Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Drugi tank, povprečje po BC 6,1 na roke 6,1...natančno😎. Prijetno presenečen glede porabe, ko bom na avtocesti bo pa sigurno višja kot prej, ampak ni važno 90% voženj bo zgleda manjša kot prej. Vse je super, sedenja sem se tudi že navadil, mi ja pa pri m3 bila všeč bolj športna vožnja čez ovinke 😍 in na splošno bolj športni občutek v vožnji. Če bi obdržal m3 g120 še kakšni dve leti bi jo dal čipirat na 170 km. Vožnja z radarskim tempomatom s cx-30 mi je super, skoraj tako kot da imaš avtomatika, ni treba veliko prestavljati, dejansko ga pustiš v 4.prestavi in pokrije večino cijazenja po naših cestah 😁

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano (urejeno)

Je kdo, ki lahko primerja ta motor z G165 v moji M3? Jaz sem s poskočnostjo motorja zelo zadovoljen, je pa res da je zaradi krajšega menjalnika na avtocesti dokaj glasen. Poraba se mi giblje okrog 6.8l.

Popravljeno od kupid
Napisano
pred 18 minutami je kupid napisal:

Je kdo, ki lahko primerja ta motor z G165 v moji M3? Jaz sem s poskočnostjo motorja zelo zadovoljen, je pa res da je zaradi krajšega menjalnika na avtocesti dokaj glasen. Poraba se mi giblje okrog 6.8l.

Jaz sem testiral CX 30 g150tko in ti povem da ima slabše pospeške od tvoje..😊. Ti povem,da je moja M3 g120 bila v primerjavo z njo  tu nekje🤔

Vožnja je pa tišja in udobnejša. Pojdi na testno vožnjo in boš iz prve roke izvedel in občutil kako in kaj!👍

Napisano

Se strinjam, G150 je tu nekje kot g120, malo poskočnejši je, ni pa velike razlike. Malo so prestavna razmerja na g150 podaljšali napram g165. Fajn je, da ga nad 4k rpm ne zmanjka ampak še kar pospešuje, kar tudi čutiš (prej je nad 4000 rpm kar ugasnil 😁). Precej "čudna" pa mi je nižja poraba, hmmmm, kako jim je to uspelo, močnejši, težji, višji avtomobil...🤔. Mislim da bi novi x186 (ne x180!, ta je tu nekje kot g150) znal biti tu nekje kot g165. Mene edino ta filter trdih delcev moti pri x in pa precej novi motor je, drugače pa je super avtek 🥰, mi ni žal.

Napisano (urejeno)

Včeraj ko sem se peljal z Gorenjske čez Tuhinjsko dolino domov in v hrib prehitel enga pasata, sem zaslišal en čudovit "športni zvok",ki ga je nekdaj premogla le še Alfa R.v tem razredu avtomobilov.... :ouje: 

Res prijeten zvok...... :rolleyes:

 

Popravljeno od Bini
Napisano
AUTOBLOG.RS

Mazda je u aprilu ove godine na sajmu automobila u Šangaju predstavila i potpuno električnu verziju crossovera CX-30. Tada je to zvanično

 

Moč prava, doseg tako tako, oblika pa itaq zmaga in cena pri njih tudi za nas v EU ok.

 

Aja pa mojo sem peljal na servis zaradi vpoklica ... vrata prtljažnika so sedaj baje ok, parkirni senzor ne "teži" več; so pa posodobili radio (naj bi bile neke težave pri nekarih) in spotoma "povozili" nastavitev za telefoniranje ("saj to si boste pa še 1x sami nastavili") in tudi na prošnjo za posodobitev navigacije so odgovorili,da tega ne delajo in mi potisnili v roke list z novodili ...no ja no naslednjič v anketi po rednem servisu ne bo vse za "čisto 5" ...

Ja pa še to: do sedaj se je avto sam zaklenil v primeru, da imam ključ pri sebi, vsa vrata pa zaprta ... malo je popiskal in prižgal žmigavce in ko sem se bolj oddaljil se je zaklenil in tudi zložil ogledala. No sedaj po raznih posodobitvah tega ne počne več in moram "pobožati" vratno kljuko, da se zaklene.

 

Upam da se motim ampak nekaj mi pravi, da ko se običajna servisna delavnica preseli v super duper moderno zgradbo z veliki okni in ogledali ter "Tino blondino" na sprejemu ni več to to ... ja vem da mora biti v zadnje času vse po standardih-takih in drugačnih. 

 

Lp in se mogoče vidimo na servisu....upam da ne postanem redna stranka.

  • Všeč 2
  • Haha 2
Napisano
27 minutes ago, Civic said:

Ja pa še to: do sedaj se je avto sam zaklenil v primeru, da imam ključ pri sebi, vsa vrata pa zaprta ... malo je popiskal in prižgal žmigavce in ko sem se bolj oddaljil se je zaklenil in tudi zložil ogledala. No sedaj po raznih posodobitvah tega ne počne več in moram "pobožati" vratno kljuko, da se zaklene.

 

To imas v nastavitvah za vklopit: "Keyless Walk Away Auto-Lock"

 

https://owners-manual.mazda.com/gen/en/mzdconnect/gen_mzdconnect_en_v1/contents/34050500.html

Napisano

Slovo .... od 4 mestne stevilke :(

 

No sedaj pa nekaj let 5 mestna. Do 6 mestne naj dela enako kot je do 5 pa bo super :D

 

 

IMG_1867.thumb.jpg.18b371ae718b435aa2ea0218bf7e1884.jpg

Napisano (urejeno)
pred 14 urami je Bossek napisal:

Slovo .... od 4 mestne stevilke :(

 

No sedaj pa nekaj let 5 mestna. Do 6 mestne naj dela enako kot je do 5 pa bo super :D

 

 

IMG_1867.thumb.jpg.18b371ae718b435aa2ea0218bf7e1884.jpg

Super, jaz sem že skoraj na 3kkm v dobrih 2 mesecih in nimam nobenih pripomb na avto. Vse dela tipi topi! :bravo:

Sicer si pa ti moj poskusni zajček... 😁 😉

Poročaj, če bo "slučajno" kaj.... :nevem:

Popravljeno od Bini
Napisano

BTW ce se kdo prasa .... omejitev pise 80, tempomat je 140

fora je, da ko prides iz golova na J obvoznico, imas celo obvoznico potem 80 omejitev napisano, tole bi moral met da po X casu resetira znak in vzame iz GPS-a

Napisano
pred 1 uro je Bossek napisal:

BTW ce se kdo prasa .... omejitev pise 80, tempomat je 140

fora je, da ko prides iz golova na J obvoznico, imas celo obvoznico potem 80 omejitev napisano, tole bi moral met da po X casu resetira znak in vzame iz GPS-a

 

Bohnedaj se na tole zanašat, ker tako konfuznega sistema mislim, da ni nikjer. Dogaja se celo tako, da greš 2 dni zapored po isti cesti in 2x različno označi omejitve. Včasih mu celo uspe najti omejitev na cesti, ki prečka AC pol ti pa pri 130km/h kaže 50km/h in podobno.

33112_1.png

Napisano
2 hours ago, Boss said:

 

Bohnedaj se na tole zanašat, ker tako konfuznega sistema mislim, da ni nikjer. Dogaja se celo tako, da greš 2 dni zapored po isti cesti in 2x različno označi omejitve. Včasih mu celo uspe najti omejitev na cesti, ki prečka AC pol ti pa pri 130km/h kaže 50km/h in podobno.

Naredi se tudi da prebere omejitev iz nalepke pri tovornjaku :D

Napisano
pred 30 minutami je Bossek napisal:

Naredi se tudi da prebere omejitev iz nalepke pri tovornjaku :D

Al pa znak od sosede, ki praznuje svojih"30".... 😂🤣

Napisano

Imam eno vprašanje, ima kdo slučaj takšne lopute spredaj kot so na sliki? Nekje sem zasledil, da imajo nekateri avti progresivne lopute, ki se odpirajo glede na temperaturo motorja. Jaz kaj takega prvič vidim. 

Na roke se ne dajo odpreti tako, da je sigurno odpiranje na kakšen motorček. Ena stvar več, ki se lahko pokvari..... 😟

IMG_20211016_094722.jpg

IMG_20211016_094738.jpg

Napisano

To ima tudi mercedes c exclusive mislim da, je pa namenjeno temu da se motor prej ogreje, torej ko je hladno je zaprto da hladen zrak med voznjo ne ohlaja motorja, ko se pa motor zagreje se pa lopute odprejo in omogocajo obtok zraka in s tem hlajenje motorja.

Napisano
pred 40 minutami je scania napisal:

To ima tudi mercedes c exclusive mislim da, je pa namenjeno temu da se motor prej ogreje, torej ko je hladno je zaprto da hladen zrak med voznjo ne ohlaja motorja, ko se pa motor zagreje se pa lopute odprejo in omogocajo obtok zraka in s tem hlajenje motorja.

Torej je to to. 😊

Hvala. 👍

Napisano

@Bini kako si se navadil na suv-ja? Meni osebno se zdi da zaradi manjse medosne razdalje in visjega sedenja skoz ruka, nekak se nikak nemorem navadit na testnih voznjah.

Napisano (urejeno)
dne 16. 10. 2021 ob 18:25 je scania napisal:

@Bini kako si se navadil na suv-ja? Meni osebno se zdi da zaradi manjse medosne razdalje in visjega sedenja skoz ruka, nekak se nikak nemorem navadit na testnih voznjah.

Ne samo tebi @scania, imam enako mnenje. :)

 

Popravljeno od Janez007
Napisano (urejeno)

@Bini, ravno prejle sem nekje prebral, da je tvoj motor 2x bolj kompleksen kot navaden bencinski, celo kompleksnejši od dizla, tako da ena dodatna reč gor ali dol, pri tebi ne igra vloge.😁

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 7 minutami je Janez007 napisal:

Ne samo tebi @scania, imam enako mnenje. :)

Zato pa je doma Mazda 3 in Mazda 6. Ravno iz tega razloga nabavljam tri leta staro M6 G165 karavan (spet), čeprav bi za enak denar dobil novo CX-30. Mogoče bi bil izbira CX-30, če bi se na dopust vozila le 2.

Zakaj pa bencinarja kupuješ? Nimaš ti enake mazde dizla? Mislim da celo z boljso opremo kot je moja

Napisano

Moj ima tudi take lopute in gretje res precej prej začne delat, če primerjam s prejšnjimi mojimi avti. Če bi le bila avtomatika gretja malo bolj pametna in reže bolje postavljene. Še preden se motor segreje začne pihat mrzel zrak in jasno spet v desno koleno kjer so ene od teh nesrečnih rež. Kot kaže jih bo potrebno nekako blindirat.

Je pa neverjetno kako je začel z nižjimi temperaturami menjalnik bolje delovat, dela praktićno tekoče, brez zatikanja. Prej sem imel namreč večkrat občutek, da se je v menjalniku še nekaj premaknilo in je šlo težje v prestavo, sploh iz druge v tretjo. Sedaj pa razumi...

Napisano
pred 12 minutami je mito3000 napisal:

Moj ima tudi take lopute in gretje res precej prej začne delat, če primerjam s prejšnjimi mojimi avti. Če bi le bila avtomatika gretja malo bolj pametna in reže bolje postavljene. Še preden se motor segreje začne pihat mrzel zrak in jasno spet v desno koleno kjer so ene od teh nesrečnih rež. Kot kaže jih bo potrebno nekako blindirat.

Je pa neverjetno kako je začel z nižjimi temperaturami menjalnik bolje delovat, dela praktićno tekoče, brez zatikanja. Prej sem imel namreč večkrat občutek, da se je v menjalniku še nekaj premaknilo in je šlo težje v prestavo, sploh iz druge v tretjo. Sedaj pa razumi...

Z nižjimi temperaturami bolje deluje? Ponavadi je ravno obratno.🤔

Ko boš menjaval olje v menjalniku ti toplo priporočam olje red-line. Sprememba v lahkotnosti prestavljanja po menjavi je neverjetna. To ti lahko potrdijo tudi ostali člani, ki so tudi to že storili. 

pred 26 minutami je Janez007 napisal:

Ne samo tebi @scania, imam enako mnenje. :)

Zato pa je doma Mazda 3 in Mazda 6. Ravno iz tega razloga nabavljam tri leta staro M6 G165 karavan (spet), čeprav bi za enak denar dobil novo CX-30. Mogoče bi bil izbira CX-30, če bi se na dopust vozila le 2.

Janez, kako pa to, da bi kupil M6 benzinarko? A to dizel bi prodal ali? 

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
    • Meni najzahtevnejša je bila "ferata" je bila tista iz 1. svetovne nasproti Kluž v smeri Hermana. S kolegom sva jo sicer splezala, čeprav ni bila vzdrževana že 100 let. Precej "lahka" sva morala biti na njej ker je precej manjkalo, ostanki pa so bili zelo majavi. V kakšnem stanju oziroma ali sploh še je, ne vem. Glede na to, da so marsikaj delali tam nad cesto ob zadnji sanaciji in širitvi, je mogoče že ni več.
    • Ker se ne upaš zares pogledat v ogledala.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.