Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

pred 55 minutami je sportman333 napisal:

Honda Insight, ki je še iz prazgodovine :), daj povej resen primer avta.....ravno zadnjič sem na uradnem servisu pri Seliču preverjal malo, in pravi, da so imeli oni res v svoji zgodovini celo 1.okvaro pri Insight.u, torej ima pač tvoj kolega smolo, kot mnogokdo pri nakupu novega, starega ali kakega drugega vozila.....na enem primeru delati dramo je brez veze.....

Ja, vsak določen model vrže slabo oziroma dobro luč na celotno znamko in njeno modelno paleto.

Računica je da se hibrid izplača oziroma pride njegova pozitivna lastnost na plan v kolikor delaš mestne relacije oziroma je vozilo stalno v pogonu (taxi in razne dostave ; prvi pri nas so imeli Priuse leta 2005 v bivšem podjetju Rumeni Taxi kateri se danes prodajajo. Priusi so znani po cekovanju baterij in slabih plastikah.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

Nimate samo lastniki X186 mild hybrid sistema ... Je vgrajen ze tudi v najsibkejsem modelu CX-30 e-SkyActive-G 122 in tudi ostali, cenejsi modeli kot so Mazda2, Mazda3 ...

 

In tudi, ko si kupil tako Mazdo, ne ves tega, kar je @Boss spraseval... kako velika je baterija :) ... 

Tudi nova CX-5 G194 ima mild hybrid system

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je DonFelipe napisal:

Ja, vsak določen model vrže slabo oziroma dobro luč na celotno znamko in njeno modelno paleto.

Računica je da se hibrid izplača oziroma pride njegova pozitivna lastnost na plan v kolikor delaš mestne relacije oziroma je vozilo stalno v pogonu (taxi in razne dostave ; prvi pri nas so imeli Priuse leta 2005 v bivšem podjetju Rumeni Taxi kateri se danes prodajajo. Priusi so znani po cekovanju baterij in slabih plastikah.

Ja res je zato bi pa tale debata spadala kam drugam ne pod temo CX-30..... :nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 urami je DonFelipe napisal:

Ja, vsak določen model vrže slabo oziroma dobro luč na celotno znamko in njeno modelno paleto.

Računica je da se hibrid izplača oziroma pride njegova pozitivna lastnost na plan v kolikor delaš mestne relacije oziroma je vozilo stalno v pogonu (taxi in razne dostave ; prvi pri nas so imeli Priuse leta 2005 v bivšem podjetju Rumeni Taxi kateri se danes prodajajo. Priusi so znani po cekovanju baterij in slabih plastikah.

Odkrito bluzis, kakih plastikah??? Kakšne baterije??? Baterije na prvih priusih so zdržale med 300000 in 400000. Menjava je prišla nekje 2000€. Koliko pride pri dizlu menjava sklopke z vztrajnikom? Koliko pride menjava turba? Koliko pride menjava pogonske verige? Koliko pride menjava šob? 

Mislim, da je jasno. 

Glede "priusov" yaris, auris, corrola, rav... Imajo enako tehnologijo in edina "težava" je hlajenje baterije pa še to je v 90% kriv uporabnik, namreč ventilator za hlajenje baterije ima zajem zraka na zadnji klopi na levi strani, folk pa tam odlaga stvari in celo stacionira ljubljenčke tako je omejen dotok zraka in dlake blokirajo filter, posledično prihaja do pregretja baterije. Po novem se ta filter pregleda vsak servis vsak drugi se pa menja. 

Glede plastike v notranjosti, da te spomnim mazda ima pleh kot papir...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prijatelj, vem jaz to in 2000€ za baterijo je kar precej.

Na teh 400-500.000 dodaj še najmanj 200.000km podlage. 

Vem, folk ne bere navodil in zadeva se pregreva ; zato pa določeni modeli nimajo funkcije gretja zadnjega prostora za noge in sedežev, pri nekaterih pa se ta višek toplega zraka usmerja v gretje zadnjega stekla tako kot se je pri legendarnih vozilih z motorjem zadaj kateri niso imeli omenjene funkcije (fičo, hrošč, R8, Tatra, ...).

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 minutami je DonFelipe napisal:

Prijatelj, vem jaz to in 2000€ za baterijo je kar precej.

Na teh 400-500.000 dodaj še najmanj 200.000km podlage. 

Vem, folk ne bere navodil in zadeva se pregreva ; zato pa določeni modeli nimajo funkcije gretja zadnjega prostora za noge in sedežev, pri nekaterih pa se ta višek toplega zraka usmerja v gretje zadnjega stekla tako kot se je pri legendarnih vozilih z motorjem zadaj kateri niso imeli omenjene funkcije (fičo, hrošč, R8, Tatra, ...).

 

2000€ za baterijo je dosti?? Sklopka, turbo, šobe 2000€ pa je malo? S tem da ti baterija špara gorivo po eni strani. In glede na to da si napisal na 200000km podlage torej zdrzijo še več kot je uradno. Če imaš zaradi baterije 1liter manjšo porabo na 100km v primerjavi z enakim modelom in navadnim motorjem. In narediš 400000km, pa reciva da je liter goriva 1,4€  je to 5600€ prihranka pri 400000km, torej se je baterija že davno amortizirala, pa tudi razlika v ceni se je pokrila. 

Za novega yarisa je razlika v ceni hybrid klasik 3000€, hybrid ima porabo povprečje 3,5 navadni ima 5, torej je razlika 1,5l. Baterija bi naj zdržala reciva povprečno 400000km, torej v teh km prišpara 8400€, odštejema razliko v ceni in novo baterijo pa še zmeraj imaš 3400€ profita. Pri dizlu pa redko kateri turbo, ketna i  šobe danes zdržijo 400000km in pod 1000€ ni nič.

V glavnem hybrida treba vozit tako kot vsak avto, najbolj škodi avtu mirovanje pa naj bo hybrid, dizel, bencinc al pa premog.

pred 5 minutami je SpEkTr napisal:

Kakšne bedarije, pol pa voz otroke zadaj, ...da se ti bo baterija pregrela :) Še ena stvar več, da mi služimo avtom in ne obratno...

Vodno hlajenje bi moralo bit tako kot imajo električni, ima pa samo inverter vodno hlajen. Drugace pa bi lahko ce mene vprasas, po tunelu na sredini ki ima dovod zraka na zadnjo klop speljali malo naprej in direkt do baterije, brez teh rozet ob strani in mirna bosna. Zdaj so celo nadgradili da se samonrezato dol vzame in menja filter, prej si moral pol klopi razdret da si prisel do filtra.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...
pred 1 uro je Bossek napisal:

Evo prilezel na 1/2 100k (50.000 km):

AIL4fc9DQoGHKWowDAA6xWhzutbQUlFw9BmmtGz6

 

Trenutno povprecna poraba je 6,78 l/100km.

Za AT odličen rezultat.....💪 Vse OK 🤔 Čez cca 3 tedne grem še jaz na 2.letni redni servis in hkrati na vpoklic ,ki ga imamo nekateri za cx 30......

A še komu ne odpre slik.....🤔

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Bini napisal:

Za AT odličen rezultat.....💪 Vse OK 🤔 Čez cca 3 tedne grem še jaz na 2.letni redni servis in hkrati na vpoklic ,ki ga imamo nekateri za cx 30......

A še komu ne odpre slik.....🤔

 

Zakaj pa imate odpoklic?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Matick napisal:

 

Zakaj pa imate odpoklic?

Če imaš cx 30, 186,letnik od 2021 pa gor, ga imaš najbrž tudi ti. Pregledajo nekaj okoli  hladilnega sistema in nadgradijo softwer motorja. Po tej nadgradnji  gre cx 30 še bolj noro. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Za AT odličen rezultat.....💪 Vse OK 🤔 Čez cca 3 tedne grem še jaz na 2.letni redni servis in hkrati na vpoklic ,ki ga imamo nekateri za cx 30......

A še komu ne odpre slik.....🤔

Ne odpre slik ja 👍

Pred eno uro je Alex napisal:

Če imaš cx 30, 186,letnik od 2021 pa gor, ga imaš najbrž tudi ti. Pregledajo nekaj okoli  hladilnega sistema in nadgradijo softwer motorja. Po tej nadgradnji  gre cx 30 še bolj noro. 😉

Ja ziher, še 1 ali 2 vpoklica in bo izgubil naziv premium vozila 😜

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je MazdaBoy napisal:

Ne odpre slik ja 👍

Ja ziher, še 1 ali 2 vpoklica in bo izgubil naziv premium vozila 😜

Dokler so takšni vpoklici, ko ti že tako super motor še nadgradijo, naj kar kličejo. 😊Zaradi mene lahko vsak mesec. 😉

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Spoštovana družba, 

 

sem pred nakupom avtomobila in oko se mi je ustavilo na  mazdi xc-30 bencin, verjetno 150 hp.  Preletaval sem ta forum po dolgem in počez, vendar nisem zasledil (lahko, da sem spregledal) ali ima kdo s tem avtom narejenih recimo tam blizu 100 k in kakšna so vaše izkušnje  zanesljivostjo? Se mi zdi pomembno, glede na to, da gre za relativnega mladca. BI prosil za kakšen odgovor, ali nasvet, kje lahko pridem do teh inf. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na to, da je SkyActiv G motor skoraj nespremenjen od leta 2012, je zelo zanesljiv. Visoka kilometrina ob rednem vzdrževanju ne bi smela biti vprašljiva. Če boš pa menjal sam olje na 10k km, pa jo lahko še dodatno podaljšaš.

 

En mojster piše o 2014 letniku s 720.000 km ...

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Gal napisal:

Spoštovana družba, 

 

sem pred nakupom avtomobila in oko se mi je ustavilo na  mazdi xc-30 bencin, verjetno 150 hp.  Preletaval sem ta forum po dolgem in počez, vendar nisem zasledil (lahko, da sem spregledal) ali ima kdo s tem avtom narejenih recimo tam blizu 100 k in kakšna so vaše izkušnje  zanesljivostjo? Se mi zdi pomembno, glede na to, da gre za relativnega mladca. BI prosil za kakšen odgovor, ali nasvet, kje lahko pridem do teh inf. 

Brez skrbi boš s tem motorjem naredil 300kkm, to so super motorji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Gal napisal:

Hvala hvala, da ste se oglasili. Popravite me, če ne govorim prav. Mar ni ta skyactive x motor (bencin), ki poganja Cx-30 star šele tri leta.  Mislim ta tehnologija oz kombinacija kompresijski vžig, pa el. vžig in še mild?

Preberi še enkrat moj odgovor! 👍😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 36 minutami je Gal napisal:

Hvala hvala, da ste se oglasili. Popravite me, če ne govorim prav. Mar ni ta skyactive x motor (bencin), ki poganja Cx-30 star šele tri leta.  Mislim ta tehnologija oz kombinacija kompresijski vžig, pa el. vžig in še mild?

 

 

G122 in G150 sta SkyActive-G motorja... SkyActive-X pa je bil na zacetku 180 konjev, zelo hitro pa so menjali na X186 ... torej 186 KS ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Tilen5 napisal:

@Alex Ti boš kmalu odpiral Šampanjc ? Eno leto z cx-30.

 

Gledam slučajno glih tle excel tabelo uporabnikov Mazda foruma

Je že mimo. In 20000 km tudi. Zelo uspešnih. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.