Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

js sm dal za prvo mazdo 4000eur te?ko nabranega denarja in sm ga dobesedno fuknu skoz okno. Zdj mam dve jajci za manj dnarja kot je bil tist, pa ?e obe peljeta fenomenalno. :bravo:

dokler si ne bom kupoval vikend avta ne mislim dat ve? kot 1-2k zanj.

?e vsako leto kupim enega pa ga sfuram je to v 30ih letih enih 40k, ?e bi kupil dva nova bi dal toliko v ?tartu (za osnovno opremo, kaki gretje sede?ev) menjal bi jih po 20ih letih prodajna vrednost bi bila pa pribli?no 20% kupne.

 

doma mamo ?e od kar pomnim rabljene avtomobile, niti enega novega ?e nismo imeli :) ?e fotr k ma slu?benga je rabljenga slu?benga vzel.

 

zavarujem ga osnovno in dam 300e za zavarovanje in se ne sekiram ?e ga kdo butne al pa ne ker me cenej pride da prvle?em dele od kakega sesutga kkr da pla?ujem zavarovanje

 

ve? kaj je ?e lepo? ?e tak avto crkne ve? da je popravilo ve? kot je nov in si sam kupi? drugega.

Vi kupujte nove avte s polno opremo... bom js ?ez 15let pri?u kupit za ?uka pa pol tk ko sm tega X6 z ogrevanimi usnjenimi sede?i. :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za tak denar (17k) verjetno ?e nove M3 neb dobil. Ve?ina nas verjetno razmi?lja tako. ?e bi imel 30 k bi gledal v smeri E220CDI ali 525D, seveda, ?e bi si lahko dodatno privo??il 500? na mesec za vo?njo, registracijo in servise, poleg nakupne cene. Potem se pa spra?ujemo odkod avto industrija tako cveti, pa nas imajo vse v jarmih.

 

Seveda je prodaja rabljenga prej kot v 5 letih po vsej verjetnosti pu?iona. Itak pa se ne da s tem slu?it, gre bolj za borbo za ?im manj izgube. .....

 

Nov M3 je res dra?ji, ?e kak soliden E46 je ve?. :hudicek:

Ne resno, baje BMW tudi ni tako drag za vzdr?evanje. Vsaj dokler seveda ne gre kaka turbina, Bosch pumpa itd.. Kolega je imel mislim, da ravno 525d (ali pa 530d, nisem ziher) in ko je ?la bosch pumpa jo je kar fajn preklel. Do takrat pa ni bilo kakih hudih stro?kov. Nasploh je BMW dosti cenej?i za vzdr?evanje kot ljudje mislijo. Avtomobilska industrija itak vrti svet. Nafta je osnovna surovina, ki se jo potrebuje, potem je heavy metal industrija, zdaj po?asi cveti tudi ?tromarija (super drage baterije za hibride), gumarska industrija, barve in laki... Pomoje lahko brez greha re?em, da poleg voja?ke industrije in zdravil to eden izmed poslov od katerega ?ivi ogromen procent zemljanov ali pa imajo vsaj kaj povezave s tem (porabniki nafte). Sicer Gustav si pa lepo napisal.

 

Sam imam sre?o, da imam tak tip avta, da ob pravem vzdr?evanju izgubi zelo malo na ceni. Oziroma po dveh letih (in ja, sicer ob vlo?enem denarju za inox avspuh, zimskih in letnih gumah) nisem izgubil jurja. Ampak kot sem napisal, sem v lasten avto (tudi zaradi veselja) pripravljen kaj vlo?iti. Dokler si lahko privo??im take bedarije si jih pa? lahko

 

zavarujem ga osnovno in dam 300e za zavarovanje in se ne sekiram ?e ga kdo butne al pa ne ker me cenej pride da prvle?em dele od kakega sesutga kkr da pla?ujem zavarovanje

 

ve? kaj je ?e lepo? ?e tak avto crkne ve? da je popravilo ve? kot je nov in si sam kupi? drugega.

Vi kupujte nove avte s polno opremo... bom js ?ez 15let pri?u kupit za ?uka pa pol tk ko sm tega X6 z ogrevanimi usnjenimi sede?i. :bravo:

 

A ve?, da tudi jaz razmi?ljam, da bi za nekaj ?asa nabavil kaj tak?nega, dajal ostanek denarja v primerjavi z RSom (po mo?nosti manj porabe ?eprav tudi 8l ni veliko, pol manj?e zavarovanje, ?e kupim kak?na "jajca" za katere mi je vseeno, ?e imajo zavarovana stekla ker jih dobi? na vsakem odpadu) na kup pa potem spet kaj konkretnega. :blush: Je pa res, da je to posledica prihajajo?e zime in ?elje po awd, po mo?nosti Symmetrical All-Wheel Drive. :hudicek:

 

Labi nisi debil. ?e ti znese in glede na tvoje prevo?ene kilometre je pa? potreba po novem avtomobilu z garancijo ve? kot upravi?ena. Ti itak v ?asu garancije nabere? ogromno kilometrov in, ?e ti kaj gre bo? ?e dobil drug avto, z malo sre?e gotovo tudi v tujini ali kje na balkanu. Dosti Slovencev pa kupi nov avto samo zaradi sosedov pa, ?e potem ?ivijo ob kruhu in vodi. To je kar en tak zanimiv stereotip, ki pa? velja pri nas.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

moj fotr ma na firmo pa ma rabljenega :blush: sicr ga ni dobil z velik km (30-40k) ampak vseeno.

 

@Symon: ma js bom ?paral 323F (sj vem da ni kej, je pa homologiran 2.5 :danzoman: ) ker mi je ?koda za jajcanje po snegu gor pa dol zato da mam 12l porabe stisnem ga pa enkrat na dva mesca pol (zdj ?e to ne ker mam 17 pik).

za "navadn" avto mi je pa ?koda metat ke?. Ke? bom dal za neki kar ma 250+ konjev in bom registriral za dva mesca ?ez poletje. :D ko bom mel ?iht.

btw, kolega ma imprezo 1.6 90hp stalen AWD pa ma porabo 9-10. :D

 

zame ?e je avto novej?i od 2000 sploh ne gledam. na avto.net sem dal kriterij. pa ?e je dra?ji od 2000.

 

@boss: sej te mamo radi :P sam preden bom js nov avto kupval bo ?e dolgo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uff bogi Boss kako smo se vsi na njega spravli...pa samo dokazati nam je hotel da ni nakup novega avta stran metanje denarja :P

 

Glej jaz sam sebe ne rabim prepri?evat, da se nisem zajebal, ker sem si ?e davno vse prera?unal - o?itno se pa nekateri drugi morate na vse pretege trudit, da doka?ete kolk je nakup rabljenega avtomobila edina pravilna odlo?itev pametnih ljudi.

 

Se pa strinjam, pridem z argumentom, dam na mizo realne podatke, podkrepim z izra?unom, ki ga ne more nih?e ovre?i, ker matematika ne pozna razli?nih re?itev, da je to scanje proti vetru in da bo vsak zagovarjal svojo odlo?itev kot edino pravilno pa ?etudi praksa pravi druga?e.

 

@boss: sej te mamo radi :P sam preden bom js nov avto kupval bo ?e dolgo.

 

pri teh letih kot si ti jaz tudi ?e nisem imel novega avta ampak eno podrtijo od Yugota, pa nato podrtijo od Peugeota pa malo manj?o podrtijo od Wartburga predno sem lahko pri 29 letih kon?no pri?el do prvega novega avta.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da je ?tos vsega tega naslednji;?e kupi? rabljen avto je to slaba investicija denarja,?e kupi? novega je

to ena najslab?ih mo?nih glede izgube denarja.Ampak je pa ene vrste nuja imet avto.Dobra je recimo nakup stanovanja ali druge nepremi?nine.Kot je napisal zgoraj nekje Mad max,raje kupim 2 leti staro 6-ko kot glanc novo Kio.Tam je ?e 7 let garancije in uradnega servisiranja. :aaaaa:

?e bi recimo rekel kdo,da kupuje nove avte zaradi tega,da vse lepo di?i po novem noter ali pa,da pa? ima rad nove avte,ne bi ni? rekel.Tudi sam imam spisek stvari,ki morajo bit nove-recimo smu?i vedno kupim nove,?eprav bi nekdo rekel,zakaj ne kupi? raje rabljenih.Tudi tam spu?i?.Ampak tako je.

 

Pri kitarah je druga?e.Nova Gibson Les Paul kitara stane recimo 2500? ?ez 30 let bo? dobil za njo 30000?. :hudicek:

Pa ?e vsa zdelana in zjebana bo,da se bo komaj kaj dalo igrat na njo. :P

To je dober nakup nove stvari. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

hehe... boss ne bova pri?la do konca :bravo:

 

Greva kar lepo po reglecih... ni? ne bova prirejala cifer:

Tvoj avto je stal 27.000?

Moj avto je stal 16.000?

 

letnik 2006 mazda 6 ima ceno v povpre?ju na avto.net 9090?... se da izra?unat

torej sem za en avto izgubil 6,9k?.... x2=13,8k?, ti pa 17,91k?… Kolk je zdej dejanske razlike?

 

Zakaj govori?, da ne bova prirejala cifer a ravno to po?ne?? :ne vem: :P

 

Govoriva, da ga proda? po ?estih letih, kar bi pomenilo, na dana?nje stanje, letnik avta 2005 (ne 2006 kot ti pravi?). Avto v mojem primeru bi torej imel tam nekje 200.000km in ?e bi bil lepo ohranjen bi morebiti dobil 7k?, ker je ?e bolj?a oprema kot recimo tvoj in ja marsikdo pogleda tudi lastni?tvo in nakup od prvega lastnika je bil vedno bolj za?elen, kot pa od drugega, tretjega itd. Saj ve?, ?e si je nekdo omislil in vozil avto 6 let ga je tudi tako merkal, da bo zdr?al vsaj 6 let in ve?. ?e se pa avto seli iz rok v roke pa vedno obstaja senca dvoma. B)

 

Torej sem js v petih-?estih letih izgubil 11k?, ti pa kot ?e omenjeno 17k?.... kolk je kje dodatnih stro?kov ne bova, ker tudi ti po treh letih nima? ve? garancije in nosi? stro?ke vseh popravil sam (kar upam da jih ne bo!!)

 

Spreminja? svoje lastne navedbe, ki si jih podal v prej?njih postih. Napisal si da avto proda? po treh letih, se pravi je takrat star 6 let tako kot moj, ki bo imel cca 200kkm. Ti torej kupi? v tem ?asu dva rabljena avta jaz pa enega novega. Na to je narejen moj izra?un. ?e pa se bo? odlo?il in ne bo? menjal ?est let je pa logi?no, da bo? pri?el ceneje skozi. :bravo:

 

a ti res verjame? v to kar si napisal....no pa poglejmo kaj dobi? za 15k ?....novo Kio ceed dizel karavan, al pa npr. tole: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5228991&show=1

 

si ?e vedno prepri?an da bi se v novem za 15k? lahko bolje peljal? :huh:

 

jaz kie tudi povohal nebi, pa je lahko 100x nova.

 

Zgolj in samo predsodek. Ve? kot jih ima? bolj si o?a? krog izbire.

 

?e meni pred tremi leti Gama ne bi ?la v odkup razbitega avtomobila, bi se danes vozil s Kio Magentis ali pa mogo?e celo s Ceedom. Avto je za ta denar ve? kot samo dober sam pa? se je treba it peljat ne pa samo vihat nos, ker je pa? Kia.

 

ti poro?am ?ez cca 2 leti...trenutno sem na 220000....izredni stro?ki 0? (tudi ?arnice mi ?e ni bilo treba menjati) :D

p.s.-upam da se to ne spremeni ?ez no? :P

 

Zmenjeno - itak ti ?elim, da ne bo ni? narobe ampak bomo videli kaj bo prinesla realnost. :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

yugo je awesome :bravo:

kia ma 7 let garancije. ?e bi si kupoval nov avto DANES za fijakanje bi si kupil kio za 10?ukov z 7 let garancije. Majkemi. Vse ostalo je preve? ljubiteljsko da bi metal ke? notr za furanje iz ljubljane do velenja vsak vikend... <_< pa servisi pa ono pa ovo. Tu ma? garancijo, pokli?e? pa se ti jebe... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Objavljena slika

 

Ajvar bi z lahkoto tole temo zaklenil, pa naj pa? dalje laufa v Chat is back, ker tole je pa ?isto v temo za?lo!

 

Bil sem morda sam pobudnik oz. sem sprovociral Bossa (svojega mnenja BTW jasno nisem menjal in se pridru?ujem mnenju velike ve?ino kolikor vidim). Sicer pa ?ivi se le enkrat in jaz grem vsekakor raj?i na razli?na potovanja in si kaj privo??im (Kuba se mi obeta v kratkem), pleh je pa pleh (jebote pleh) in kot ?e re?eno ena najslab?ih (?e ?e ne kar ?e?nja na torti) od mo?nih investicij. Zadnjih nekaj strani te teme je branje ranga Dostojevskega! <_<:harhar:

 

Se pravi, ali se bo Bencin podra?il ?ez no? ali ne, oz. ob naslednji prilo?nosti (drugi torek), to me bolj zanima in tak?en je tudi naslov teme. Kupujem sicer cca. 2600 litrov Kurilca in me ?e iz tega vidika zanima ta podatek, ki ga je verjetno zelo te?ko napovedat. :ne vem:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

yugo je awesome :bravo:

kia ma 7 let garancije. ?e bi si kupoval nov avto DANES za fijakanje bi si kupil kio za 10?ukov z 7 let garancije. Majkemi. Vse ostalo je preve? ljubiteljsko da bi metal ke? notr za furanje iz ljubljane do velenja vsak vikend... <_< pa servisi pa ono pa ovo. Tu ma? garancijo, pokli?e? pa se ti jebe... :bravo:

 

Samo bi jo moral vozit 7 let na uradni servis.In znano je,da so redni servisi tam kar dragi .

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss sori, a ?e navedba o tvojih prihodkih dr?i in ?e nima? drugih si za moj okus tipi?en sloven?ek ki dela samo za avtomobilsko industrijo, pa ne mi zamerit. Imam malenkost bolj?o pla?o, re?en stanovanjski problem in 2 sin?ka, pa si nikakor ne upam v nakup novega avta za 30k, saj je poleg nakupa to treba ?e tankat, vzdr?vat in registrirat. Nekje sem bral, da je mese?ni upravi?en stro?ek za avto max 25% prihodka, ostalo je su?enjstvo. Seveda mora vsak zase sam vedet, mene boli vsak ? k mi ga po?re avto, k je povrh vsega vsak dan manj vreden, pa ?e ga zve?er v postlo parkiram ni? ne koristi.

 

O meni si lahko misli? kar si ho?e?, me ne gane kej dosti. ?e pa? misli?, da sem tipi?en Sloven?ek "so be it".

Sicer ne vem od kod si to privlekel, da delam samo za avto industrijo? A ti resno misli?, da ves prosti denar dam za avto? ?e bi bilo tako se letos ne bi mogel iti prenove in dogradnje dveh sob pa ?e za marsikej drugega ostane.

 

Zdej mi pa povej kolk tebe pride vzdr?evanje ceneje. ?e ima? kasko skoraj enaka registracija, goriva porabi tvoj avto enako ali celo malo ve? kot moj vsaj po tem kolk tarna?, da je po?re?en. Servisi so enako dragi saj gre za isti avto. Gume imam dr?je kot ti samo glede na to, da z letnimi naredim skoraj 70kkm tud to ni ne vem kaka te?ava. Tudi drug potro?ni materjal - recimo zavorne plo??ice mi zaradi pametnega na?ina vo?nje trajajo 2x do 3x dlje kot navajajo nekateri drugi vozniki.

 

In ve?ina, ki nas kupuje rabljene avte, jih kupujemo zato, ker si s tem dvigne? doseg na lestvici, jasno si tudi dviga? stro?ke vzdr?evanja s tem.. Jaz sem dal za passe model M6 star 10 mesecev 17k, takrat je blo to sicer ultra ugoden nakup, pa sem do danes tudi precej spu?il, vsaj 7 k ?e ne ve?. Za tak denar (17k) verjetno ?e nove M3 neb dobil. Ve?ina nas verjetno razmi?lja tako. ?e bi imel 30 k bi gledal v smeri E220CDI ali 525D, seveda, ?e bi si lahko dodatno privo??il 500? na mesec za vo?njo, registracijo in servise, poleg nakupne cene. Potem se pa spra?ujemo odkod avto industrija tako cveti, pa nas imajo vse v jarmih.

V?asih je vsak delal v lastnem kraju ,danes pa.....

Seveda je prodaja rabljenga prej kot v 5 letih po vsej verjetnosti pu?iona. Itak pa se ne da s tem slu?it, gre bolj za borbo za ?im manj izgube. .....

 

Vidi? jaz si nikoli avto ne kupim zaradi status oziroma, da bi se kazal pred drugimi. Kupim ga zaradi tega, ker mi je v?e?, se dobro po?utim v njem, je varen, dovolj zmogljiv, da nimam polnih hla? ob vsakem prehitevanju in konec koncev, da je moj. Boli me kurac, kaj si drugi mislijo o tem ?e manj pa da bi probal z njim zbujat zavist. Moji sodelavci recimo tri mesece niso vedeli, da imam nov avto dokler me pa? eden ni videl na cesti v njem. Pa je bila spet zavist, ki je nisem hotel spro?iti a sem pa? izvedel, da sta me pa? dva na ?iku in kavici opravljala kako si lahko privo??im.

 

30k? jaz tud v sanjah ne bi dal za rabljen avto, ?e 20k? ne. ?e bi kupoval rabljenega bi bil maksimalno tam nekje okoli 10k? vse ostalo je prevelik rizik. Sploh pa ker ne ?elim vzbujati zavisti ne rabim ne me?ke, ne beemerja in ne olimpijski avto.

 

Ja v?asih je delal vsak v svojem kraju potem so pa prekup?evalci uspeli dvigniti kvadratni meter bivalnega prostora v nenormalne vi?ave. In ja, ?e si se preselil na pode?elje si lahko za razliko v ceni kupil 5 povpre?nih novih avtomobilov, kar na?eloma pomeni da si preskrbljen z voznim parkom za naslednjih 30 let.

 

Ampak kakorkoli, ?e se pri nakupu in lastenju avtomobila ukvarja? samo z borbo za ?im manj izgube pol je skoraj bolje, da avta nima?, ker ?e ti je breme in te ?ivcira, da je iz dneva v dan manj vreden poleg tega pa ?e stro?ek pa ?e toliko bolje. :blush:

 

 

 

 

Samo bi jo moral vozit 7 let na uradni servis.In znano je,da so redni servisi tam kar dragi .

 

Ni? ve? kot enih 250?-300? na leto pa 7 let si brez skrbi zaradi izrednih stro?kov - z veseljem podpi?em tak deal pri kateremkoli avtu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ajvar bi z lahkoto tole temo zaklenil, pa naj pa? dalje laufa v Chat is back, ker tole je pa ?isto v temo za?lo!

 

?e je mo?no naj odpre novo temo in te poste preseli tja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zgolj in samo predsodek. Ve? kot jih ima? bolj si o?a? krog izbire.

 

?e meni pred tremi leti Gama ne bi ?la v odkup razbitega avtomobila, bi se danes vozil s Kio Magentis ali pa mogo?e celo s Ceedom. Avto je za ta denar ve? kot samo dober sam pa? se je treba it peljat ne pa samo vihat nos, ker je pa? Kia.

 

 

v slu?bi sem prevozil vse sorte razli?nih avtov...ceed sw, astra, focus, octavia stara in novaRS, passat, golf, kangoo, terrano itd... + vse sorte specialnih kombijev :hudicek: in na podlagi izku?enj vozim sedaj kar vozim ;)

no od teh ki sem jih na?tel sta astra (poden od podna) in ceed dale? zadaj (soliden motor, notranjost pa poden)...tako da malo pa ?e vem kaj pi?em in ni vse predodek ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e je mo?no naj odpre novo temo in te poste preseli tja.

 

Odli?na ideja, pa da se jo naslovi v stilu "kako ekonomi?no je kupiti novo vozilo" :bravo:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jutr maa spet fu?, da bom pokril razliko ?e se bo benz spet kej podra?il.

To me sploh ne moti. :P

 

Zakaj ne hodite vedno tankat za 50? pa se vam benz-nafta nkol nau podra?ila. :hudicek:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bil sem morda sam pobudnik oz. sem sprovociral Bossa (svojega mnenja BTW jasno nisem menjal in se pridru?ujem mnenju velike ve?ino kolikor vidim). Sicer pa ?ivi se le enkrat in jaz grem vsekakor raj?i na razli?na potovanja in si kaj privo??im (Kuba se mi obeta v kratkem), pleh je pa pleh (jebote pleh) in kot ?e re?eno ena najslab?ih (?e ?e ne kar ?e?nja na torti) od mo?nih investicij. Zadnjih nekaj strani te teme je branje ranga Dostojevskega! <_<:harhar:

 

Vsekakor, po?ni tisto kar te veseli in pusti da drugi po?nejo tisto kar druge veseli. Ni pa neumno, ?e si malce da? na papir vse stro?ke, ki jih ima? z ?ivljenjem - ?ele potem se marsikdo zamisli in ?e si zna? organizirati ?ivljenje se ne rabi? ne vem koliko odpovedovat pa ima? lahko marsikaj - da tudi nov avto. :harhar:

 

 

v slu?bi sem prevozil vse sorte razli?nih avtov...ceed sw, astra, focus, octavia stara in novaRS, passat, golf, kangoo, terrano itd... + vse sorte specialnih kombijev :hudicek: in na podlagi izku?enj vozim sedaj kar vozim ;)

no od teh ki sem jih na?tel sta astra (poden od podna) in ceed dale? zadaj (soliden motor, notranjost pa poden)...tako da malo pa ?e vem kaj pi?em in ni vse predodek ;)

 

Huh... pol je pa z mano nekaj hudo narobe. Zadnjih deset let vozim prakti?no samo nove avtomobile tako svoje kot slu?bene pa mi je bil Ceed full v?e? in bi ga brez pomisleka takoj kupil. Mater kolk smo si razli?ni :blush:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O meni si lahko misli? kar si ho?e?, me ne gane kej dosti. ?e pa? misli?, da sem tipi?en Sloven?ek "so be it".

Sicer ne vem od kod si to privlekel, da delam samo za avto industrijo? A ti resno misli?, da ves prosti denar dam za avto? ?e bi bilo tako se letos ne bi mogel iti prenove in dogradnje dveh sob pa ?e za marsikej drugega ostane.

 

Zdej mi pa povej kolk tebe pride vzdr?evanje ceneje. ?e ima? kasko skoraj enaka registracija, goriva porabi tvoj avto enako ali celo malo ve? kot moj vsaj po tem kolk tarna?, da je po?re?en. Servisi so enako dragi saj gre za isti avto. Gume imam dr?je kot ti samo glede na to, da z letnimi naredim skoraj 70kkm tud to ni ne vem kaka te?ava. Tudi drug potro?ni materjal - recimo zavorne plo??ice mi zaradi pametnega na?ina vo?nje trajajo 2x do 3x dlje kot navajajo nekateri drugi vozniki.

Vidi? jaz si nikoli avto ne kupim zaradi status oziroma, da bi se kazal pred drugimi. Kupim ga zaradi tega, ker mi je v?e?, se dobro po?utim v njem, je varen, dovolj zmogljiv, da nimam polnih hla? ob vsakem prehitevanju in konec koncev, da je moj. Boli me kurac, kaj si drugi mislijo o tem ?e manj pa da bi probal z njim zbujat zavist. Moji sodelavci recimo tri mesece niso vedeli, da imam nov avto dokler me pa? eden ni videl na cesti v njem. Pa je bila spet zavist, ki je nisem hotel spro?iti a sem pa? izvedel, da sta me pa? dva na ?iku in kavici opravljala kako si lahko privo??im.

 

30k? jaz tud v sanjah ne bi dal za rabljen avto, ?e 20k? ne. ?e bi kupoval rabljenega bi bil maksimalno tam nekje okoli 10k? vse ostalo je prevelik rizik. Sploh pa ker ne ?elim vzbujati zavisti ne rabim ne me?ke, ne beemerja in ne olimpijski avto.

 

Ja v?asih je delal vsak v svojem kraju potem so pa prekup?evalci uspeli dvigniti kvadratni meter bivalnega prostora v nenormalne vi?ave. In ja, ?e si se preselil na pode?elje si lahko za razliko v ceni kupil 5 povpre?nih novih avtomobilov, kar na?eloma pomeni da si preskrbljen z voznim parkom za naslednjih 30 let.

 

Ampak kakorkoli, ?e se pri nakupu in lastenju avtomobila ukvarja? samo z borbo za ?im manj izgube pol je skoraj bolje, da avta nima?, ker ?e ti je breme in te ?ivcira, da je iz dneva v dan manj vreden poleg tega pa ?e stro?ek pa ?e toliko bolje. :blush:

Ni? ve? kot enih 250?-300? na leto pa 7 let si brez skrbi zaradi izrednih stro?kov - z veseljem podpi?em tak deal pri kateremkoli avtu.

 

Boss se opro??am za nekoliko preve? osebni pristop, glede tipi?nega Sloven?ka. Neb smel. Sem pa vseen mnenja, da tolk visok procent dohodka dat za avto ni ma?ji ka?elj in se mi zdi nevarno. Jaz ga ne bi dal, oziroma si ga ne upam dat.

 

Pri statusu sva se napak razumela. Vsak mora sam vedet npr a bo dal isti gnar za novga clia ali za leto dve starga megana, ne kot statusnisimbol ampak kot uporabnost in velikost. Meni ni? ne koristi clio, ?eprav smo res v?asih v stoenki 4 ?li komot na morje. Velik faktor je tudi varnost, nikakor pa ne dejstvo, kaj pokazat sosedom. Morda komu, a men oz mazda?em zihr ne, sicer b vozili olimpiado ali fauveje, d ne re?em propelerje.

 

Kar se ti?e vzdr?evanja, ima? prav, cenej?e so pri meni edinole gume, ni? ne re?em. Bremzam res zelo malo(prej?nji avto je imel prve diske pr 150.000, zdaj?nji ima zarad tresenja pri 100.000 tretje :) ), ?re mi pa ve?. Je bil pa moj deal pri nakupu dost ugoden, ker je imel wagn le 12 tiso? km zato sem pu?nil zgolj model in letnik. A to je res te?ko dobit. Rabljen za 30 k bi bil edinole nek avto z dovolj malo km, recimo pod 20.000 in vsaj ?e letom ali dvema garancije, tle se res ne more? veliko zmotiti, je pa loterija in te?ko najti.

 

In prav je, da ljudje kupujejo ali kupujete nove avte, to pomeni, da automotive cveti, jaz pa zase vem, da ga ne zmorem. ?e tistih 17 sem komi napraskal, kaj ?ele 27 ali 30, kolikor bi me ko?tala nova M6. Ti ima? prav, ker bo? avto zvozil kot se zagre, ne razumem pa folka, ki potem prodaja en let starga.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti ima? prav, ker bo? avto zvozil kot se zagre, ne razumem pa folka, ki potem prodaja en let starga.

 

Moj novi ?ef je tak... vsaki dve leti kupi novega Mondea, ?para doma sli?no kot boss (boss to nima zdej ni? veze s tabo! :) )... finta je edino v tem (pa to zdej ni ?ala), da ?lovk hodi dvakrat na leto v italijo makarone kupovat, ker so tam cenej! Ko vidi ravnino, nabula avto 20-30 km ?ez omejitev in ga potem v leri spusti kolikor pa? avto nese... ker ?para a ne! Enkrat so bile v lidlu ?ve?ilke 10 centov cenej, je ?el in nakupil dve ?katli, da ima za leto zaloge... ker tipo ?para! Ko si je ?lovk zlomu nogo, je hodil teden dni v slu?bo z zlomljeno nogo!?! ker mu je bila obljubljena povi?nica... ko jo je dobil, ga tri mesce ni bilo, da je pokasiral tisto razliko od zavoda...

 

Na njegov ra?un se v?asih presmejimo da nas ?e pobira... najve?ji ?tos je v tem, ker on to sam razlaga :hohoho:

 

Druga ?torija... poznam familijo, kjer sta oba dva brezposelna in sta ?la dat bajto na hipoteko samo da so kupli novga Sharana :notworth:

 

 

Avto mora bit moj su?enj, ne pa js njegov ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?lovek dobi vtis, da nekateri v tej debati mnenja druga?na od va?ih razumete kot kritiko va?ega na?ina oskrbe s plehom. Ni mi jasno zakaj tak?no mi?ljenje. :blink:

 

Da bom vsaj malenkost on topic, moja poraba goriva je 300ojrotov mese?no. ?e pri?tejem zavarovanje + registraciji + cestnino, potem ?e vinjeto, stro?ke rednega + izrednega vzdr?evanja, 1komplet gum letno (ok, stare prodam in dobim za 1novo), cestnine na Hrva?kem in ?e kje, ekolo?ke takse, avtopralnica... je mese?ni znesek prili?no visok.

Ker za razliko od Bossa pijem kavo in alkohol, mese?no dam na stran le 180? in v 12 letih to znese 27jurjev, seveda ?e ne dam sredstva oplemenitit v kak?en Zvon.

 

Moj stro?ek za nov avto je tako le pribli?no 1/4 vseh stro?kov prevoza. In ve?ina tu se je zapela za tisto ?etrtino.

 

Kar se mo?no strinjam z Bossom in kar vas je ve?ina presli?ala, je njegova trditev, da je odlo?itev nov/rabljen pleh pogojena tudi s ?tevilom letno opravljenih kilometrov in pa ?e s tem ali se avto uporablja tudi v slu?bene namene.

 

Imate prav, nakup rabljenega pleha je cenej?i nakup in s tega stali??a edino racionalen. Ampak tista ni?ja cena vseeno ni ?isto in povsem zastonj. In ?e je tu govora o racionalnosti zgol nakupa, potem bi se morali pogovarjat o tem, zakaj se ne kupujejo daccije.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Druga ?torija... poznam familijo, kjer sta oba dva brezposelna in sta ?la dat bajto na hipoteko samo da so kupli novga Sharana :notworth:

Avto mora bit moj su?enj, ne pa js njegov ;)

 

itak. prebi?at vsak dan pa zvezat kolesa pa hopa cupa :rulam:

sj zato sm se js odlo?u da si striktno lo?im "hobi" avto pa "fijakanje" avto. Od takrat se veliko manj sekiram in imam manj stro?kov. Brez avta sem bil celo poletje. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem prebral par zadnjih strani in hm,... zgleda da sem eden redkih, ki se ne le strinja ampak ima podobno filozofijo kot @Boss. :bravo: Sem pa? mal ?uden in za razliko od ve?ine ?ivim po principu "najprej pla?aj, potem u?ivaj" in ne obratno. Enako nikoli nisem za avto vzel kredit, kupil sem ga po svojih zmo?nostih. In nazadnje je bila to ravno KIA, ki jo imam raj?i kot pa nekega rabljenega "doj?ewagna" sumljivega porekla ter vpra?ljivih kilometrov za enak denar. In enako ne tro?im za stvari kot so cigareti, kavice, gostilne in ostali "luksuz". Pa se je v 3 letih nabral za novo M6 oz. za dopla?ilo le te (razlika od rabljene KIE). Je pa res, da dobi? novo ?estko sedaj z vsemi popusti (in pogajanji) za cca. 22k eur, 2-3 leta rabljene so pa 17-20k eur in sploh ni ra?unice, da dam ve? kot 3/4 vrednosti od nove, za rabljeno. S tem, da znam v ?ivljenju tudi u?ivat (morje, smu?anje, izleti,...) in si ne trgam od ust za avto. :)

12360_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.