Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Po tovarniških podatkih je ta razlika v porabi manjša. Kdo zdaj laže? 

 

Aja pa še nisem doživel da bi imel dosti manjšo dejansko porabo od tovarniških podatkov ampak vedno višjo pri vsakem avtu do sedaj. 

 

Moja se trenutno vrti okrog 6.7-7.0. 

To je ok za 2.5 motor... 

 

Se mogoče ve ali obstaja že kakšna mapa... Za odklenit motor? 😁

 

Že kakšen tuning? 😬

Saj moči je dovolj ampak mi ne bo nobeden rekel da je 2.5 g140 zmožen samo 140 konjev., 😁

 

Samo zanima me. 😬

Napisano

Uff, po mojih podatkih ima mazda zelo zaklenjene mape. Npr., v vseh letih ni nikomur uspelo deaktivirati izklopa cilindrov. Sem se pogovarjal z enim na forumu iz ZDA, je rekel če komu uspe, da mi takoj plača 30k za mapo.

 

Tako, da ne imeti preveč upanja.

Napisano
Pred eno uro je tommzy napisal:

No saj to me je samo tako zanimalo... 

Saj je več kot dovolj. 😁

 

Ja, na žalost so športne vožnje samo za X motorje 😜

  • Haha 3
  • Ljubim 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 6 urami je tommzy napisal:

No saj to me je samo tako zanimalo... 

Saj je več kot dovolj. 😁

A bi rad, da ti 10 pije, ko bo odklenena... 😂

Napisano (urejeno)
pred 21 minutami je tommzy napisal:

Mogoče bi pa manj pila... 😁

Ravno to, da so z dinota spremenili v mini baby dinota je bil  namen, da ga zadušijo in da pije manj. To jim je delno uspelo.

Je pa na motorju  x186 možnost remapiranja, stage 1, tako, da dobiš ven 206 KM in 10 Nm navora. 😊

 

Je pa kar drago za to, kar dobiš ven. 

 

IMG_20251122_185156.jpg

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 50 minutami je Alex napisal:

Ravno to, da so z dinota spremenili v mini baby dinota je bil  namen, da ga zadušijo in da pije manj. To jim je delno uspelo.

Je pa na motorju  x186 možnost remapiranja, stage 1, tako, da dobiš ven 206 KM in 10 Nm navora. 😊

 

Je pa kar drago za to, kar dobiš ven. 

 

IMG_20251122_185156.jpg

Ja ja ...to je draga stvar 😉😁je že dovolj to kar imamo X motor 186 k 👍😎😁😉

Napisano
pred 2 minutama je Gelipter napisal:

Ja ja ...to je draga stvar 😉😁je že dovolj to kar imamo X motor 186 k 👍😎😁😉

Itak. Pa še pije malo. Podobno kot moja 6-ka dizel. 😉

 

 

Napisano (urejeno)

Pa še zmeraj bo 2.5 dino popapal X-a. Tam gre tuning na 215 KM in 280 Nm, v rokah pravega mojstra celo 300 Nm.

Popravljeno od dvorjan
  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 2 urama je dvorjan napisal:

Pa še zmeraj bo 2.5 dino popapal X-a. Tam gre tuning na 215 KM in 280 Nm, v rokah pravega mojstra celo 300 Nm.

In poraba bo 10 litrov. 🤣

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Napisano

Še eno vprašanje...

 

A je machine grey Mazdina barva tako tanka in zanič? V petek je bila prva vožnja zjutraj po posipani cesti pa imam na havbi že par pikic oziroma odkruseno barvo. 

 

Kaj bo po zimi? Katastrofa od barve. 

A so druge barve kaj bolj vzdržljive in debelejše? 

To ni normalno. 

 

Ena zimska... 

 

IMG_20251123_105036.jpg

IMG_20251123_103409.jpg

Napisano
pred 7 minutami je tommzy napisal:

Še eno vprašanje...

 

A je machine grey Mazdina barva tako tanka in zanič? V petek je bila prva vožnja zjutraj po posipani cesti pa imam na havbi že par pikic oziroma odkruseno barvo. 

 

Kaj bo po zimi? Katastrofa od barve. 

A so druge barve kaj bolj vzdržljive in debelejše? 

To ni normalno. 

 

Ena zimska... 

 

IMG_20251123_105036.jpg

IMG_20251123_103409.jpg

To je to. Zelo tanka barva pri vseh novih mazdah in posledično boš imel po vsaki zimi več pikic. Rešitev je edino prozorna folija na sprednji del havbe.

 

 

Napisano
pred 22 minutami je tommzy napisal:

Še eno vprašanje...

 

A je machine grey Mazdina barva tako tanka in zanič? V petek je bila prva vožnja zjutraj po posipani cesti pa imam na havbi že par pikic oziroma odkruseno barvo. 

 

Kaj bo po zimi? Katastrofa od barve. 

A so druge barve kaj bolj vzdržljive in debelejše? 

To ni normalno. 

 

Ena zimska... 

 

IMG_20251123_105036.jpg

IMG_20251123_103409.jpg

Tak je z novimi barvami. Alfa 2010 je bla metalic in je bla top barva. Celo značko proizvajalca barve je imela (BASF).

Na Focusu, ki je perla, se kamenčki na haubi poznajo. Pač po 6 letih je nekaj okruškov, do belega primer-ja. Pa se ne sekiram.

Avto služi, kupec po 8Y ali več pa ne bo plačal več, če teh pikic ne bo.

 

Pa drugače so moji avti šolsko vzdrževani. Je imel stric na tehničnem velike oke.

Napisano
pred 13 urami je Alex napisal:

In poraba bo 10 litrov. 🤣

Ne, za porabo 10 litrov lahko zamenjaš še par notranjih komponent in potem 2,5l atmosferec iz sebe spravi 260+ konjičkov in 330 Nm. 

 

Sploh pa 2,5 litrski motor po tuningu pridobi 30-40 Nm v spodnjem območju vrtljajev in se bistveno lepše pelje od kateregakoli X mlinčka.

Napisano
pred 1 uro je tommzy napisal:

A to je pri vseh barvah? Bom dal folijo čez havbo. 

Žal so vse barve take. To je novodobno šparanje v imenu "ekologije". Jaz sem se ravno na podlagi zapisov na naših, ter tujih forumih odločil za navadno belo barvo. So pa Mazdine barve res že skoraj Too Much, na mojem cliotu 2013 sem imel samo en odkrušek na havbi po 12 letih.

 

Če se boš odločil za folijo PPF, skrbno premisli komu boš zaupal. Eno priporočilo od mene je Avtokozmetika Kristal. Moraš pa vedeti, da imajo majstri dolge čakalne dobe in kar navite cene. Ne bi pa zaupal nekomu, ki se s tem ukvarja kot dopolnilno dejavnostjo. Vedeti moraš, da lahko gre marsikaj narobe(praske v laku, mehurčki pod folijo, etc.), ter težave pri morebitni kasnejši odstranitvi( lak se prime na folijo).

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je dvorjan napisal:

Ne, za porabo 10 litrov lahko zamenjaš še par notranjih komponent in potem 2,5l atmosferec iz sebe spravi 260+ konjičkov in 330 Nm. 

 

Sploh pa 2,5 litrski motor po tuningu pridobi 30-40 Nm v spodnjem območju vrtljajev in se bistveno lepše pelje od kateregakoli X mlinčka.

A atmosferca kar tako tunaš? Brez turbine? Daj razsvetli me, v čem je trik? 

Ker kaj podobnega še nisem zasledil. 🤗

Aja, dodaš turbino. Seveda. 😊

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano (urejeno)
pred 4 urami je zeki napisal:

Žal so vse barve take. To je novodobno šparanje v imenu "ekologije". Jaz sem se ravno na podlagi zapisov na naših, ter tujih forumih odločil za navadno belo barvo. So pa Mazdine barve res že skoraj Too Much, na mojem cliotu 2013 sem imel samo en odkrušek na havbi po 12 letih.

 

Če se boš odločil za folijo PPF, skrbno premisli komu boš zaupal. Eno priporočilo od mene je Avtokozmetika Kristal. Moraš pa vedeti, da imajo majstri dolge čakalne dobe in kar navite cene. Ne bi pa zaupal nekomu, ki se s tem ukvarja kot dopolnilno dejavnostjo. Vedeti moraš, da lahko gre marsikaj narobe(praske v laku, mehurčki pod folijo, etc.), ter težave pri morebitni kasnejši odstranitvi( lak se prime na folijo).

To je bolj "špranje", kot ekologija. Namreč, na novih mazdah je debelina nanosa barve skoraj pol tanjša, kot je bila recimo na moji 6-ki, prve generacije (letnik 2004). Takrat je bil nanos od 150-180 mikronov. Barva pa je bila dvokomponentna akrilna. To je izredno trda barva. Se sploh ni poznalo kamenčkov gor. Nato so prešli, kot vsi proizvajalci na vodno barvo. Na trenutni 6-ki je že bolj tanek sloj. No in na cx30 je pa še tanjši sloj. Tako prišparajo veliko denarja. 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Aja, dodaš turbino. Seveda. 😊

Samo vprašanje je kam, oziroma namesto česa 😅 Mogoče, če klime ne bi pogrešal...

Napisano
pred 37 minutami je samSimon napisal:

Samo vprašanje je kam, oziroma namesto česa 😅 Mogoče, če klime ne bi pogrešal...

Lahko odpreš malo šipo pa je. 😉

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.