Skoči na vsebino

Mazda CX-5 - mnenja


kacnje

Priporočeno sporočilo

pred 34 minutami je Slivka napisal:

Še kar poskočni, če si navajen vozit tako, da obrati motorja ne padejo pod 4500 obratov. Jaz sem enkrat sedel poleg, pa mi ni 'sedla' taka vožnja...

Verjetno takrat tudi poraba ni majhna 🙂

Mogoce pa kdo ve priblizno koliko je poraba neke normalne voznje? 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz vozim Diesla od Januarja sem naredil 12.000 km drugače padam skupno 120.000 km zaenkrat brez problema, a preventivno bo še letos sledila menjava verig in servis menjalnika

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma jaz nisem imel večjih problemov z mojo cx5 awd CD176 konjev L2013. Imel sem jo 6 let, prevozil nekaj čez 92000 km. Dnevno sem naredil povprečno 22km (služba in nazaj). Največji problem so bli diski, ki so jih garancijsko zamenjali. Olje se ni nikoli dvignilo, nobene lučke z filtrom... Mogoče pa sem imel srečo😉. Upam, da jo ima tudi nov lastnik. 

Poraba se pa je bila cca. 7,3l/100km klik

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 urami je Enos napisal:

Je bilo vec mestne voznje ali bolj relacijsko? In koliko si cca letno delal km?? Seveda sklepam da imas dizla? 

Vožnje je večino krajše, letno delam cca 18000 km. Ja 2.2 CD175 AT AWD

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Enos napisal:

Se vedno nisem dobil odgovora koliko je poraba za Nissana Qashaija 1.3 116kw 2019 če slučajno kdo ve?? 🙂🙂

WWW.VOLAN.SI

Vsakič, ko v uredništvo dobimo avto z novim motorjem, ga z največjim zanimanjem pregnetemo. Sploh, če...

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Malo pozno se bom vključil v tematiko, mogoče pa komu vseeno pride prav. Tudi sam sem iskal bencinsko različico CX-5 AWD. In pri nas res ni dosti izbire. Zato sem pobrskal po nemških oglasih (Mobile.de), je malo lažje najti. Nabavil sem jo na pooblaščenem servisu pred Münchnom (Kolbermoor) in sam uredil vse potrebne dokumente tako v Nemčiji, kot pri nas. Res ni nobena težava, v Nemčiji sem uredil v pol ure vse potrebno (predhodno dobiš rezervacijo termina na Kfz). Kar se mene tiče, zelo pozitivna izkušnja, tako z nakupom vozila, kot z urejanjem dokumentacije. Je pa res, da sem prevzel riziko in sem prodajalcu nakazal denar preden sem videl avto v živo :)

 

Aja, avto je pa CX-5 2.0 AWD, l. 2015, 109.000 km. Res pa ni najbolj dinamične sorte motor, sploh, ker sem prej 15 let vozil turbo bencinarja..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 24. 5. 2023 ob 14:07 je Dedi napisal:

Malo pozno se bom vključil v tematiko, mogoče pa komu vseeno pride prav. Tudi sam sem iskal bencinsko različico CX-5 AWD. In pri nas res ni dosti izbire. Zato sem pobrskal po nemških oglasih (Mobile.de), je malo lažje najti. Nabavil sem jo na pooblaščenem servisu pred Münchnom (Kolbermoor) in sam uredil vse potrebne dokumente tako v Nemčiji, kot pri nas. Res ni nobena težava, v Nemčiji sem uredil v pol ure vse potrebno (predhodno dobiš rezervacijo termina na Kfz). Kar se mene tiče, zelo pozitivna izkušnja, tako z nakupom vozila, kot z urejanjem dokumentacije. Je pa res, da sem prevzel riziko in sem prodajalcu nakazal denar preden sem videl avto v živo :)

 

Aja, avto je pa CX-5 2.0 AWD, l. 2015, 109.000 km. Res pa ni najbolj dinamične sorte motor, sploh, ker sem prej 15 let vozil turbo bencinarja..

Naj ti fajn služi, velik varnih km. :zoom-zoom:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

 

pred 9 minutami je Bini napisal:

Mogoče tole pride komu prav pri odločitvi za nakup M CX30,ali pa tudi ne....🤔

 

Hmmm... primerjava je med Renault Austral in CX-5? :D

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je SpEkTr napisal:

Po temle videu sodeč ,bi kupil Australa :D

 

1.3 motor s turbino? Resno? :D 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, sej sem rekel po tem  videu sodeč. Zdej kako je v praksi bi pa moral probat.

 

No, sej mata pa nek point po svoje, sej to že vsi vemo, da se določenih stvari držijo kot pjanc plota, kar je včasih seveda plusa, včasih pa tudi minus.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

tole bo konkurenca CX-5 , CX-60; opažam pa da imajo vsi ti SUV po novem neko "škatlasto" obliko....kot nek mix CX-60, XC-60.... 

CITYMAGAZINE.SI

Povsem nova Honda CR-V iz leta 2023 veličastno vstopa v Evropo s privlačnim dizajnom, prostorno notranjostjo in vznemirljivim pogonskim sklopom hibridom in priključno hibridno električno različico (PHEV)...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Helow...   lep pozdrav vsem.

 

Tudi jaz se nagibam malo k CX5-ki ampak cenejšim različicam, tam okoli 10-11k€  letnik 2013-2016  :)

 

Berem da mnogi priporočate menjavo keten,... nikjer pa nisem zasledil kakšen je strošek menjave?

Tudi Mazda6 me matra,... pa se vendar bolj nagibam k CX5

 

Hvala za odgovor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Domzalcan napisal:

Helow...   lep pozdrav vsem.

 

Tudi jaz se nagibam malo k CX5-ki ampak cenejšim različicam, tam okoli 10-11k€  letnik 2013-2016  :)

 

Berem da mnogi priporočate menjavo keten,... nikjer pa nisem zasledil kakšen je strošek menjave?

Tudi Mazda6 me matra,... pa se vendar bolj nagibam k CX5

 

Hvala za odgovor

Zelo pomembno je vedeti, a gledaš benz al dizel. Če gledaš benz nekateri pravijo da je večna. Če gledaš dizl, se pomeri s testerjem. Tam okoli 1000 odvisno ali greš privat/pooblaščenec, nazadnje mislim da je bil @vzupan3 na menjavi?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.