Skoči na vsebino

Mazda 3 (2014)


ziga.mazda

Priporočeno sporočilo

Vsi, ki ste lani kupili novo trojko,

ali ste zraven kita za polnjenje pnevmatik in vle?ne kljuke prejeli klju? za menjavo koles?

V?eraj sem menjeval pnevmatike in sem potreboval klju?, ki ga ?al ni pod podlogo prtlja?nika.

 

Predvidevam da ga ni, ker ni rezervnega kolesa in ga po Mazdino ne potrebuje? sramezljiv.  

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi, ki ste lani kupili novo trojko,

ali ste zraven kita za polnjenje pnevmatik in vle?ne kljuke prejeli klju? za menjavo koles?

V?eraj sem menjeval pnevmatike in sem potreboval klju?, ki ga ?al ni pod podlogo prtlja?nika.

 

Predvidevam da ga ni, ker ni rezervnega kolesa in ga po Mazdino ne potrebuje? sramezljiv.

 

Res ni klu?a zraven,so mi rekli da zato,ker nima rez.kolesa in ima komplet za.... Lp

Tudi sam sem se temu ?udil, ko sem 2014 kupil novo M3, v prtlja?niku pa niti klju?a, niti dvigalke. V navodilih kita za zasilno polnjenje gume pa pisalo da potrebno prvo avto z dvigalko dvigniti :).

Ne rabi? ga dvigovat,vsaj pri meni ne pi?e kaj takega! Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Danes sem ga malo probal koliko je ?e rezerve, ko je rezervoar skoraj prazen.

Avto mi je kazal domet ?e 5 km, na ?rpalki pa sem natankal samo 41 litrov-verjetno bi lahko nato?il ?e kak?en liter.

Torej rezerve je bilo ?e 8-9 litrov, kar je krepko ve? kot je kazalo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

>Seveda sem, to naredil samo za to, ker sem ?el v slu?bo in nimam pojma kako bi se tisto polnilo obneslo po ve?ih urah mirovanja avta. Ma kdo kak?ne izku?nje s tem? Se lahko vozi? cel dan, ko napolni? gumo s tistim polnilom oz,kitom?

Mulc je na mali zebelj nabil nogometno zogo, luknjica res majhna zato sem probal s tekocino iz francoza. V prazno zogo dodal tekocino, nato pocasi pumpal s prilozenim kompresorckom po navodilih, z luknjo v zgornjem delu. Ob vecjem pritisku je tekocina zacela reci ven kmalu celo brizgati, vse dokler ni cela iztekla, zoga pa spet spustila....

 

Od pripetljajev itak vedno vozim rezervo s seboj.

Drugace pa imam v avtu po izkusnjah z motorja 'crve' za punktiranje. Ti pa res delujejo, preverjeno.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, kot obljubljeno vam predstavim monta?o vzvratne kamere v besedi in sliki :)

 

Kamero sem kupil tole:

 

http://www.ebay.de/itm/XOMAX-MINI-FARB-RUCKFAHRKAMERA-AUTO-KFZ-EINBAU-170-WASSERFEST-NACHTSICHT-1-5LUX-/311203867602?pt=DE_Autoteile&hash=item4875322bd2

 

trenutna cena je visoka, ker jih bo zmanjkalo, druga?e so po 25?..

 

Kamero sem prvo sprobal na doma?i televiziji, da vidim ?e sploh deluje. Priklopil sem jo na 9V napajalnik od routerja video kabel pa na TV, kamera je delovala :)

 

Nato sem se lotil avta. Prvo demonta?a pokrov?ka namenjenega za vgradnjo kamere:

 

wp20150228101436pro.jpg

 

sledi odstranjevanje obloge na notranji strani prtlja?nih vrat in tepiha na levem boku v prtlja?niku. Vse skupaj gre zelo lahko, paziti je treba samo, da se ne zlomijo plasti?ni zati?i. Sredinski del zati?a sem potegnil s izvija?em ven, nato gre enostavno izvle?i..

 

Tako zgledajo prtlja?na vrata brez obloge. kabel od kamere bomo potem potegnili ob tej ?rni po?irki, ki gre od sredine na levo stran..

 

wp20150228101221pro.jpg

 

Pred kakr?nimkoli posegom v napeljavo sem na akumulatorju odklopil minus pol, enostavno z 10 klju?em..

 

Levi bok prtlja?nika, kjer vidimo obkro?en konektor. Na ta konektor bomo priklju?ili kable od kamere.

 

wp20150228102018pro.jpg

 

?e konektor od blizu. Obkro?eni so ?tirje kabli na katere pride priklju?ena kamera. Na sivi kabel (prvi od zgoraj navzdol) pride minus video signala kamere (to je ?ica ki je v ovoju signalnega kabla), na ?rn kabel zraven pride plus video signala (to je ?ica v sredini kabla), na rde?i kabel pride nato minus napajanja (?rn kabel iz kamere) in na bel kabel pride plus napajanje (rde? kabel iz kamere). Kako boste vezali je prepu??eno vam (lotanje, kontakti, raubarji...) jaz sem jih trenutno samo zvezal skupaj in izoliral z izolir trakom (moram obiskat kolega s spajkalnikom in skr?kami, da nardima bolj 100%).

 

wp20150228103654pro.jpg

 

nato sem kabel speljal ob po?irki, ki gre od levega boka v prtlja?niku na vzvod ki odpira prtlja?na vrata in nato na vrata prtlja?nika, zvezal z vezicami in gotovo.

 

na koncu sem zvrtal luknjo v pokrov?ek iz prtlja?nih vrat. vrtal sem skrajno pozicijo nazaj, ker samo takrat se vidi tanek rob zadnjega odbija?a na ekranu. vrtal sem pribli?no tako kot je prikazano na sliki, z orodjem ki je bilo zraven kamere. Kamera ima prilo?eno samolepilno blazinico, ki skrbi da je vse skupaj vodotesno.

 

wp20150228101553pro.jpg

 

kon?en izgled zmontirane kamere:

 

wp20150228141804pro.jpg

 

ko je vse priklopjeno namestimo kabel na minusu akumulatorja, ki smo ga prej odklopili, pri?gemo avto in ko damo v vzvratno brzino se prika?e naslednje :ouje: :

 

wp20150228112729pro.jpg

 

Vsega skupaj za cca. 2uri dela, sem mislil da bo bolj zahtevno ampak je ?lo brez problema. Prvo sem seveda priklopil samo provizori?, da sem videl ?e sploh deluje, nato sem za?el s fixno monta?o. Med priklopom na notranji konektor sem se moral celo vle?i v prtlja?nik ker je konektor enostavno predale? v notranjosti prtlja?nika da bi lahko delal na njem izven avtomobila :)

 

to je to, upam, da se ?e kdo od vas opogumi in zmontira kamero...

Zdravo, sem nabavil mazdo 6 letnik 2015, ki pa je na ?alost tudi brez vzratne kamere, na kaj morem biti pozoren ko snamem tapeto na vratih prtlja?nega prostora, kake konektorje?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tankam 95. Sem tudu 100 okt. pa ni bilo neke razlike. ?e tankajo Ameri?ani ?e manj oktanskega pa je ok, in prevozijo povpre?no ve? kilometrov kot mi bo tudi 95 pri nas vredu, pa ?e tovarna ga priporo?a. Bolj pomembna je kvaliteta! Pri nas je MOL, AGIP, OMW na koncu Petrol po kvaliteti pri 95okt.pri 98-100okt je pa malo druga?e. Lp in Zoom Zoom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tankam vedno 100, tudi na prej?jem avtomobilu sem...tankam pa omv ali petrol. Mo?no je, da ima pri 100 oktanskem kak?nega konji?a ve?, glede na to, da gre za atmosferski motor z visoko kompresijo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V?eraj opravil 1.servis pri mo?niku. Cena 250? kar se mi zdi pretirano. Premazali so ?e podvozje z neko za??ito vendar to je stalo le 15?. Razmi?ljam, da bi drugo leto avto servisirau drugje. Kje je kak ? ceneje? Sicer druga?e razen cene vse ok pa ?e avto so dali za tisi dve uri. Vpra?au sem kdaj pride mazda z x motorjem in so rekli, da septembra. Povabili so me na testno vo?njo, kar pa definitivno grem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?eraj opravil 1.servis pri mo?niku. Cena 250? kar se mi zdi pretirano. Premazali so ?e podvozje z neko za??ito vendar to je stalo le 15?. Razmi?ljam, da bi drugo leto avto servisirau drugje. Kje je kak ? ceneje? Sicer druga?e razen cene vse ok pa ?e avto so dali za tisi dve uri. Vpra?au sem kdaj pride mazda z x motorjem in so rekli, da septembra. Povabili so me na testno vo?njo, kar pa definitivno grem.

Meni so rekli pri Selmarju da je 220e, sicer imam pa 1 serv. na 20k gratis, sem si ga nekako iz pogajal. Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdravljeni,

 

kak?ne zneske vi to pi?ete, kot da bi mercedeza peljali na servis:)...jaz sem dal za prvi servis na Interclasu s svojim oljem 127eur, sedaj drugi servis pa pri Kolmani? in Dokl v MS 113eur s svojim oljem in 3 filtri. Menjal so mi ?e zavorno teko?ino, druga?e bi ?e to svoje prinesel in bi bilo cca 90eur.

?e vse skup se?teje? te stane 2.servis nekje 180eur, vse kar je ve? kot 200eur je ?isti nateg.

 

Izrecno zahtevajte svoj material ko se naro?ate, saj tukaj najve? zaslu?ijo:)

Y.O.L.O. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.