Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 4 urami je Justus napisal:

Po statistiki ADAC-a mazdi 3 in cx-30 nista med najbolj zanesljivimi avti v svojem razredu (spodnji srednji razred). Ta dva modela, registrirana v letih 2019 in 2020, sta bila v Nemčiji med bolj kvarljivimi modeli. ADAC-ova analiza zajema vozila, registrirana od 2015 do 2022. Mazda cx-30, ki je na trg prišla 2019, se je v zadnjih dveh letih izboljšala (spada med povrečno zanesljiva vozila), medtem ko so za mazdo 3 podatki na voljo le do leta 2020. Presenetljivo je, da se leta 2019 pri tem modelu zgodil velik preobrat, saj je od zanesljivega oziroma zelo zanesljivega zdrsnil med kvarljive oziroma celo zelo kvarljive avte. Več na spodnji povezavi.

WWW.ADAC.DE

Die Bilanz der ADAC Pannenhilfe zeigt, welche Pkw am häufigsten...

 

Počasi bom svojo cx-30 vozil dve leti. Do sedaj nisem imel kakšnih težav in upam, da tako tudi ostane. Z avtom sem glede na razmerje med nakupno ceno ter opremo in kakovostjo, ki jo nudi, zelo zadovoljen. Tudi nad porabo se ne morem pritoževati. Skratka, priporočam.

Samo tu noter je vse kaj posreduje ADAC.

Našega Polota sem 18x vozil na grancijo v prvem letu. Ker ni nikoli peljal naš AMZS (podobno kot nemški ADAC) me v nemčiji ne bi bilo v statistiki.

Napisano
pred 11 minutami je godlike napisal:

Če bi kupil OZ, bi ti še verjel.

Čarovnika iz oza? 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Ja. Pa kaka turbina tudi. 😄

Lahko jih vidiš, kako izgledajo na mojem. 😊

Spredaj je cx 30 od Gelipterja. 

 

IMG_20221114_152019-01.jpeg


Oba parkirana na intervencijski površini… 🤣

  • Všeč 1
  • Haha 3
  • Žalosten 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 2 minutama je Jest napisal:

Oba parkirana na intervencijski površini… 🤣

Pust to, ker je normalno za KP tablce. 😜

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 1
  • Žalosten 1

33112_1.png

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je Jest napisal:


Oba parkirana na intervencijski površini… 🤣

So nama dovolili parkirat tukaj. Kot časntnima gostoma. Sicer pa, a niso pravila za nekatere, za druge pa ne veljajo? 🤔 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
Pred eno uro je GregorV napisal:

Meni osebno pa se neoriginalna platišča na avtih ne dopadejo. To velja za vse avte, ne samo za Mazdo. 😀

In v čem je razlika? V pokrovčku na sredini? Moraš vedeti, da nimaš najboljših felten na mazdi. Izberejo najugodnejšega dobavitelja. So dobre, a je veliko boljših. Spomnimo se samo na problem z luščenjem laka na 6-kah.

Pa skoraj vse opletajo kar precej na centrirnem stroju, tako, da je potrebno kar nekaj uteži zalepiti gor. 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

So nama dovolili parkirat tukaj. Kot časntnima gostoma. Sicer pa, a niso pravila za nekatere, za druge pa ne veljajo? 🤔 


 

Kdo vama je dovolil? Gasilci? Reševalci?,… ;) 

  • Všeč 1
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

In v čem je razlika? V pokrovčku na sredini? Moraš vedeti, da nimaš najboljših felten na mazdi. Izberejo najugodnejšega dobavitelja. So dobre, a je veliko boljših. Spomnimo se samo na problem z luščenjem laka na 6-kah.

Pa skoraj vse opletajo kar precej na centrirnem stroju, tako, da je potrebno kar nekaj uteži zalepiti gor. 

Tvoja niso ravno svetovni vrh. Ok, niso podn. Tak sredina.

 

Sam imam Borbet, ki so prodajana kot dodatna oprema za Hyundai. Samo v Nemčiji in samo na uradnih servisih. So kar lažja od originalnih. Imajo tudi edine na trgu pravi ET, ker v tej dimenziji preprosto ne obstaja. Al homologacija ali pa distančniki. OZ kovan je še krepko lažji. Samo bi rabil homologacijo ali distančnike.

 

Tudi japonci imajo Enkei, ki so bile včasih top. Pa je še ena boljša japonska firma, samo se ne spomnim.....

 

Mazdine niso dobre. Sodelavec je na prehodu asfalt na šoder, dve na M6 zvil, ker ga je spregledal... 

 

Da se vrnem na temo. Če so neoriginalne resnično v tovarniških dimenzijah, jih podpiram. Vsa druga skropocala, ki malo odstopajo, pa ne. Če tvoje ustrezajo 👍

Napisano
pred 9 urami je Jest napisal:


 

Kdo vama je dovolil? Gasilci? Reševalci?,… ;) 

Zaposleni, ki je naš prijatelj. Prodaja Mazde. Če nam je on dovolil, že ve, kaj se sme in kje se ne sme parkirati. Tiste oznake na tleh so bolj informativne narave, kot kaj drugega resnega. 

  • Haha 2
  • Ni všeč 1

 

 

Napisano

Aha…. Potem si tudi ti eden izmed tistih, ki parkira pred vrati Hoferjev, Lidlov in drugih štacun, kjer so “informativne” oznake za intervencijske površine? Pa na vseh parkiriščih so tudi “informativne” oznake za parkirišča rezervirana za invalide…😉… Te tudi ignoriraš, če ti to nek “vaš” prijatelj dovoli? Potem mi je pa povsem jasno, zakaj se tukaj tako obnašaš … Saj so tudi vsa opozorila “informativna”… Kot je že nekdo napisal… “egoizem na višku”…

 

Ja vem… spet bom izpadel tečen pa zoprn… 🤨
 

Moje pisanje je bilo sicer bolj za hec… ampak sedaj po takšnem odgovoru vidim, da mogoče pa to ni le hec… 

  • Všeč 3
  • Ljubim 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Napisano
pred 34 minutami je Alex napisal:

Zaposleni, ki je naš prijatelj. Prodaja Mazde. Če nam je on dovolil, že ve, kaj se sme in kje se ne sme parkirati. Tiste oznake na tleh so bolj informativne narave, kot kaj drugega resnega. 

To lahko samo idiot napiše

  • Ljubim 1
  • Ni všeč 2
Napisano
Pred eno uro je Magoče CX-30 napisal:

To lahko samo idiot napiše

A bi ti rad šel malo na počitnice? 

pred 1 uro je Jest napisal:

Aha…. Potem si tudi ti eden izmed tistih, ki parkira pred vrati Hoferjev, Lidlov in drugih štacun, kjer so “informativne” oznake za intervencijske površine? Pa na vseh parkiriščih so tudi “informativne” oznake za parkirišča rezervirana za invalide…😉… Te tudi ignoriraš, če ti to nek “vaš” prijatelj dovoli? Potem mi je pa povsem jasno, zakaj se tukaj tako obnašaš … Saj so tudi vsa opozorila “informativna”… Kot je že nekdo napisal… “egoizem na višku”…

 

Ja vem… spet bom izpadel tečen pa zoprn… 🤨
 

Moje pisanje je bilo sicer bolj za hec… ampak sedaj po takšnem odgovoru vidim, da mogoče pa to ni le hec… 

Ne, nikoli ne parkiram pred vhodi v  trgovine, na mestih za invalide, na zelenicah. 

 

 

Napisano
pred 22 urami je Sivc 1 napisal:

Mogoče ena stvar pri G140 AT za katero opažam, da je malenkost moteča, ko je v vozilu tišina (= ni radia, ventilacija dela zelo počasi, idr)…. Stopalka za zavoro naredi zvok “klik” ki je podoben zvoku tipke na računalniški tipkovnici. Še kdo zazna ta zvok? 

Da.

Napisano
dne 30. 10. 2025 ob 16:41 je 50keda napisal:

Trenutno vozim CX-30 G165 ročnega 600+ km in imam 6.7 porabe, pa imam dnevne klance. Tk da po ravnini bi blo še manj.

CX-30 G165 ???

Napisano (urejeno)
pred 9 urami je Magoče CX-30 napisal:

To lahko samo idiot napiše

Mogoče je bilo narobe razumljeno, vseeno pa malo kulturnega dialoga ne bi škodilo,  ...

Popravljeno od goB
Napisano

Ne se kregat. Dajmo raje organizirat en drag race na 500m, 3xG140 vs 3xX186, da dokončno rešimo ta trenja v kali. Bojo nekateri meli vsaj razlog zakaj parkirat na invalide 🙂

Napisano
pred 3 minutami je Valh napisal:

Ne se kregat. 

👍

 

pred 3 minutami je Valh napisal:

Dajmo raje organizirat en drag race na 500m, 3xG140 vs 3xX186, da dokončno rešimo ta trenja v kali. 

to pa pejte raje na pir in ne na dragrace :)

 

 

 

 

 

 

 

 

Napisano
pred 23 urami je Alex napisal:

In v čem je razlika? V pokrovčku na sredini? Moraš vedeti, da nimaš najboljših felten na mazdi. Izberejo najugodnejšega dobavitelja. So dobre, a je veliko boljših. Spomnimo se samo na problem z luščenjem laka na 6-kah.

Pa skoraj vse opletajo kar precej na centrirnem stroju, tako, da je potrebno kar nekaj uteži zalepiti gor. 

 

Ja, točno pokrovček na sredini je problem. 😁

Morda bi se mi tudi kakšne druge felne dopade, če ne bi imele nekih čudnih logotipov. 😀

Napisano
pred 29 minutami je GregorV napisal:

 

Ja, točno pokrovček na sredini je problem. 😁

Morda bi se mi tudi kakšne druge felne dopade, če ne bi imele nekih čudnih logotipov. 😀

Ti se za pokrovčke sekiraš.... 🫣

Kupiš zelo lepe feltne in nebo noben pokrovčke gledal👍aja pa 18tke morjo bit.... 😁

Napisano
pred 1 uro je GregorV napisal:

 

Ja, točno pokrovček na sredini je problem. 😁

Morda bi se mi tudi kakšne druge felne dopade, če ne bi imele nekih čudnih logotipov. 😀

 

Ko sem kupoval komplet za mazdo 6, feltne+gume, mi je brez posebnega opozorila dal pokrovčke gor od mazde, namesto MAK.

 

http://www.alumoda.si/

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
    • Še enga pred spanjem.... 🫣😉 
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.