Skoči na vsebino

Poraba goriva-Mazda 6 diesel


Priporočeno sporočilo

Vse skp ka?e da sem edin kreten k mu Mazdura ?re 10, Boss pa edin, k mu ?re 4,8 al kok je napisal tam nek da mu je ?rla, ko se je skrival za ?leperjem. Dobr pa nima veze, sam na organ mi gre folk k po spisku o?itno la?e za 2 ali ve? litrov glede porabe. Kot pri forumu o BMWjih, k vsem 300 konjski bemfi ?rejo 9 ali manj, jaz pa? povem kakor je. Lahk pa da se vklopim re?em da je blo 4,8. In v gumah sem meu 2,6bar 205/55/16. Hribov nisem omenjal, razen kolikor je pa? AC vzpona iz Zadra, je pa tok?en, da je celo tempomat na 145 klonil in padel na dobrih 120(2x) Preobremenjen po kilah ziher nisem bil. Pa sej pravm nima veze, se ne jezim ve?, ker nima smisla. Aja ?e to, ?e vozi? na tempoimat, sem nekako mnenja da se zelo eliminira na?in vo?nje voznika dr?i?

 

Mrbit sem mal lojzovsko napisu in se bo boss razpizdu, sam ne mislem n? slabga. Pa? forum je za pisanje izku?enj in mnenj, jes?

 

Pa LP vsem. :danzoman:

 

Zakaj bi pizdil sej si ?ist Ok povedal. Glede mojih 4,6 pa je zdr?alo le do prve regeneracije zdej smo pa ?e na 5,7 oziroma na konc tanka bo spet mal ?ez 6. :(

 

Kar se pa tempomata ti?e pa ni glih dobra ideja za najmanj?o porabo zato, ker konstantno prilagaja hitrost. Na "nogo" je nekako bolj?e saj konstantno dr?i? plin tud, ?e mal hitrost pade al pa zraste.

 

OK, razlika pa ni astronomska, morebiti kak deci ali najve? dva se pa pozna.

 

Sem pa tudi sam mislil, da se da s tempomatom najbolj ?parat pa sem se ?e s prej?njo ?estko kar neko obdobje vzil po AC skoz z vklju?enim in ?ele potem, ,ko sem nekaj tankov na isti relaciji skoril brez em ugotovil, da je bilo razmi?ljanje napa?no.

 

Seveda, ?e pa kdo ne zna z gasom pa je sigurno tempomat bolj var?na izbira.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

120 konjska mazda ?re ve? po avtocesti kot 140 konjska, ker je bolj obremenjena, ?e pa ima? na strehi tako oblo?eno, 140 na uro, po mestu, v hrib, je to ?isto normalno, ?e bi to dal na 260 konju kot se nekateri hvalijo in bi naredil to relacijo bi me prav zanimala poraba. Prav ima? simon, mazda ima dober bencinski motor.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tempomat je za pedre :D

jaz sem pa peder sam v tunelih :P

 

Zame je v naseljih (edino tako se dr?im nekako znotraj omejitev).

 

Pri Galuni nisem imel "avtomatskega pilota" in sem npr. naselje za?el s 50kmh, potem pa nekaj po radiu drezal in kon?al naselje s 70 ali ve? kmh - nenamerno (ja sej vem, strahovita hitrost, ampak kazen bi bila lepa, hehe). :blush:

 

Zdej si pa na?timam malo pod 60 ali pa dobrih 55kmh, pa se peljem mimo :policaj: z laserji v rokah in mi je prov zabavno vse skupaj, hehe :punk:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

NO jest ti pravim po pravici. Meni ?ere 9,3. Res je pa da sem na lastne o?i videl isto ?estico in je tip imel po BC -ju 7,1 pa ga non stop ?ge kot majmun. Tako da ti se pa? ne sekira? ve? jest pa full. In sem jezen ja Japonca. :angry2: Upam da ga popravim. :bravo:

 

Sikirancija nima smisla. Posku?al sem s servisi a tester ka?e da ni te?av. Ostaja mi samo ?e prodaja. Ko sem kupval so mi vsi na ves glas zatrjevali kok M dr?i ceno. My ass. Na silo prdajat in nekomu ?enkat avto pa ne hvala. Kupu sem rabljenga za pol cene novga, zdaj ?e od teh pol ne vem ?e bi dubu polovico. Sem ?e 2x posku?al. Po?ri in vozi, ni druge. Lahk se pa skriva? za ?leperji on odklopi? dpf.

 

 

Lahko pa kdo, ki zna z gasom in ima nizko porabo organizira te?aj za nas ki nimamo pojma, ta misel se mi je pa zajle utrnila :P

 

V ponedeljek grem na 900 km dolgo pot sam, s praznim avtom, izklju?no po AC. Sem prav firb?en kaka bo poraba.

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jaz sem pol peder po celi ravnini Madzarske.... :P

Jao da mamo mi tako avtocesto mimo balatona....150km ravnine :D

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nope sem probal. Recimo v tretji sem imel. Pejlal sem se lih ene 30 ali 40. Je lepo po?asi pospe?eval.

 

In isto na AC recimo, se peljem 100 v peti, in pospe?ujem na 130. ?e pospe?ujem ro?no oz. no?no se da precej bolj odlo?no, kot pa s tempomatom..jaz bi rekel da je na ene 60% gasa ..s tempomatom.

 

Lahko stestiram-o z DH, ki bele?i kolk je dejansko odprta loputa za gas pri nas elektri?nih loputarjih, poka?e pa tudi pri zajlarjih, recimo ?e pospe?imo do 150, nastavimo tempomat ga"prekinemo" in spustimo recimo do 80 km/h in ga nazaj vklopimo, in bo ?katla bele?la kar nastavim in bomo dejansko vidl kako katermu dela gas na tempomat. :D

 

Sem pa nekaj let nazaj vozil volvaka V70 2.4 in je bolje pospe?eval ?e si pritisnil na gumb accel na tempomatu, kot na gasu. ?zmeden?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

V ponedeljek grem na 900 km dolgo pot sam, s praznim avtom, izklju?no po AC. Sem prav firb?en kaka bo poraba.

 

?e ga bo? ?gal po avtocesti ti bo BC kazal cca 7,2 v resnici bo poraba nad 7,5 blizu 8, mogo?e celo ve?.

Vsaj tako je pri meni. Mogo?e ?e bo? vodil po omejitvah bo pod 7 litrov dejanske porabe nafte.

 

Vse lepo in prav sam meni se zdi da porabi enl liter preve?.

 

Sedaj ko vozim bolj umirjeno ka?e BC 6,6 v resnici je pa ?ez 7.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e ga bo? ?gal po avtocesti ti bo BC kazal cca 7,2 v resnici bo poraba nad 7,5 blizu 8, mogo?e celo ve?.

Vsaj tako je pri meni. Mogo?e ?e bo? vodil po omejitvah bo pod 7 litrov dejanske porabe nafte.

 

Vse lepo in prav sam meni se zdi da porabi enl liter preve?.

 

Sedaj ko vozim bolj umirjeno ka?e BC 6,6 v resnici je pa ?ez 7.

 

ocitno je velika razlika me karavanom pa 5 vratno

 

jaz sicer ne gledam vec "pes" porabe, ampak mi na bc-ju pise: 6.3l/100km, in povprecna hitrost 105km/h. Nazadnje se je reset delal 3000km nazaj, v teh 3000km se je slo nazaj iz makarske v LJ, in potem do amsterdama in nazaj v LJ (nekaj mestnih vozenj po dusseldorfu, amsterdamu in frankfurtu, dela na cesti, karavanke kjer se vozi izmenicno z 50km/h (nazaj grede) in ostalo 150-160 v sloveniji in hrvaskem, avstrija in nizozemska 120-130, nemcija vse mozno od 220 pa do 40...

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole bo znal bit dober referen?ni pokazatelj.

 

Jst ne verjamem ve? v pozitivna presene?enja. bom pa zanala?? tankal na isti pumpi poln tank in ?e pe?

zra?unal, ?e mi bo zneslo seveda s tankom naredit 900 km, kar pa dvomim.

 

Vsekakor se bom zadeve lotil anal-i-ti?no in se javim z rezultati. :danzoman:

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jst new verjamem ve? v pozitivna presene?enja. bom pa zanalađć tankal na isti pumpi poln tank in ?e pe?

zra?unal, ?e mi bo zneslo seveda s tankom naredit 900 km, kar pa dvomim.

 

Vsekakor se bom zadeve lotil anal-i-ti?no in se javim z rezultati. :danzoman:

 

probaj... js stalno poknem ?tevec na 0 km in tankam tako, da botisnem cev kolikor pa? gre not in napolnim dok ne vr?e pumbe ven.... ni? ne stiksam ?e tistih "par deci" not..

 

nazadnje sem tankal 53,13l in naredil 782 km... na kratko 6,78l/100 km, medtem ko mi BC ka?e 7,8l ?e odkar avto imam.

 

V mojih o?eh je BC en navadn jajc... uporabna stvar je samo max. razdalja, ostalo so mi osebno bolj kot ne neuporabni podatki, ki ?loveka samo nervirajo :rolleyes:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

probaj... js stalno poknem ?tevec na 0 km in tankam tako, da botisnem cev kolikor pa? gre not in napolnim dok ne vr?e pumbe ven.... ni? ne stiksam ?e tistih "par deci" not..

 

nazadnje sem tankal 53,13l in naredil 782 km... na kratko 6,78l/100 km, medtem ko mi BC ka?e 7,8l ?e odkar avto imam.

 

V mojih o?eh je BC en navadn jajc... uporabna stvar je samo max. razdalja, ostalo so mi osebno bolj kot ne neuporabni podatki, ki ?loveka samo nervirajo :rolleyes:

 

:)

 

pe? ra?unanje je zakon. Ne morm pa pozabt BC od fiata Stila k je meu 2 tripa npr 1 za vsak tank enga pa al za dalj? odbobje al pa dnevno karkol si pa? hotu. To?n je biu na deci, pa tak vpitje je ?ez fiata. Mazda je v tem pogledu totaln ?partanc. Lahk se pa seveda vpra?a? ?e je smisel avta v vo?nji al v srakastih elektronskih gizmotih. ?epru v dana?njih cajtih je fino imet mal statistike.....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:)

 

pe? ra?unanje je zakon. Ne morm pa pozabt BC od fiata Stila k je meu 2 tripa npr 1 za vsak tank enga pa al za dalj? odbobje al pa dnevno karkol si pa? hotu. To?n je biu na deci, pa tak vpitje je ?ez fiata. Mazda je v tem pogledu totaln ?partanc. Lahk se pa seveda vpra?a? ?e je smisel avta v vo?nji al v srakastih elektronskih gizmotih. ?epru v dana?njih cajtih je fino imet mal statistike.....

 

Samo,?e ima? te "igra?ke" not,a si opazil,da s(m)o vsi ?e prav malo "matasti"oz.prismojeni,ko gledamo na to porabo in nekaterim prav polep?a dan oz.drugim ga zagreni,?e se primerja z drugimi. :whatever::D

Smo ?e ne?tetokrat ugotavljali,da ni povsod enak teren pa tudi relacije ?e zdale? ne.

Ravno zadnji? sem za hec ?e po?kilil na trenutno porabo po mestu (so pri meni sami klanci) in je kostantno "butalo" prek 20/100.Pa vozi ti po hribih z tehniko-gas do 2500 obratov pa pol po?asi po omejitvah.

Drek.Pri meni je samo gas. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

:)

 

pe? ra?unanje je zakon. Ne morm pa pozabt BC od fiata Stila k je meu 2 tripa npr 1 za vsak tank enga pa al za dalj? odbobje al pa dnevno karkol si pa? hotu. To?n je biu na deci, pa tak vpitje je ?ez fiata. Mazda je v tem pogledu totaln ?partanc. Lahk se pa seveda vpra?a? ?e je smisel avta v vo?nji al v srakastih elektronskih gizmotih. ?epru v dana?njih cajtih je fino imet mal statistike.....

 

jup.. to je mel moj volvo tud bolje po?timano... kazal na dva do tri deci to?no. Sploh ko sem ?e delal na Dunaju se ga je dalo spravt tut na 5,5l, kar mislim da pri mazdi lahko samo sanjam... no... ima pa tudi mazdica svoje prednosti... da ne bo kdo rekel da samo jamram :zvizga:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jup.. to je mel moj volvo tud bolje po?timano... kazal na dva do tri deci to?no. Sploh ko sem ?e delal na Dunaju se ga je dalo spravt tut na 5,5l, kar mislim da pri mazdi lahko samo sanjam... no... ima pa tudi mazdica svoje prednosti... da ne bo kdo rekel da samo jamram :zvizga:

 

Jap, kot smo ?e ve?krat ugotovili, da je BC verjetno eden slab?ih delov mazde, jaz ga ?e dolgo sploh ne gledam ve?, ko se bli?ajo km 700 pa nekaj in se pri?ge rezerva samo gas na prvo ?rpalko in to je to! :P

Ko je ?e govora o porabi, meni je ni uspelo zni?ati pod 6,3l, pa se tudi ne sekiram,povpre?no pa je okoli 7,2l, seveda ra?unano na roke! :rolleyes:

Kar je pa super,glede na gassssaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...... :jupiii:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To?nost BC-ja je problem pri prvi generaciji ?estke pa se da to tudi zrihtat - je Jures lepo napisal kako.

 

Pri drugi generaciji je pa to?nost veliko bolj?a saj la?e le za kak deci do dva. Primer: "Das Auto", ki je pol leta mlaj?i mu BC la?e od 7 deci do enega litra seveda v minus tako, da ima? skos ob?utek kolk var?no se pelje? v bistvu je pa pol ?ok, k na roke prera?una?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj sem ?el tankat. BC je kazal 6.8, dejansko pa je bilo 7.8 me?ane vo?nje (po AC pa sem vozil ve?inoma med 130 in 150). Poraba se mi ne zdi pretirana, je pa res, da sem z Mondeom bencinarjem imel isto. Je pa res, da je imel tudi pol manj navora :dudek:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=11885

 

6,18L do meje proti Budimpe?ti...

do Budimpe?te 140-150, nazaj - do dile, oz kolikor je promet dovoljeval - 7,43 :notworth: po ?tevcu gre avto 230....torej okoli 220, pa ?e malo je bilo lufta, GPSa ni bilo, ker ga tu nbe rabim

 

Sedaj ka?e BC 5,9L za rovinj in nazaj 100 na uro ampak s polno 2m prikolico zadaj :notworth:

 

P.S. En mazda? je videl moj ?e?ki prevoz :hohoho: - temno srebrno-siva M6 sedan z nalepko foruma, sva blendala si.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.