Skoči na vsebino

Navigacija v Mazdah (infotainment, MZD Connect)


sylver

Priporočeno sporočilo

pred 14 minutami je Bini napisal:

To isto imam tudi jaz.... Novo še verjetno niso vsem poslali, meni pošljejo sporočilo, ko je nova... 👍

Aha, ok...enkrat sem dobil mislim da po mailu, ampak ful kasneje, kot sem sam našel 😃😃😃 hvala za info👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
On 9/23/2023 at 5:45 PM, vzupan3 said:

Od kar sem si dal AndroidAuto, ne vidim več razloga za "original" navigacijo. 

 

V nasprotju z Mazda navigacijo, ti je ne prikazuje na HUDu. Drgač bi js tud skos to lavfal.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Berbasecks napisal:

 

V nasprotju z Mazda navigacijo, ti je ne prikazuje na HUDu. Drgač bi js tud skos to lavfal.

 

Ja, pa ne. Sem včeraj iztaknil SD kartico, sedaj pa nimam več napisov omejitev hitrosti, ni več opozarjanja na radarje, ... popoldne jo vtaknem nazaj, čeprav so podatki zastareli ... nazadnje posodobljeni 2021. 

 

A mogoče kdo ve, ali je kakšna razlika v hitrosti delovanja Mazdinega infotainment sistema z vtaknjeno SD navigacijo in brez? Z vtaknjenim USB ključem z veliko glasbenimi datotekami in brez? Torej, ali SD kartica oziroma glasbeni USB obremenjuje-upočasnjujeta delovanje že tako počasnega sistema?

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 2 urama je Alex napisal:

Posodobil sem zemljevide v cx30. 

In prvič, od kar imam cx30 sem preizkusil, kako deluje android avto. 😊

 

Ok...se splača posodobit...je kaj novega ..😉😁😁😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Alex napisal:

Nič posebnega. Sem mislil, da je več tega. Zaenkrat ne bom uporabljal. 

Google zemljevide jaz uporabljam, če je potreba pa tu in tam kako musko... 😉

 

pred 3 minutami je Gelipter napisal:

Ok...se splača posodobit...je kaj novega ..😉😁😁😉

Jaz jo posodobim, ker je 5 let zastonj, uporabljam jo pa tako ne, ker raje uporabljam Google zemlevide, mi je boljša.... :bravo:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
DE.NAVI-WORLD.COM

Navi World Kaufen Sie noch heute eine Navigations-SD-Karte für Mazda BJM766EZ1W SD-Karte Europa 2023 ☑ Sofort...

 

Mazda BJM766EZ1W SD kartica Europa 2023 za 79,90 USD opcijom update sledeće 3 godine.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Ivan IK napisal:
DE.NAVI-WORLD.COM

Navi World Kaufen Sie noch heute eine Navigations-SD-Karte für Mazda BJM766EZ1W SD-Karte Europa 2023 ☑ Sofort...

 

Mazda BJM766EZ1W SD kartica Europa 2023 za 79,90 USD opcijom update sledeće 3 godine.

Investiraj raje v carplay modul, pa imaš preko telefona google maps

 

na primer: https://www.aliexpress.com/item/1005005638635986.html?spm=a2g0o.productlist.main.7.2c9f6de2o3iqPs&algo_pvid=a774e11c-f1a9-4f1e-870d-87b249872915&algo_exp_id=a774e11c-f1a9-4f1e-870d-87b249872915-3&pdp_npi=4%40dis!EUR!124.80!52.72!!!954.15!!%402103010f17013672048355698e2320!12000033870089929!sea!SI!0!AB&curPageLogUid=Eoh6qsjwcUjF

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fajn je imeti oboje... Brez vstavljene kartice ne deluje branje prometnih znakov in je HUD bolj prazen ... :) ... Google Maps (ali katera druga navigacija preko Carplay/Android Auto ima prednost pri prikazu pretocnosti ... Prikaz navodil preko HUD-a pa je precej okrnjeno (ce imas Android prikazuje osnovna navodila samo Google Maps, ce imas iPhone pa Apple Maps) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za HUD pa to (menda) drži. Sam nimam tega, niti me ni posebej prepričala ta zadeva, pa sem res pozabil 🙂
Ampak sicer je AA (verjetno tudi Carplay) zakon. Čeprav je ščurkast, omogoča elegantno preživljanje časa v naših Mazdicah. Meni je res všeč navigacija (TomTom GO, AmiGo ali Google Maps), pa glasovna odgovarjanja na kakšna sporočila, pa podcasti (uporabljam odličen AntennaPod), pa kakšen AA Torque ...
Ravno pred nekaj dnevi sem napisal, katere aplikacije sicer uporabljam, pa vidim, da jih je kar nekaj uporabnih v avtomobilih.

Roko na srce Mazdin sistem sicer ni slab, sploh ne. Ima pa nekaj nerodnosti, med katerimi so zame največje:
- navigacija pač ni tako ažurna v vsakem trenutku in tudi posodobitve so stvar odpiranja denarnice
- infotainment je počasen, občutno počasnejši od telefonov (vsaj na mojem letniku 2016)
- bluetooth ne podpira zadnjih protokolov (vsaj pri meni)
- preskakovanje po podkastu/glasbi povzroča zatikanje
- nikakor mi ne uspe prikazati seznama glasbe/podkastov v neki mapi
- težave s prikazovanjem imen kontaktov ...

Saj verjetno imajo novejše verzije to izboljšano, ampak ko imaš enkrat brezžični AA, se v Mazdin sistem vračam samo še za pregled servisnega intervala.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...
pred 49 minutami je amatej napisal:

Je že kdo našel kakšen dober wifi dongle za CarPlay pri Mazdi 6 2018+ ?

 

Verjetno mislis modul, ki doda brezzicno povezljivost za CarPlay/Android Auto?

 

Tole berem, da kar pohvalijo >> 

CARLINKITCARPLAY.COM

If English is not your native language, you can also click on your language below to read. German Italian Spanish Features:  Convert Your Wired Carplay/ Wired Android Auto to Wireless! The new Carlinkit...

 

 

 

AMZN.EU

 

 

 

Je pa tudi tukaj ze nekaj podobnih resitev opisanih >> 

 

 

 

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je miha20 napisal:

Mazda ma navodila za prenest navigacijo brezplačno mazda toolbox

 

MAZDA.WELCOME.NAVIEXTRAS.COM

 

 

 

Noja... ni ravno brezplacno :D ... Moras imeti aktivno narocnino... Zadnje leto ali dve jo dobis sicer ze ob nakupu novega vozila... prej pa to ni bilo pravilo (se sedaj je verjetno pri najcenejsih modelih ali paketih opreme to posebej posebej doplacat ... In ta narocnina je tudi omejena... na 3 ali 5 let od nakupa ... Potem je treba podaljsat ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Jest napisal:

 

 

Noja... ni ravno brezplacno :D ... Moras imeti aktivno narocnino... Zadnje leto ali dve jo dobis sicer ze ob nakupu novega vozila... prej pa to ni bilo pravilo (se sedaj je verjetno pri najcenejsih modelih ali paketih opreme to posebej posebej doplacat ... In ta narocnina je tudi omejena... na 3 ali 5 let od nakupa ... Potem je treba podaljsat ... 

Ja je res sm mal spregledu k jz se s tem neubadam pa kupim kartico pa je rešeno.

Morm še Mazda mdars kupit sam je €€ ogromno

Popravljeno od miha20

Če rabiš pomoč piši zs

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Sem na enem nemskem forumu nasel, da je bila decembra spet nadgradnja zemljevidov ... 

 

image.png

 

Se ravno nadgrajuje moja kartica ...

 

image.png

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 2

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...
  • 1 mesec kasneje...

Za novejse Mazde (CX-30, CX-60,...) so na voljo posodobljeni zmeljevidi ...

 

https://mazda.update-mapnavi.com/overview.html?location=eu&lang=sl

 

image.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naročil...malce cenejšo 33,89€ na Aliexpressu...in še mal popusta z kovančki😁 (dražjo od obeh ki sta na izbiro)...pa da vidim,če je za kaj🧐...sporočim ko prispe😉 

 

Just found this amazing item on AliExpress. Check it out! 
€33.37  64%OFF | 2air CarlinKit 5.0 Wireless CarPlay Wireless Android Auto Box 2.4G & 5.8Ghz WiFi BT Auto Connect Plug&Play For Wired AA CP Cars
https://a.aliexpress.com/_EG468iD

Popravljeno od skritikrt
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.