zgleda manipulacija je tale prispevek vzor?ni primer

 

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/cene-b...dno-visoke.html

 

Kako prikladno se v prispevku vzeli za primerjavo leto 2007 z danes in kako namensko so se izognili leta 2008, ko so bile cene na isti ravni kot danes. In potem populisti?no navr?e? ?e podra?itve ter primerja? z rastjo pla? in folk/zlate ribice so spet v luftu. :bravo:

 

http://www.petrol.si/ponudba-na-servisih/z...n#petrol-diesel

 

Bravo pisun?ki novinarski - sam ?e ?akal sem da bodo nametali podatke kolk je drugje ceneje in dali v primerjavo dana?nje cene s cenami drugod izpred meseca dni kot so to navedli v ponedeljkovem prispevku.

 

Potem se pa taisti pisun?ki ?udijo in spra?ujejo v raznih soo?enjih zakaj je tolk negativizma in ?rnogledosti v Slo - ajojmene kak?no licemerstvo.

 

Se strinjam s temlje so senzacionilisti?nim pisanjem slo. medijev. Predvsem ?e gleda? recimo Svet na kanalu A stalno kritizirajo, pohvale pa prezrejo. Kam to pele...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

 

Bravo pisun?ki novinarski - sam ?e ?akal sem da bodo nametali podatke kolk je drugje ceneje in dali v primerjavo dana?nje cene s cenami drugod izpred meseca dni kot so to navedli v ponedeljkovem prispevku.

 

 

Odli?no pa sej bi lahko delal kot vede?evalec

 

http://24ur.com/novice/gospodarstvo/bodo-g...-se-drazja.html

 

Zadnjo podra?itev so primerjali s podatki o cenah goriv drugod skoraj izpred 14 dni, ki so jih o?itno pobrali na AMZS-jevi strani.

 

Pa tolk mal filozofije je tukaj notri - pogleda? http://oil-price.net/ , pa te?aj dolar proti evru, vzame? povpre?je cen nafte zadnjih 14 dni ter primerja? s prej?njimi 14 in ?e gredo cene gor lahko pri?akujemo rast goriv na pumpah, ?e vlada ne spremeni tro?arin, kar verjetno ne bo naredila, ker so volitve mim in so odpisani pa se ne rabijo it populizma z zni?anjem tro?arin. :hudicek:

 

Sicer bo pa Majer zrihtal vse sam, da se zavihti na prestol. :danzoman:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
    • https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19557553
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.