Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

eeee, what? Kako to misli? vmes? Strogo matemati?no logi?no res, ampak realno... razlika v ceni med nami in A je 7 centov razlike, med I in nami pa na u? 30 centov ali ve?. Ta razlika je pri polnem tanku (cca 50l) med nami in A nekje okoli 3,5?, med nami in I pa tam nekje 17?.

 

Upam, da se vidi razlika, ki je ranga 5x.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eeee, what? Kako to misli? vmes? Strogo matemati?no logi?no res, ampak realno... razlika v ceni med nami in A je 7 centov razlike, med I in nami pa na u? 30 centov ali ve?. Ta razlika je pri polnem tanku (cca 50l) med nami in A nekje okoli 3,5?, med nami in I pa tam nekje 17?.

 

Upam, da se vidi razlika, ki je ranga 5x.

Nisem mislil tako natan?no,ampak sem mislil glede na to kako so Austrici poceni proti nam dodati to,da nismo tako dragi, ker so Italjani dra?ji. Dosti dra?ji!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce govorimo o standardu ne govorite splosno. Povprecna placa v AUT je vsaj 3x vecja od nase, v I pa 2x

 

Samo Dunaj pa je normalna placa tam brutto 4500-5000?

Povpre?na mese?na pla?a v Avstriji je v letu 2018 zna?ala 3,632 EUR bruto.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce govorimo o standardu ne govorite splosno. Povprecna placa v AUT je vsaj 3x vecja od nase, v I pa 2x

 

Samo Dunaj pa je normalna placa tam brutto 4500-5000?

Povpre?na mese?na pla?a v Avstriji je v letu 2018 zna?ala 3,632 EUR bruto.

 VSAJ 3x ti pa kar povem, da ni, razen ?e ?eli? nekaj na pamet pisat, ampak to ne dr?i vode.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razlika je cca. x 2 (se pravi, da imajo Avstrijci v povpre?ju pa? slovensko podvojeno). Zdaj koliko pa kdo ?eli podcenjevati in zasmehovati na?o de?elo, je pa stvar njegova aspekta.  sramezljiv

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ce delas za storitveno firmo, kinupravlja s kadrom in kadru diktira placo, ti to ni merilo. iT inzinir ki pride iz srednje sole ima zagotovljenih 4000? brutto. Iscemo jih 12, jih ni, ker so vsi ze razprodani.

 

Kuhar kjerkoli 3500 brutto

 

Senior Inzinir pod 6000 brutto sploh ne pride

 

P.S. jaz sem zaposlen v avstrijski podruznici francoskega podjetja ker je najblizja.

Ce mi najdes 5 oseb s VI stopnjo elektro ali racunalnistva, ki binprisli v redno sluzbo za 4k brutto + bonus mi povej. Iscemo ze 4 mesece. Bi takoj prisli za vsaj 6k od tam kjer so ze zaposleni

Razlika je cca. x 2 (se pravi, da imajo Avstrijci v povpre?ju pa? slovensko podvojeno). Zdaj koliko pa kdo ?eli podcenjevati in zasmehovati na?o de?elo, je pa stvar njegova aspekta. sramezljiv

Se enkrat to ni posmeh, to je realnost.

Mislim pa da BA323 tudi delo severno, pa dal sem ti uraden podatek za 2018

Povprecna skorajda 4k brutto!

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Razlika je cca. x 2 (se pravi, da imajo Avstrijci v povpre?ju pa? slovensko podvojeno). Zdaj koliko pa kdo ?eli podcenjevati in zasmehovati na?o de?elo, je pa stvar njegova aspekta.  sramezljiv

 

?e smo po?teni ?e toliko ne, ker gola povpre?na neto pla?a ne pove kaj dosti, ?e jo ne nave?e? na ?ivljenske stro?ke. Se pravi, da pogledamo bolj kupno mo? (PPP) in tukaj je recimo:

 

Italija - 2165?

Avstrija - 2154?

Slovenija - 1781? (1941? skupaj z malico in prevozom na delo)

 

?e pa pri?tejemo k na?i pla?i ?e znesek za malco in prevoz na delo (tega v ve?ini dr?av namre? pri pla?i ni, prinese pa cca 160? povpre?no neto).

 

 

Torej je na koncu v povpre?ju nekje 200? slab?e kot v Avstriji. oziroma po Juresovo, cca 1,11x...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

?e pa pri?tejemo k na?i pla?i ?e znesek za malco in prevoz na delo (tega v ve?ini dr?av namre? pri pla?i ni, prinese pa cca 160? povpre?no neto).

 

 

Wrong, v Avstriji ti krijejo kilometrino od doma do slu?be 2x, vsak dan dejanskega prihoda na delo, 1km = 0,54?, ter prehrane 9,20? na dan

 

Pa res ne vem zakaj se sploh kregam z vami :), pa sem po moje edini s pogodbo z Avstrijskem podjetjem...samo veste ve?...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejte, no, tukaj nekateri operiratevz statisti?nimi podatki, ki so ponavadi odvisni od zahtev.Za isto delo, kot ga opravljam sam, ker sem tudi sam v avstrijski firmi dobi avstrijec 500? neto ve?. Pa obra?aj to kot ho?e?. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, zato ker trosi? neumnosti - statistike in povpre?ne pla?e so javno objavljene na internetu. Vsak si lahko pogleda sam in vidi, da ni 2kratnikov, niti 3kratnikov ?e manj 5kratnikov.

 

"Wrong, v Avstriji ti krijejo kilometrino od doma do slu?be 2x, vsak dan dejanskega prihoda na delo, 1km = 0,54?, ter prehrane 9,20? na dan"

Sicer nisem najbolj na teko?em s tem, ampak kakor je meni znano se to ?teje v pla?o in je tudi obdav?eno. Po doma?e povedano tista pla?a, ki jo mi gledamo kot neto Avstrijska ima obra?unane notri tudi potne stro?ke in malico. Torej to ni posebej kot pri nas, kjer je pla?a res samo pla?a in temu tudi obdav?ena ter dohodninsko obremenjena. Potni in malica pa so iz tega izzvzeti.

 

Seveda pa lahko potem to uveljavlja? kot dav?no olaj?avo ampak ?e vedno ne vse, ker je odra?unan davek od dohodninskega razreda - recimo na u? tam nekje 40%.

 

 

Sicer pa naj pove tisti, ki dela v Avstriji kako je, d ane bom slu?ajno ?iril neke krive vere.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam, internet ve ve?

Ampak internet mi pritrjuje:

 

Povpre?na bruto pla?a v Sloveniji je 1723 evrov, v Avstriji pa je po podatkih Izvoznega okna leta 2016 zna?ala 3632 evrov.

To je bilo 3 leta nazaj...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

eeee....what? Jures ve ve? kot uradni statisti?ni podatki. Pogovarjamo se o povpre?ju in ne o tem, kaj vi i??ete.

 

Verjamem, da zdaj, ko je pomanjkanje kadrov bo kapitalist moral pa? ponuditi vi?jo pla?o, ?e bo ?elel dobiti strokovnjake. ?udno mi je le da kapitalisti tega no?ejo razumet pa sej delajo skos po tem principu, da ?e je povpra?evanje za izdelke ve?je od ponudbe se tem izdelkom cena zvi?a, zakaj bi bilo pri delavcih pa pa? druga?e?  :ne vem: 

 

Hja, ?e nujno rabite strokovnjaka mu pa? dejte 6k?. Mi tud i??emo programerje pa jih ne dobimo tako, da bo projekt imel zamudo - kak?no...hmmm kdo bi vedel, mogo?e bo pa kak?nemu le potegnil kliker, da je treba ponudit nekaj ve?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj sem ti dal jaz kot uradni stat podatek?

Placa na Oraclu Dunaj za 20 let delivne dobe = 280.000? letno, od tega 40% variabilno. Pa ne za direktorje ampak prodajo

 

Placa v Microsoftu 196.000 letno, ne vem koliko je variabilnega

 

Vario dodatek je vec kot doseglhiv

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

govorimo o POVPRE?NI pla?i... in podatki so le in zgolj za POVPRE?NO pla?o. ?e so kje potrebe druga?ne so pa? druga?ne, in tako kot boste vi dobili nekoga, ki bo pri?el delat za 6k? bruto, bomo tudi mi takega, ki bo pa bil zadovoljen s 4k? bruto. Ampak to ?e vedno ni 2kratnik.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja sorry ce smo pikolovski.....rekel sem 2x do 3x, 5x se pa navaja na drugo stvar. Boss se seveda vedno dotika uradnih podatkov, samo v realnosti je malo drugace mogoce. Pri nas se ve kaj vlece vrednost uradne place.

 

1700 nima niti diplomant v javni upravi z dolgo delovno dobo. Vsaj moja zena ne, s tremi napredovanji.

 

No najdi podatek kako je rasla povprecna v SLO prosim

In trenutno je na 3600? V Avstriji

Edini point ki sem ga hotel recti je to da primerjate cene bencina 1:1 medtem ko je standard dalec od 1:1. Ampak buh ne daj kdajkoli recti, da je v Sloveniji slab?e kot drugje, si takoj antipatriot....pa buh ne dej kako izku?njo deliti.

govorimo o POVPRE?NI pla?i... in podatki so le in zgolj za POVPRE?NO pla?o. ?e so kje potrebe druga?ne so pa? druga?ne, in tako kot boste vi dobili nekoga, ki bo pri?el delat za 6k? bruto, bomo tudi mi takega, ki bo pa bil zadovoljen s 4k? bruto. Ampak to ?e vedno ni 2kratnik.

Kiliko je 3600/1700?

post-2637-0-09911900-1557070248_thumb.png

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo Boss se po tvoje, vir stat.si

 

1729? Slovenija

 

Vir statistik.at in salaryexplorer

3819? Austria

 

Uradno 2,2x

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bencin majo ceneje.. Uaa big deal

Nakup avta pa ti iznici ceno bencina v sekundi

mazda 6 najbolj osnovna: avstrija 34790 eur, slovenija 25690

Kje je pol zavarovanje itd itd

 

Skratka avstrija saks. Avstrijci se bolj

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bencin majo ceneje.. Uaa big deal

Nakup avta pa ti iznici ceno bencina v sekundi

mazda 6 najbolj osnovna: avstrija 34790 eur, slovenija 25690

Kje je pol zavarovanje itd itd

 

Skratka avstrija saks. Avstrijci se bolj

Tocno to, bencin ni nobeno merilo.

Pa ne samo nakup, da ga das na cesto je (Xx) drazje. Ne smem uporabljati faktorjev....

Pa lahko zacnem novo temo, uf ma Avstrija cenejso vinjeto.......

Pa njihov ?nicl je v Sloveniji Xx cenej?i :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas je trenutno povprecna mesecna bruto placa 1.714?

 

Vir: https://www.stat.si/StatWeb/Field/Index/74

 

https://pxweb.stat.si/pxweb/Dialog/viewplus.asp?lang=2&ma=H285S&path=../Database/Hitre_Repozitorij/&ti=

 

Torej ni ?vsaj 3x? ali celo ?vsaj 5x? visja v Avstriji,,,

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Paše tud v vrtičkarsko temo...al pa o orodju...pa naj bo tu,k je forum o avtih.   Kupil Metabo puhalnik AG 18 Pro pri Vsegradu za 63€,zastonj dostava,in "Black Edition"-meni lepša,k je črma,in čist frišno ven prišla-cenejša kot navadna zelena (99€). In še češnja na torti-Metabo praznuje 100-letnico,in prvič tudi v SLO ob nakupu stroja in registraciji 3-letne garancije pošljejo dvovrstični 18V/4Ah akumulator😯😃....super-konkurenca deluje,ker Makita ima včasih tudi akcijo in ponuja tudi pri nas baterijo za stroj.   In za kaj v tej temi...ker me pogosto jezi ob pranju avta,ko že vse pobrišeš,še zmeraj kje kake kapljice pritečejo...najbolj pri stranskih ogledalih,in posledično črta na vratih,ker imamo zelo trdo vodo... Po moje bo z tem puhalnikom malce lažje...tudi spredaj grill,feltne,šine na strehi itd... Piha pa k blesav...nisem si mislil,da tako...2,6m3/min,74m/s   Ima tri stopnje in "gas" na stikalu,navdušujoča pa je gumasta šoba +podaljšek...fino.
    • Bolj je zanimivo, kaj si naredil da ti pri tej kilometrini dela regeneracije na 300km. Si kaj takega menjal oz urejal?
    • Temu se reče "fuck you price". Ker nima servis orodja ali znanja to porihtat, pač dajo tako ceno da se ti bl splača drug avto vzet. Problem je, ko mehanika naučiš popravljat take zadeve, ga moraš temu primerno več tudi plačat. Pol tudi rabiš primerno zaščitno opremo zaradi štroma.   Verjetno pa, da skoraj nikoli ne pride do takih okvar, ko pride se pa glih zaradi cene to zelo hitro razve naokol. Posledično, ljudje ne želijo EVjev, ker tudi če se to zgodi enemu na 10000, nočejo tvegati da bojo oni ta eden.
    • Ja sej... pa imel sem občutek, da je tekla precej hitreje kot druge ure. To je tista relativnostna teorija , ki pravi, da čas teče rezlično hitro v odvisnosti na kateri strani vrat WC-ja se nahajaš.
    • Pa sej uro ima pa prikazano fajn na veliko  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.