Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Meni se novi proceed GT zelo dopade, samo ne dam 32 jurjev zanj, samo zato, ker ima 200 km + motor, no way. Sedanji model Peugeot 308 SW gt z 210 KM je imel ceno cca 25-26 jurjev...to je nekak realno, ampak ?koda, da ga ne prodajajo ve?, novi pa bo itak veliko dra?ji (saj je trenutno tak?en trend) pa vpra?anje ?e sploh bo GT. Mazda ima za moje pojme kolikor toliko realne cene, upam da tako tudi ostane. CX30 moram pogledati v ?ivo, edino obrobe me motijo druga?e pa super avtek, hvala bogu zgleda ni previsok (ni?ji od cx-5) in upam, da se zaradi tega ne pelje bistveno slab?e od 3 (malo se sigurno).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mene resno zanima slovenska cena za kia xceed. Ce gledam nemske ali avstrijske me kar malo stisne. Top oprema, 1.4 T-GDI DSG pride 35k EUR (brez popustov) in to je nekje opreme kot CX-30 2.0 skyactive-g za 28k EUR.

 

bomo kaksne bojo slovenske cene in oprema

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se novi proceed GT zelo dopade, samo ne dam 32 jurjev zanj, samo zato, ker ima 200 km + motor, no way. Sedanji model Peugeot 308 SW gt z 210 KM je imel ceno cca 25-26 jurjev...to je nekak realno, ampak ?koda, da ga ne prodajajo ve?, novi pa bo itak veliko dra?ji (saj je trenutno tak?en trend) pa vpra?anje ?e sploh bo GT. Mazda ima za moje pojme kolikor toliko realne cene, upam da tako tudi ostane. CX30 moram pogledati v ?ivo, edino obrobe me motijo druga?e pa super avtek, hvala bogu zgleda ni previsok (ni?ji od cx-5) in upam, da se zaradi tega ne pelje bistveno slab?e od 3 (malo se sigurno).

No ?e primerja? CX 5 in Sportage Gt line bo? videl da Mazda le ni tako poceni je pri nekje enaki opremi za dobra 2KEUr dra?ja......pa pustimo to debato ker 100 ludi 100 okusov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz pravim tako. Kia in Hunday ne bodo nikoli premium znamke ampak vedno dra?ja ljudska masovna vozila(kot v?asih yugoti, golfi in podobni).

Sedaj jim gre trenutno v redu a s takimi navitimi cenami(kia ceed malo bolj?a oprema je ?e 25 tiso?akov, kar je za moje pojme enih 10 tiso? preve?).

Nikoli ne bo nekih klubov ljubiteljev kij, ker to so konfekcijski avti, ki ne pridejo v zgodovino in ko model prenehajo izdelovati, jih nobeden ve? ne pogleda. S tem, da jim cena drasti?no pade.

 

Alex 25.390 je ceed Gt line , Mazda 3 nekje iste opreme samo z malo majn konji?ki pride 27.340 ?.hmmm kdo ima sedaj normalne cene???

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex 25.390 je ceed Gt line , Mazda 3 nekje iste opreme samo z malo majn konji?ki pride 27.340 ?.hmmm kdo ima sedaj normalne cene???

No, no, pa ne more? primerjati teh dveh avtov. To je drugi svet. Mazda je po?asi ?e na vratih premium znamk medtem ko je kia ?e v gara?i. To je, kot bi primerjal pralni stroj mielle in beko. Samo, da ima prvi upravi?eno visoko ceno drugi pa nikakor ne, ker je to velikomasovna proizvodnja za rajo.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aleks ni vse ravno tako....tudi Beko je ?e verjetno zdavnaj prekosil Mielle ampak je pa fajn da obstajajo tako ki kupujejo izdelke zaradi imena. Me pa zanima zakaj jih ne more? primerjat....tudi za ?kodo so pred leti govorili da je klump pa jih poglej zdaj. Sicer si pa ti dal za primerjavo Kio ceed jaz sem ti samo poiskal cene in ne napamet kot ti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

CX30 moram pogledati v ?ivo, edino obrobe me motijo druga?e pa super avtek, hvala bogu zgleda ni previsok (ni?ji od cx-5) ...

Nuju je po zanesla te dni v Koper in sva si pogledala avto v temno sivi barvi; res izgleda lepo in obrobe ne izstopajo. Tudi sama pojava avta je bolj skladna v primerjavi s cx 5, ker je cx 30 ni?ja in z manj?imi previsi preko osi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Probat ni greh al kako ?e pravijo.....meni ?al pri mojem ni uspelo

Huh, ravno kar ima KIA akcijo in je Sportage za 7.500 EUR cenej?i (najbolj?a oprema GT-line in 177KM bencinar torej 32kEUR) , Stonic pa za 3.500 EUR. Kot ka?e prodaja le ni tako sanjska in da so SUV-ov naro?ili preve?. Kdor pa ho?e kupit kaj drugega pa zaloge ni - ?e tako hudo je, da niti testnih nimajo.

 

No sej pri Mazdi je pa enako... mogo?e bo celo konec tega meseca prve Skyactiv X trojke na voljo za sprobat. Sicer samo kot HB, ker se bo z sedanom ?akalo do novembra ali pa celo decembra. ?e je to logika pol je verjetno nih?e ne razume. Ko je avto vro? ga imej na zalogi kolikor je le mo?no, ker vsak kupec, ki se ga predolgo tensta, po?asi izgubi zanimanje in ugotovi, da se da ?e kaj drugega kupit. O?itno bodo morali v Mazdi pa tudi pri KIA ?e enkrat v ?olo ekonomije, sploh pa potro?ni?ke psihologije. Zaenkrat imajo oceno komaj zadostno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi jaz pravim tako. Kia in Hunday ne bodo nikoli premium znamke ampak vedno dra?ja ljudska masovna vozila(kot v?asih yugoti, golfi in podobni).

Sedaj jim gre trenutno v redu a s takimi navitimi cenami(kia ceed malo bolj?a oprema je ?e 25 tiso?akov, kar je za moje pojme enih 10 tiso? preve?).

Nikoli ne bo nekih klubov ljubiteljev kij, ker to so konfekcijski avti, ki ne pridejo v zgodovino in ko model prenehajo izdelovati, jih nobeden ve? ne pogleda. S tem, da jim cena drasti?no pade.

 

Ne vem, ?e je glih fora v premiumskosti (?udna beseda - priznam :rolleyes: ). Ve? ali manj je danes vse konfecija in prakti?no razni eksoti so mogo?e taki, dfa bi imeli kljub ljubiteljev ?e desetletja kasneje. Tako, da to je utvara, ?e misli?, da bo Mazda 6 imela neko? ljubitelje in da ji cena ne bo padla. Tako kot KIA tudi Mazda nekako ne dr?i cene, da bi to bilo omembe vredno.

 

Se bo pa Mazda ?e morala nau?iti biti premium. Lahko, da izbolj?ajo notranje materiale, design in jih pribli?ajo segmentu t.i. premium vozil ampak recimo ptri trojki manjkajo stvari, ki jih premium mora imeti. Da ne bluzim na pamet; pestra paleta motorjev za vsak ?ep, vsaj dva dizla in tri bencinarje. Premiumsko ni var?evanje na podvozju (poltoga prema je no no pa naj bo ?e tako sofisticirano narejena), manjko zadnji prezra?evalnih ?ob tudi ni v ponos avtu pri 27kEUR. Ekran, ki ni touchscreen - zakaj kupcem omejevati uporabni?ko izku?njo - tega premijci ne po?nejo. ?e je le mo?no ne omejuj uporabnika nikjer, kjer ni res pomembno, tudi z odpiranjem in zapiranjem stekel s klju?em.

 

Naredi raznolikost ponudbe in ali dodaj karavana ali pa klasi?no limuzino spremeni v pet vratno. Lahko je popolnoma enake oblike samo, da se vrata odprejo do strehe - zakaj tega niso storili ?e zdaj? Zato ker je klasi?na oblika prtlja?nika najcenej?a za proizvodnjo in ravno taka var?evanja jih oddaljujejo pd premiumskosti (that word again sramezljiv). V ZDA je recimo HB za cca 1kUSD dra?ji od sedana pri nas je pa cena enaka, ker si ?elijo na sedanu zaslu?iti ve?. To je var?evanje, ki jo premiumi ne poznajo.

 

A ve? kaj recimo ob vsem tem manjka KIA - prakti?no ni?, ker imajo na razpolago vse na?teto, zunanjost so tudi spolirali, notranjost pa prihaja v bolj premium ob?utkih verjetno ?e naslednje leto. A bo Kia premium neko? ne vem, ampak Mazda bo pa lahko ostala nekaj vmes, ?e ne bodo svoje vloge razumeli bolje. Ni slabo kako so zastavili ampak korakat mora? naprej in razumeti razli?ne ?elje kupcev, nikakor jim pa ne vsiljevat svojega videnja kaj naj kupec kupi. Ker kupec ni osel, da mu porine? en koren?ek ali dva v gobec pa da bo kar zadovoljen.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Huh, ravno kar ima KIA akcijo in je Sportage za 7.500 EUR cenej?i (najbolj?a oprema GT-line in 177KM bencinar torej 32kEUR) , Stonic pa za 3.500 EUR. Kot ka?e prodaja le ni tako sanjska in da so SUV-ov naro?ili preve?. Kdor pa ho?e kupit kaj drugega pa zaloge ni - ?e tako hudo je, da niti testnih nimajo.

 

No sej pri Mazdi je pa enako... mogo?e bo celo konec tega meseca prve Skyactiv X trojke na voljo za sprobat. Sicer samo kot HB, ker se bo z sedanom ?akalo do novembra ali pa celo decembra. ?e je to logika pol je verjetno nih?e ne razume. Ko je avto vro? ga imej na zalogi kolikor je le mo?no, ker vsak kupec, ki se ga predolgo tensta, po?asi izgubi zanimanje in ugotovi, da se da ?e kaj drugega kupit. O?itno bodo morali v Mazdi pa tudi pri KIA ?e enkrat v ?olo ekonomije, sploh pa potro?ni?ke psihologije. Zaenkrat imajo oceno komaj zadostno.

Popust 7.500 EUR velja ob nakupu s financiranjem za novega Sportagea 1.6 Gdi LX Active ISG M/T in vklju?uje popust ?na zalogi? 2.400 ? in Joker popusto ?Bonus financiranje? 5.100 ?. Redna cena vozila zna?a 25.190 EUR. Cena s popustom zna?a 17.690 EUR. Boss to je popust in velja samo na vozila iz zaloge Gt line ni v to zajet. Je pa ta popust varljiv ?.pojdi za hec v en salon in re?i da ima? v ?epu 18000 EUR in ?e lahko dobi? tega Sportaga ki ogla?ujejo in bo? hudi?evo presene?en nad izra?unom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tega sicer ne bom probal na Sportagu, ker bi mi ga verjetno celo prodali za ta denar bolj, ko se bo bli?al konec leta. Me zanima kolk se znam pogajat za Proceeda. To bo ?e zanimivo :lol:

 

Mislis, da so prodajalci pri Kii tako supersposobni, da bi tebii uspeli prodati SUV?  :lol:  :vesel:  ... Pomoje bo prej Sava zacela teci proti gorensjki  :harhar:  :jezicek:

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

prepirca ga, ce:

1. mu zagotovijo super nizko porabo, nizjo kot jo ima juretova terasa (ce je to sploh mogoce)

2. naredijo special edition z rdecimi zvezdicami, notranjost pa belo/modra z rdecimi sivi, in nalepkami na zadnjem steklu "smrt fasizmu" (v stilu mac audio/pioneer nalepk iz 90tih)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Bossek, direktna primerjava, ko smo ?e v temi o cx 30 ...

Jebela cesta jaz sem pa mislil, da je tema nabijanja o popustih pri KIA-i, pa o globalni strategiji Mazde in o marketingu ...

Da ?e sam dodam malo k nabijanju in zvle?em v temo ?e Forda: Kia mi deluje bolj kot povi?an karavan in ne kot SUV tako da bi ga jaz primerjal recimo s Fucus-om v izvedbi activ ....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da ne bo izgledalo, kak?en SUV hater sem je tukaj link, do enega najbolj?ih review-jev od Autogef?hla. Tudi direktna primerjava Skyactive-G 122KM in Skyactive-X 180KM je narejena, ?eprav ni ?isto primerljivo saj saj so imeli G z FWD pogonom, X pa z AWD.

 

Je pa zanimivo, da kljub temu, da je za cca 2 jurja dra?ji od trojke, da je kvaliteta (sploh vrata in materiali na njih) slab?a.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zato pa je samo 2k dra?ji. SUV so ponavadi vsaj 3k dra?ji od izvirnika. :)

Verjetno res, ampak vseeno ?udna odlo?itev Mazde.

 

Moje mnenje *lastniki SUV-ov ne tega brat*, ki je sicer samo domneva ampak kot ka?e Mazda (al pa Kia in drugi) ne i??ejo premiumskosti (more and more I like this word) v tem segmentu, oziroma ne ?e ali pa si pu??a prostor za nadgradnje na faceliftu oziroma na novih generacijah. Se pravijo stavijo samo na bolj?o uporabnost, ve? prostora v kufru, vi?je sedenje in ve? prostora za ko?arka?ko ekipo nad glavami (za Marjanovi?a so pa vgradili tisti sunroof) in zaenkrat je to adut na katerega stavijo. Ve? premiumskosti pa pride na vrsto naslednji?, ko bo treba narest prodajni boost.

 

Ampak kakor koli ?e - to so samo moje domneve (JJTM).

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Potem je ista fora kot T-roc...Golf ima veliko kvalitetnej?o plastiko kot T-roc...Jah kaj pa vem...pomoje bi raje vzel Mazdo 3 pa z bolj?o opremo. Butasto mi je devati nekaj jurjev zraven zato da sedim 15 cm vi?je  :rolleyes: . Bomo videli, ko bo ?as za to :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.