Skoči na vsebino

Gume

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 22 minutami je dvorjan napisal:

No, lepo, da ste tako navdušeni nad Nexen gumami. Sam jih še nisem imel, bolj zaupam renomiranim znamkam, kar se tega tiče. Samo Savi sem dal 2x priložnost, pa me je 2x razočarala.

 

Tako da zadnja leta samo še Michelin, Dunlop ali Bridgestone gume vozim. Pa še Goodyear bi dal v svoj ožji izbor, vse ostalo se mi zdi druga, tretja itd. liga. Tudi Pirelli me nič ne mika.

 

Bo pa zanimivo opazovati, kako se bodo te Nexen gume obnašale, ko se bodo obrabile in postarale. Vas je že dovolj za en referenčni vzorec. 😃 Npr. za Dunlop vem, da drži fantastično cel čas, Michelinke in Bridgestone pa s starostjo vendarle postanejo bolj trde ...

 

Vidiš tukaj pa imam jaz čisto kontra mnenje, me sava ni nikoli razočarala. So me razočarale michelin 2x (bobnela kot da imam prazno gumo po letu in pol uporabe) dunlop se mi je na notranji bočni strani razparala je bilo rečeno da vedo in je to težava ene serije, sem dobil druge in po pol leta enako. Bridgestone so bile nove na mazdi in so že od novega na mokrem lepo drsele, tretje leto so bile pa samomorilske (profil 4mm). Nekak s temi top znamkami zaupam samo Continental. Drugače nexen je prvovgradnja nekaterih VW, BMW, škod, hyundajev... Vsak ima svoje izkušnje, je pa res več kot je uporabnikov več je različnih mnenj, važno da najdeš sebi primerno gumo glede na performance kot ceno.

Napisano
pred 22 minutami je dvorjan napisal:

No, lepo, da ste tako navdušeni nad Nexen gumami. Sam jih še nisem imel, bolj zaupam renomiranim znamkam, kar se tega tiče. Samo Savi sem dal 2x priložnost, pa me je 2x razočarala.

 

Tako da zadnja leta samo še Michelin, Dunlop ali Bridgestone gume vozim. Pa še Goodyear bi dal v svoj ožji izbor, vse ostalo se mi zdi druga, tretja itd. liga. Tudi Pirelli me nič ne mika.

 

Bo pa zanimivo opazovati, kako se bodo te Nexen gume obnašale, ko se bodo obrabile in postarale. Vas je že dovolj za en referenčni vzorec. 😃 Npr. za Dunlop vem, da drži fantastično cel čas, Michelinke in Bridgestone pa s starostjo vendarle postanejo bolj trde ...

Da se razumemo. Sam prisegam tudi na good year, Continental in michelin. 

Pred temi nexen sem imel na sivi 6- ki good year asismertic 5, nato pol leta continental sport contact 6. Tako, da lahko direkt primerjam te tri znamke. 

Kot si že sam napisal in ugotovil, nekatere gume s starostjo izgubljajo svoje lastnosti. Recimo good year minimalno. Bomo videli, kako se bodo obnese čez čas. Prvi vtisi so zelo pozitivni. 

 

 

Napisano

Jaz pri nakupu pnevmatik gledam kot prvo dimenzije, sledijo podatki o hrupu, tekalni površini, oprijemi in porabi. Znamka mi ni pomembna, ampak največ do sedaj sem imel SAVA in Michelin tako letne kot zimske. Za rezervno pa imam ponavadi original in celoletno (M+S).

Drugače pa za terence imam za cestno uporabo SUV All-terrain, ko pa zapeljem izven ceste pa MudTerrain.

Za umirjeno in off-road vožnjo pa je seveda tudi prilagajam tlak v njih.

Napisano

Imel na stari 6 na zacetku ko sem naredil dobro izpit leta 2016 nove savine in so me razocarale da me bol niso mogle glede oprijema sploh v mokrem.

Tako da od takrat dalje imam na avtu goodyerove F1 assimetric od zacetka smrekco potem je prisla 3,4 in zdaj je gor 5. Z leti res zgubi malo na oprijemu jih pa tako ali tako menam vsako 2 sezono

Na beli mazdi 6 pa zimske nokian so me pozitivno presenetile glede oprijema letne pa cakam da sprobam Barum naj bi bile dobre saj kar sem prebral na ostalih forumih pa še naj bi jih v sodelovanju z continentalom delali javim izkusnje ko jih dobim



Poslano z mojega SM-G998B z uporabo Tapatalk



*??)

?.???.?*??) ?.?*?)

(?.?? (?.?? Lep dan

Napisano
pred 1 uro je dvorjan napisal:

No, lepo, da ste tako navdušeni nad Nexen gumami. Sam jih še nisem imel, bolj zaupam renomiranim znamkam, kar se tega tiče. Samo Savi sem dal 2x priložnost, pa me je 2x razočarala.

 

Tako da zadnja leta samo še Michelin, Dunlop ali Bridgestone gume vozim. Pa še Goodyear bi dal v svoj ožji izbor, vse ostalo se mi zdi druga, tretja itd. liga. Tudi Pirelli me nič ne mika.

 

Bo pa zanimivo opazovati, kako se bodo te Nexen gume obnašale, ko se bodo obrabile in postarale. Vas je že dovolj za en referenčni vzorec. 😃 Npr. za Dunlop vem, da drži fantastično cel čas, Michelinke in Bridgestone pa s starostjo vendarle postanejo bolj trde ...

Trenutno vozim Savo zimske na službenem, ker jo šef kupi, jaz pa na cx30 Kleberce, ki so šle na Pohorju pozimi zanesljivo po snegu😊👍

Opažam pa še vedno isto foro, da tako kot ocenijo gume na testih tako nekako v resnici se obnašajo👍

npr; Savne so odlične za po snegu drugače pa tako, tako 🥴 Po mokrem pa🤪🤪🤪

Napisano

Predlagam skupinski izlet ljubljanske trgovske cone Rudnik in po vožnji skozi krožišča in štartih iz neprednostnih uličic bomo vsi skupaj družno ugotovili, da imamo vsi zanič gume ne glede na znamko. 🤪

  • Všeč 2
  • Haha 3
  • Zmeden 1

33112_1.png

Napisano

Mi smo na višinski 200m in nimamo takih skrbi😆

N7rRRL1.jpg

Napisano

Mi v civilizaciji tudi ne... Sem naredil 120km danes in bilo je le mokro....

33112_1.png

Napisano

Tudi jaz ostajam na zimskih .  Par let nazaj me je presenetilo (april 2016), ko sem šel z letnimi v Celje.... Lukovica sneg in 4stopinje, od Vranskega naprej pa 10cm na AC... Jaz pa na neodlozljivi poti (šel na predoperativo). Nazaj grede raje nisem tvegal in sem šel raje prespati v hotel . 😂

 

Od takrat naprej so zimske gume do konca aprila. Sploh ker ne naredim veliko km in jih ne bom zapekel na suhem in toplem asfaltu , hkrati me pa dostikrat piči v zadnjem trenurku,da grem smučat

 

 

 

 

Napisano
Pred eno uro je Slivka napisal:

Za vse ljubitelje letnih gum:

 

IMG_20220402_141444929.jpg

Tole NI prvoaprilska.

Pa kje ti živiš? Na Kredarici? 😊 Pri nas na obali pa 13°C in so letne gume nekako že obvezne. 

 

 

Napisano

Na službenem se še kar Savine zimske vrtijo,bodo ravno še za kak teden potem pa v kanto z njimi.....:whatever: 👍

Napisano
pred 3 urami je Alex napisal:

Pa kje ti živiš? Na Kredarici? 😊 Pri nas na obali pa 13°C in so letne gume nekako že obvezne. 

 

Hja, no, Kredarico bi videl, če ne bi bilo Triglava vmes. Dom Planika pa se mi skriva za Mišeljskim vrhom. Na drugo stran pa gledam na Gradež. In pri nas so verige na gumah nekako še obvezne...

  • Všeč 1
  • Haha 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

  • 1 mesec kasneje...
Napisano

Je mogoče kdo gledal kakšne teste za letne R19? Sem v postopku nakupa 225/45/R19 za M6 in ne najdem nikjer testov za R19. Nazadnje ko sem se pogovarjal z vulkanizerjem je rekel, da če so R16 OK, ni nujno da so tudi R19 itd.

Napisano
Pred eno uro je amatej napisal:

Je mogoče kdo gledal kakšne teste za letne R19? Sem v postopku nakupa 225/45/R19 za M6 in ne najdem nikjer testov za R19. Nazadnje ko sem se pogovarjal z vulkanizerjem je rekel, da če so R16 OK, ni nujno da so tudi R19 itd.

To je res ampak,če kupiš 19tke in to od najboljših 5 tovarn nimaš kaj zgrešiti....😊👍

Napisano

Jaz bi vzel tele.....😉

Kot 18tke so bile na testih med 4 top gumami in ugodna je cena,če ti to kaj pomeni.👍

Drugače pa kupi Conti,ki so preko 200€......😊

Screenshot_20220507-121151.png

Napisano
pred 1 uro je amatej napisal:

Je mogoče kdo gledal kakšne teste za letne R19? Sem v postopku nakupa 225/45/R19 za M6 in ne najdem nikjer testov za R19. Nazadnje ko sem se pogovarjal z vulkanizerjem je rekel, da če so R16 OK, ni nujno da so tudi R19 itd.

Glede na to, da tale vulkanizer veliko ve, naj pove še katere 19" gume. 😁

Si pa mislim, da je poleg preseka odvisno še od širine in višine gum. 

 

Sam sem se odločal med Kumho za 400€ in Michelin za 800€. Vse vmes je po mojem OK, velja pa univerzalno načelo, kolikor denarja, toliko muzike. 😊

 

Napisano

Michelin, Dunlop, Bridgestone, Goodyear - če se rad hitro pelješ. Če pa si bolj počasne sorte, bo vsaka druga guma tudi v redu, le po dežju bolj pazi ...

Napisano

Ja, ga je v planu poklicat. Gledam Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005 oz. Michelin Primacy 4+. Kot gledam je itq vse cca. 200€, pomoje karkoli vzamem ne bom falil. Bom pa še malo preveril kakšne cene imajo vulkanizerji. Mogoče je kje kakšna akcija...

Napisano

Jaz imam zdaj 2meseca nexen nfera su4 in so super. V primerjavi z prejsno bridgestone je top, v dezju ni primerjave bridgeston mi je drsela ta pa drzi kot zvecilna. Zaenkrat zelo zadovoljen.

Napisano

Te so v mojem izboru za naslednjo poletno sezno, oz. če bo kak novejši model.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Če bodo takrat takšne kvalitete in po tako dobri ceni kot so sedaj bo to tudi moj izbor,nexsen ali maxxsis😊

Napisano
pred 7 urami je Bini napisal:

Če bodo takrat takšne kvalitete in po tako dobri ceni kot so sedaj bo to tudi moj izbor,nexsen ali maxxsis😊

 

Z Maxxisom nebos nic zgresil, js mam se star model (VS-01),ki so ble na testu kr neki stopnick slabse od VS-05, pa se vseenno drzijo ceste tako v suhem kot v mokrem

Napisano
dne 7. 5. 2022 ob 15:01 je amatej napisal:

Ja, ga je v planu poklicat. Gledam Continental PremiumContact 6, Bridgestone Turanza T005 oz. Michelin Primacy 4+. Kot gledam je itq vse cca. 200€, pomoje karkoli vzamem ne bom falil. Bom pa še malo preveril kakšne cene imajo vulkanizerji. Mogoče je kje kakšna akcija...

WWW.LIDERPNEVMATIK.SI

Pnevmatike Bridgestone Turanza T005 225/45 R19 92W Mazda na zalogi in ceneje na spletišču LiderPnevmatik · Brezplačna dostava · Enostavno in hitro naročilo.

 

T005 dobiš za 160 na komad

pred 20 urami je scania napisal:

Jaz imam zdaj 2meseca nexen nfera su4 in so super. V primerjavi z prejsno bridgestone je top, v dezju ni primerjave bridgeston mi je drsela ta pa drzi kot zvecilna. Zaenkrat zelo zadovoljen.

Kje pa si vzel su4? Jaz ne najdem v M6 dimenziji 92W, vse so 96...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Janez se "mečka" z ljubimko. Norišnica. Vse se trese. Naenkrat se odprejo vrata – vstopi njen mož, mrcina, dva metra visok, težak 130 kg, roke pa kot nakovala. Prime nesrečneža okoli pasu in za vrat, ga nese na balkon in vrže s 14. nadstropja. Janez med padanjem razmišlja: - "Konj zabiti, le kaj ti je bilo tega sranja treba ... Imam čudovito Micko, kup otrok, avto, plačo ... E, bedak, če bi imel še eno življenje, ne bi varal žene ..." Pod stolpnico ravno takrat pelje traktor, ki vleče prikolico s senom, in Janez – tresk – pade na mehko seno. Vstane, otrese seno s sebe in reče: - "Eeee, kakšne neumnosti jaz klatim, ko se malo prestrašim..."
    • Mnja.   AI generate. Glej kak mu nogo odseka na pol.
    • Ženske imajo 3 vrste ustnic: male sramne, velike sramne in nesramne...
    • Pa dejte no, valda si @tommzy ne zmišljuje vsega, dobil je slab avto in to je to. Pač če vsem ostalim CX-30 delajo kot morajo še ne pomeni, da se ne da nardit slabega primerka. Tudi dino motorji niso nesmrtni, ne me spraševat kako vem     Kar se tiče klime ja, vse novodobne Mazde hladijo manj, baje da imajo kao bolj ekološko varianto plina, ki očitno ne hladi tolk al ka js vem. In večina, ki prihajaja na mazdo opaža isto. Js na svoji mam zmeraj na auto s temperaturo 20.5, le občasno, ko pridem v vroč avto dam manj, da dlje časa piha na polno in ko se shladi nazaj na 20.5 in konec. Barva, je lepa in krhka, obojega pač ne gre met, vsaj ne pri mazdi  
    • Two old ladies were outside their nursing home, having a smoke, when it started to rain. One of the ladies pulled out a condom, cut off the end and put it over her cigarette, and continued smoking. Lady 1: What’s that? Lady 2: A condom. This way my cigarette doesn’t get wet. Lady 1: Where did you get it? Lady 2: You can get them at any drugstore. The next day, Lady 1 hobbles herself into the local drugstore and announces to the pharmacist that she wants a box of condoms. The guy, obviously embarrassed, looks at her kind of strangely she is, after all, over 80 years of age, but very delicately asks what brand she prefers. Lady 1: Doesn’t matter son, as long as it fits a Camel.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.