Skoči na vsebino

Mazda CX-30


mazdaman

Priporočeno sporočilo

Oj ste se zapi?ili v te obrobe ... sam nisem tiste sorte, da bi sedel na dvori??u in ure in ure buljiv v avto in vzdihoval, kako je lep. Bolj mi je pomembno kak?eno je po?utje v vo?nji in sama ureditev notranjosti.

 

Ps: v gara?i imam Yamaho FZ 8 (my 2011), katera ima res obupno grd izpu?ni lonec ... ampak ko se peljem ga ne vidim, ko pa je v gara?i parkiran ob steni pa ga prav tako ne vidim. Mi ne pride na pamet, da bi dal za Akrapovi?a 700? ... za ta denar se raje dva vikenda peljem v Dolomite.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Upss, nisem opazil sem mislil da je cx30. Hmh no ?e na cx3 me motijo obrobe, cx30 pa zdaj gledam na slikah ima ?e ve?je te obrobe, bljak

 

Ampak a res niste ?e dojeli, da so teli SUV-i podobni en drugemu kot jajce jajcu (tolk, da se zmoti? in sploh ne ve? kaj gleda?). A ste res ratal napaljeni na uniformiranost in nobenega ob?utka ni ve? za raznolikost? Mene je prav groza, ko 80% folka kupi avto zato, ker je zdaovoljen, da se visoko sedi. Pa ?e mu proda? kartonasto ?katlo v rde?i barvi, pa ?e ?ist mehek rata - katastrofa kam je vsa ta raznolikost in diverziteta ?la.

Oj ste se zapi?ili v te obrobe ... sam nisem tiste sorte, da bi sedel na dvori??u in ure in ure buljiv v avto in vzdihoval, kako je lep. Bolj mi je pomembno kak?eno je po?utje v vo?nji in sama ureditev notranjosti.

Glej men je pa pomembno, da mi je avto v?e? kot celota, tako zunaj kot znotraj. In ko ti po 11 letih lastni?tva ?e vedno privle?e nasmeh na ustnice, ko vidi? svoj avto na parkiri??u ti je jasno, da si neko? dobro izbral. Osebno ne bi nikoli izbral nekaj kar mi ni v?e? ali pa da me nekaj zelo moti, ker navadno ta ob?utek nikoli ne izgine. Pol pa vidmo kako ljudje prodajajo po dveh ali treh letih pa ?eprav ni ni? mehanskega narobe z avtom.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Modeli iste znamke so itak zadnje cajte zelo podobni... in na dalec moras ze skoraj malo bolj poglerdati, da vidis, kateri model je... Pa naj gre to za VW, Ford, Vitroen, Hondo, in seveda tudi Mazdo ... Razlikujejo se predvsem v velikosti, prostornosti in seveda opremi... ceprav pri opremi je sedaj tako,d a dobivajo tudi nizji modeli opremo, ki je bila vcasih rezervirana bolj za visji rang... temu primerna je seveda tudi cena ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To popolnoma dr?i sploh pri premijcih je to zelo lepo vidno in Mazda se res zgleduje po njih. In pol pride recimo nekaj nekoliko druga?nega kot recimo Arteon pa ?lovek kr gleda in gleda... pa jebemu... VW je to, kva zja? :lol: :lol:

 

Aja pa da ne zaidem s teme - great news CX-5 dizel se je za?el prodajat v ZDA. ^_^

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Neko? je gola plastika pomenila, da si reve?, k si lahko kupi? le ?ist osnovno razli?ico... ?e je bila plastika po?trihana v barci karoserija pa je bila ?e vi?ja oprema in mnogo bolj za?eljeno.

 

Nekako me spominja na to, ko so neko? v 80-ih plasti?ne ?lape s tremi ?rtami in belimi ?tumfi pomenile, da gleda? tanjave?ga ?eha al pa poljaka, danes pa so to precenjen modni dodatek - haha, da ti pamet stane

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Va?no, da se ne vidi.

 

Pa kaj stari mazda?i tak komplicirate. Pa? je ne kupi? in basta. Saj je ?e vedno 3 in 6 na voljo. ?asi so taki, da je ponudba vseh znamk optimirana glede na ?tevilo prodanih avtov.

 

Mazdina prodaja v Sloveniji je letos padla bolj kakor se je zmanj?al trg. Globalno pa prodaja raste. Slo uvoznik mora pa? truditi z tem kar ima na voljo.

 

?e bi sedaj kupoval avto za 25000 bi bila cx30 bolj primerna zame kakor mazda3

 

Poslano z mojega EML-L29 z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je padla prodaja, saj so skr?ili paleto na minimum. Mislim res ne rabi? bit niti Einstein niti Zweistein, da manj?anje palete pa res ne bo dvignilo prodajo. Poleg tega se je ?estica postarala, ki je bila neko? vle?ni konj prodaje. Trojka je pri?la v salone prvi? pozno in drugi? z osnovno motorno paleto. Poleg tega so jo predstavili tako mla?no, da je marsikdo dobil ob?utek, da je samo za zapolnit zanimanje do CX-30 in ni? ve? kot samo to.

 

Poglej primerjavo, kaj si lahko kupil pri Mazdi pred 10 leti:

 

1. Mazda 2

2. Mazda 3 HB

3. Mazda 3 sedan

4. Mazda 6 HB

5. Mazda 6 sedan

6. Mazda 6 kombi

7. Mazda 5

8. RX-8

9. BT-50

10. MX-5

11. CX-7

 

prakti?no je bila prisotna v vseh segmentih torej za vsakega kupca.

 

kaj pa danes

 

1. Mazda 2 (napovedujejo ukinitev)

2. Mazda 3 HB

3. Mazda 3 sedan

4. Mazda 6 sedan (napovedujejo ukinitev)

5. Mazda 6 kombi (napovedujejo ukinitev)

6. Mazda CX-3 (napovedana ukinitev - menjala jo bo CX-30)

7. Mazda CX-30

8. Mazda CX-5

9. MX-5

 

predvidena paleta za 2021

 

1. Mazda 3 HB

2. Mazda 3 sedan

3. Mazda CX-30

4. Mazda CX-5

5. MX-5

 

Mazdin dele? bo padal ?e naprej, ker v segmentu SUV-ov, kjer so najbolj dejavni bodo imeli preveliko konkurenco ostalih proizvajalcev. Po moje bodo posku?ali nekaj na silo in sicer najprej s hybridi potem pa ?e z elektri?arji ampak po moje bo prepozno in bojim se, da se Mazda tokrat ?al ne bo zmazala. Niti poskus v premium segmentu ji ne bo pomagal.

 

Nisem ?rnogled ampak ?al realist in mi je ?e kar malo hudo za znamko, ki mi je res maksimalno v?e?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Seveda je padla prodaja, saj so skr?ili paleto na minimum. Mislim res ne rabi? bit niti Einstein niti Zweistein, da manj?anje palete pa res ne bo dvignilo prodajo. Poleg tega se je ?estica postarala, ki je bila neko? vle?ni konj prodaje. Trojka je pri?la v salone prvi? pozno in drugi? z osnovno motorno paleto. Poleg tega so jo predstavili tako mla?no, da je marsikdo dobil ob?utek, da je samo za zapolnit zanimanje do CX-30 in ni? ve? kot samo to.

 

Poglej primerjavo, kaj si lahko kupil pri Mazdi pred 10 leti:

 

1. Mazda 2

2. Mazda 3 HB

3. Mazda 3 sedan

4. Mazda 6 HB

5. Mazda 6 sedan

6. Mazda 6 kombi

7. Mazda 5

8. RX-8

9. BT-50

10. MX-5

11. CX-7

 

prakti?no je bila prisotna v vseh segmentih torej za vsakega kupca.

 

kaj pa danes

 

1. Mazda 2 (napovedujejo ukinitev)

2. Mazda 3 HB

3. Mazda 3 sedan

4. Mazda 6 sedan (napovedujejo ukinitev)

5. Mazda 6 kombi (napovedujejo ukinitev)

6. Mazda CX-3 (napovedana ukinitev - menjala jo bo CX-30)

7. Mazda CX-30

8. Mazda CX-5

9. MX-5

 

predvidena paleta za 2021

 

1. Mazda 3 HB

2. Mazda 3 sedan

3. Mazda CX-30

4. Mazda CX-5

5. MX-5

 

Mazdin dele? bo padal ?e naprej, ker v segmentu SUV-ov, kjer so najbolj dejavni bodo imeli preveliko konkurenco ostalih proizvajalcev. Po moje bodo posku?ali nekaj na silo in sicer najprej s hybridi potem pa ?e z elektri?arji ampak po moje bo prepozno in bojim se, da se Mazda tokrat ?al ne bo zmazala. Niti poskus v premium segmentu ji ne bo pomagal.

 

Nisem ?rnogleda ampak ?al realist in mi je ?e kar malo hudo za znamko, ki mi je res maksimalno v?e?.

 

Glede na spodnji ?lanek ni vse tako ?rno, kjer napovedujejo novo Mazdo 6. Zanima me, ali za debato o ukinjanju ?estice stojijo kakr?nikoli realni dokazi? 

 

https://www.motor1.com/news/348831/mazda-inline-six-new-platform-confirmed/

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zanima me, ali za debato o ukinjanju ?estice stojijo kakr?nikoli realni dokazi? 

 

 

 

Vec ali manj samo "bluzenje" :D ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bila naj bi samo posodobljena in samo avtomatik

 

https://www.capomazda.com/blog/when-will-the-2019-mazda6-be-released/amp/

The manual transmission was discontinued for the 2019 model year, however Mazda has hinted that it might be available as a special-order option in the future.

Ter namig da je ne bo

 

https://autowise.com/2020-mazda/

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bila naj bi samo posodobljena in samo avtomatik

 

https://www.capomazda.com/blog/when-will-the-2019-mazda6-be-released/amp/

The manual transmission was discontinued for the 2019 model year, however Mazda has hinted that it might be available as a special-order option in the future.

Ter namig da je ne bo

 

https://autowise.com/2020-mazda/

 

?e prebere? natan?no je malo ve? kot posodobitev:

 

It's all part of what Mazda calls its "new-generation lineup." These products will roll out between 2020 and 2025 (supposedly), with the Mazda 6 the first to arrive with a rear-wheel-drive platform, an inline-six, and hopefully a look similar to the stunning Vision Coupe concept pictured here.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na spodnji ?lanek ni vse tako ?rno, kjer napovedujejo novo Mazdo 6. Zanima me, ali za debato o ukinjanju ?estice stojijo kakr?nikoli realni dokazi? 

 

https://www.motor1.com/news/348831/mazda-inline-six-new-platform-confirmed/

 

To je ?ele bluzenje...

 

Druga?e pa slovenski prodajalci govorijo o tem, da bodo morali izbirati med ?estko in CX-5. To je zaradi zahtev EU in nove zakonodaje, ki upo?teva izpuste na celotno paleto modelov. Tako, na najmanj?ih CX-30 in Mazda 3, MX.5 dejansko lovijo izpuste. Pri ve?jih pa jih raje opustijo iz prodajnega programa in obdr?ijo samo tistega, ki ima najve?jo prodajo. Namre? tako CX.5 kot Mazda 6 sta v rangu tistih, ki ne dosegata 95g CO2/km, medtem, ko bosta CX-30 in Mazda 3 s skyactiv X to verjetno nekako dosegla ali pa bila zelo blizu.

 

In seveda se pogovarjamo o prodaji v EU in ne v ZDA, kjer tudi pribli?no nimajo tako teroristi?nigh kvazieko restrikcij. Tam bo pa seveda marsikaj mo?no tako turbo motorji kot velike kubature.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej, da gremo malo nazaj na CX30 :)

 

Sam ze neki casa gledam, da bo pocasi potrebno menjati sestico. Saj ne recem, 6 karavan je izredno prakticen, lep in dober voz. Samo pocasi ne rabim vec tako velikega in dolgega voza. Rabim pa vseeno avto, ki ima zadi dovolj placa in ni nekaj utesnjen (kot recimo mazda3).

 

Ze ko je imel Ford predstavitev novega Focusa sem se takoj zagrel za Active verzijo. In se vedno mi je Ford Focus Active zelo vsecen in mikaven avto. Samo, ko dodas vso opremo prides hitro do cene mazde cx-30 ali pa se cez.

Tukaj je se kak t-roc, mogoce skoda kamiq (ki je pomoje 1 razred nizje). Mogoce se kak?

 

Nekako kar mi je tko:

 

Mazda CX-30:

plusi: notranjost, dobra oprema

minus: masina (samo 122 konjev in 2.0), ne ravno opevan avtomatik

 

Ford Focus:

plusi: ok masina in avtomatik (1.5 150 konjev)

minusi: precej manj vsecna notranjost naprom mazdi

 

Je pa to vse cenovnega ranga 28k, kar je obcutno prevec kot sem v zacetku sploh bil pripravljen dati za avto (20k).

 

Sedaj za masino in menjalnik govorim samo kar je po testih, nobenega nisem vozil.

 

 

Skratka jaz bom verjetno se nekaj casa vozil sestico, ker izbira novega vozila je pretezka :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Bossek: probi M3 sedan, vzadi ma dost ve? placa na vi?ino. Je pa res, da je odprtina kufra tak mala, da bom vrjetno ?e pivo mogu nehat pit, ker se gajbe ne bo dalo not dat xD

Ma pa cx vecjo nosilnost za pir

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.