Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Kolikor je meni znano, je znotraj evropske unije prost pretok blaga in storitev...

 

:ne vem:

 

Ve kdo kaj ve? o tem?

 

 

Naceloma ja... izjema je trosarisnko blago (cigareti, alkohol, pogonska goriva ... ) ... Vsaj tako imam v spominu, da je bilo enrkat govora... Zato sem pa tudi omenil ... 

 

Pa ze veckrat sem zasledil v kaksni oddaji na nemski TV, ko carina dela kontrole in pri kamionih preverjajo, ce imajo kaksne nelegalno pritrjene rezervoarje ... ker imajo menda lahko samo toliko goriva s seboj, kot je deklarirano v tehnicni dokumentaciji vozila ... 

 

Se nekaj na to temo >> http://in-fit.si/vstop-hrvaske-v-eu/

 

skitched-20160719-114216.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Od jutri dalje gorivo spet cenejse... >> http://www.zurnal24.si/opolnoci-se-spremenijo-cene-goriv-clanek-275267

 

95-oktanski bencin se bo pocenil za 1,2 centa pri litru. To pri polnem 50-litrskem rezervoarju pomeni 60 centov prihranka. Nova cena je 1,174 evra za liter.

Dizelsko gorivo se opolno?i poceni za 2,2 centa, kar pri polnem 50-litrskem rezervoarju pomeni 1,10 evra prihranka. Nova cena je 1,080 evra za liter. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Dizel cenejsi, bencin malce drazji ... :) 

 

http://www.24ur.com/novice/gospodarstvo/bencin-le-za-malenkost-gor-dizel-pa-dol.html

 

Neosvin?eno 95-oktansko gorivo bo po novem stalo 1,175 evra za liter, kar je le za 0,1 centa ve? kot doslej. Dizelsko gorivo pa se bo pocenilo za 1,4 centa in bo po novem zana?alo 1,066 evra za liter.

 

Ceni naftnih derivatov, ki jih na vsakih 14 dni ?e dolo?a dr?ava, se bosta spremenili. Neosvin?eno 95-oktansko gorivo bo po novem stalo 1,175 evra za liter, kar je le za 0,1 centa ve? kot doslej. 

Dizelsko gorivo pa se bo pocenilo za 1,4 centa in bo po novem zana?alo 1,066 evra za liter, so sporo?ili iz OMV Slovenija. 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Cene goriv gredo spet gor :( ...

 

Od jutri dalje bo 95-oktanski bencin drazji za 3,8 centa na liter, dizelsko gorivo pa 4,6 centa na liter ... :(  :ne vem:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred nekaj meseci sem nekemu dizela?u s ?tajerske spraznil rezervoar. S tem bencinom sem do zdaj delal me?anico za motorko in kosilnico. Sicer gre zaloga po?asi h koncu, a se vseeno ne sekiram, ?e se bencin podra?i. Drva so ve?inoma pod streho, za kositi pa letos tudi ne bo ve? veliko. In, konec koncev, kaj se ve - mogo?e bo pa potrebno spet komu prazniti rezervoar...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pride ?lovek na bencinsko in vpra?a, koliko stane kapljica bencina.

- "Ah, dajte no, kaplijica ne stane ni?."

- "OK, potem mi ga pa nakapljajte poln tank."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred nekaj meseci sem nekemu dizela?u s ?tajerske spraznil rezervoar. S tem bencinom sem do zdaj delal me?anico za motorko in kosilnico. Sicer gre zaloga po?asi h koncu, a se vseeno ne sekiram, ?e se bencin podra?i. Drva so ve?inoma pod streho, za kositi pa letos tudi ne bo ve? veliko. In, konec koncev, kaj se ve - mogo?e bo pa potrebno spet komu prazniti rezervoar...

Ja sedaj prihaja spet ta ?as :ne vem:

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Enaka cena za LPG je ocitno tudi na Litijski v Ljubljani ... 

 

IMG_8365-20160113-131025.jpg

 

 

Vceraj sem se peljal proti Sk. Loki ... in sem pri crpalki Logo na Grencu videl, da je LPG po 0,49? 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak dva centa na 50L je en evro, saj vec ponucas do tja pa nazaj...

 

Jaz nimam LPGin ga verjetno tudi nikoli ne bom imel  ... tako da meni dol visi za to :) ... Ampak nekdo, ki je pa recimo iz Medvod, pa ima blizje do Sk. Loke kot o Kranja :) ... Mogoce bo pa Ajvar dal not LPG ... :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lih na tem logotu sm nazadnje tankal po 0,499? ko sm bil bliz Medvod in v primerjavi z obi?ajnimi petrolovimi cenami je razlike ubistvu 7,5 centov.

Sicer je pri mojih 35ih litrih potem to le 2,5? razlike, tko da bi se spla?al edin ?e bi bla razdalja do logota in nazaj kraj?a od 50km, kot je petrol (tolk namre? nardim za tedva evra in pol)

 

Pri kak?ni 80-90 litrski bombi je pa ta razlika vsaj 2x

 

Primskovo in Litijska sta pa ?e vedno 0,49? in ostajata trenutno ?e najbol?a re?itev.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od jutri dalje bo gorivo malenkost cenejse ... 

 

IMG_2317-20160912-135456.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Jutri gredo cene goriv spet gor... tokrat sem imel sreco, da se je sinoci prizgala lucka in sem maloprej tankal... in tako prisparal dober evro... ;)

 

 

post-10-0-12237200-1476105899_thumb.jpg

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma za tist kofe, ko "p?para?" al pa "zgubi?" se ne spla?a nekaj extra hodt na pumpe. Nikoli ?e nisem ?el zaradi podra?itve prej to?it nafto.

Mi je pa prov sme?no, kako ovce navalijo na pumpe ve?er pred podra?itvo :D 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz grem tudi tankat takrat, ko je prazno... ;) in tokrat se je izslo, da sem celo prisparal za eno kavo... :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.