Skoči na vsebino

Jamralnik v2

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Kakor se je dan pač lepo začel, se je pač obupno končal.

 

Najprej mi je pač na naši petki crknil radio. Pravzaprav radio sam pač dela, crknil je pač CD predvajalnik. Čeprav ima noter pač 6 CDjev, ne prepozna nobenega, in tudi izvrže jih ne.

Potem mi je pa še ena srna pač priletela pred avto in sem jo pač zadela - in pač razbila meglenko. In niti z divjačinskim golažem se pač ne bom mogla tolažit, ker srna se je pač pobrala in stekla v gozd.

 

Ima mogoče kdo pač kakšno dobro idejo, kako zdaj pač rešit CD predvajalnik in meglenko?

Sem poročena že devetnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

dostavijo nov monitor .... škatlo je najbrž mal manj k vrgu na štenge pozvonu pa odpelu .... mislm WTF 😤😤

ok odprem škatlo, postavim monitor in F**K .... 

Screenshot_20211027_122645.thumb.jpg.10274242ed9afb0caf0f41d4fadffe6c.jpg

 

DPD dostava mi je bla bolj ušeč, prej so te kontaktiral, pa kontaktiral so te ob dostavi .... in je bilo zmeraj dostavljeno kot je treba, izdelki zmeraj nepoškodovani .... pošta slovenije jim pa zgleda dol maha kako delajo z paketi 🤬🤬🤬

Wait ... Think ... Breathe ... Concentrate ... Put the car in gear ... Floor the throttle ... Burn the rubber ... ZooM-ZooM !!

?e bi nekateri ljudje padli z vi?ine svojega ega, na vi?ino svoje inteligence, padca zagotovo ne bi pre?iveli ;)

Napisano

Ker naročam tedensko in veliko iz tujine bi sam razvrstil hitre pošte glede hitrosti in korektnega odnosa do strank takole: 1. Gls, 2. DPD potem pa daleč nič in šele nato pošta Slo. Pošta, slo. je zadnja leta katastrofa. Paketi iz tujine ležijo pri njih tudi po teden in več, pustijo ti listek v nabiralniku, da te ni bilo doma, čeprav si bil in čakal na paket. To se mi je v kratkem zgodilo že trikrat. 

 

 

Napisano
pred 39 minutami je Alex napisal:

Ker naročam tedensko in veliko iz tujine bi sam razvrstil hitre pošte glede hitrosti in korektnega odnosa do strank takole: 1. Gls, 2. DPD potem pa daleč nič in šele nato pošta Slo. Pošta, slo. je zadnja leta katastrofa. Paketi iz tujine ležijo pri njih tudi po teden in več, pustijo ti listek v nabiralniku, da te ni bilo doma, čeprav si bil in čakal na paket. To se mi je v kratkem zgodilo že trikrat. 

😭

Napisano
On 10/27/2021 at 2:33 PM, Alex said:

Ker naročam tedensko in veliko iz tujine bi sam razvrstil hitre pošte glede hitrosti in korektnega odnosa do strank takole: 1. Gls, 2. DPD potem pa daleč nič in šele nato pošta Slo. Pošta, slo. je zadnja leta katastrofa. Paketi iz tujine ležijo pri njih tudi po teden in več, pustijo ti listek v nabiralniku, da te ni bilo doma, čeprav si bil in čakal na paket. To se mi je v kratkem zgodilo že trikrat. 

Jaja, preverjeno. Delam od doma, vidm poštarja pod blokom iz balkona, nič ne kliče, nič ne zvoni (čeprav na paketu lepo telefonska). Grem popoldne v trgovino in glej ga zlomka, v kaselcu lepo listek obvestilo o pošiljki. Sem popizdil na klicni center, sem rekel gospa saj vem da niste nič krivi, ampak koga imate tu za norca? Drug dan me model kliče "Gospod, paket za vas". Sm reku a vidš, da ni tko težko, lah bi že včeri pa bi mel enkrat manj dela ;) 

On 10/27/2021 at 2:33 PM, Alex said:

Ker naročam tedensko in veliko iz tujine bi sam razvrstil hitre pošte glede hitrosti in korektnega odnosa do strank takole: 1. Gls, 2. DPD potem pa daleč nič in šele nato pošta Slo. Pošta, slo. je zadnja leta katastrofa. Paketi iz tujine ležijo pri njih tudi po teden in več, pustijo ti listek v nabiralniku, da te ni bilo doma, čeprav si bil in čakal na paket. To se mi je v kratkem zgodilo že trikrat. 

Jaja, preverjeno. Delam od doma, vidm poštarja pod blokom iz balkona, nič ne kliče, nič ne zvoni (čeprav na paketu lepo telefonska). Grem popoldne v trgovino in glej ga zlomka, v kaselcu lepo listek obvestilo o pošiljki. Sem popizdil na klicni center, sem rekel gospa saj vem da niste nič krivi, ampak koga imate tu za norca? Drug dan me model kliče "Gospod, paket za vas". Sm reku a vidš, da ni tko težko, lah bi že včeri pa bi mel enkrat manj dela ;) 

  • 2 tedna kasneje...
Napisano

Tole pa presega vse meje. Čakam paket iz Rusije že mesec dni. V sledilniku je pisalo, da je paket v Sloveniji na carinski pošti že od 20.10.

Čakam,da mi pošljejo obvestilo. Nič. Ok. Mogoče imajo več dela. Počakam deset dni. Nič. V redu. Bom počakal še kak dan. Velikokrat se namreč zgodi,da čaka paket "na obdelavo" tudi dvajset dni. Predvčerajšnjim mi dopizdi in jim pišem, ter vprašam, da kje je obtičal moj paket. Vljudno mi odgovorijo, da so paket poslali par dni nazaj k  pošiljatelju. :aaaaa:

Wtf? Gospodična mi tudi razloži, da so me obvestili po pošti, da priložim ustrezno dokumentacijo. Po pošti? Pismo? Vedno do sedaj so me obvestili po mailu ali SMS-u. 

Na paketu, ki mi ga pošlje ta prodajalec je namreč vedno tudi telefonska številka. Jaz tega pisma nisem prejel, ker bi normalno takoj posredoval potrebne podatke za izvedbo carinskih formalnosti. 

Sedaj bom imel dodatne stroške z ponovnim pošiljanjem. :angry:

Kakšni nesposobneži so tam zaposleni. Nimam besed. 

 

 

Napisano

Tako je to, če so monopolisi in se jim jebe. Enako dela tudi javno zdravstvo, železnica pa recimo mestni potniški promet. Če bi se morali boriti za odjemalce verjemi, da ne bi bil tak prišmevuhovski odnos.

 

V glavnem za naslednjič. Takoj naslednji dan, ko ugotoviš, da je paket v Slo na pošti na telefon in jim utrujat. Žal ni druge, ker če ne se ti bo to spet zgodilo.

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 3 urami je Alex napisal:

Tole pa presega vse meje. Čakam paket iz Rusije že mesec dni. V sledilniku je pisalo, da je paket v Sloveniji na carinski pošti že od 20.10.

Čakam,da mi pošljejo obvestilo. Nič. Ok. Mogoče imajo več dela. Počakam deset dni. Nič. V redu. Bom počakal še kak dan. Velikokrat se namreč zgodi,da čaka paket "na obdelavo" tudi dvajset dni. Predvčerajšnjim mi dopizdi in jim pišem, ter vprašam, da kje je obtičal moj paket. Vljudno mi odgovorijo, da so paket poslali par dni nazaj k  pošiljatelju. :aaaaa:

Wtf? Gospodična mi tudi razloži, da so me obvestili po pošti, da priložim ustrezno dokumentacijo. Po pošti? Pismo? Vedno do sedaj so me obvestili po mailu ali SMS-u. 

Na paketu, ki mi ga pošlje ta prodajalec je namreč vedno tudi telefonska številka. Jaz tega pisma nisem prejel, ker bi normalno takoj posredoval potrebne podatke za izvedbo carinskih formalnosti. 

Sedaj bom imel dodatne stroške z ponovnim pošiljanjem. :angry:

Kakšni nesposobneži so tam zaposleni. Nimam besed. 

Jap s 1.7 je prisel nov zakon v veljavo za vse posiljke izven EU. Sem tudi jaz po posti dopil dopis, da naj jim posredujem dokumentacijo za izvedbo postopka. Ko to naredis moras placati 22% ddv (po povzetju ni mozno) in nato se stroske postopka. Sem jim samo napisal naj paket posljejo nazaj. Je pa tako, da ce v 14 dneh ne posredujes podatkov, posiljko avtomaticno posljejo nazaj. Nihce te nebo klical.

Popravljeno od Scr3am
Napisano
pred 1 uro je Scr3am napisal:

Jap s 1.7 je prisel nov zakon v veljavo za vse posiljke izven EU. Sem tudi jaz po posti dopil dopis, da naj jim posredujem dokumentacijo za izvedbo postopka. Ko to naredis moras placati 22% ddv (po povzetju ni mozno) in nato se stroske postopka. Sem jim samo napisal naj paket posljejo nazaj. Je pa tako, da ce v 14 dneh ne posredujes podatkov, posiljko avtomaticno posljejo nazaj. Nihce te nebo klical.

 

Vem. Samo pri mojem primeru je sporno to, da pisma sploh nisem prejel. To vem 100%,ker pošto vsak dan jemljem sam iz nabiralnika. Ali je kje drugje končalo, ali se je kje izgubilo. 

Tako, da v bistvu sploh nisem vedel, da me paket čaka na carinski pošti. Čudi me predvsem to, da sem prejel že velikokrat paket od istega pošiljatelja, a vedno do sedaj tudi SMS sporočilo, ker je na paketu vedno tudi moja tel.številka. Tokrat se je prvič zakompliciralo.

 

 

  • 2 tedna kasneje...
Napisano (urejeno)

Danes pa sem moj služben avto zadel direkt v srce.

Pri vzvratni vožnji sem obračal pa ravno med kolesom in odbijačem je prišel vmes en malo višji kamen. Ta pa je dregnil jermen od alternatorja/klime. Motor je ugasnil. Potem sem poskusil ga zagnati in je ta pas navilo okoli zobatega jermena. Pok...

 

Prav brezvezna totalka...

20211124_124846.jpg

Popravljeno od AmpeR
Napisano
pred 6 minutami je AmpeR napisal:

Danes pa sem moj služben avto zadel direkt v srce.

Pri vzvratni vožnji sem obračal pa ravno med kolesom in odbijačem je prišel vmes en malo višji kamen. Ta pa je dregnil jermen od alternatorja/klime. Motor je ugasnil. Potem sem poskusil ga zagnati in je ta pas navilo okoli zobatega jermena. Pok...

 

Prav brezvezna totalka...

20211124_124846.jpg

Kateri avto pa je to? 

 

 

Napisano
pred 59 minutami je AmpeR napisal:

Berlingo, ma je že bil polnoletni... toda še vedno dober. 

Noče crknit citronček kar tako.....😆😂🤣

Napisano
pred 4 urami je AmpeR napisal:

Danes pa sem moj služben avto zadel direkt v srce.

Pri vzvratni vožnji sem obračal pa ravno med kolesom in odbijačem je prišel vmes en malo višji kamen. Ta pa je dregnil jermen od alternatorja/klime. Motor je ugasnil. Potem sem poskusil ga zagnati in je ta pas navilo okoli zobatega jermena. Pok...

 

Prav brezvezna totalka...

20211124_124846.jpg

Auuuu :( :( :( 

Napisano

Ja prav tapravi Auuuu☹😣. Totalka prav brezvezna. Matr jezen😤. No vseeno odlično kot, da bi naredil kako neumno totalko na cesti...

 

18 let lepih dogodivščin... 

Čeprav tudi motor mi je nakaj časa ga sral. Olje mi je naraščalo, se pravi, da se je mešala nafta v olju. Če sem na mestu pr minut stal in ko sem štartal se je zadi kar nekaj časa ful belo kadilo... No zdaj je okvara rešena. 

Adijo moj berlingič.

 

20211124_204023.jpg

Napisano
pred 1 uro je AmpeR napisal:

Ja prav tapravi Auuuu☹😣. Totalka prav brezvezna. Matr jezen😤. No vseeno odlično kot, da bi naredil kako neumno totalko na cesti...

 

18 let lepih dogodivščin... 

Čeprav tudi motor mi je nakaj časa ga sral. Olje mi je naraščalo, se pravi, da se je mešala nafta v olju. Če sem na mestu pr minut stal in ko sem štartal se je zadi kar nekaj časa ful belo kadilo... No zdaj je okvara rešena. 

Adijo moj berlingič.

 

20211124_204023.jpg

😭

Napisano
pred 9 urami je AmpeR napisal:

Sem dal v plan novo CX-50😇. Zdej bom vidu, kaj bo reku minister Vrtoglavec😆

:jupiii:

Napisano
pred 10 urami je AmpeR napisal:

Sem dal v plan novo CX-50😇. Zdej bom vidu, kaj bo reku minister Vrtoglavec😆

Pa je to res nepopravljivo oz predrago? 

Napisano

A veš kako bi rekla Velepička iz NMK? Ni ekonomske računice.

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je jereb napisal:

Pa je to res nepopravljivo oz predrago? 

 

okrog 1k€ stroska... odvisno kolk škode je v motorju samem nastal

Napisano

Našim mehanikom ni dalo mira in so zamenjali zobati jermen in motor je v drugo čudežno normalno vžgal😁. V prvo ne, ker je bilo še nekaj malega polomljenega (kaj ne vem). 

To pa je verjetnost 1/1000, da je motor še delujoč.... 

Nč ne bo z novo cx-50....

 

Strošek materiala ne presega 200€. 

Napisano

Kaj naj rečem... slab si, še dokončne totalke ne znaš narest. 🤪

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
    • S kolegi smo jo gledal po spustu z Rombona in nismo bil dovolj korajžni, pa tudi nismo neke ultralahke kategorije in bi bili lahko hitro glavni akterji v črni kroniki, heh
    • Meni najzahtevnejša je bila "ferata" je bila tista iz 1. svetovne nasproti Kluž v smeri Hermana. S kolegom sva jo sicer splezala, čeprav ni bila vzdrževana že 100 let. Precej "lahka" sva morala biti na njej ker je precej manjkalo, ostanki pa so bili zelo majavi. V kakšnem stanju oziroma ali sploh še je, ne vem. Glede na to, da so marsikaj delali tam nad cesto ob zadnji sanaciji in širitvi, je mogoče že ni več.
    • Ker se ne upaš zares pogledat v ogledala.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.