Skoči na vsebino

Financni trgi in investicije preko borze


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Bossek napisal:

Jaz sem pisal na 3 (ilirika, nlb, nova kbm). 2 od teh (nlb in nova kbm) moras fizino it v poslovalnico za odprtje trgovalnega racuna. Pri iliriki vse lahko opravis online. Cenovno so vsi zelo tam tam, par eur razlike.

 

Pri 10k te pride vse skupaj dobrih 60 eur. Se pravi po 3 letih imas nekje 950 eur.

 

Jaz bom to uredil prek Ilirike. Porocam kako bo slo :)

Kaj te pride 60€…🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Hixxy napisal:

Odprtje trgovalnega računa

 

Mah za 3 leta, to ti inflacija poje

 

raje dam 10k v crypto če že

Pri NLB je slabih 20€,tako,da ne vem kaj je še, da pride 60€....🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tocno tko. 60 eur je pribljuzno komplet strosek za 3 leta. Odprtje, vodenje, KDD provizije, zaprtje.

Zanimivo, da vsi omenijo inflacijo. Jp ce se dnar vala na TRR pa ni inflacije?

 

Primerjat crypto in pa tole pa ne vem ce je na mestu.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bossek napisal:

Jaz sem pisal na 3 (ilirika, nlb, nova kbm). 2 od teh (nlb in nova kbm) moras fizino it v poslovalnico za odprtje trgovalnega racuna. Pri iliriki vse lahko opravis online. Cenovno so vsi zelo tam tam, par eur razlike.

 

Pri 10k te pride vse skupaj dobrih 60 eur. Se pravi po 3 letih imas nekje 950 eur.

 

Jaz bom to uredil prek Ilirike. Porocam kako bo slo :)

Izračun za elektronsko obveščanje na Iliriki pri 10k je po 3 letih 966,56 eura, za klasično 925,07 eura

 

Jaz sem šel fizično v SKB prej, sklenil račun in vzel klasično obveščanje, ker podpore za elektronskega nimajo. Pri 10k je pri njih to 934,52 eura.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Hixxy napisal:

Odprtje trgovalnega računa

 

Mah za 3 leta, to ti inflacija poje

 

raje dam 10k v crypto če že

 

kripto ne veš, kakšna bo cena čez 3 leta

 

tukaj garant veš, da bo cena ista, 10k za 11k po treh letih

 

se strinjam s tabo, iz vidika donosnosti, nabijanja čustev in iskanja easy money ti kripto lahko prinese bolan zaslužek, ponavadi celo dvokratnike.... ampak za neke konzervativne vložek pred nekimi večjimi nakupi (če recimo zbiraš 3 leta dnar), je pa tole bomba, sploh ker te država ne obdavči do 1000 eur letno

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mojstri, kako so lahko 3 % obresti "bomba", če jih inflacija sproti poje?

 

11 jurjev bo čez tri leta imelo kupno moč kvečjemu 8 današnjih jurjev ...

 

Ne nasedajte na te finte. Če imate viška denarja, si kupite kaj, kar potrebujete. Bo bolje naložen ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je dvorjan napisal:

Mojstri, kako so lahko 3 % obresti "bomba", če jih inflacija sproti poje?

 

11 jurjev bo čez tri leta imelo kupno moč kvečjemu 8 današnjih jurjev ...

 

Ne nasedajte na te finte. Če imate viška denarja, si kupite kaj, kar potrebujete. Bo bolje naložen ...

 

to je bolj za tiste, ki jim denar tako ali tako leži in ne dobivajo za to nič. bolje 3% kot nič.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 urami je dvorjan napisal:

Mojstri, kako so lahko 3 % obresti "bomba", če jih inflacija sproti poje?

 

11 jurjev bo čez tri leta imelo kupno moč kvečjemu 8 današnjih jurjev ...

 

Ne nasedajte na te finte. Če imate viška denarja, si kupite kaj, kar potrebujete. Bo bolje naložen ...

Če si 5 let pred penzijo in imaš na računu privarčevanih 30k in veš, da boš ta denar čez 5 let potreboval za preživetje, je tale obveznica super. :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je NevLado napisal:

Torej je 25€ pri moji banki za 10k€.... 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je NevLado napisal:

Če si 5 let pred penzijo in imaš na računu privarčevanih 30k in veš, da boš ta denar čez 5 let potreboval za preživetje, je tale obveznica super. :) 

 

In boš z 960 € dobička lahko živel natanko 2 meseca. Ali pa 3, če imaš svoje stanovanje/hišo.

Super! 🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No za 30k, bos dobil vn 3k po 3 letih. Boljš kot kamen v hrbet al kako. 

 

Te obveznice so pač zgolj varna naložba. Tisti, ki znajo denar obračati, verjetno ne bodo vložili v to. Za mene, ki pa sem cel prestrašen in nezaupljiv do investicij v bitcoine, delnice, nafte, itd. pa je to čist vredu, boljš kot da mi na računu leži. Če pa bi imel v mislih drugo pametno investicijo, npr. menjavo strehe, pa bi raje tja vložil.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Jaka32 napisal:

 

In boš z 960 € dobička lahko živel natanko 2 meseca. Ali pa 3, če imaš svoje stanovanje/hišo.

Super! 🤣

Super, 960 eur ki padejo iz neba. Lahko mi pa ti nakažeš 960 eur, pa prodam te obveznice ki sem vložil :D

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tocno tko

 

zanimiv so odgovori:

- SAMO 3,4%, ne splaca se! .... ok bom pustil na banki za 0,01%

- SAMO 3,4%, ob inflacij 10% bwahahah butast .... ok pustim na banki/sefu/stunfu tam pa inflacija ne pozre

 

Full verjamem, da to ni NAJbolsa nalozba, samo mislim pa da ni slaba.

 

Danes odprl racun na Iliriki. Rabis recmo cca 30 minut ce si bolj pocasen, da vse izpolnes in opravic video identifikacijo. Drug teden nakazem se denar in oddam narocilo za nakup.

 

No pa gremo v drugo. Sedaj v crypto nekaj ze imam: USDC po 10% obresti, DCA strategija na binance za ETH, pa neki malega pac drzim na ladgerju.

 

Sem pa nek bullshit nalozbeno zavarovanje (ki mi je naredilo cca 1k minusa), sedaj ukinil in iscem se neki kamor bi mesecno investiral. Mogoce kak ETF (nimam pojma kaj to je), ali kaj podobnga. Kaka ideja?

 

Se pravi nekako bi mel:

- Obveznice in depozite kot male obresti ampak varno

- crypto kot velik riziko ampak opcija velikega donosa

- potem pa neki srednjega, srednji riziko in srednji donos bolj za varcevanje ke do 60 leta

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Bossek napisal:

tocno tko

 

zanimiv so odgovori:

- SAMO 3,4%, ne splaca se! .... ok bom pustil na banki za 0,01%

- SAMO 3,4%, ob inflacij 10% bwahahah butast .... ok pustim na banki/sefu/stunfu tam pa inflacija ne pozre

 

Full verjamem, da to ni NAJbolsa nalozba, samo mislim pa da ni slaba.

 

Danes odprl racun na Iliriki. Rabis recmo cca 30 minut ce si bolj pocasen, da vse izpolnes in opravic video identifikacijo. Drug teden nakazem se denar in oddam narocilo za nakup.

 

No pa gremo v drugo. Sedaj v crypto nekaj ze imam: USDC po 10% obresti, DCA strategija na binance za ETH, pa neki malega pac drzim na ladgerju.

 

Sem pa nek bullshit nalozbeno zavarovanje (ki mi je naredilo cca 1k minusa), sedaj ukinil in iscem se neki kamor bi mesecno investiral. Mogoce kak ETF (nimam pojma kaj to je), ali kaj podobnga. Kaka ideja?

 

Se pravi nekako bi mel:

- Obveznice in depozite kot male obresti ampak varno

- crypto kot velik riziko ampak opcija velikega donosa

- potem pa neki srednjega, srednji riziko in srednji donos bolj za varcevanje ke do 60 leta

IDWA ali VWCE ETF so baje top notch - dobra donosnost, dost tech oriented - kar trenutno ful raste zaradi AI

 

Kaj točno glede ETF-jev te zanima?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.