Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

dons naj bi nam od Telekoma pri?li napeljat internet ... in valda jih ni, kli?emo na Telekom spra?ujemo kaj se dogaja, 10 min so nas vezal od enga do druzga pa od nobenga n? zvedl nakonc so nm dal pa cifro k je skos zasedena ( zdej ?e ne vrjamm da ma nekdo linijo skos zasedeno brez da nebi meu 5 min umes frej, aja pa ponavad majo na?timan da ?aka? in ti pove kateri si v vrsti )

dele bi najraj? ?u na Telekom pa uporabu od Slivke metodo, ?e ne druzga da jim spra?m tiste glave 

res ne ?tekam ... pustijo te ?akat ceu jeben mesec brez neta in res razlagajo da so ful zasedeni, da nemorejo prej, nakonc pa zve? da dolo?enih paperjov ?e sploh niso naprej poslal do teh ki pokrivajo ta okro?je za monta?o, ?eprov so ti ve?krat za sveto oblublan da bojo 3.11.2016 pri?li med 9 in 10 uro dopoldne ...  :angry:  :angry:  :ninja:  :vskalo:  :vskalo:

nadaljevanje ...

danes je ?e 1 mesec odkar smo naro?il, od ?etrtka naprej ?e nobenga ne MU ne Bu iz telekoma in za foro pokli?em kaj se dogaja in da bi po njihovem predvidenem datumu pridt 3.11.2016, in mi ?enska za?ne razlagat da morjo oni nardit nevem kak?n na?rt da kabl potegnejo do hi?e in potem tud notr, sm si mislu pa kaj hudi?a majo tolk za planerat 1 mesec skup in nism mogu da nebi pra?u kolk ?asa bo ?e to planiranje trajalo in mi hladno odgovori da predvideno ?e 1 mesec ... ja dobr da sm govoru z njimi prejk telefona ker v nasprotnem primeru bi enmu vrat zaviu, tko da te zgodbe z telekomom se negremo ve? ... ponudba je ?la na telemach da vidmo kaj nam oni lahko ponudijo, pa priklop in monta?o zrihtajo v 5 delovnih dnevih tko da ko dobimo ponudbo se odli?imo za paker in naro?imo 

telekomu se bomo pa lepo zahvalil za sodelovanje in predlagal da si naj sredinca utaknejo v rit pa globoko dihajo ker ?e tiste 2 naro?nini brez vezave k mamo jih bomo skenslal in tle se na?e sodelovanje z telekomom kon?a in kdor kolk bo razmi?lu o telekomu mu ga bom prov toplo odsvetoval ker se dejansko delajo norca iz ljudi 

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, dans v Kro?nem v bli?ini Sto?i?kega stadiona, se peljem z normalno hitrostjo in se imam le zadostni varnostni razdalji za zahvalit, da ni moja ki?ta po?rla vle?ne kljuke spredaj voze?ega oz. ZAUSTAVLJENEGA, ker se je v fazi izvoza dejansko zaustavu (ni bilo pe?cev ali kak?nih mote?ih dejavnikov), pa ene par sekund razmi?lju kaj naredit. VELIKI MISLEC!  :rolleyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Narobe svet...

 

Policija bo z vstopnico za koncert njihovega orkestra nagradila trezne voznike...

Pustimo ob strani dejstvo, ali ima kdo zeljo iti na ta koncert ali ne... meni osebno ta nagrada ne predstavlja nikakrsnega stimulansa, ampak ok, thats just me...

 

Ampak... nagrajevati nekoga, ki ravna tako, kot od njega zahteva zakon, kot se mora in kot je, konec koncev, prav... bolano.

 

Namesto da bi dali policijo pred vsako gostilno, kazni v visave, trajna prepoved voznje motornega vozila in javni linc. Na prvo stran casopisov ime in priimek egoisticnega debila, ki ogroza mene, vas, nas, sosede in vse ostale ljudi, ki nimamo nic s tem, da nekomu dogaja v glavi in kombinira volan in alkohol...

 

Ker... kdor si v treznem stanju dovoli zlorabiti alkohol na nacin, da se bo potem pijan vsedel...

Tak je ze v treznem stanju pokvarjen neumen egoist...

 

Ampak... nazalost zivimo v druzbi, kjer se na prvi strani casopisov znajde novica o melaniji, o torticah z njenim imenom in o podobnih neumnostih, ki nikakor neposredno ne vplivajo na nasa zivljenja... resne stvari pa pometat pod preprogo in se delati, da to ni na? problem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm se probu zadrzat... pa ne gre...

 

Gledal porocila na planet tv... prispevek o stavki zdravnikov.

 

"...ce se vas bodo bogovi v belem odlocili pregledati..." ali: " ce se vas bodo zdravstveni delavci usmilili in si vzeli cas za vas..."

 

V 3pm, pa sj ni cudno, da ima 80% ljudi skrivljeno podobo o stavki in o delu zdravnikov in zdr.osebja nasplosno.

 

Sistem je v pizdi... in za to ni kriv zdravnik v ordinaciji, ni kriva MS, ki vas sprejme in ni kriv administrator, ki vas vpise... ja, se najdejo majstri, tako kot se najdejo v vseh poklicih, jbg zdravstveni delavci pa? delajo/delamo v takem poklicu, da s tem moramo racunati in , da, sami smo si izbrali ta poklic...

 

Ampak, recimo bobu bob; to, da stavka zdravnikov izgleda tako, da delajo 40 ur na teden... pa to je samo pokazatelj, kako je vse skupaj natempirano in narejeno "na knap", oz.koliko je premalo zdr.kadra, da ne zmorejo oddelati vsak svojega dela v zakonsko predpisanem stevilu ur in da se cel sistem zanasa na to, da bodo/bomo pa? vsi v nedogled delali xy stevilo nadur...

 

Ja, najebe "mali clovek", se strinjam. Ni prav. Ampak... s prstom kazati na zdravnike, ker jim je KONCNO dopizdilo.. pa tudi ni prav.

 

 

S prstom pokazati na sistem, ki pacientom ne zagotovi spocitega, za delo zmoznega zdr.osebja, s cimer bi se definitivno pocevala sama varnost pacientov...

 

S stavko se lahko strinjamo, ali pa tudi ne. Zivimo v dekokraticni drzavi...

 

Ampak, siriti skrivljeno sliko po porocilih, je pa bolano. Razumem, da "vaski joza" ne dojame bistva stavke, ampak vsaj novinarji bi lahko povedali realno in s tem, konec koncev, na dolgi rok pripomogli k resitvi problema.

 

Pardon ,ker sem bil s5 predolg?

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naredi si uslugo: nehaj spremljati slovenske medije - predvsem TV.

 

Glede zdravstva: KLIK

 

PS: in vsaki?, ko ti bo kdo razlagal, kako pomembno je dr?avno (sam ga bo imenoval "javno") zdravstvo za Slovenijo, se primi za denarnico...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh, dans v Kro?nem v bli?ini Sto?i?kega stadiona, se peljem z normalno hitrostjo in se imam le zadostni varnostni razdalji za zahvalit, da ni moja ki?ta po?rla vle?ne kljuke spredaj voze?ega oz. ZAUSTAVLJENEGA, ker se je v fazi izvoza dejansko zaustavu (ni bilo pe?cev ali kak?nih mote?ih dejavnikov), pa ene par sekund razmi?lju kaj naredit. VELIKI MISLEC!  :rolleyes:

 

Prej?nji ?etrtek se mi je zgodilo v zadnjem od teh kro?i?? (pr ?alah), da sem ?akal na vklju?evanje v kro?i??e in mi je prijazna mamica v Kanguju USTAVILA na zunanjem pasu in me spustila predse. Sem bil tolk ?okiran, da sm sekundo ali dve razmi?ljal, ali prav vidim...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede zdravni?ke stavke: a vi?je pla?e jih bodo pa spo?ile in pomno?ile?

 

Zdravnikov je toliko, da se plesen na njih nabira. In pla?ani so spodobno. ?e preve?. Problem je, ker je doktor medicine direktor bolnice. In tudi ve?ina ministrov je doktorjev medicine. Normalno, da v svojem mandatu ne bo natempiral dela, ker ko se mu mandat izte?e, bo moral tudi on bolj tempirano delati. Samo za primer poglej na primer magnetno reasonanco. Aparat sam je sposoben delati 24 ur na dan, ?e ima? tri zdravnike vsakega v svoji izmeni. ?e pa ima? tri zdravnike v eni izmeni, pa imajo najprej zjutraj kavo in klepet, pa tri ure delajo, potem pa malica in kolegij, pa potem ?e tri ure delajo, potem je pa klepet in odhod domov. ?akalna vrsta pa vedno dalj?a...

 

Nadure in de?urstva pa opravljajo tudi tehni?ne slu?be v bolnici, ne samo medicinsko osebje. In da zna biti napaka tehni?nega osebja ravno tako usodna za paciente je pokazal dogodek v bolnici v ?empetru (zamenjane cevi). In dobijo ti delavci na mesec z vsemi de?urstvi in nadurami vred toliko, kolikor dobi zdravnik samo za en vikend de?urstva. Tako da, ko naslednji? kak?en doktor za?ne razlagat, da ima samo 2500? pla?e, to pomno?ite z 1,5 do 1,75, da dobite dejansko izpla?ilo na TRR. Toliko o tem, kako "so bogi in preobremenjeni"...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka: magnetnih resonanc lahko naredijo toliko, kolikor jim jih ZZZS (= dr?ava) pla?a. Tudi ?e bi po en zdravnik delal na izmeno, bi bilo ?tevilo magnetnih resonanc omejeno. Ne more? imeti urejenega in dostopnega zdravstva ter hkrati futrati pra?i?ev.

pra?i?e pa lahko futra? samo tako, da zavarovancem nabije? ?akalne vrste. Iz tega razloga jih nekaj pocrka, nekaj jih gre samopla?ni?ko, za tiso malenkost, ki ostane pa se ?e nekako najde denar. Takoj, ko si 50+ je pa prva diagnoza katerekoli te?ave "starost". ?e si 65+ se samo ?e norca delajo in odlagajo v nedolo?eno prihodnost. In niso krivi (samo) zdravniki, ampak tisti, ki odrejajo ?tevilo posegov - torej ZZZS.

 

Dokler bomo imeli eno samo dr?avno zavarovalnico, nam ni pomo?i. Preberi povezavo iz mojega prej?njega prispevka.

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ni mi potrebno brati, vem, da ima? prav. ZZZS zelo omejuje ?tevilo posegov. To pa zato, ker nekaterim ni dovolj niti po 8000? mese?nega nakazila na TRR. In potem zmanjka denarja za ostalo...

 

?E SE NE MOTIM ima po mnenju ZZZS splo?ni zdravnik 7 minut na pacienta, da postavi diagnozo in napi?e recept oz. napotnico za naprej. Pa se gre za ?loveka. Ve? ?asa si vzamejo veterinarji za ??ene pregledat... Pa mehaniki za avto. Pa je le stroj, ne ?ivo bitje... 

 

Zato pri vsem skupaj ne razumem, zakaj zdravniki stavkajo in zahtevajo vi?je pla?e? Njihove vi?je pla?e teh te?av ne bodo re?ile... Vsaj moje mnenje, se pravi mnenje kmeta, ki je s hribov doma...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravnikom ne gre za re?evanje zdravstvenega sistema, ampak za vi?je pla?e.

 

Ne more? od zdravnika pri?akovati, da se bo ?el re?evanje oz. reforme zdravstvenega sistema - to je naloga politike. Politika (leva) nas pa prepri?uje, kako je v na?em zdravstvenem sistemu vse v redu, samo ?e nekaj "anomalij" je treba odpraviti - in si hkrati ba?e (zdravstveni) denar v ?epe. Treba je samo pomahati z "ameriko" in davkopla?evalci vse verjamejo - to, da so ZDA kljub vsemu na lestvici WHO ?e vedno pred Slovenijo po dostopu do zdravstvenih storitev, seveda nikogar ne moti. ?e bi imeli pri nas tako slab sistem, kot ga imajo v ZDA, bi bili pravzaprav na bolj?em!

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po mojih lastnih izku?njah imajo v ZDA(vsaj na floridi sem u ?ivo to videl in do?ivel) vrhunski zdravstveni sistem, ni simulantov( kot jih imamo pri nas).

 

Druga stvar pri nas zdravniki ODGOVARJAJO za karkoli ?e naredijo napako sranje pacienntu, NE ker pacient pred oprecijo MORA podpisati neke vrste soglasje-"pogodbo", da ?e gre karkoli narobe kirurg ni kriv, pa tudi ?e svoje orodje, ki ga uporablja pri delu "pozabi" v pacientu.

 

Pa fak, jaz pozabim privit en ?ep za vodo ali pa ne tesni 100% v orodje, privit kak vijak do konca, kakr?no koli malenkost a vedno me jebejo, pa zaradi tega NOBEDEN ne bo mrtev oziroma po?kodovan. Skrataka za VSE sem odgovoren kar dam iz rok, in to BREZ kak?nekoli pogodbe-soglasja, in to za krepko manj?o pla?o in za ve? kot 40 ur na teden. Sej vem "Butl zakaj pa nisi dohtar."  :zvizga:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdravnikom ne gre za re?evanje zdravstvenega sistema, ampak za vi?je pla?e.

 

Ne more? od zdravnika pri?akovati, da se bo ?el re?evanje oz. reforme zdravstvenega sistema - to je naloga politike. ... ... ...

 

Res? Kolikor sem sledil politikom v samostojni Sloveniji, so 18 let zdravniki vodili ministrstvo za zdravje. O?itno pa jim ni bilo preve? v interesu urediti te zadeve...

 

Kar se pa davkopla?evalcev ti?e, smo pa navadni smetnjaki - pogoltnemo ?isto vse. ?e mi ne naredimo tako, kot od nas pri?akuje tisti, ki nas pla?a, smo krivi, nosimo odgovornost za svoja dejanja, lahko celo ostanemo brez slu?be. Politike in ministre pla?ujemo mi, torej smo mi njihovi nadrejeni. A ?e ne delajo tako kot mi od njih pri?akujemo, smo lepo tiho. ?ehi so svoje nekajkrat "defenestrirali", mi pa svoje ponovno izvolimo oz. jih nikoli ne kli?emo na odgovornost. Pa razumi, ?e more?...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti pri Qlandii v Kamniku ne pase v to kategorijo, ker gre za "turbo krozisce" ... kjer pasova nista enakovredna... ampak se je potrebno ze pred kroziscem odlociti, kam bos sel ter temu utrezno razvrstiti na ustrezni pas ze ob vstopu v krozisce ...  Zunanji pas je ponavadi namenjen le tistim, ki krozisce zapuscajo na prvem izvozu ... 

 

Geopedia_-_interaktivni_spletni_atlas_in

 

In to krozisce prav gotovo ni taksno, da bi imelo premajhen premer ... :) ... Edino ce je se kaksno drugo tam, za katerega ne vem :) ... 

Bo kar to. :)

 

To je sicer "turbo", sam mu par lopatic manjka na turbini: na vzhodni strani recimo manjka se en pas za ven.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

PS: in vsaki?, ko ti bo kdo razlagal, kako pomembno je dr?avno (sam ga bo imenoval "javno") zdravstvo za Slovenijo, se primi za denarnico...

 

Komercialna, zasebna, profitna d.o.o. zavarovalnica bo za dano premijo vedno zagotovila manj denarja za zdravljenja kot javna, neprofitna, zato ker bo sel del premij neizogibno lastnikom. Koliko je ta delez, je odvisno samo od pohlepa lastnikov.

Ne pravim pa, da je izvedba javnega zavarovanja v Sloveniji dobra.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O?itno pa jim ni bilo preve? v interesu urediti te zadeve...

Nobenemu politiku ni v interesu urediti takih (zdravstveni sistem, pokojninski sistem) zadev, ker bo urejanje trajalo dalj casa, kot je njegov mandat. Prav tako so nekateri nacini urejanja boleci. Analogno: ko otroka vzgajas, mu ni vedno ful dobr. In ce bi otroci volili starse, bi izvolili zanimive. Se bolj zanimivi bi bili ti otroci, ko bi odrasli. Take primere sicer ze imas (isci posledice permisivne vzgoje).

 

Dokler bo vecina volilnega telesa primarno razmisljala koliko pristane v njihovi denarnici na koncu meseca, leta, ... ne pa kaksna bo kvaliteta zivljenja cez 10, 20, 30 ... let, bo tako razmisljala tudi politika.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na vseh izvozih manjka pas za ven iz notranjega, zato se je potrebno ?e prej razvrstiti pravilno, to poudarja Jest, oz poprej zamenjati pas znotraj rondoja.....

Prej?nji ?etrtek sem ?el tukaj Kamnik - Ljubljana, in je malo zmede, ker se po tablah za LJ razvrsti? na notranjega in ne zunanjega in potem mora? ven tretjega preko zunanjega, kjer pa zopet vstopajo z desne (tvojega prvega izvoza) desno proti Lj v smislu sej se samo pelje, kljub trikotniku na tleh....in mora? paziti ko hudi? na izvozu

 

Tole je edina razvrstitvena tabla, poprej pa rumena da je LJ naravnost. Posledi?no gre? na notranjega...izvozi te pa ?akajo na zunanjem. Tudi naslednja rumena za LJ te ?aka nad notranjim pasom

 

Res je (spet) poseben.

post-2637-0-78512300-1479277346_thumb.png

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na enak na?in (dve z istim imenom in priimkom) bi moji mami na urgenci tudi skoraj operirali koleno. ?e dobro da je bila prisebna in se pobunila da tista praskica na kolenu zagotovo ni za operacijo. Kaj pa ?e bi bila nezavestna in se nebi mogla braniti? 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Temu se re?e preventiva - te obsevajo/operirajo, ?e preden je to potrebno  :hudicek:

 

@Slivka: minister je vedno politik - poklic, ki ga je opravljal prej ni pomemben, Pri nas seveda obstaja teza, da morajo biti ministri strokovni - kar je (razen pri deloma financah) popoln nesmisel. Minister mora biti politik in sprejemati politi?na odlo?itve. Skrivanje za "stroko" je samo neprevzemanje odgovornosti.

 

@Axel: to je (propagandna) la?, ki je ?e tolikokrat ponovljena, da je v Sloveniji postala dogma. Strah pred dobi?kom  :vskalo:

To la? najbolj ponavljajo tisti, ki imajo od tega najve? finan?nih koristi. Do sedaj se je izkazalo, da edino konkurenca zagotavlja bolj?e storitve in ni?jo ceno - velja tudi za zdravstvo, ?olstvo...

 

Tam, kjer imajo ve? zavarovalnic in imajo te (o groza) dobi?ek, je dostop do zdravstvenih storitev bolj?i. Torej...

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Osebno poznam primer, da so operirali napa?no nogo. Pizda, ?e bi sam delal toliko napak, bi ?e davno letel iz slu?be.

V ta pravi bran?i napreduje?, saj se razlikuje? od ostalih...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsesplosna folklora uvazanja v krizisca in njihova blokiranja. Jaz pac malo vnaprej prefvidevam situacijo in ne blokiram tistih, ki se jim v naslednjem momentu odpre zelen semafor iz druge smeri. Kekci zadaj pa veselo hupajo. Kultura prve lige!!! :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.