Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

pred 51 minutami je Bini napisal:

Zagotovo bo naslednji teden vroče in pravo poletje, tako, da bo za picnike pa še kuro boš zraven in ti bo vroče da kaj..... 🥵

OK, takrat začnem letni dopust, ampak praznovanje pa planiram ju3 ali pogojno v nedeljo :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ljudje, prosim vas, zaklenite se v stanovanje in ne hodite ven!

 

1.8. ob 10:50 je gorska reševalna služba reševala nekega možakarja v Pišnici.

1.8. ob 11ih se je v Kranjski Gori poškodoval moški. Helikopter ga je peljal v bolnico na Jesenicah.

1.8. ob 11:30 je na Vogarju omagal možakar in so ga gorski reševalci spravili v dolino.

1.8. ob 11:45 se je na Ratitovcu poškodovala ženska. Iskat so jo prišli s helikopterjem.

1.8. ob 14ih se je v Bovcu poškodoval padalec. Iskat so ga prišli s helikopterjem.

1.8. ob 16:30 je gorska reševalna služba v Bohinju iskala nekega moškega, ki se je izgubil.

1.8. ob 17:40 je nekdo dehidriral na Voglu in spet je gorska reševalna tekala naokoli...

1.8. ob 18:30 se je v vasi Krn (Kobarid) poškodoval traktorist. Tudi njega je prišel iskat helikopter.

 

 

Kot prvo je precej ljudi prepričanih, da Slovenija ne potrebuje vojske - a vojaški helikopter pa očitno zelo potrebujemo...

 

Kot drugo je bila pred kratkim afera, na čigave stroške ministrica za kmetijstvo, Aleksandra Pivec, potuje po državi. Mislim, saj je prav, da se podrobno nadzira poraba davkoplačevalskega denarja, a spotoma se vprašajmo tudi, koliko stane ura letenja vojaškega helikopterja...

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In zakaj za take potrebe rabimo ravno vojaski helikopter? Pomoje bi s civilnim tudi slo ;) ... Tole, kar je navedeno, nima prav nobene zveze z vojsko... edino to, da imamo kot kaze zal le vojaski helikopter ...

  • Všeč 1
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No, poleg vojaškega tovrstna reševanja opravlja tudi policijski. Ampak so pa vojaški piloti za odtenek bolj natrenirani in izkušeni...

 

Civilni? Reševanje v gorah ni zgolj polet iz točke A v točko B. Je potrebno imeti veliko izkušenj letenja v slabih pogojih, blizu ovir (reševanja iz sten so zelo delikatna, ker pri napaki helikopter lahko malo zaniha proti steni in prime s propelerjem v skale. Včasih se ponesrečenca pobira blizu visokih dreves,...), na velikih višinah (saj obstajajo helikopterji, ki letijo tudi do 8.600 metrov nad morjem, ampak to je brez tovora, reševalni helikopter pa mora imeti vsaj še vitlo, s katerim ponesrečenca dviga in poleg "svoje" posadke še vsaj dva reševalca - bolničarja, lahko tudi zdravnika. Tako da je neka normalna višina leta nekega normalnega helikopterja (npr. AW139) okoli 5.000 metrov). Tako da to ni samo izkeširat 14,6 milijona evrov, ampak še ogromno ur letenja in nabiranja prakse, preden lahko začneš resno in zahtevno reševanje v gorah. In ker noben zasebnik ni Karitas, bo od vsake investicije želel dobiček. Zdaj pa računaj, koliko bi prišla ura takega reševanja. Eno je, če se helikopter kupi za vojsko, pa potem opravlja še reševanje v gorah. Drugo pa, če se kupi helikopter strogo samo za reševanje...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S tapravo članarino imaš tudi zavarovanje za reševanje v gorah in hribih. Za traktoriste ne vem če obstaja zavarovanje za reševanje, to bi moral Slivka ti bolj vedet ko imaš BTejko.

 

Piloti morajo tako ali tako naleteti določeno število ur. Da ne kurijo kerozina v tri krasne je pa že bolje, da opravljajo koristno delo. Trening v realni situaciji je neprimerno boljši, kot pa letenje po taktični predpostavki da je, recimo, megla. 

 

 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zavarovanje za izlete v gore, al pa naj vsak plača sam... se bo privatniku s helikopterjem oreng splačalo, če bo tako. Dokler pa folk v hribe čisto kondicijsko nepripravljen in v opankah, ker je pač hoja v hribe IN... pol jih pa še zastonj rešujejo. Ja dokler bo tako bodo taki seznami reševanj krepko predolgi.

  • Všeč 1
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Šel po opravkih v dolino. Znorel zraven. V dobi računalnikov je bilo potrebno hoditi od vrat do vrat s kupom papirjev...

Najprej na upravno enoto po rojstni list otroka.

Nato na ZZZS prijavit, da bo ta otrok zavarovan po meni (en mesec ima avtomatično po mami, za naprej morata starša to uredit na ZZZS).

Kopijo rojstnega lista nest v službo na kadrovsko zato, da dobim 3 dni izrednega dopusta ob rojstvu otroka.

Potem na CSD nest vlogo, ker je prišlo v družini do spremembe in je treba spremenit otroški dodatek.

Pa še na občino za enkratno denarno pomoč ob rojstvu otroka.

 

Zanimivo je pa to, da pa Komunala te podatke lahko dobi sama po uradni dolžnosti (in jih tudi res dobivajo in ne zgrešijo!). ZZZS, na primer, jih pa ne more...

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je FuManchu napisal:

Prideva na Bled dans in sam dež 😔

Gor je dež kar pogost. Mi moramo ponovit vajo, ker nas je štiri dni na Bledu  pralo in pol stvari nismo uspeli videti. Bohinj enako. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Ne vem, a sem pravi magnet za težave ali kako...

 

Grem k vulkanizerju, mu dam homologacijo od BTjke in rečem, da potrebujem nove gume. V homologaciji piše 245/70R16. Ker bo zdaj (na stara leta) BTjko doletelo, da bo nekaj več tudi po avtocestah (naš minibus je zdaj za en sedež premajhen, pa se bomo vozili z dvemi, kadar bomo šli vsi), se dogovorim za letne pnevmatike in povsem cestni profil. Kmalu namreč dobim jeklena platišča, na katera bom dal montirati pa (vsaj meni dobro poznane) krampone. 

 

In tako danes pridem k vulkanizerju po nove pnevmatike. In ravno pred vrata pripelje nek kombi. Mi reče vulkanizer, da so ravno pripeljali pnevmatike in naj počakam, da stovorijo, pa se kar loti BTjke. 

 

Dobro, se usedem v BTjko in čakam. Pa opazim, da na lepem gledata v tiste papirje in v gume in da stovarjata čisto vse ven iz kombija in nekaj kupčkata tiste pnevmatike in gledata v papirje in gresta v pisarno in gledata v računalnik, pa spet do kombija pa premetavata tiste gume,... Mene je že kar začela prijemat slabost...

 

Grem do njiju in se delam, da nisem nič opazil in vprašam, če bosta kmalu. Pa se začneta oba praskat po glavi in se gledat in nato zjecljata, da je očitno nekdo nekje nekaj zgrešil in so prišle pnevmatike 145/70R13...

 

Včasih so rekli: če ni, še vojska ne vzame. Zdaj slišim, da govorijo: če ni, edino davkarija pobere... Ker nisem z davkarije, mi ni preostalo drugega, kot da se obrnem in grem domov...

 

Ma res se mi ne da več. Res imam že dovolj tega. Ma, a imate tudi drugi take dogodke ali jih imam samo jaz? Ko ljudje ne opravijo svojega dela, jajcam se pa potem zaradi tega jaz... Očitno sem pravi magnet za težave...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma teh prigod imaš kolikor hočeš. Jaz se grem stavit, da ima 1/3 ljudi na cesti napačne dimenzije, če pa že ne napačnih dimenzij pa vsaj hitrostni razred in nosilnost.. Ker pač tisto tk al tk ni važno ane. :D In ja, jaz grem z na listek napisano specifikacijo (!!) teh petih parametrov do vulkanizerja oz trgovine, da se ja točno vidi, kaj rabim in se potem doma, ko primerjam ceno s spletom odločim kje bom kupil.

 

In ista zgodba verjemi se dogaja tudi za olja pri teh lokalnih mehankarjih. Ma važno da je 5w30, ostalo je nepomembno kaj piše poleg. :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Ma teh prigod imaš kolikor hočeš. Jaz se grem stavit, da ima 1/3 ljudi na cesti napačne dimenzije, če pa že ne napačnih dimenzij pa vsaj hitrostni razred in nosilnost.. Ker pač tisto tk al tk ni važno ane. :D In ja, jaz grem z na listek napisano specifikacijo (!!) teh petih parametrov do vulkanizerja oz trgovine, da se ja točno vidi, kaj rabim in se potem doma, ko primerjam ceno s spletom odločim kje bom kupil.

 

In ista zgodba verjemi se dogaja tudi za olja pri teh lokalnih mehankarjih. Ma važno da je 5w30, ostalo je nepomembno kaj piše poleg. :D 

Mah, kupit prave gume pa res ni neka znanost. Pogledaš dimenzijo, hitrostni razred,nosilnost je itak prava za skoraj vse gume. In se odločiš, koliko denarja in varnosti na cesti hočeš. In jih naročiš pri mehaniku ali prek spleta. Tu moraš paziti še na datum izdelave, da so čim bolj sveže. 

Meni se še ni nikoli zgodilo, da bi bi dostavili ali naročili narobe gume.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je NevLado napisal:

... ... ... ... In ja, jaz grem z na listek napisano specifikacijo (!!) teh petih parametrov do vulkanizerja oz trgovine, da se ja točno vidi, kaj rabim ... ... ...

Ker ima BTjka nosilnost 1 tono, morajo imeti pnevmatike ustrezno nosilnost. Zato sem šel tja kar s homologacijo, kjer točno piše vse - tudi nosilnost in hitrostni razred.

 

Potem ti pa pride roba do "majstra" je pa vse narobe...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Alex napisal:

Mah, kupit prave gume pa res ni neka znanost. Pogledaš dimenzijo, hitrostni razred,nosilnost je itak prava za skoraj vse gume. In se odločiš, koliko denarja in varnosti na cesti hočeš. In jih naročiš pri mehaniku ali prek spleta. Tu moraš paziti še na datum izdelave, da so čim bolj sveže. 

Meni se še ni nikoli zgodilo, da bi bi dostavili ali naročili narobe gume.

To je meni jasno, ampak marsikateremu "lokalcu" ni :) 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je 50keda napisal:

Ko smo ravno pri tem, nosilnostni in hitrostni razred sta lahko za najvec dve kategoriji vecja, kot je zapisano v homologaciji.

Ampak samo pri zimskih?? Jaz vedno kupim kar je v kartončku, 10 eur gor/dol.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi takih izpadov in podobnih živčnosti, ga publika nikoli ni vzljubila :(

 

b23801b38648bc7f2c73_62456475.jpg?v=bc7f
WWW.24UR.COM

Srbski teniški igralec Novak Đoković je moral predčasno zaključiti dvoboj s Pablom Carrenom Busto, potem ko so ga organizatorji diskvalificirali zaradi...

 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 6. 9. 2020 ob 1:55 je 50keda napisal:

Ko smo ravno pri tem, nosilnostni in hitrostni razred sta lahko za najvec dve kategoriji vecja, kot je zapisano v homologaciji.

?? A ni tako,da je lahko nosilnost enaka ali višja od tiste v homologaciji, hitrostni razred prav tako. Edina izjema so (vsaj nedavno je še bilo tako) zimske gume, ki so lahko do 3hitrostne nižje kot v homologaciji. Nevem pa kako je potem s temi istimi zimskimi gumami , če se jih uporablja tudi izven zimske sezone.

Pred eno uro je Z M A J napisal:

Zaradi takih izpadov in podobnih živčnosti, ga publika nikoli ni vzljubila :(

 

b23801b38648bc7f2c73_62456475.jpg?v=bc7f
WWW.24UR.COM

Srbski teniški igralec Novak Đoković je moral predčasno zaključiti dvoboj s Pablom Carrenom Busto, potem ko so ga organizatorji diskvalificirali zaradi...

 

Ampak naslov je pa itak senzacionalisticen; preden sem šel brat, sem mislil, da jo je šel namenoma ciljati..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma ne da se mi več. Prav res se mi ne da. A lahko še kdo drug pobere to zlo-srečo, ker jaz sem je že vrh glave sit.

 

Danes me pokličejo iz obračuna plač, da sem porabil več dopusta, kot ga sploh imam in kaj da naredimo. Pa rečem, da je to nemogoče, ker sem imel v avgustu 15 koledarskih dni "očetovskega" dopusta. Pa mi odgovori, da ne, da sem imel samo dva dni očetovskega dopusta. Meni nič jasno in grem gor, da vidim, kaj je na stvari. In mi na obračunu plač pokaže odločbo CSD. Namesto, da bi napisali, da imam očetovski dopust 17. - 31. 8. je pisalo, da imam očetovski dopust 17.8., 31.8. 

Spet.

Mene ne zanima, ali je krivo neznanje, nepazljivost, poplava v Sahari, suša v Amazoniji,... nekje nekdo ni opravil svojega dela, jajcam se pa spet jaz...

Ma ne da se mi več. Prav res se mi ne da...

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jah @Slivka, na balkanu smo. To še toliko bolj obutim po pet letnem odmoru v tujini. Prej se mi ni zdelo tako hudo, zdej pa, ko sm nazaj, joj dejansko od nobenga ne pričakujem, da bo opravu svoje delo tako kot mora, pa plačaš z storitev ali izdelek 1€ ali pa 1k €. Ko pa vse 100x preverjam, me pa butasto gledajo ... :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Ma naj gre hudiču v rit vse skupaj...

 

Naslednji teden z ženo praznujeva 15. obletnico poroke. In sva sklenila, da bova otroke razdelila med nono in babico, najmanjšega vzela s seboj in odšla za štiri dni na "počitnice" - praktično sama, ker najmlajši ima komaj mesec in pol.

 

Prvo so začeli omenjat zaostritev ukrepov zaradi tega zlodjevega kronanega virusa.

 

Potem se je "skisala" vremenska napoved za drugo polovico naslednjega tedna.

 

Potem sva začela iskat kakšen apartma, pa je, presenetljivo, v drugi polovici septembra, ko ni več počitnic, ni pa še nobenih praznikov, vse polno. Ampak res VSE! Edina možnost je kamp v Banovcih. Edina možnost.

 

Zdaj pa mi otroci prinesejo domov obvestilo, da je v drugi polovici naslednjega tedna roditeljski sestanek...

 

Ma da te mine vse skupaj...

  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Tokrat nekaj,k se mi je "luštalo",od kar je prišlo ven-zadnja generacija Metabo BS 18 LTX BL Qi. Sicer imam tudi prvo generacijo 3-hitrostne Brushless LTX mašine,a je ta nova še malenkost močnejša (130 vs. 120Nm😮),lažja in kompaktnejša....res neverjetno kompaktno glede na performanse.   Ne bom veliko nakladal,je pa zanimiva predstavitev oz. test,kjer je praktično on-par z 40V Makito,poščije 18v Festool-a,36V Hikoki-ja,in kot češnja na torti-poščije tudi Bosch-a z dvovrstično 8Ah baterijo z "tamajhno" enovrstično 4Ah baterijo😮👍 Poka 10x600 vijake k za šalo😄💪   217,55€ na Baumarkteu.de https://www.baumarkteu.de/metabo-602359840-bs-18-ltx-bl-q-i-akku-bohrschrauber-18v-metabox-63714       In za tiste,ki jih zanima proizvodnja v Metabu-3ure prispevek🧐😮...sicer v nemščini,a vseeno mogoče za koga zanimivo🙄    
    • Včeraj-malo poletnega vzdušja-samo,da nisi doma,in je čist drugače...po dooolgem času v Italiji-Italianska riviera-Lignano...voda malce hladna,a čist OK za kopanje😃👍...sonček,peščena plaža,nič gužve,do 15. Maja parking zastonj🧐...šli kasneje na pizzo,šoping...lepo je bilo. Aja CX-5 poraba na relciji 7,7L...k relacija se pri meni zelo reeeedko zgodi. Navdušujoča navigacija v Mazdi...lepo vse radarje napove,in tudi sekcijsko merjenje...sproti spremlja povprečno hitrost-prvič to videl v akciji...se mi dopade. In še nekaj,k sem kupil tisti brezžični adabter za AA-pri predvajanju glasbe preko Android Avto še zmeraj lahko izbiraš onboard navigacijo,torej se sistema ne izključujeta-fino😃👍  
    • Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".   Ostalo si lahko vsak sam "nariše".   Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."   Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍   Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev.... Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...
    • Žal jaz tudi, takrat je šlo res vse narobe.
    • Vse lepo in prav, samo ti računaš strošek polnjenje tako, da štartaš s polno baterijo na koncu si pa tam s prazno. Na tak način mene pot v ČG pride natanko 0€, ker 800km naredim z enim tankom pa še za vsaj 150km mi ostane na cilju.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.