Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Jaz sem vzel januar, to sem zadnje nasel

https://www.stat.si/StatWeb/News/Index/7999

No saj...kakorkoli... velike razlike ni ... Ampak se vedno je prenapihnjena izjava glede ?vsaj 3x? in v nadaljvanju tudi ?vsaj 5x? visja v Avstriji ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, ti me?a? bruto in neto pla?o... graf, ki si ga podal govori o nekaj ni?je kot 2700 bruto in ne o 3600 bruto kot nas prepri?uje?. Na?a bruto je bila v januarju 1812.

 

?e gledamo pa neto oziroma tisto kar nas najbolj zanima ker na?eloma to lahko zapravimo pa je v Avstriji 1848 EUR, pri nas pa 1186 EUR. Ampak, ?e si dobro prebral nisem delal primerjave s pla?o ampak s kupno mo?jo, kar je po moje bolj relevanten podatek saj denarja ne more? jest, se oble?t, se zate?t pod njega, ko je nevihta in se vozit z njim. Tam se pa slika kar korenito spremeni in ?e se jaz la?em sem se zlagal zaradi primerljivih podatkov na spletu.

 

 

vir podatkov:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage

 

priporo?am pogled tabele kupne mo?i oziroma PPP

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

5x se navaja na Zmajevih 3x....

 

Mah POZABTE

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jures, ti me?a? bruto in neto pla?o... graf, ki si ga podal govori o nekaj ni?je kot 2700 bruto in ne o 3600 bruto kot nas prepri?uje?. Na?a bruto je bila v januarju 1812.

 

?e gledamo pa neto oziroma tisto kar nas najbolj zanima ker na?eloma to lahko zapravimo pa je v Avstriji 1848 EUR, pri nas pa 1186 EUR. Ampak, ?e si dobro prebral nisem delal primerjave s pla?o ampak s kupno mo?jo, kar je po moje bolj relevanten podatek saj denarja ne more? jest, se oble?t, se zate?t pod njega, ko je nevihta in se vozit z njim. Tam se pa slika kar korenito spremeni in ?e se jaz la?em sem se zlagal zaradi primerljivih podatkov na spletu.

 

 

vir podatkov:

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_European_countries_by_average_wage

 

priporo?am pogled tabele kupne mo?i oziroma PPP

Boss obracas sedaj besede in se nima smisla vec kregat. Uporabil sem URADNI podatek za SLO in AUT za brutto in to primerjal. In vse kar sem napisal drzi. Pa ce sprejmes ali ne.

 

Koliko kdo dobi na koncu pa je vorasanje drzave, ?al.

 

https://www.google.com/amp/s/www.reinisfischer.com/average-salary-european-union-2018%3famp

 

Labi a mam vsaj 1:1? Al pa penal?

Pa tvoj podatek o brutto v SLO ne drzi, sva ti oba z jestom dala uradno stevilko. Bodi natancen :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo Boss se po tvoje, vir stat.si

 

1729? Slovenija

 

Vir statistik.at in salaryexplorer

3819? Austria

 

Uradno 2,2x

 

 

Boss obracas sedaj besede in se nima smisla vec kregat. Uporabil sem URADNI podatek za SLO in AUT za brutto in to primerjal. In vse kar sem napisal drzi. Pa ce sprejmes ali ne.

 

Koliko kdo dobi na koncu pa je vorasanje drzave, ?al.

 

Glej Jures, prvi?, ni? ne obra?am besed in drugi?, ?e uporablja? in navaja? vire, potem poglej na taistem viru ?e za bruto SLO pla?o, ki je tukaj navedena celo v vi?ini kar 2.883 EUR?!?!?!

http://www.salaryexplorer.com/salary-survey.php?loc=198&loctype=1

 

Ne vem sicer od kod so te cifre dobili tako za Avstrijce kot za nas, ker to je tudi preve? za tako imenovani bruto bruto znesek se pravi za celotni stro?ek, ki ga mora pla?ati delodajalec za zaposlenega.

 

Uradne podatke o bruto pla?i pa sem ti ?e podal v linku, ni? si nisem izmislil... lahko pa re?e?, da vsi la?ejo in da ima? edino ti prav, pa naj bo po tvoje.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam vsi la?ejo, pardon la?emo, tudi statistik.at (spodaj). Moji viri so neverodostojni, tvoji so.

 

Werden die Einfl?sse von Teilzeit und nicht-ganzj?hriger Besch?ftigung ausgeklammert und nur Personen ber?cksichtigt, die laut Lohnsteuerdaten Vollzeit besch?ftigt sind und im Jahr 2017 mindestens 360 Tage im Jahr unselbst?ndig erwerbst?tig waren (ohne Lehrlinge), so betrug das mittlere Bruttojahreseinkommen der Frauen 36.985 Euro, w?hrend M?nner im Mittel 43.838 Euro verdienten. Der relative Einkommensanteil der Frauen am mittleren Einkommen der M?nner stieg somit auf 84,4%.

 

Samo ocitno gre za spolno diskriminacijo v Avstriji....

 

 

I love internet

Kje omenjam bruto kjerkol?

Kdo ti? Kdaj si pa ti vskocil s cifram? To je za bossa, sorry

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Timeout

FB-IMG-1557073845630.jpg

Bi moral dati kako uno iz ringa, Round 2

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se pa prihodkov in pogleda nanje ti?e, sta tu 2 opciji; ali si vesel in zadovoljen zaradi tistega kar ima?, ali pa si nesre?en zaradi tistega ?esar nima?. :zvizga:

Meni je bli?ja in ljub?a prva varianta, brez zavisti do kogarkoli, pa ?etudi ima nekdo v lasti pol planeta.  :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam vsi la?ejo, pardon la?emo, tudi statistik.at (spodaj). Moji viri so neverodostojni, tvoji so.

 

Werden die Einfl?sse von Teilzeit und nicht-ganzj?hriger Besch?ftigung ausgeklammert und nur Personen ber?cksichtigt, die laut Lohnsteuerdaten Vollzeit besch?ftigt sind und im Jahr 2017 mindestens 360 Tage im Jahr unselbst?ndig erwerbst?tig waren (ohne Lehrlinge), so betrug das mittlere Bruttojahreseinkommen der Frauen 36.985 Euro, w?hrend M?nner im Mittel 43.838 Euro verdienten. Der relative Einkommensanteil der Frauen am mittleren Einkommen der M?nner stieg somit auf 84,4%.

 

Samo ocitno gre za spolno diskriminacijo v Avstriji....

 

 

I love internet

Kdo ti? Kdaj si pa ti vskocil s cifram? To je za bossa, sorry

 

Aha, zdaj iz mese?ne ska?emo na letno pla?o, ok pa naj bo, ker po?asi bomo dobili torej to?no sliko.

 

- ?enska v avstriji torej 36.985 ?/leto in ker naj bi imeli v avstriji 14 obdav?enih letnih pla? je to 2.641?/ bruto na mesec in ker imajo cca 36,01% obdav?itev je torej neto pla?a pri ?enski 1690?/mesec

- mo?ki v avstriji potem 43.838 ?/leto, na mesec torej 3.131 ? bruto oziroma 2.003 ? neto.

- povpre?je, ?e re?emo, da dela pol mo?kih in pol ?ensk je torej bruto 2.886? na mesec torej tam nekje kot je navedeno na wikipediji oziroma 1850 ? neto/mesec

 

Podatki iz na?e povpre?ne bruto mese?ne pla?e pa povedo edino to, da na bruto 1.741 ? dodamo ?e regres in bo?i?nico (to sta na?a nadomestka za 13 in 14 pla?o v A), ki sta pribli?no v znesku dodatnih 100 EUR na mesec, kar tudi pi?e v wikipediji. Pa ?e 160 EUR za prehrano in prevoz, ki ni zajeto v pla?i, kar v Avstriji je.

 

Da se vrnem nazaj na letni prera?un je povpre?na letna neto pla?a v Avstriji torej 25.863? v Sloveniji pa 16.656 ... torej faktor 1,55x. ?e enkrat ?e se pa upo?teva kupna mo? je pa ta faktor komaj 1,10x.

 

Ja imajo Avstrijci vi?jo kupno mo?, ampak nikakor ne toliko kot ?elite eni prikazati, kako grozno je v Sloveniji.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aha, zdaj iz mese?ne ska?emo na letno pla?o, ok pa naj bo, ker po?asi bomo dobili torej to?no sliko.

 

- ?enska v avstriji torej 36.985 ?/leto in ker naj bi imeli v avstriji 14 obdav?enih letnih pla? je to 2.641?/ bruto na mesec in ker imajo cca 36,01% obdav?itev je torej neto pla?a pri ?enski 1690?/mesec

- mo?ki v avstriji potem 43.838 ?/leto, na mesec torej 3.131 ? bruto oziroma 2.003 ? neto.

- povpre?je, ?e re?emo, da dela pol mo?kih in pol ?ensk je torej bruto 2.886? na mesec torej tam nekje kot je navedeno na wikipediji oziroma 1850 ? neto/mesec

 

Podatki iz na?e povpre?ne bruto mese?ne pla?e pa povedo edino to, da na bruto 1.741 ? dodamo ?e regres in bo?i?nico (to sta na?a nadomestka za 13 in 14 pla?o v A), ki sta pribli?no v znesku dodatnih 100 EUR na mesec, kar tudi pi?e v wikipediji. Pa ?e 160 EUR za prehrano in prevoz, ki ni zajeto v pla?i, kar v Avstriji je.

 

Da se vrnem nazaj na letni prera?un je povpre?na letna neto pla?a v Avstriji torej 25.863? v Sloveniji pa 16.656 ... torej faktor 1,55x. ?e enkrat ?e se pa upo?teva kupna mo? je pa ta faktor komaj 1,10x.

 

Ja imajo Avstrijci vi?jo kupno mo?, ampak nikakor ne toliko kot ?elite eni prikazati, kako grozno je v Sloveniji.

71BWNkTC7ZL._UX679_.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pregovor o povprecni mesecni placi ni glih fer. Avstrijci dobijo 14 mesecnih plac, medtem ko slovenci 12 + regres. Debata o povprecni placi mora biti na letni ravni, pol pa vidimo koliko smo slovenci zadaj.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?no tako. Povpre?no 700-800 neto na mesec pa si izra?unajte, koliko ve?jo kupno mo? imajo.

Pri iskanih poklicih, (recimo za aktuarja vem konkretno) se ta razlika dvigne na par tiso?akov na mesec. To pa je ogromna razlika.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

a to je ta, ki ima bruto letno pla?o 36.985 ?? Kolk bi ji z veseljem strgal te avstrijske zastave dol.

Tale ima verjetno samo 36.985? prijavljenih, ostalo v kuverti...............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tale ima verjetno samo 36.985? prijavljenih, ostalo v kuverti...............

Pa ne, da se tudi v Avstriji gredo balkanski sistem z neobdavcenimi kuvertami? ;):);):D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ne, da se tudi v Avstriji gredo balkanski sistem z neobdavcenimi kuvertami? ;):);):D

To bi bil pa mogo?e presene?en - kartica je ?panska vas, cash, cash, cash...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To bi bil pa mogo?e presene?en - kartica je ?panska vas, cash, cash, cash...

No... za kartice vem, da so bile pred leti dolgo casa v Avstriji ?spanska vas?... Zdaj ni vec tako, in lahko skoraj kjerkoli kupujes tudi brezgotovinsko... Ampak izplacilo place ?na roke? pa nevem, ce sodi ravno v to kategorjio... In tudi kupovanje ?brez racuna? ni ravno tako razsirjeno kot pri nas...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

14 pla? je v AT prej pravilo, kot izjema. 13. in 14 sta precej manj obdav?eni, za tiste s povpre?nimi dohodki in dvema otrokoma pa je ?e med letom davek skoraj enak ni?.

 

Za povpre?nega zaslu?karja je zagotovo faktor ca. 2 pravi, seveda pa je lahko razlika tudi manj?a, ali pa seveda tudi precej ve?ja.

 

Vsaj x3 pa nikoli, vsaj v povpre?ju ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.