Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Kar se otrok in potepanja tiče: otrokom je čisto vseeno. Komplicirajo (ali pa ne) starši.

 

Ko je hčerka imela dve leti in pol ter sin štiri mesece, smo najeli avtodom in odšli za en mesec na pot: Monako, Marseille, delta reke Rhone, Andora, Montserrat, Barcelona, Benicarlo, Valencia, Elch, Granada, Málaga, Gibraltar, Tarifa, Sevilla, Palos de la Frontera, Sesimbra, Lizbona, Fatima, Santiago de Compostela, Salamanca, San Lorenzo de El Escorial, Madrid in Zaragoza. V enem mesecu 7625 kilometrov. Tako da ni problem potovati z majhnim otrokom. Mislim, ni ovira otrok, ovira je kompliciranje staršev...

  • Všeč 3
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Slivka napisal:

Kar se otrok in potepanja tiče: otrokom je čisto vseeno. Komplicirajo (ali pa ne) starši.

 

Ko je hčerka imela dve leti in pol ter sin štiri mesece, smo najeli avtodom in odšli za en mesec na pot: Monako, Marseille, delta reke Rhone, Andora, Montserrat, Barcelona, Benicarlo, Valencia, Elch, Granada, Málaga, Gibraltar, Tarifa, Sevilla, Palos de la Frontera, Sesimbra, Lizbona, Fatima, Santiago de Compostela, Salamanca, San Lorenzo de El Escorial, Madrid in Zaragoza. V enem mesecu 7625 kilometrov. Tako da ni problem potovati z majhnim otrokom. Mislim, ni ovira otrok, ovira je kompliciranje staršev...

Se nebi mogel bolj strinjati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Z M A J napisal:

Dooobro so napovedali vreme za danes :(

Jap.. odlično. Trenutno je 29° in se kopam v toplem morju. Upam, da bo cel teden takšen "dež" kot danes. 😎

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

Današnji dan se je začel pa že ob 4:30 s klicem iz službe, da imajo poplavo...

Uff... to je nekaj najslabšega, kar se ti lahko zgodi. Ali pa,da nekaj nekje pušča in ne veš točno, kje. 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Je crknil TV Philips čez 1 mesec bo star 4 leta. Popravilo 180€ backlight je šel v k.....

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi pa rad kupil nov TV... pa noben noce crknit ;) ... Ena Panasonicova plazma in en Samsungov LCD/LED... oba TVja sta 46” in iz leta 2010 ;) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:

Jaz bi pa rad kupil nov TV... pa noben noce crknit ;) ... Ena Panasonicova plazma in en Samsungov LCD/LED... oba TVja sta 46” in iz leta 2010 ;) ... 

Tudi moj Philips  je zdržal nekaj podobnega, pa je končno crknil. Tako, da sem lahko končno kupil OLED. Se definitivno splača, kar se tiče same slike. Cena pa... 😬

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma cena niti ni tak problem, ker TV ne menjam kar tako... ampak, ko je potreba, torej ko crkne ;) ... Tudi tale plazma takrat ni bila med cenejsimi... ce se prav spomnim, je bila pri nas cena okoli 1.600€, sem enak model dobil v Celovcu za ene 300€ ceneje ... Tudi sedaj, ko bi kupoval, bi verjetno gledal nek srednji ali srednji/visji rang ... in bi verjetno s ceno prisel spet nekje na toliko kot takrat... Ampak dokler stara dela, ne menjam ;) ...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Jest napisal:

Ma cena niti ni tak problem, ker TV ne menjam kar tako... ampak, ko je potreba, torej ko crkne ;) ... Tudi tale plazma takrat ni bila med cenejsimi... ce se prav spomnim, je bila pri nas cena okoli 1.600€, sem enak model dobil v Celovcu za ene 300€ ceneje ... Tudi sedaj, ko bi kupoval, bi verjetno gledal nek srednji ali srednji/visji rang ... in bi verjetno s ceno prisel spet nekje na toliko kot takrat... Ampak dokler stara dela, ne menjam ;) ...

Ja. s ceno si takoj čez jurja in pol, če gledaš kaj boljšega. Tudi pri meni je isto. Dokler stvar deluje še ne kupi druge. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot bi moj frend rekel; "obožujem ne-gledanje televizije", kot vedno rad pove; dajte manj gledat TV in več fooookat :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi moja Panasonic plazma deluje že 10 let. Sicer 3x na leto se mi programi zmešaj, ma zamenjal jo še ne bom. Čeprav v 10.letih sem samo za štrom te plazme dal za eno kar solidno led/oled tv.... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj jaz imam doma še Panasonic Plazmo, ki je stara 8 let in deluje vsak dan ter ne kaže znakov, da bo crknila. 

Philips 55PUS6561 pa je žal šel rakom žvižgati po 3,5 letih cena novega v akciji je bila 850€ in popravilo sedja bo 180€

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma, kaj ljudje nimajo drugega dela kot testirat, koga bodo lahko nat***ili in kdo bo opazil?

 

Danes zvoni telefon in mi pade v oči čudna številka: +21692778342. Jasno, da se nisem oglasil.

 

Malo kasneje spet zvoni mobitel in preventivno prej dobro pogledam številko. Tokrat je bila +447513996477.

 

Mislim, jaz imam dovolj svojega dela. A zdaj bom moral pa še ves čas pazit, kje me bo kdo na***al? In, za dodatek, številke mojega mobitela sploh ni v imeniku. Kje so jo torej dobili?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Slivka napisal:

Ma, kaj ljudje nimajo drugega dela kot testirat, koga bodo lahko nat***ili in kdo bo opazil?

 

Danes zvoni telefon in mi pade v oči čudna številka: +21692778342. Jasno, da se nisem oglasil.

 

Malo kasneje spet zvoni mobitel in preventivno prej dobro pogledam številko. Tokrat je bila +447513996477.

 

Mislim, jaz imam dovolj svojega dela. A zdaj bom moral pa še ves čas pazit, kje me bo kdo na***al? In, za dodatek, številke mojega mobitela sploh ni v imeniku. Kje so jo torej dobili?

Na teh številkah je denar, pokliči nazaj.... 😁

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

Ma, kaj ljudje nimajo drugega dela kot testirat, koga bodo lahko nat***ili in kdo bo opazil?

 

Danes zvoni telefon in mi pade v oči čudna številka: +21692778342. Jasno, da se nisem oglasil.

 

Malo kasneje spet zvoni mobitel in preventivno prej dobro pogledam številko. Tokrat je bila +447513996477.

 

Mislim, jaz imam dovolj svojega dela. A zdaj bom moral pa še ves čas pazit, kje me bo kdo na***al? In, za dodatek, številke mojega mobitela sploh ni v imeniku. Kje so jo torej dobili?

Mislim, da so te klicali iz Anglije. Tudi mene so pred časom klicali. Trikrat je pozvonil in nehalo. Baje, da nas čaka gora denarja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Slivka napisal:

Po sili razmer danes vozil CX-3 z dvolitrskim bencinskim motorjem. Komaj sem čakal, da parkiram. 

 

Kar je še hujše, me pa jutri čaka še preko 130 km s tem avtom...

Ala napiši minuse. 

Meni je prav cool, ko se peljem z našim cx3 2.0 120.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

Po sili razmer danes vozil CX-3 z dvolitrskim bencinskim motorjem. Komaj sem čakal, da parkiram. 

 

Kar je še hujše, me pa jutri čaka še preko 130 km s tem avtom...

CX-3 z 2literskim benz pač ni traktor. Je namenjen uglajenim gospodom ne pa nekim hostarjem.

  • Haha 1
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

On 9/29/2020 at 8:07 PM, Slivka said:

Po sili razmer danes vozil CX-3 z dvolitrskim bencinskim motorjem. Komaj sem čakal, da parkiram. 

 

Kar je še hujše, me pa jutri čaka še preko 130 km s tem avtom...

kot pravi @AmpeR, res me zanima, kaj ti je šlo v nos pri tem vrhunskem avtu in poeziji od motorja...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko sem se vrnil domov, sem se najprej usedel na motokultivator in odpeljal malo po vasi - za dušo in telo...

 

Jaz sem se pred leti poskušal spraviti med jadralne pilote. Pa kljub veliki želji ni šlo zaradi financ. Vseeno pa sem bil toliko zraven, da vem, da pilot jadralnega letala ne gre v kabino ampak si kabino obleče kot zelo oprijete hlače... Enako je s CX-3. Nisem šel v kabino, ampak sem si jo oblekel kot presneto ozek kombinezon. Na srečo smo bili samo štirje, čeprav je registrirana za pet. Domnevam, da gre noter ena Japonska družina (oče ima 65 kg, žena 55, trije otroci pa majhni). Tukaj pa sem bil najbolj "šlang" jaz s svojimi 95 kg...

 

Za volanom nikakor nisem našel položaja. Sploh naslonjalo mi je glavo ves čas tiščal naprej, da sem cesto ves čas gledal izpod čela.

 

Avto je od tal dvignjen precej bolj kot npr. Mazda 5. Streha pa je nižja kot pri Mazdi 5. Torej je med tlemi in streho manj prostora kot v Mazdi 5...

 

Sedež je trd kot tisti na našem motokultivatorju - le da je motokultivator prostornejši in se zato lepše sedi. Proti sedežu v Mazdi CX-3 je tisti v BTjki pravi fotelj, tisti v Mazdi 5 pa cesarjev prestolj! Disti naslon za roke med sprednjima sedežema pa... Mah, sploh ne bom komentiral...

 

Ko smo končno krenili na pot, je tiste črtice za količino bencina v rezervoarju pobiralo skoraj hitreje kot seštevalo kilometre. Vajen sem dizelašev, kjer Mazda 5 kuri deci ali dva več kot 6 litrov na 100 km...

 

Menjalnik sem ves čas prekladal od druge do pete prestave. Od začetka sem sledil predlogom računalnika, kdaj naj kam prestavim, kasneje sem poskusil po svoje, ma ne eno ne drugo ni bilo dobro. Če sem sledil računalniku, sem več držal sklopko kot pa gas. Če sem pa po svoje, je pa na čase tulil kot zverina in poraba je narasla čez vse razumne mere... Vajen sem naše Mazde 5 in Mazde BT-50, kjer to pot opravim v veliki večini s 4. prestavo, občasno s 3.

 

Ko smo se pa spuščali v dolino, pa... Kot tisti stari Wartburgi z dvotaktnim motorjem. Dobro, da niso moje zavore, ker bi se zjokal...

 

Prtljažnik pa... Samo za eno pošteno gajbo piva, pa nič drugega. In vtata v prtljažnik so za odtenek večja od vrat v naš kurnik... Mislim, pri Mazdi 5 mi lahko viličat paleto noter postavi, vse ravno in široko, tu pa povsod neki robovi, ozko, nizko, majhno,...

 

Ko smo pa nekje parkirali in želeli izstopiti, je nastal pa velik problem z majhnostjo. Parkirni prostor majhen, avto širok, vrata pa presneto tolsta. Že tako se jih ni dalo odpret do konca, debela kot so pa tudi niso pustila velike špranje, in ni bilo druge, kot da sem se vrnil na cesto, da so možakarji izstopili in nato nazaj "v boks".

 

Vzvratne vožnje si pa brez tiste kamere sploh ne predstavljam. Je pa res, da je pa ta kamera zelo dobra, pokriva širok kot, dobra ločljivost, res lahko parkiraš dobesedno na centimeter. Se pravi, je avto za vzvratno vožnjo kot podmornica - brez periskopa ne vidiš nič.

 

In zdaj me že slabost prijema, pa po črevih me nekaj šravba ob spominu na včerajšnji dan... Grem, dokler je stranišče še prazno... V glavnem, s tem avtom nikakor ne bova prijatelja.

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.