Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 45 minutami je Slivka napisal:

Če te Greta sliši...

 

Nekaj so podnebne spremembe zaradi delovanja človeka. V to sem prepričan tudi sam.

 

Ne verjamem pa, da jih rešujemo, še manj pa da jih rešujemo na pravi način, kot to delamo s samooskrbnimi elektrarnami ali električnimi avti. 

 

Pravi način bi bila sprememba naših navad oziroma še bolj natančno opustitev naših razvad. Kako pa to narediti na celem svetu - si ne predstavljam, ugibam pa, da na lep način ne bo šlo. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 3 tedne kasneje...

Ne vem,al je to prava tema...za "razpizditi se"...🙄

 

Je kak mesec nazaj dokončno škripnil iRobot Roomba-780

Res "vsa čast" k je "zdržal" 9 let...sem le 1x baterijo zamenjal...1x oba valjčka (gumi+ščetka)...par krat HEPA-filter...drugače pa le sproti čiščenje na grobo,in vsake par mescev "šraufciger v roke" in razstaviti...module ven,košek "na prafaktorje" in vse kar se da na mokro oprati in nazaj sestaviti...

Res vsa čast-je "zaslužil pokoj".

Se mu je že cca. eno leto "malce fuzlalo"...je tu in tam kar sredi noči začel sesati...pa sem ga resetiral (baterijo ven in not in vse nastavitve od začetka)...pa ni pomagalo...a smo še prenašali...

nakar kot rečeno pred enim mesecem "baterija prazna"...pa dam drugo (k imamo tudi druge iRobote-tašča eno,in mi še eno Scoobo-450👍)

In glej ga zlomka-noče polniti baterije...in ga razstavim na prafaktorje,in opazim ožganine na matični plošči..."za v kanto",k kot rečeno-je naredil svoje.

 

In za kaj prispevek tukaj v "razpizdniku"?

 

Počekiram vse okoli robotov...in bi rad ostal na iRobotu (rezervni deli,filtri itd. zelo poceni in dobre kopije tudi za majčken cvenk itd...)

In pade odločitev nakupa J-7 (J-7158) verzije brez odsesovalne postaje,ker nočemo "hraniti" umazanijo tedne in tedne...pač ko je košek poln,ga izprazniš,očistiš...po potrebi opereš,in "gasa naprej"....

 

In brskam,kje in za kak cvenk...in pade odločitev nakupa v Harvey Normanu...smo tam že zelo veliko kupovali,in tudi za veeelike zneske-sedežna+fotelj cca. 4500€,TV-2800€,še en TV-1200€,Dyson fen,3x!!!Dyson sesalec,Miele pralni stroj-nooori zneski in še mnogo drugega-klima,vzmetnice...,nazadnje SD-kartico (glej temo predvajanje Hi-Fi...)...skratka res veliko cvenka smo že tam pustili.

In naročim ženi,da točno tega vzame (J-7158)...žena pa čez čas pokliče,da ga bo dobila ceneje (cca.40€)...in,da je lih na blagajni...

In je meni čudno,za kaj je ceneje,kot sem jaz gledal...in mi pravi,da je enak,samo drug model ..."namesto "J",je "i"...(drugače pa isto 7158)😠😡

In ji rečem-ne jemati tega,če ni J-7158...in ji baba že skenira škatlo,k je prinesla z skladišča...in draga vpraša,kakšna je pa razlika med obema,pa prodajalka z oddelka reče,da sta enaka,samo,da J-7158 nimajo več,in da i-7158 ima kamero,J-7158 pa,da je nima.

 

😠🤨-LAŽNIVKA LAŽNIVA🤥🤬...in je baba hotela "podtakniti" še zavarovanje za 5-let (100€)..."saj je samo 5€ na mesec..."

 

Haloooo-zavarovanje za 20%  cene artikla!!!!!

 

Za informacijo- i-7158 je že "star model"...OK,tudi J-7158 gre počasi iz ponudbe,ker ga nadomešča identični model k ima še "hukepack" brisanje tal-a brisanja ne potrebujem,k imamo "tapravo-Scoobo" za pomivanje.

No in i-7158 res ima kamero,in si sam ustvari kartografijo,a ta kamera gleda le "kvišku",torej je ta optimiran za delo z aplikacijo na telefonu.

J-7158 pa je novejši model,k tudi ima kamero,a je ta na sprednjem koncu,in ima tudi lučko,da "vidi v temi",in za razliko od i-modela se izogne npr. "pasjem dreku",kablom itd....in to že brez povezave z aplikacijo (če pač ne želiš)...torej si sam ustvari kartografijo,prepozna prostor v katerem je,in če ne želiš,zmore delati čisto avtonomno in res učinkovito tudi brez povezave Wifi in brez povezave z telefonom (to je v mojih očeh velik +).

 

In rečem ženi-"bejži ven iz trgovine,in da nebi slučajno kaj kupovala..."

 

In je šla v M-Tehnika Černuče...tudi lepo na obroke 27€/mesec...sicer slabih 600€,a je vsaj tisto,kar smo hoteli...ne pa tisto,česar se v Harvey-u ne morejo znebiti.

 

Za konec-nič čez Harvey-a...imajo res lepo,vzorno urejeno prodajalno,dobro robo,lepo izbiro,plačilne opcije in pogoje...sem kot rečeno velikokrat tam kupoval,in bil zmeraj lepo postrežen...a POZOR...očitno je treba paziti pri "lažnivcih",ko ti hočejo "podtakniti" nekaj,česar nočeš.

 

Vsa čast moji dragi ženi,da ji je "šesti čut" povedal,da "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res..." (enak,boljši in cenejši...ja pa ja🤨)...in,da ni kupila "na svojo roko",in,da je vseeno poklicala mene.

 

L.P.

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam 880. Zaenkrat še dela. 3x že namenjal bat, pa x... x metlice, 1x filter.

 

Tudi meni se je ponoči že večkrat sam prižgal. Potem sem ugotovil da je problem kontakti na postaji. Zato sem že večkrat z železno krtačico podrsal kontakte. In potem je mir nekaj časa.

 

Zdej si ogledujem pa ta model.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekoč imel xiaomi za 180€ pa je crknil po 13 mesecih, danes kupil i robot i5 125.

sedaj ej nekaj posekal, pa me zanima kako ustvariš različne sobe.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledam rabljen avto, na avto.net.

Jaresvagen, bi rekli štajerci.

 

Pokličem dopoldan. Mi dol vrže. Se prijavim v avto.net, probam poslal mail. Ne gre. Prodajalec želi samo telefon.

Pošljem sms. Ni odgovora, tudi zdaj ga ni.

 

Čekiram VIN, pa je mulc 26 al 27 letni.

 

A res ti moderni mulci mislijo, da za prodajo se niti na telefon ni treba javit. Pa če je edina opcija kontakta 🤬

  • Haha 1
  • Začuden 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je godlike napisal:

Gledam rabljen avto, na avto.net.

Jaresvagen, bi rekli štajerci.

 

Pokličem dopoldan. Mi dol vrže. Se prijavim v avto.net, probam poslal mail. Ne gre. Prodajalec želi samo telefon.

Pošljem sms. Ni odgovora, tudi zdaj ga ni.

 

Čekiram VIN, pa je mulc 26 al 27 letni.

 

A res ti moderni mulci mislijo, da za prodajo se niti na telefon ni treba javit. Pa če je edina opcija kontakta 🤬

Izogibaj se na daleč takim, ki ne te nočejo kontaktirati oz ne komunicirajo. 

Znajo bit sami problemi... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hvala za nasvet.

 

Sem tudi sam pri sebi zaključil.

Sem pa dobival nasvete, kliči iz drugega, še probaj..... a bejž, bom prišel tja, pa se spet ne bo javil.

Ne bom drugič klical in tudi odogovra ni blo. Sedaj tudi če me kliče, ceno spušča, mene ni več.

 

Pomirim se s tem, da mi ni usojeno in grem naprej.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je godlike napisal:

Hvala za nasvet.

 

Sem tudi sam pri sebi zaključil.

Sem pa dobival nasvete, kliči iz drugega, še probaj..... a bejž, bom prišel tja, pa se spet ne bo javil.

Ne bom drugič klical in tudi odogovra ni blo. Sedaj tudi če me kliče, ceno spušča, mene ni več.

 

Pomirim se s tem, da mi ni usojeno in grem naprej.

No no, če bi bili vsi na svetu takole egocentrični potem ne bi prišli daleč.... no čeprou ko pogledam današnjo stanje družbe...

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zakaj?

 

Če bi rabil kakega mojstra. Ga že kličem, ne pa za avto, ki je na drugem koncu Slovenije in bi ga kupil kot igračko za velike fante.

 

Pred leti sem poslušal enega nemca z nasveti kako kupiti rabljen avto. In je blo če najdeš prvo zadevo, ki te moti oz. ni znana je treba bit pozorn, pri drugi se obrni in idi. Ker je velika verjetnost, da nekaj ni ok.

Jaz še do ogleda nisem prišel, pa je že prva točka padla.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 37 minutami je godlike napisal:

Pred leti sem poslušal enega nemca z nasveti kako kupiti rabljen avto. In je blo če najdeš prvo zadevo, ki te moti oz. ni znana je treba bit pozorn, pri drugi se obrni in idi. Ker je velika verjetnost, da nekaj ni ok.

 

Tako kot pri ženskah. Samo kaj, če je idealna pa se potem pokažejo skrite napake? :D

  • Všeč 1
  • Haha 4

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je NevLado napisal:

No no, če bi bili vsi na svetu takole egocentrični potem ne bi prišli daleč.... no čeprou ko pogledam današnjo stanje družbe...

 

Nisem tak egocentrik, vendar me boli in če si že mogoče slišal basen o lisici in kislem grozdju, se jaz trenutno tako ravnam, da mi je lažje 😉

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je godlike napisal:

 

Nisem tak egocentrik, vendar me boli in če si že mogoče slišal basen o lisici in kidlem grozdju, se jaz trenutno tako ravnam, da mi je lažje 😉

Sam imam tak sistem, ko pošljem kako poizvedovanje, da če mi v 48 urah ne odgovorijo, jih skenslam. To. Niso resni sogovorniki in neprofesionalen odnos. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

WWW.KAMNIK.INFO

Le kdo bi vedel kakšno smetišče namesto pameti imajo v glavi storilci, ki so ponoči ob novi kolesars...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
dne 15. 4. 2023 ob 13:18 je Z M A J napisal:

Severna LJ obvoznica, totalno neorganizirano vse skupaj in zastoooj. :(

IMG_20230415_122733.jpg

Ravno danes sem se peljal tukaj, obup, sem precej cvikal, ker je nenormalno ozko. 4 pasove so naredil iz 2,5 navadnih, mazda6 je 2m širine, če je na desni kombi, gre za milimetre. Boljše bi bilo, da naredijo 1 pas.

 

Edit: sem mislil da je 217 širine pa je 207

Popravljeno od NevLado
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je NevLado napisal:

Ravno danes sem se peljal tukaj, obup, sem precej cvikal, ker je nenormalno ozko. 4 pasove so naredil iz 2,5 navadnih, mazda6 je 2m širine, če je na desni kombi, gre za milimetre. Boljše bi bilo, da naredijo 1 pas.

 

Edit: sem mislil da je 217 širine pa je 207

V takem primeru se premaknem in vozim za kombijem. 🙂

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Ravno danes sem se peljal tukaj, obup, sem precej cvikal, ker je nenormalno ozko. 4 pasove so naredil iz 2,5 navadnih, mazda6 je 2m širine, če je na desni kombi, gre za milimetre. Boljše bi bilo, da naredijo 1 pas.

 

Edit: sem mislil da je 217 širine pa je 207

Kero Mazdo pa maš? Kokr vem ima šestka širino 184cm.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.