Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Tole je zanimiva situacija, ?e si jih kupil za manj jih lahko zdaj proda? in nisi ni? pu?nil, mogo?e ?e celo kaj malega zaslu?il. Ampak kaj pa je vzrok za tak skok? A se spet i??e ovce, ki bodo drago kupovale?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sli?al sem, da drugo leto se bo razpolovil. Uni, ki rudarijo, bojo pla?ani pol manj kot so zdaj za vsak BTC. 

Upam, da ne, ker je ?e zdaj rudarjenje bolj mizerno pla?ano  <_<

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Skripta fantje....

Danes so malo korigirali skripto ;)

 

Nisem mogel slikice prilepiti...

 

https://cryptowat.ch/assets/btc

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Niso sicer finan?ni trgi in investicije, so pa finance. Pa da ne odpiram nove teme...

 

Sm kmet an s hribu dama, pa ne zastopm prou preu? ekonomijo. Mi lohko kdo tukaj razlo?i tako, po kme?ko?

 

Mo?akar ima prevozni?ko firmo. In prevozna sredstva. Ter zaposlene, ki opravljajo prevoze. Zdaj pa mo?akar prodaja prevozna sredstva ter jih (ista) jemlje v najem. In opravlja prevoze z najetimi prevoznimi sredstvi - tistimi istimi, ki so bila prej v njegovi lasti!

 

Zakaj?

 

Kje je tu korist?

 

Mislim, ?e je prevozno sredstvo njegovo, je to to. ko odslu?i, ga zamenja in gremo dalje. ?e pa ga ima v najemu, bo pa lastnik hotel nekaj zaslu?ka - torej bo prevoznik pla?al ceno vozila + ceno vzdr?evanja + zaslu?ek lastniku. Ne verjamem, da bi katerikoli lastnik dal vozilo v najem v svojo ?kodo. Torej te najem pride dra?je kot lastni?tvo.

 

Sm kmet an s hribu doma an ne zastopm, v ?em je finta?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjetno gre za kreativno racunovodstvo ... oz. optimizacijo davcnega poslovanja :) ... Veliko takih, ki so tako delali, je bilo verjetno tik pred koncem svojega poslovanja :) ... Enega takega se spomnim izpred mnogih let... Jerovsek Computers... so tudi prodali nerpemicnino v Domzalah in potem placevali najemnino oz. lizing ... Kmalu zatem so sli v stecaj... Podobno se ravno trenutno dogaja z Adrio ... Prodali so vsa letala in placujejo najem... kolikor pac placujejo :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je klasika, ko rabi? denar. Osnovno sredstvo proda? lizingodajalcu in ta ti da sve? denar, ki ga pa? potrebuje? za investicijo al pa recimo za popla?ilo dolgov. Ker pa seveda osnovno sredstvo rabi? za delo ga ima? zdaj v nejemu od lizinghi?e in seveda obro?no odpla?uje?. Na?eloma se najve?krat lotijo tega tisti, ki ne morejo dobiti kredita ali drugega na?ina financiranja.

 

Ker si Jest ravno omenil Jerov?ek Computers je bila ta poteza dejansko za?etek njegovega konca. Na ta na?in so recimo prodali lizingo dajalcu cel na novo zgrajen prizidek. Ker pa ne pravniki, ne nih?e drug ni preveril, da se pri prodaji manj kot 5 let starih nepremi?nin pla?a poln davek od prodaje, so na koncu cel kup denarja pustili dr?avi, isto?asno jim je zato tudi zmanjkalo denarja za odpla?ila vseh dolgov dobaviteljem. Tako, da so ti zaprli pipco z robo in ko enkrat nima? ve? robe ne more? ve? ni? prodajat in proizvajat. In ker to ne dela? teko?i stro?ki so vsak mesec, zraven pa ?e nov stro?ek obroka odpla?ila lizinga pa gre zadeva pod vodo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/borzni-komentar/morebitna-odstavitev-trumpa-vlagatelje-opozarja-na-dogodke-leta-1998/500407

 

Se ?e za?enja ustrahovanje. Ker je slovenska industrija kar dosti vezana na nem?ko, sem ?e od ve?ih sli?al, da se res ohlaja.

 

 

 

Bogati se pripravljajo na recesijo
Na finan?nih trgih ?e naprej ne usihajo ugibanja, ali se ZDA in s tem ves svet ne pribli?ujejo recesiji. Po raziskavi banke UBS med 360 bogatimi dru?inskimi podjetji, vrednimi vsaj milijardo evrov, ve? kot polovica (55 odstotkov) pri?akuje recesijo do prihodnjega leta, pri ?emer 45 odstotkov svoje nalo?be ?e prilagaja te?kim ?asom, kar pomeni, da so se od tveganih nalo?b preusmerili k obveznicam in nepremi?ninam, precej?en dele? (42 odstotkov) pa je povi?alo stopnjo denarne rezerve. 
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je v bistvu precej noro... rast BDP-ja ne more iti v neskon?nost. Japonci so to spoznanje osvojili ?e pred ?etrt stoletja in imajo tako nekaj ?asa rast, pa vmes kvartal ali dva padec BDP-ja in nikome ni?ta. Vse funkcionira.

 

In komu zdaj to stra?enje pomaga? Na?eloma nikomur, saj bodo ljudje spet za?eli dr?ati denar pri sebi in bodo s tem ?e poslab?evali stanje, saj denar v kapitalizmu pa? MORA kro?it. Nekateri so se upam nau?ili nekaj od prej?nje krize, predvsem Nemci, ki so bili dodatni generator ve?anja krize z doktrino var?evanja. ?e ne bi Merklca & Co. to po?enjala in ?e bi se takrat raje vlagalo, magari v infrastrukturo oziroma v bilo kaj, bi tista kriza mogo?e trajala leto ali najve? dve, tako pa smo je prakti?no gnali 7 let.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

To je v bistvu precej noro... rast BDP-ja ne more iti v neskon?nost. Japonci so to spoznanje osvojili ?e pred ?etrt stoletja in imajo tako nekaj ?asa rast, pa vmes kvartal ali dva padec BDP-ja in nikome ni?ta. Vse funkcionira.

 

In komu zdaj to stra?enje pomaga? Na?eloma nikomur, saj bodo ljudje spet za?eli dr?ati denar pri sebi in bodo s tem ?e poslab?evali stanje, saj denar v kapitalizmu pa? MORA kro?it. Nekateri so se upam nau?ili nekaj od prej?nje krize, predvsem Nemci, ki so bili dodatni generator ve?anja krize z doktrino var?evanja. ?e ne bi Merklca & Co. to po?enjala in ?e bi se takrat raje vlagalo, magari v infrastrukturo oziroma v bilo kaj, bi tista kriza mogo?e trajala leto ali najve? dve, tako pa smo je prakti?no gnali 7 let.

Kam se sedaj obra?a vse skupaj?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

It's pretty ugly

 

Tole bo ve?ja jeba kot virus sam... ker gospodarstva stojijo in dejansko se ideologija neoliberalizma sesuva v prah. Kapital je vse preve? selil proizvodnjo v cenej?e dr?ave in zaradi Kitajske marsikje zadeva stoji ?e dva meseca, ker nimajo ne delov ne materjala. Tole kvazi karanteno bodo mogo?e lahko dr?ali ?e dva do tri tedne in upali, da se stanje izbolj?a, ker ?e ne, bo potrebno "?rtvovati" ljudi in se sprijazniti, da bo 50-70% ljudi moralo zboleti za korono ter se tako preku?iti. ?ibki bodo v tem procesu ?al bili koleteralna ?koda. Dr?ave si ne bodo mogle privo??iti dokon?nega kolapsa in bodo moral na koncu sprejeti dejstvo, da nekateri tega dejansko ne bodo pre?iveli.

 

Dva meseca sigurno ne bodo mogli dra?ati tega stanja, ker potem bo dejansko kolaps sistema, tako da zdaj nekje predvidevam, da bo do sredine aprila ali ?e prej spet za?ele delovati ostale trgovine in proizvodnja. Kjer bodo seveda lehko enako ali pa vsaj 80% delali od doma bodo to ?e naprej. Do konca aprila bodo otroci nazaj v ?olah, ker ?e morajo star?i delat otroci pa? ne morejo biti sami doma.

 

Se zna zgoditi, da se bo uvedla policijska ura za vse starej?e od 65-70 let in ti bodo dejansko v samokarantenah doma, ?e so lahko in ?e imajo koga, ki jih bo oskrboval s hrano in podobnim. Ostali bodo ali dobili prostor v kak?nem zavarovanem zbirnem centru ali pa jim bodo hrano nosile organizirane slu?be.

 

Konec leta bo statisti?no padec BDP-ja nekje med 6 do 10%, verjetno bo pa za virusom v Sloveniji umrlo nekje med 200-500 ljudi ali cca 2x ve? kot jih je lani umrlo za sezonako gripo (160). ?e bo tako kot sem napisal se bo gospodarstvo pobralo do konca naslednjega leta, ?e pa ne bodo tako naredili si pa raje sploh ne upam pomisliti.

 

Pa ?e dobre strani te zgodbe:

- kapital v tako imenovani neoliberalni obliki bo videl kako hudi?evo je ranljiv z globalizacijo in da nekoliko manj?i dobi?ek je ?e vseeno bolj?i kot ni? dobi?ka ali celo zguba.

- zaradi ve?je lokalne proizvodnje in predelave se bodo zmanj?ali tudi pritiski na okolje, ker ne bo ve? toliko nepotrebnega tovornega prometa iz oddaljenih lokacij.

- ravno tako bo turizma manj oziroma bo bolj lokalno usmerjen, kar sept pomeni manj izpustov in ?istej?e okolje

- seveda bodo stvari nekoliko dra?je, kot pa ?e jih dela poceni delovna sila ampak po drugi strani bo pa ve? ljudi imelo delo in tudi prilive na svoj ra?un.

- izredno dobra ?ola za naprej, da se bo v prihodnjih takih pojavih reagiralo pravo?asno, predvsem pa pravilno.

- mnoge te?nje po privatizaciji zdravstva bodo pospremljene z grdimi poglede, saj edino javno zdravstvo sploh re?uje situacijo. Privat klinike so se zaprle oziroma so na voljo zgolj in samo bogati eliti in tudi pribli?no ne pomagajo zdravstvenemu sistemu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

It's pretty ugly

 

Tole bo ve?ja jeba kot virus sam... ker gospodarstva stojijo in dejansko se ideologija neoliberalizma sesuva v prah. Kapital je vse preve? selil proizvodnjo v cenej?e dr?ave in zaradi Kitajske marsikje zadeva stoji ?e dva meseca, ker nimajo ne delov ne materjala. Tole kvazi karanteno bodo mogo?e lahko dr?ali ?e dva do tri tedne in upali, da se stanje izbolj?a, ker ?e ne, bo potrebno "?rtvovati" ljudi in se sprijazniti, da bo 50-70% ljudi moralo zboleti za korono ter se tako preku?iti. ?ibki bodo v tem procesu ?al bili koleteralna ?koda. Dr?ave si ne bodo mogle privo??iti dokon?nega kolapsa in bodo moral na koncu sprejeti dejstvo, da nekateri tega dejansko ne bodo pre?iveli.

 

Dva meseca sigurno ne bodo mogli dra?ati tega stanja, ker potem bo dejansko kolaps sistema, tako da zdaj nekje predvidevam, da bo do sredine aprila ali ?e prej spet za?ele delovati ostale trgovine in proizvodnja. Kjer bodo seveda lehko enako ali pa vsaj 80% delali od doma bodo to ?e naprej. Do konca aprila bodo otroci nazaj v ?olah, ker ?e morajo star?i delat otroci pa? ne morejo biti sami doma.

 

Se zna zgoditi, da se bo uvedla policijska ura za vse starej?e od 65-70 let in ti bodo dejansko v samokarantenah doma, ?e so lahko in ?e imajo koga, ki jih bo oskrboval s hrano in podobnim. Ostali bodo ali dobili prostor v kak?nem zavarovanem zbirnem centru ali pa jim bodo hrano nosile organizirane slu?be.

 

Konec leta bo statisti?no padec BDP-ja nekje med 6 do 10%, verjetno bo pa za virusom v Sloveniji umrlo nekje med 200-500 ljudi ali cca 2x ve? kot jih je lani umrlo za sezonako gripo (160). ?e bo tako kot sem napisal se bo gospodarstvo pobralo do konca naslednjega leta, ?e pa ne bodo tako naredili si pa raje sploh ne upam pomisliti.

 

Pa ?e dobre strani te zgodbe:

- kapital v tako imenovani neoliberalni obliki bo videl kako hudi?evo je ranljiv z globalizacijo in da nekoliko manj?i dobi?ek je ?e vseeno bolj?i kot ni? dobi?ka ali celo zguba.

- zaradi ve?je lokalne proizvodnje in predelave se bodo zmanj?ali tudi pritiski na okolje, ker ne bo ve? toliko nepotrebnega tovornega prometa iz oddaljenih lokacij.

- ravno tako bo turizma manj oziroma bo bolj lokalno usmerjen, kar sept pomeni manj izpustov in ?istej?e okolje

- seveda bodo stvari nekoliko dra?je, kot pa ?e jih dela poceni delovna sila ampak po drugi strani bo pa ve? ljudi imelo delo in tudi prilive na svoj ra?un.

- izredno dobra ?ola za naprej, da se bo v prihodnjih takih pojavih reagiralo pravo?asno, predvsem pa pravilno.

- mnoge te?nje po privatizaciji zdravstva bodo pospremljene z grdimi poglede, saj edino javno zdravstvo sploh re?uje situacijo. Privat klinike so se zaprle oziroma so na voljo zgolj in samo bogati eliti in tudi pribli?no ne pomagajo zdravstvenemu sistemu.

Uff, Boss, a ve? da sem prav ?akal na kaj takega izpod tvojih rok. Nekako se mi zdi,da ?e najbolj realno napises vse skupaj in da pozna? stvari (oziroma da zna? pogledati stvari iz ?ir?e perspektive). Ok, edino to da Jan?e res ne prena?a?, to sem opazil :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moje mnenje, pa sem ?isti laik...

 

Najebal bomo.

 

Nekateri bolj,nekateri manj, posledice bomo pa ?utili vsi. Recimo daljni sorodnik je tik pred tem , da odpusti 20posto svojih zaposlenih...

 

Oba moja star?a sta ?olnika-oba doma do nadaljnjega, ampak bolje to ,kot da imata s.p.; verjamem da se tem ?e posebej slabo pi?e. Ubistvu v celi familiji trenutno delava samo jaz in sestri?na.

 

Jaz menim,da se bo glede samega poteka bolezni in epidemije marsikaj pokazalo konec naslednjega tedna. ?e ne bo stvar zelo huj?a, smo na dobri poti.

 

?e bodo videli,da zboleli nimajo hudih znakov in dejansko do?ivijo to kot la?ji prehlad, bi jih bilo smotrno ne trpati v karanteno za vsako ceno, ampak dati na delovna mesta ,kjer ne bodo predstavljali nevarnosti za splo?no zdravje, gospodarstvo pa ne bo obstalo.

 

Seveda je za kak takega potrebno po?akati vsaj 2tedna stroge karantene, da vidimo "kam kdo spada"... Tu smo pa potem pri tem problemu, da nemali procent ne jebe ?ive sile in se dru?i... Spet za?aran krog...

 

Ampak ja... Marsikaj se lahko nau?imo iz tega sranja... Pa verjamem, da se bo videlo,kdo je zadnja leta ?ivel krepko preko svojih zmo?nosti...

 

Mislim pa , da je pouk v ?olah ?e najmanj?i problem . V skrajni sili bodo pa? imeli poleti pouk... Ampak ,ja.. za?aran krog-to pomeni ni? od turizma...

 

Te?ko je biti pameten... Po koncu virusa, bomo pa itak pametni ,kako bi morali kaj narediti druga?e...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jajo je en navaden vojni dobi?kar in to ?e od leta 1991 naprej. Vsako krizo je zlorabil za svoj profit. In to, da se znajde v krizi je ?ista neosnovana fama, ki jo ?irijo njegovi.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jajo je en navaden vojni dobi?kar in to ?e od leta 1991 naprej. Vsako krizo je zlorabil za svoj profit. In to, da se znajde v krizi je ?ista neosnovana fama, ki jo ?irijo njegovi.

Pa saj to je bistvo vojnega dobi?karstva - znajti se v kriznih ?asih.

 

Saj vem da sem pozitiven kot minus na akumulatorju, ampak ?e bi pred kakim mesecem ali dvema v Evropi poslu?ali negativce bi sedaj imeli manj?e sranje. Uglavnem Boss ti si ?ist preve? optimist v omenjanju pozitivnih stvari ob zaklju?ku te krize. Samo spomni se koliko je svet izu?ila zadnja finan?na kriza.  

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MIslim, da bo vseeno tokrat nekoliko druga?e. Do zdaj ?e ni bilo tolk panike, ker so ladje vozile mesec oziroma ?e ve? in so prihajale tiste, ki so izplule recimo v januarju. ?aki zdaj, ko ladij nekaj mesecev iz Kitajske ?e ne bo. Revoz bo lahko stal do maja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok Boss, en velik del se strinjam, tisto kar pa spodaj opisuje? kot dobro, se pa meni zdi problem predvsem v tem, da vidim politike kot vojne dobi?karje (vse po vrsti, ne delam izjem).

Zato tudi spra?ujem, kaj si mislite. Namre? tole se mi zdi ena dobra ?ola za cel svet, da pa? vse ne more slonet samo na on time delivery, in na pove?evanju dobi?ka, ter obenem ne imet nekih pravih rezerv. Ok rezerva je IMF, ampak gospodarskim subjektom, ki v vmesnem ?asu propadejo to ne pomaga. Obenem pa se izgubi generacija teh gospodarskih subjektov, kar pomeni verjetno luknjo za par let?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 7 mesecev kasneje...

Ojoj. Leta 2018 sem neki vložil v bitkonje... Danes sem po doooolgem času pogledal in me je spotilo. 

Moja naložba se je povečala za cca 62%😁

 

Kaj zdaj? Pustit al prodat? 

Ma kaj ku ne vem, kdaj je dobro prodat in nazaj kupit?! 🤔

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je AmpeR napisal:

Ojoj. Leta 2018 sem neki vložil v bitkonje... Danes sem po doooolgem času pogledal in me je spotilo. 

Moja naložba se je povečala za cca 62%😁

 

Kaj zdaj? Pustit al prodat? 

Ma kaj ku ne vem, kdaj je dobro prodat in nazaj kupit?! 🤔

Kupi si Ferrarija. Kot to oglašujejo zadnje čase. Sedaj je priložnost za to. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.