Skoči na vsebino

Nasvet za nakup - mazda dizel


pehtimk

Priporočeno sporočilo

Pozdravljeni,

 

Trenutno se nahajam v dilemi pri nakupu avtomobila za službo, zato sem se tudi registriral na forum, da poskušam dobiti še informacijo dejanskih uporabnikov teh avtomobilov.

 

Pred kratkim sem se preselil in se mi je letna kilometrina zaradi službe povečala na cca 30k+ km in ravno zaradi tega bi si želel vzeti dizla.

Trenutno imava z ženo 2 Mazdi 3 2005 letnik 1,6 benciner 105km, prva je hatchback varianta druga pa limuzina. Prva je prestala 230k, druga pa 178k km in še vedno delujeta brez težav in bi si z njima upal brez skrbi na daljšo pot.

 

No, kot sem že omenil, mi je v zadnjem času, ko so tudi cene goriva poskočile, preletela misel da bi bilo dobro kupiti kakšnega dizelaša, ki bi vglavnem uporabljal za službo. Z porabo od 7-7,5l/100km pridem kar na 300+€ na mesec. Z polnim rezervoarjem naredim cca 600-650km, ko moji sodelavci naredijo z dizelaši. 

Nimam želje kupovati pretirano mlad avto, glede na to da ga bom uporabljal predvsem za službo in bom na njemu nabijal veliko kilometrov, zato sem planiral investirati cca 4-5000€ v enega dizelaša.

 

Glede na to, da sem zadovoljen s trenutnimi mazdami, sem rezmišljal da bi tudi naslednji avtomobil bil naš priljubljeni japonec.

Zdaj na glavno vprašanje - kako zanesljivi so mazdini dizel motorji (letnik 2009/2010 - 1560ccm, 109/116km) v primerjavi z drugimi dizelaši? Ima kdo mogoče iskušnje s takšnimi avtomobili?

Poleg tega, ali so mazde nad 200.000 prevoženih KM še vedno zanesljivi? Govorim o tem , da bi ga kupil pri 200,000k in ga vozil do 300-350,000k. Ima kdo tudi tu kakšne iskušnje?

 

Čeprav je mazdin forum, ima kdo mogoče še kakšnem predlog pri nakupu avta zgolj za službo - upoštavi je potrebno približno 120km/dan v obe smeri, 85% poti po AC.

 

Hvala za čas in za nasvet!

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je pehtimk napisal:

Pozdravljeni,

Čeprav je mazdin forum, ima kdo mogoče še kakšnem predlog pri nakupu avta zgolj za službo - upoštavi je potrebno približno 120km/dan v obe smeri, 85% poti po AC.

Hvala za čas in za nasvet!

 

Kolega je imal Toyoto Auris 2.0 dizel, ki jo je kupil z podobnim razlogom kot ti, kupil jo je mislim da pri cca.180k km, staro mislim da 7.let, potem je v 4.letih naredil 140k km in jo potem prodal z 320k km.....v tem času ni imel nobenih težav, razen rednih servisov, tako da če nisi 100% vezan na Mazdo predlagam, da gledaš tudi za tem modelom (mislim da ima 2.0. dizel 126km).

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, jaz imam Mazdo 6 z 2.0dizlom z prevoženimi 306.000km in zaenkrat brez problemov. 

Ob ustreznem vzdrževanju so tudi Mazdini dizli zanesljivi. 

Glede na to da iščeš poceni starejši avto bi vseeno raje kakega 1.9TDI, stari tdiji so praktično neuničljivi. 

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ali pa če pogledaš k Francozom. Tudi 2.0 HDI je stroj, ki kar hvaležno nabira kilometre.

 

Sicer pa glede na tvoj režim vožnje noben dizel ne bo pretirano trpel (AC vožnja in opisana razdalja sta super), tako da kupi nekaj dokazljivo vzdrževanega in po 200.000 km interval menjave olja daj na 3/4 ali 1/2 - torej namesto menjave na 20.000 km menjaj na 15.000 km ali celo 10.000 km.

 

Lahko pa se udeležiš "naše" teme o kapljični analizi olja in ugotoviš, kdaj tvojemu avtomobilu "paše" menjava. 😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V obratovalni strošek je poleg goriva treba všteti še morebitna večja popravila (turbina, injektorji, ...), verjetnost teh se s prevoženimi km in starostjo poveča. Drugače pa pri 200.000 (realnih!) dva avta nista več enaka. Eni imajo že kar pestro servisno zgodovino, pri drugih pa samo redni servisi. Za eno Mazdo dizel te generacije (okrog 2010) vem, da je brez večjih stroškov prevozila okrog 350.000 km, potem so jo prodali. Možno, da se ti bo z nakupom dizla računica čisto dobro izšla. 🙂

 

Do sedaj mi še noben zaposlen na Mazdi ni priporočal nakupa rabljenega dizla. 😉  Bencinar mora biti japonski, dizel nemški, tako pravijo. :)

 

Pri nakupu želim veliko sreče (poleg obveznega temeljitega strokovnega pregleda vozila). :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 3
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 42 minutami je Janez007 napisal:

V obratovalni strošek je poleg goriva treba všteti še morebitna večja popravila (turbina, injektorji, ...), verjetnost teh se s prevoženimi km in starostjo poveča. Drugače pa pri 200.000 (realnih!) dva avta nista več enaka. Eni imajo že kar pestro servisno zgodovino, pri drugih pa samo redni servisi. Za eno Mazdo dizel te generacije (okrog 2010) vem, da je brez večjih stroškov prevozila okrog 350.000 km, potem so jo prodali. Možno, da se ti bo z nakupom dizla računica čisto dobro izšla. 🙂

 

Do sedaj mi še noben zaposlen na Mazdi ni priporočal nakupa rabljenega dizla. 😉  Bencinar mora biti japonski, dizel nemški. :)

 

Pri nakupu želim veliko sreče (poleg obveznega temeljitega strokovnega pregleda vozila). :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spet posploševanje. Ugotovili smo, da je dizle (vseh znamk po vrsti, brez izjem, ne samo mazdine) ubila kao ekogija. Pri prvi seriji, pa tudi drugi so se Mazdini dii izkazali kot zelo dobri z malo okvarami. Ni bila mazda zastonj skozi vsa leta med prvo trojico znamk na svetu med zadovoljnimi kupci kot tudi po okvarah. Tako, da je moje mnenje, da trenutno imajo vse znamke probleme pri dizel motorjih z eko navlako. 

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Alex napisal:

Spet posploševanje. Ugotovili smo, da je dizle (vseh znamk po vrsti, brez izjem, ne samo mazdine) ubila kao ekogija. Pri prvi seriji, pa tudi drugi so se Mazdini dii izkazali kot zelo dobri z malo okvarami. Ni bila mazda zastonj skozi vsa leta med prvo trojico znamk na svetu med zadovoljnimi kupci kot tudi po okvarah. Tako, da je moje mnenje, da trenutno imajo vse znamke probleme pri dizel motorjih z eko navlako. 

A je pri tem odgovoru važen vzrok (ekologija) ali posledica (zanič avti)? 😃

 

Od avta do avta (tudi Mazde dizel) je seveda drugače - kaj bi tukaj lahko manj posploševal, ker človek ne sprašuje po konkretnem vozilu in njegovi znani zgodovini?

 

Pri nakupu avta, še posebej rabljenega, moraš imeti tudi srečo. Na Mazda Slovenija sem iz prve roke dobil informacijo, da turbine crkujejo brez ugotovljenega pravila, tistim, ki jih terajo na polno in tudi tistim, ki jih maksimalno čuvajo. In tudi ne crkujejo, tako prvim, kot drugim. Podobno je z injektorji in drugimi težavami dizlov, kar se lahko vsak prepriča na različnih forumih.

 

https://forscan.org/forum/viewtopic.php?t=4974

 

https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=46&t=702&sid=43525e26392f7980d4a8bf45c5e4a82e

 

https://mazda6forum.pl/viewtopic.php?f=65&t=2222&sid=79407272c4603b776dfeadfcab600273

 

https://forums.whirlpool.net.au/archive/2633235

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri rabljenem dizlu z okrog 200k km se mora kupec zavedati, da so potencialni stroški za najbolj rizične sklope (sklopka, vztrajnik, turbina, injektorji) lahko višji kot pa je kupec plačal za rabljen avto....če se s tem sprijazniš jaz ne vidim težave v nakupu starega dizla, zdaj ali imaš srečo in si kupil/dobil takega da ti bo bp oddelal še naslednjih 100k km pa mislim da ti nihče ne more garantirati, pa naj bo še boljši mehanik, in tudi če so vsi servisni intervali bp....(moje osebno mnenje, če bi imel v lasti dizla in bi mi delal bp, in četudi bi imel 200+k km  ga niti ne bi prodajal :))....tako da dobiti dobro ohranjenega dizla je pomojem danes mala loterija, sploh če gledaš za avti z veliko km....(in enako seveda potem velja tudi za bencinarja:))

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je sportman333 napisal:

pri rabljenem dizlu z okrog 200k km se mora kupec zavedati, da so potencialni stroški za najbolj rizične sklope (sklopka, vztrajnik, turbina, injektorji) lahko višji kot pa je kupec plačal za rabljen avto....če se s tem sprijazniš jaz ne vidim težave v nakupu starega dizla, zdaj ali imaš srečo in si kupil/dobil takega da ti bo bp oddelal še naslednjih 100k km pa mislim da ti nihče ne more garantirati, pa naj bo še boljši mehanik, in tudi če so vsi servisni intervali bp....(moje osebno mnenje, če bi imel v lasti dizla in bi mi delal bp, in četudi bi imel 200+k km  ga niti ne bi prodajal :))....tako da dobiti dobro ohranjenega dizla je pomojem danes mala loterija, sploh če gledaš za avti z veliko km....(in enako seveda potem velja tudi za bencinarja:))

Vsak pameten bi tale nasvet upošteval, mi na firmi prodamo vedno zvožen dizel avto, ki se prične kvarit po 300kkm in ni ekonomske računice.... Tak avto je po domače povedano klump... 🥴 Ampak, če ni denarja za kaj boljšega je tudi to bolje kot nič... :nevem:

Kot pa sam opažam so bili dizli res pred 20-30leti zakon, lahko si naredil pol milijona km kamot z res malimi stroški in takrat smo kupovali na firmi avte s 100kkm👍😊in jih vozili zelo dolgo..... Res pa je, da tisti takrat niso nikamor šli proti bencincem.😟Nakar se je stvar obrnila in smo začeli nove kupovat, ker smo s takimi 100k-150kkm imeli same stroške in stoječe ure, sploh z Renoji 2.0.....😪😟Živa polomija se prične po 200kkm...

Reno 1.5 pa je bil super strojček in 350kkm brez problema.... 👌

Kot je @Aless napisal, stari tdi so zakon z malimi stroški... 👍

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Shrek napisal:

Kake bučke. 300 000 km imajo samo po števcu...pa b.p. delajo. Realno je vse x2.

Jesti in piti dati avtu,  pa pametno voziti... 

Že veš kak to gre, jaz pa tudi.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je sportman333 napisal:

pri rabljenem dizlu z okrog 200k km se mora kupec zavedati, da so potencialni stroški za najbolj rizične sklope (sklopka, vztrajnik, turbina, injektorji) lahko višji kot pa je kupec plačal za rabljen avto....če se s tem sprijazniš jaz ne vidim težave v nakupu starega dizla, zdaj ali imaš srečo in si kupil/dobil takega da ti bo bp oddelal še naslednjih 100k km pa mislim da ti nihče ne more garantirati, pa naj bo še boljši mehanik, in tudi če so vsi servisni intervali bp....(moje osebno mnenje, če bi imel v lasti dizla in bi mi delal bp, in četudi bi imel 200+k km  ga niti ne bi prodajal :))....tako da dobiti dobro ohranjenega dizla je pomojem danes mala loterija, sploh če gledaš za avti z veliko km....(in enako seveda potem velja tudi za bencinarja:))

Točno tako. Samo menjava sklopke in vztrajnika je cca. 1.000 €. Jest bi vseeno šel na ziherco in kupil bencinarja. Konec koncev je tudi bencin cenejsi, kot dizel.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma, pa se ne zastopm prou preuč na te stvari, ma napisu bom samo to: avto ni konj. Konja pogledaš in ti je hitro jasno, a gre za staro kljuse ali za iskrega žrebca. Avto pa se lahko sveti kot nov, pa je "drobovina" vsa pretegnjena. Torej kilometri niso tako zelo merodajni... In pri rabljenem avtu je precej loterija: lahko trofiš krasnega, lahko pa ga boš čez dve leti preklinjal kot stari furman... Zato so nasveti takole na forumu zgolj in samo informativne narave, pa še te informacije je treba jemati z rezervo. 

In samo informativno: naša Mazda 5 z dvolitrskim turbo-dizlom ima že 335.000 km. Do zdaj so bile enkrat težave z DPFjem pri 200.000 km, sprednjimi nihajnimi rokami in jermenico alternatorja pri 260.000 km in sprednjimi zavornimi diski pri 300.000 km. Res je, da smo jo enkrat na servis peljali z avtovleko, ampak ker so bile vzrok smeti in voda v nafti, za to ne morem ravno krivit Mazde... Povprečna poraba od začetka do zdaj je 6,2 litra na 100 km. In kljub starosti in kilometrini z malo umirjene relacijske avtoceste (najraje nočna vožnja, ko ni zastojev in lahko naredim vsaj 100 km s tempomatom na hitrosti 130 km/h) še vedno kahko spravim porabo na 5,5 litrov...

Naša druga Mazda je pa BT-50 z 2,5 litrskim turbo-dizlom. Prevoženih kilometrov je bolj malo, več jih je pregonjenih. Vseeno se števec približuje cifri 190.000. Težave? Enkrat ležaj na sredi kardana, enkrat sprednji levi ležaj, enkrat vsi križi na kardanu, enkrat semering na zadnjem diferencialu (tam, kjer kardan pride v diferencial) in enkrat cev servovolana. Težave so bile tudi z izpušnim sistemom, ko sem nasedel in pri tem močno poškodoval katalizator in je satovje spihalo v izpušni lonec in zamašilo vse skupaj. Pa že od novega dalje je težava z lučko za prazen rezervoar, ki se kar naprej prižiga...

Moje mnenje: Mazdini dizelaši so zelo zanesljivi. Razen takrat, ko so bile v nafti smeti in voda, smo vedno prišli domov. Pa imata obe skupaj preko 500.000 km...

Popravljeno od Slivka
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je sportman333 napisal:

pri rabljenem dizlu z okrog 200k km se mora kupec zavedati, da so potencialni stroški za najbolj rizične sklope (sklopka, vztrajnik, turbina, injektorji) lahko višji kot pa je kupec plačal za rabljen avto....če se s tem sprijazniš jaz ne vidim težave v nakupu starega dizla, zdaj ali imaš srečo in si kupil/dobil takega da ti bo bp oddelal še naslednjih 100k km pa mislim da ti nihče ne more garantirati, pa naj bo še boljši mehanik, in tudi če so vsi servisni intervali bp....(moje osebno mnenje, če bi imel v lasti dizla in bi mi delal bp, in četudi bi imel 200+k km  ga niti ne bi prodajal :))....tako da dobiti dobro ohranjenega dizla je pomojem danes mala loterija, sploh če gledaš za avti z veliko km....(in enako seveda potem velja tudi za bencinarja:))

1x sva z mojstrom Simonom, Avto Pelko doo, se pogovarjala o nakupu rabljenega dizel vozila in mi reče da z realnih 200 do 250000km se lahko najbolj 'napneš', da bi ga on veliko raje vzel s 300 ali 350000km.

 

Ga čukasto gledam in mi pojasni, da je pri teh 'njegovih' km pomenjano vse kar je večjega in ogromnih zneskov pri dizlu, s tem je mislil sklopko in vztrajnik, turbino, injektorje, interkuler, itd.

 

Osebno dizla še nisem imel in iz prve roke ne morem ničesar napisati. :))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Tole je zanimivo, če še niste prebrali, še posebej tole - za to temo:

 

Ali je treba pri avtomobilih z velikim številom prevoženih kilometrov razlikovati tudi med atmosferskim in turbo motorjem, bencinarjem in dizlom in zakaj?

 

Kot poudarjajo v AMZS je razlika precejšnja in je povezana s preprostostjo ali kompleksnostjo motorjev in vsega, kar sodi zraven, da avto pravilno deluje. "Logika je nekako takšna: enostaven (danes bi rekli lahko tudi zastarel) atmosferski bencinski motor je najbolj nezahteven in cenovno ugodne za vzdrževanje. Če imamo tudi turbino že govorimo o dodatnih senzorjih, stikalih in elementih, ki se s časoma utrudijo in lahko zatajijo kar pa privede do dodatnih stroškov. Sodobni turbodizli so zaradi visokotlačnih sistemov vbrizga goriva in kompleksnosti seveda najdražji za vzdrževanje. Zato še enkrat poudarjamo, da je treba pri nakupu avtomobila z veliko kilometri poskrbeti za to, da imamo na voljo nekaj denarja za morebitno izredno popravilo," pravi vodja AMZS asistenčnega centra, ki je pri tem zelo jasen in navaja, da ne gre za ekstremne vsote, ampak za zneske od nekaj sto evrov do recimo tisoč evrov. Po njegovih besedah bi to moralo biti dovolj tudi, če pride do zelo velike okvare na motorju: "V to skupino sodijo okvare pogonskega agregata kamor štejem tudi okvare sistema za dovod goriva in prisilnega polnjenja. Potem so pa tu še okvare podvozja in varnostnih ter asistenčnih sistemov. Naj omenim še udobje. Na primer, če klimatska naprava ni bila ustrezno servisirana, je ob okvari strošek menjave uparjalnika in kompresorja tudi visok. Govorim o znesku okrog tisoč evrov."

Več na: https://www.zurnal24.si/avto/iz-druge-roke/nakup-rabljenega-z-veliko-prevozenimi-kilometri-da-ali-ne-393976 - www.zurnal24.si

WWW.ZURNAL24.SI

Po slovenskih cestah vozi izjemno veliko število vozil z velikim številom prevoženih kilometrov, ki jih najdemo tudi v raznoraznih oglasih za...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
  • Zadnja sporočila

    • Super, veliko sreče ti želim in cesto si daj malo poširit, če ti slučajno še ostane kak €€€.... 😂
    • Že tri dni zapored vstajam ob štirih zjutraj, da zrolbam sneg z dvorišča in tako naredim prostor za šolski avtobus, ki pride po šolarje.   Komaj čakam, da mine pomlad...
    • Ampak jaz sem pa res rojen pod srečno zvezdo. Šla sodelavka na dopust in jaz danes prevzamem še njeno delo. Med drugim to pomeni prejemanje pošte - tako klasične kot elektronske. In prvo zjutraj dobim tole sporočilo:     Poslal:    "David C. Bohnett" <carloshelufoundations@gmail.com>, dne 24.04.2024 19:23 Prosim, da  pošljete odgovor na naslov(e): ioffice77@yahoo.com Prejemnik:    undisclosed-recipients:; V vednost:   Zadeva:    S spoštovanjem Moje ime je David C. Bohnett, rojen sem 2. aprila 1956. Sem ameriški filantrop in tehnološki podjetnik. Sem ustanovitelj in predsednik fundacije David Bohnett, neprofitne organizacije, ki dodeljuje nepovratna sredstva in se posveča izboljšanju družbe s pomočjo družbenega aktivizma. Sem filantrop in tehnološki podjetnik in se zavzemam za ustvarjanje pozitivnih sprememb človeštva z gradnjo skupnosti in družbenim aktivizmom. Spodaj je nekaj področij, ki sem jim prispeval: (1). Doniral sem za Funding Los Angeles, ki podpira širok spekter umetniških, izobraževalnih in državljanskih programov v Los Angelesu. (2). Donirala sem za namene, povezane z LGBT (3). Prav tako sem dal nešteto in množičnih finančnih donacij v dobrodelne namene po vsem svetu. (4). Donirano tudi za storitve in raziskave o aidsu (5). Doniral sem tudi za volilne pravice in registracijo volivcev (6). Preprečevanje nasilja z orožjem (7). Raziskave na živalih in pravice živali (8). Večkrat sem prispeval ameriški filmski industriji in dal velike finančne prispevke več univerzam v Združenih državah Amerike. V kalifornijski politiki sem dal številne osebne politične donacije na državni ravni. Zato se po prejemu tega pisma štejete za srečneža, ker ste danes od mene prejeli to pismo. Doniram vam vsoto 6.000.000,00 USD (šest milijonov ameriških dolarjev). To donacijo vam namenjam, da z denarjem pomagate sebi in svoji družini. Želim, da ta denar vložite v kateri koli donosen posel, ki ga želite. Pomagajmo graditi družbo s podajanjem roke bratske ljubezni drug drugemu. To je moj zasebni e-poštni naslov: ioffice77@yahoo.com (odgovorite mi, da vas bom lahko usmeril, kako vam bo izplačan denar). Obiščite to spodnjo povezavo, potrpežljivo preberite članek, da boste lahko preverili o meni: https://en.wikipedia.org/wiki/David_Bohnett S spoštovanjem David C. Bohnett E-pošta: ioffice77@yahoo.com     Prva elektronska pošta in že lahko dobim šest milijonov ameriških dolarjev! Pa ne si misliti, da je to kakšna potegavščina, David C. Bohnett res obstaja! Ima pa malo težav s spolno usmeritvijo, ker nekaj časa je "doniral", nekaj časa pa "donirala". No, najbrž je zato nekaj njegovih sredstev prejela tudi LGBT-organizacija...   Pa naj še kdo reče, da nisem rojen pod srečno zvezdo! Pravkar sem že naročil dve Mazdi CX-80 (enega zame in enega za ženo) s 3,3 litrskim turbo-dizlskim šestvaljnikom. Samo še od Davida prevzamem denar in ju plačam...
    • nimajo, ker a-cosmos že nekaj časa ne dela več ... 😃  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.