Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

Pravkar je SpEkTr napisal:

Čemu boš to menjal @scania, a ima to kaj veze s kakim škripanjem? Ker jaz moram tudi to počasi urediti. Na servisu sevead, bimenjali vse skupaj, Pelko bi pa menjal samo ta zglob ki se zapreša.

 

Po dooolllgemmmm času sem ugotovil da mi te gumice škripajo, tik preden se vstavim in zavijam (npr. Na parkirišču) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@scania o kašnih gumicah je tle govora? Men se zdej dlje časa dogaja, da ko grem iz garaže (izhod mam v obliki črke L v hrib) in ko namotam in ko se predne kolo upre v klanec včasih nekaj poka/škripa. Ali pa kot praviš na parkirišču, če namotaš med ustavlanjem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm torej so to gumice anti roll bara oz. stabilizatorja? Ja, zdaj al je tole spodaj, al pa je problem kje v uležišču amortizerja, to sta edini dve točki ki nista fiksni in se lahko pojavla kaj takega, al sem še kaj pozabil? Vse ostalo bi moralo bit bolj kot ne fiksno, vsaj upam :D

Popravljeno od 50keda
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni poka/škripa samo ko imam stisnjeno zavoro in ko zavijam, drugače je vse ok, vse roke, puše, kugle vse je ok, na kanalu smo pa ugotovili da to pokanje/škripanje prihaja iz teh gumic stabilizatorja. Te gumice držijo stabilizator iz leve desne strani pritrjen na karoserijo potem na vsaki strani pa imaš še stabilizator štangico ki veže stabilizator z obeso. Ko bremzaš in našpanaš obeso, ko zraven še zaviješ pa se stabilizator štanica obrne in našpana stabilizator posledično gumice in tam pri meni prihaja do poka. Če ne držim zavore in grobo zavijam, vozim čez luknje tudi na tehničnem smo prepotegnili 10krat cel avto in je vse ok, tako da pri meni so gumice.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

Hudič je, ker pomoje na dvigalki nič ne bo škripalo. Ja, men so rekli zglob na spodnji roki. Ampak, to je pomoje izjava bolj kot ne na pamet.

 

Jaz sem uspel poustvarit pokanje/škripanje na mestu, tako da sem bremzal zavijal levo desno in na koncu ko sem se ustavil sem še zmeraj držal zavoro ter zavijal hitro na mestu, tako smo potem na kanalu ugotovili od kot prihaja pokanje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

Meni pa škriplje in poka pri počasni vožnji recimo..Ali pa ko grem počasi rikverc, sploh ko je avto segret.

 

to pa je lahko silent , roke, stabilizator štangica. kugla, ležajček na vrhu amortizerja po moje najbolje če greš na tehničnega in razpotegnejo celi avto, se bo najbolje vidlo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je scania napisal:

meni poka/škripa samo ko imam stisnjeno zavoro in ko zavijam, drugače je vse ok, vse roke, puše, kugle vse je ok, na kanalu smo pa ugotovili da to pokanje/škripanje prihaja iz teh gumic stabilizatorja. Te gumice držijo stabilizator iz leve desne strani pritrjen na karoserijo potem na vsaki strani pa imaš še stabilizator štangico ki veže stabilizator z obeso. Ko bremzaš in našpanaš obeso, ko zraven še zaviješ pa se stabilizator štanica obrne in našpana stabilizator posledično gumice in tam pri meni prihaja do poka. Če ne držim zavore in grobo zavijam, vozim čez luknje tudi na tehničnem smo prepotegnili 10krat cel avto in je vse ok, tako da pri meni so gumice.

To se je meni dogajalo pri Mitsubishi Carismi v suhem vremenu, v mokrem je pokanje izginilo. Potrebno je bilo "znotraj" našpricati gumice stabilizatorja s silikon sprejem in zadeva je izginila. Če prideš zraven, bi jaz namazal z mastjo, ki ne razžira gume https://www.bartog.si/mast-zavorna-ate-039902-05252-039902-05012-180g-p-433639.aspx .

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmm, neko podobno škripanje včasih tudi jaz zanam ampak težko opišem kdaj se pojavi. Vedno se pojavi, ko zavijem iz stranske ceste na glavno in je vmes še mulda, da me malo premeče. A to so torej neke gumice al kaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Gregster napisal:

Hmm, neko podobno škripanje včasih tudi jaz zanam ampak težko opišem kdaj se pojavi. Vedno se pojavi, ko zavijem iz stranske ceste na glavno in je vmes še mulda, da me malo premeče. A to so torej neke gumice al kaj?

Meni je na xsari isto pokalo. Slišalo se je kot da bi imel obešeno plastenko in bi zanihala ob steno... 

 

Spona stabilizatorja je bila hin. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je SpEkTr napisal:

Kokr berem , naj bi tile slotted pa drilled diski kar precej bolj žrli ploščice. Zdej, kok prej jih požre seveda zavisi od več faktorjev. Me res zanima kako je s tem. @scania a teb so že kaj popokal tile drilled diski?

Sem poslal povpraševanje na spletno trgovino  rezervni autodeli24, pa mi je njihov strokovnjak  g. Mark Bennett kar dobro razložil vse okrog naluknjanih in narezanih diskov.Pri zimmermanovih naluknjanih diskih so imeli kar nekaj reklamacij glede razpok,ki se rade  pojavijo ob luknjicah. Sicer v zadnjih časih nekaj manj a vendarle. Manjše mikro razpokice naj bi bile normalne. Neke velike prednosti v naluknjanih ne vidi, razen mogoče v tem, da se malenkost prej ohladijo. On mi je svetoval nakup narezanih brembovih max line. S temi brembo diski niso  imeli omembe vrednih reklamacij. Tukaj vidi prednost v tem, da naj bi v mokrem bolje odvajali vodo. 

Pa ploščice naj bi se bolje očistile. Seveda je negativna stran teh diskov v tem, da res bolj "požirajo" ploščice in rahlo piskajo (ne cvilijo) ob rahlem pritisku zavor. Tej brembo max. naj bi bili priljubljeni pri bmw voznikih. 😬

Tudi o ploščicah je tekla beseda. 

Jaz sem navijal za EBC greenstuff a mi jih je odsvetoval. Bolj naj bi bile primerne za manjše, lažje športne avtomobile, tam nekje do 200 HP. Tudi te bolj navadne diske naj bi kar hitro požrle. On se nekako najbolj nagiba v mojem primeru  k navadnim ATE ploščicam ali jurid ploščicami, ki naj bi bile zelo v redu. Brembo so tudi po njegovem zelo dobre, edino malo več prašijo feltne. Vse te tri firme mi toplo priporoča. 

Se bo treba odločit za eno opcijo. 🤔

Ps. To mi je on odgovoril, da ne bo spet slabe volje, da vas kaj jaz učim. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.