Skoči na vsebino

Mazda 6


curko

Priporočeno sporočilo

Kaj nihče nima nič? Ajej, a ni tole Mazda forum? Bom moral sam zlesti pod avto. Sigurno je kdo že kaj iskal okrog podatkov menjalnika (proizvajalec, tip, itd.).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem na šestici dizel AT naročil 9 litrov Ravenol FZ olja.

Najprej sem zamenjal skoraj 5 litrov, ker sem odstranil spodnji del menjalnika in zamenjal še filter v njem. Nato pa čez 10.000 km zamenjal še cca. 4 litre olja, kolikor ga je pač priteklo ven čez luknjo ...

Naredil adaptacijo in stvar še danes dela tip-top. Pa ima 70.000 km prevoženih od menjave (skupaj 280.000), tako da bo ta postopek spet kmalu na vrsti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Agerg napisal:

Kaj nihče nima nič? Ajej, a ni tole Mazda forum? Bom moral sam zlesti pod avto. Sigurno je kdo že kaj iskal okrog podatkov menjalnika (proizvajalec, tip, itd.).

zdravo, imaš podforum v katerem imaš opisan postopek menjave ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je scania napisal:

zdravo, imaš podforum v katerem imaš opisan postopek menjave ...

 

 

Pomoje ne vidi tega podforuma, ker ni clan ... 

 

Predvidevam, da mislis tale podforum >> 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dobim da je Zaprt klub. No, pa naj kdo iz kluba prosim sem napiše osnovne podatke, če jih imate tam...

 

Iz specifikacij vidim, da je količina olja v AT menjalniku za Skyactiv-g 2.5 7,8 litrov. Po napotkih nekaterih tu to pomeni, da se ga brez spiranja zamenja okrog pol.

Popravljeno od Agerg
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Agerg napisal:

Dobim da je Zaprt klub. No, pa naj kdo iz kluba prosim sem napiše osnovne podatke, če jih imate tam...

 

Iz specifikacij vidim, da je količina olja v AT menjalniku za Skyactiv-g 2.5 7,8 litrov. Po napotkih nekaterih tu to pomeni, da se ga brez spiranja zamenja okrog pol.

5 litrov bo šlo če menjaš karter + filter

malo manj kot 4,5 če samo zliješ iz čepa

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Zdravo,

 

Razmisljam da bi vzel to šestico. Na papirjih vse štima. Čudno je le da je servis bil narejen na 60, potem že na 65, naslednji pa šele na 100. Moti me tudi na splošno, da je uvožena iz francije. Kaj pravite?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19394124&display=Mazda Mazda6

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je jonathan2 napisal:

Zdravo,

 

Razmisljam da bi vzel to šestico. Na papirjih vse štima. Čudno je le da je servis bil narejen na 60, potem že na 65, naslednji pa šele na 100. Moti me tudi na splošno, da je uvožena iz francije. Kaj pravite?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19394124&display=Mazda Mazda6

To je bil verjetno avto od lizinga. Podobno se je dogajalo pri uvoženih avtomobilih iz Italije, ki so bili last lizinga lizinga. Oni ne vozijo ponavadi svojih vozil na uradne servise ampak imajo svoje delavnice. Jaz bi bil previden, saj tu nekaj ne štima. Ali si se res zmotili alinpa kilometri niso realni in so manipulirali z števce. 

Poizkusi pridobiti podatke na našem uradnem mazda servisu za to vozilo, če ti bodo šli na roko. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je jonathan2 napisal:

Zdravo,

 

Razmisljam da bi vzel to šestico. Na papirjih vse štima. Čudno je le da je servis bil narejen na 60, potem že na 65, naslednji pa šele na 100. Moti me tudi na splošno, da je uvožena iz francije. Kaj pravite?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19394124&display=Mazda Mazda6

Moj nasvet? Če ti je neki sumljivo, ne vzet. 

 

Verjamem, da se težko najde optimalni avto, vsaj to sem jaz ugotovil, ko sem uvažal svojega. Pa moraš nekje potegnit črto in se z določenimi stvarmi sprijaznit. Ma če maš slab občutek, raje ne. 

 

Lahko pa sam preveriš mobile de in najdeš avto, ki ti je zanimiv, pa ga potem sam uvoziš iz nemčije npr. A iščeš striktno dizla?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je NevLado napisal:

Moj nasvet? Če ti je neki sumljivo, ne vzet. 

 

Verjamem, da se težko najde optimalni avto, vsaj to sem jaz ugotovil, ko sem uvažal svojega. Pa moraš nekje potegnit črto in se z določenimi stvarmi sprijaznit. Ma če maš slab občutek, raje ne. 

 

Lahko pa sam preveriš mobile de in najdeš avto, ki ti je zanimiv, pa ga potem sam uvoziš iz nemčije npr. A iščeš striktno dizla?

Seveda išče striktno dizla, saj je objavil oglas, kjer je Mazda dizel. Pa ja mu ne boš zopet dinozavra vsiljeval z porabo 9-10 litrov/100??🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Alex napisal:

Seveda išče striktno dizla, saj je objavil oglas, kjer je Mazda dizel. Pa ja mu ne boš zopet dinozavra vsiljeval z porabo 9-10 litrov/100??🤔

 

Haha, kako hitro bencin aktivisti skočijo v akcijo. Po moje zato, ker je treba narest pomanjkanje rabljenih bencinarjev in dvigniti ceno le teh, da bodo prodajali svoje za večji denar. 😜

 

 

edit: Ej ej, to nisem napisal jaz... to mi je en shekal profil ... 🤡

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je godlike napisal:

Poskrbi za bolj varno geslo 🤪

 

Sej sem dal varno geslo: "TiSiTeslo" pa ga je en takoj pogrunatal. Le kako?🤪

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene pa zanima, kaj zajema tistih njihovih 5.let jamstva? Če so notri zajete vse stvari okrog motorja, pol bi to moglo biti ok. Če je karkoli narobe z avtom, se ti bo itak prej pokazalo, kot v petih letih. 

Je pa drugače zelo lepa M6.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.