Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Don to je poraba po BCju ali na roke zra?unano?

Kolk je pa sploh to?en BC v Laguni?

 

Na roke. Nimam je jst, brat jo ima. Ravnokar sva govorila, pravi da je na BC-ju isto kot na roke ... ?zmeden?

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mazda 6 dizel da pije malo? Laguna Grandtour 1.9 dci pije 5.2l relacija Trbovlje - Ljubljana (BTC)

 

Ne bom pa raje povedal kolk spije olja zraven ... mimgrede avto je 2001 letnik in ima 88.000 prevo?enih km ... :jupiii::bravo:

 

?e verjame? al pa ne sem v enem dnevu 2x imel to?no to relacijo (Trbovlje-Lj ?martinka) in BC mi je kazal 4,3l/100km. Ker mi BC la?e od 0,2-0,7litra je torej bila poraba verjetno celo manj?a od 5 litrov.

 

Je pa ta relacija ena izmed najbolj idealnih za malo porabo, ?e posebej, ?e se vozi? enakomerno v kak?ni koloni tam nekje med 80-90km/h.

 

Aja, pa ?e to Mazda 6 diesel pije zelo malo saj recimo pregovorni var?ne? Golf 1,9TDI (105KM) z mojim na?inom vo?nje porabi v povpre?ju ravno toliko. ?zmeden?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst zdej ne razumem ... kako mate lahko tok razli?ne porabe? :ne vem: Sej niste eni k ga skos ti?ite in eni k s peljete k penzijonisti ...

 

Al mor? met sre?o da kup?6-ko k ma mal porabe? :wacko:

I'm not trying to impress you ... but I have a tractor.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e verjame? al pa ne sem v enem dnevu 2x imel to?no to relacijo (Trbovlje-Lj ?martinka) in BC mi je kazal 4,3l/100km. Ker mi BC la?e od 0,2-0,7litra je torej bila poraba verjetno celo manj?a od 5 litrov.

 

Je pa ta relacija ena izmed najbolj idealnih za malo porabo, ?e posebej, ?e se vozi? enakomerno v kak?ni koloni tam nekje med 80-90km/h.

 

Aja, pa ?e to Mazda 6 diesel pije zelo malo saj recimo pregovorni var?ne? Golf 1,9TDI (105KM) z mojim na?inom vo?nje porabi v povpre?ju ravno toliko. ?zmeden?

 

Hja te debate o porabi so zanimive....Pr men je povpre?na poraba 6,6 na roke zra?unano in 7,6 po BC. Vem da ste na forumu o tem ?e pisali ampak napake 1L in ?ez je mal tu ma? a ni!?!? Kar je pa ?e bol zanimivo je to da mi na isti relaciji,v istih vremenskih pogojih,ista prestava ,ist brzina(-60km/h IVprest) ka?e do 6L ve?jo trenutno porabo!!!!!!!!!! No ?e bi mi lahko kaj svetovali al pa kr kej bom zlo hvale?en :rispekt:
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja te debate o porabi so zanimive....Pr men je povpre?na poraba 6,6 na roke zra?unano in 7,6 po BC. Vem da ste na forumu o tem ?e pisali ampak napake 1L in ?ez je mal tu ma? a ni!?!? Kar je pa ?e bol zanimivo je to da mi na isti relaciji,v istih vremenskih pogojih,ista prestava ,ist brzina(-60km/h IVprest) ka?e do 6L ve?jo trenutno porabo!!!!!!!!!! No ?e bi mi lahko kaj svetovali al pa kr kej bom zlo hvale?en :rispekt:

 

?lovek trenutna poraba in povpre?na poraba na 100 kilometrov sta 2 stvari ki se nikol ne ujameta. Kaj pa ko ima? pri isti hitrosti porabo 3-4 litre, ko gre? po kakem klancu navzdol, to ni ni? ?udno, ali pa ko spusti? gas in je poraba 0,0 ? :D

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?lovek trenutna poraba in povpre?na poraba na 100 kilometrov sta 2 stvari ki se nikol ne ujameta. Kaj pa ko ima? pri isti hitrosti porabo 3-4 litre, ko gre? po kakem klancu navzdol, to ni ni? ?udno, ali pa ko spusti? gas in je poraba 0,0 ? :D

 

Se mi je kar zdel da sm prehitr presko?u med dvema temama.... <_< ?tekam kaj sta povpre?na in treutna poraba,hotu sm sam re? da:

-na roke zra?unano je poraba 6.6L kar se mi zdi o.k

-BC mi ka?e povpre?ne 1L ve? kar je ze kr neki napake

-tisto kar sm napisal da mi v?asih ka?e trenutne 6L ve? se mi zdi ?udno ker so VSI pogoji isti(hitrost,cesta(ki je ravna, tempomat vklopljen...))

-?e prej?nja to?ka dr?i da ga neki lom pri trenutni( dons se mi od zjutraj spet to dogaja) mam pol tut povpre?je ve?je logi?no..upam

-te pa ?iv?nena naredi ?e je poraba pr 60km/h vIV.prestavi 9.4L(spet ravna cesta)!!! al pa pred semaforjem 2.1L :blink:

 

?e ma kdo podobne izku?nje...?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se mi je kar zdel da sm prehitr presko?u med dvema temama.... <_< ?tekam kaj sta povpre?na in treutna poraba,hotu sm sam re? da:

-na roke zra?unano je poraba 6.6L kar se mi zdi o.k

-BC mi ka?e povpre?ne 1L ve? kar je ze kr neki napake

-tisto kar sm napisal da mi v?asih ka?e trenutne 6L ve? se mi zdi ?udno ker so VSI pogoji isti(hitrost,cesta(ki je ravna, tempomat vklopljen...))

-?e prej?nja to?ka dr?i da ga neki lom pri trenutni( dons se mi od zjutraj spet to dogaja) mam pol tut povpre?je ve?je logi?no..upam

-te pa ?iv?nena naredi ?e je poraba pr 60km/h vIV.prestavi 9.4L(spet ravna cesta)!!! al pa pred semaforjem 2.1L :blink:

 

?e ma kdo podobne izku?nje...?

 

Pa daj nastavi na novo BC, pa bo verjetno za nekaj ?asa ok. Kako se to naredi je ?e lepo opisano na forumu :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To si verjetno mislu z info tipko...reseteram vse vedno ko tankam pa se spet enkat pojav in spet zgine.. :ne vem:

 

 

Ne, ne, nekje na forumu je opisan postopek ko na novo nastavi? BC, da pravilno prikazuje podatke...

Bom posku?al najti...

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prosm... :bravo: :

 

Tukaj poi??i in mislim, da ti bo zadeva pomagala... :bravo:

http://www.mazda-si.net/index.php?showtopic=3812

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ful ti hvala res, sm se sam trudu neki iskat pa mi nislo....

se ekrat hvala

dol?n pivo

 

Malenkost, upam, da ti bo uspelo. :bravo:

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo... ti si prvi, ki mu BC na ?estki ka?e ve?jo porabo kot je dejanska. Vsi ostali imamo pri dieslih od par deci do enga litra manj?o cifro na zaslon?ku kot pa je dejanska na roke izra?unana poraba.

 

 

Pa ?e nekaj je zanimivo - ?e imam prvih 100-200km ve? porabe mi recimo BC obstane recimo tam nekje med 5,9 in 6,1 litra pa ne glede, da nato naslednjih 600km naredim relacijskih kilometrov, mi bo na koncu kazal porabo po BC-ju recimo 5,8 in dejansko recimo 6,1 (napaka torej samo 3 deci).

 

?e pa prvih 100-200km odpeljem kak?no varn?o relacijo in mi ka?e BC 5,4-5,6 pa so naslednji kilometri do konca tanka bolj potratni pridem spet na cifro 5,8 ob koncu tanka. Na roke pa potem prera?un poka?e 6,5, kar je pa ?e kar 7 deci napake.

 

V glavnem tale matematika in fizika pri Mazdi ni ravno egzaktna veda ampak je bolj ali manj tam nekje na u?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanimivo... ti si prvi, ki mu BC na ?estki ka?e ve?jo porabo kot je dejanska. Vsi ostali imamo pri dieslih od par deci do enga litra manj?o cifro na zaslon?ku kot pa je dejanska na roke izra?unana poraba.

Pa ?e nekaj je zanimivo - ?e imam prvih 100-200km ve? porabe mi recimo BC obstane recimo tam nekje med 5,9 in 6,1 litra pa ne glede, da nato naslednjih 600km naredim relacijskih kilometrov, mi bo na koncu kazal porabo po BC-ju recimo 5,8 in dejansko recimo 6,1 (napaka torej samo 3 deci).

 

?e pa prvih 100-200km odpeljem kak?no varn?o relacijo in mi ka?e BC 5,4-5,6 pa so naslednji kilometri do konca tanka bolj potratni pridem spet na cifro 5,8 ob koncu tanka. Na roke pa potem prera?un poka?e 6,5, kar je pa ?e kar 7 deci napake.

 

V glavnem tale matematika in fizika pri Mazdi ni ravno egzaktna veda ampak je bolj ali manj tam nekje na u?.

 

ja in bolj ko premi?ljujem bol se mi zdi da gre pri meni za drug problem, pri katerem mi tut boj?eva navodila ne bodo pomagala...Zakaj?!?! Ker problem ni v prera?unavanju povp.porabe ampak zakaj je v (popolnoma) istih pogojih TRENUTNA poraba (to je recimo 1 teden v mescu razmetano po dnevih) za 6L ve?ja in to ob vo?nji z tempomatom brez pospe?evanj?

torej relacija Dom?ale-LJ danes na nekem odseku 9,4L v?eraj na istem odseku 4,3L hitrost v obeh primerih 80km/h v 5 prestavi.

?e bom to re?u pol bo tut povpre?na bolj to?na.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja in bolj ko premi?ljujem bol se mi zdi da gre pri meni za drug problem, pri katerem mi tut boj?eva navodila ne bodo pomagala...Zakaj?!?! Ker problem ni v prera?unavanju povp.porabe ampak zakaj je v (popolnoma) istih pogojih TRENUTNA poraba (to je recimo 1 teden v mescu razmetano po dnevih) za 6L ve?ja in to ob vo?nji z tempomatom brez pospe?evanj?

torej relacija Dom?ale-LJ danes na nekem odseku 9,4L v?eraj na istem odseku 4,3L hitrost v obeh primerih 80km/h v 5 prestavi.

?e bom to re?u pol bo tut povpre?na bolj to?na.

 

Potem pa nima? druge kot obisk servisa in najprej en posvet na Gami. Kaj ve?, morda pa ti celo na hitro kaj zrihtajo. ?e pa bi bilo potrebno kaj dragega zamenjat pa tako ali tako naknadno razmi?lja?. ;)

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ja in bolj ko premi?ljujem bol se mi zdi da gre pri meni za drug problem, pri katerem mi tut boj?eva navodila ne bodo pomagala...Zakaj?!?! Ker problem ni v prera?unavanju povp.porabe ampak zakaj je v (popolnoma) istih pogojih TRENUTNA poraba (to je recimo 1 teden v mescu razmetano po dnevih) za 6L ve?ja in to ob vo?nji z tempomatom brez pospe?evanj?

torej relacija Dom?ale-LJ danes na nekem odseku 9,4L v?eraj na istem odseku 4,3L hitrost v obeh primerih 80km/h v 5 prestavi.

?e bom to re?u pol bo tut povpre?na bolj to?na.

 

...samo,?e ti ka?e tak?no razliko iz dneva v dan je pa nekje drugje problem. :whatever:

Jaz sem opazil,da mi na isti relaciji in v isti brzini vedno ka?e to?no isto porabo vsak dan.

 

Zanimivo... ti si prvi, ki mu BC na ?estki ka?e ve?jo porabo kot je dejanska. Vsi ostali imamo pri dieslih od par deci do enga litra manj?o cifro na zaslon?ku kot pa je dejanska na roke izra?unana poraba.

Pa ?e nekaj je zanimivo - ?e imam prvih 100-200km ve? porabe mi recimo BC obstane recimo tam nekje med 5,9 in 6,1 litra pa ne glede, da nato naslednjih 600km naredim relacijskih kilometrov, mi bo na koncu kazal porabo po BC-ju recimo 5,8 in dejansko recimo 6,1 (napaka torej samo 3 deci).

 

?e pa prvih 100-200km odpeljem kak?no varn?o relacijo in mi ka?e BC 5,4-5,6 pa so naslednji kilometri do konca tanka bolj potratni pridem spet na cifro 5,8 ob koncu tanka. Na roke pa potem prera?un poka?e 6,5, kar je pa ?e kar 7 deci napake.

 

V glavnem tale matematika in fizika pri Mazdi ni ravno egzaktna veda ampak je bolj ali manj tam nekje na u?.

 

Boss,to z matematiko in ?udno fiziko se pa popolnoma strinjam pri M6. :bravo:

...meni ne glede,kako za?nem vozit (ali dolge relacije ali pa mesto) vedno poka?e 5,9. ?zmeden?

In pol je ponavadi realna poraba od 6,5 do 7,5/100.Edino sedaj zadnji tank mi je pokazal dejansko stanje...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem pa nima? druge kot obisk servisa in najprej en posvet na Gami. Kaj ve?, morda pa ti celo na hitro kaj zrihtajo. ?e pa bi bilo potrebno kaj dragega zamenjat pa tako ali tako naknadno razmi?lja?. ;)

 

In js mam ?e 30k oz. 1 let garancije :vesel::jupiii:

In kokr vs razumem je cosmos BTC zakon a ne...letim enkrat tja

Hvala Vam

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In js mam ?e 30k oz. 1 let garancije :vesel::jupiii:

In kokr vs razumem je cosmos BTC zakon a ne...letim enkrat tja

Hvala Vam

 

Ja, ?e je pa 6ka ?e v garanciji pa sploh ne vidim problema. :D

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men pa Celi?ar oz. Bela ka?a popije tkole: 1. tank 7.1 in zdele 2. 7.6 (pri drugem je blo mal bol pritiskanje) <_<

 

Vmes mi je enkat en del tanka pil samo 6,23 kar niti ni ?voh za tacga starodobnika, brez certifikata sicer! :blink:

Dobrodo?li na forumu!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men pa Celi?ar oz. Bela ka?a popije tkole: 1. tank 7.1 in zdele 2. 7.6 (pri drugem je blo mal bol pritiskanje) <_<

 

Vmes mi je enkat en del tanka pil samo 6,23 kar niti ni ?voh za tacga starodobnika, brez certifikata sicer! :blink:

 

A ti ma? to dizla k tok mal pije? Sam ?koda k so ga po(pre)dra?l :bravo:

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men pa Celi?ar oz. Bela ka?a popije tkole: 1. tank 7.1 in zdele 2. 7.6 (pri drugem je blo mal bol pritiskanje) <_<

 

Vmes mi je enkat en del tanka pil samo 6,23 kar niti ni ?voh za tacga starodobnika, brez certifikata sicer! :blink:

 

Hja, men ni ni? ?udno glede na to od kod si. Zadnji? sem tankal v Kamniku, resetiral sem BC in se peljal skozi Dom?ale in nato na ?martinsko v Lj. BC na ?martinki, mi je kazal povpre?je 4,1litra/100. Tako, kot sem zadnji? dejal za smer proti Zagorju, je ta relacija ?e ena tistih, ki je kot ustvarjanja za podirat rekorde v porabi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... in se peljal skozi Dom?ale in nato na ?martinsko v Lj. BC na ?martinki, mi je kazal povpre?je 4,1litra/100. ...

A si to tudi dejansko izmeril?

Brez zamere, sam ne verjamem, da je to realno.

Sex, V6 and Rock 'N' Roll

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A si to tudi dejansko izmeril?

Brez zamere, sam ne verjamem, da je to realno.

 

To je po BC-ju, ki la?e od 0,2-0,7 litra v minus... se pravi, da je bilo max realna poraba nekje 4,8l/100km.

 

?e ima? pa kdaj ?eljo pa lahko to pot tud sprobava... ?asti? gorivo pa kak?no :pepsi:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.